Спасење дијелима или Божјом милошћу Христовом крвљу?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Дијелима се добија милост, а никаква сама дијела као чин не би нас спасили.

"Јер сте благодаћу спасени кроз вјеру; и то није од вас, дар је Божји" (Ефесцима 2,8)

"Ако је по благодати, онда није од ДЕЛА, јер благодат не би била благодат; ако ли је од дела није више благодат, јер дело већ не би било дело" (Римљанима 11,6)

ЈС нека се јасно изјасне чиме се човјек спашава. Питање је јасно. Геракулес они очигледно мисле да се спашавају добрим дијелима.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Tripo da bi bolje razumeli to sto im objasnjavas ,neka procitaju ove stihove. a procitaj i ti .prosto iz koristi, a ne iz nekog dokazivanja.
Cisto da bi razumeli bibliju ,postavio ,poelbuster:(jevreima 11:1-40)
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
postom, molitvom, pokajanjem, delima, "da ne zna desnica...", i milošću.
Ne može se razdvojiti.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Naravno da sve to stoji ali ipak piše "Ne od dijela da se niko ne pohvali"(Efescima 2,9)
Bez Božije milosti ništa. Dijelima, pokajanjem, vjerom se dobija milost.
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
Upravo tako prijatelju.

Ali ja nerazumem ljude zasto ne diskutuju ovu temu, pa ona je od zivotnog znacaja.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Da ovo je veoma bitna tema. Ali JS misle da se spašavaju svojim dijelima, što nije tačno. Dijelima, pokajanjem i vjerom se dobija milost. Milošću se spašavamo. Svakako da treba držati zapovijesti, činiti dobra dijela, pokajati se i vjerovati, ali da nije Hristove krvi ovo bi sve džabe bilo. JS skoro sve loše tumače. A posebno ova bitna pitanja.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Mi se spasavamo isključivo blagodaću Isusa Hrista...ne postoji delo kojim čovek može zaslužiti spasenje...ništa što mi radimo ne zaslužuje spasenje, ništa! Mi zaslužujemo smrt, i ništa drugo. Ali Tvorac nam ipak daje šansu, i daje zakon po kom se možemo spasti, On nam daje moralna načela, ako se njih pridržavamo, bićemo spašeni...to je Njegovo obećanje. Dakle, Hristova krv, Njegova žrtva, nam daje drugu šansu, da izaberemo da li hoćemo večni život, ili ne...ako hoćemo potrebno je poštovati Njegov zakon, bar težiti...Isus nam je pokazao da se može živeti bez i jednog jedinog greha...tako da sutra niko neće imati izgovor za svoja nedela.
 
Član
Učlanjen(a)
18.02.2011
Poruka
4
Шта мислите чиме се човјек спашава?

Covjek se spasava Bozjom miloscu i Hristovom krvlju.Sama djela ne mogu nikoga spasiti,jer je covjek po prirodi grjesan a takav ne moze naslijediti vjecni zivot.Isus Hrist nas je otkupio i pomirio nas s Bogom.Naravno da mi treba na tu veliku Boziju milost i ljubav odgovorimo tako sto cemo ciniti dobro i upravljati svoj zivot po Bozijoj volji.

14 Kakva je korist, braćo moja, ako ko govori da ima veru, a nema dela? Može li ga vera spasti? 15 Ako su brat ili sestra neodeveni i oskudevaju u svakodnevnoj hrani, 16 pa im neko od vas kaže: idite s mirom, utopljavajte se i nasitite se, a ne date mu što je telu potrebno, kakva korist? 17 Tako je i vera, ako nema dela, sama po sebi mrtva. 18 Ali neko će reći: ti imaš veru, a ja imam dela. Pokaži mi svoju veru bez dela, a ja ću ti pokazati veru po svojim delima. 19 Ti veruješ da ima samo jedan Bog? Dobro činiš; i demoni to veruju i drhte.
20 Hoćeš li pak da saznaš, prazni čoveče, da vera bez dela ništa ne vredi? 21 Naš otac Avraam nije li po delima opravdan, kada je prineo svoga sina Isaaka na žrtvenik? 22 Vidiš da je vera sarađivala sa njegovim delima, i vera je delima došla do svog ispunjenja. 23 I ispuni se Pismo koje govori: »Poverova Avraam Bogu i uračuna mu se u pravednost, i nazva se prijatelj Božiji«. 24 Vidite da se čovek opravdava delima, a ne samo verom. 25 Isto tako i Raava bludnica zar se ne opravda delima, kad primi vesnike i izvede ih drugim putem? 26 Kao što je, naime, telo bez duha mrtvo, tako je mrtva i vera bez dela.
Jakovljeva poslanica 2:14-26.
 
Natrag
Top