Спасење дијелима или Божјом милошћу Христовом крвљу?

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Шта мислите чиме се човјек спашава?

У Библији стоји овај стих:

"Знајући да се пропадљивим сребром и златом не искуписте из сујетног својег живљења које сте видјели од отаца;
Него скупоцијеном крвљу Христа као безазлена и пречиста јагњета"(1. Петрова 1,18-19)
 
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Prvenstveno Bozijom miloscu ali i delima. Kako zivimo, dokazujemo koliko volimo i cenimo,Tvorca, svoj zivot, bliznje.
Pokajanje podrazumeva sagledavanje svojih nedela ucinjenih i ne vracanja na stari put destrukcije i zla.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ako je Bog dao čovjeku svoje zakone po kojima ovaj ima živiti, postavlja se pitanje da li je te zakone dao samo radi samih zakona, ili da olakša i uredi život među ljudima i njihovim odnosima? Bilo bi apsurdno da je ono prvo, - da su Božiji zakoni radi samih zakona. Prema tome, djela su itetako važna. U suprotnom, čovjek bi mogao činiti nedjela, posle toga otići u crkvu i pokajati se..., i nastaviti sa nedjelima do sledećeg odlaska u crkvu i traženja oprosta!
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Jakov 2:19,20
"Ti veruješ da je jedan Bog; dobro činiš; i đavoli veruju, i drhću. Ali hoćeš li razumeti, o čoveče sujetni! Da je vera bez dela mrtva"
Tako je i sa danasnjim takozvanim hrriscanima koji misle da mogu da kradu,da se kurvaju i ubijaju ,a posle odu kod popa da im oprosti grehe.
Zaboravili su da je jedini posrednik izmedju Boga i ljudi Isus Hrist.,jedini koji moze oprostiti grehe...,a ne nikakav pop.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Vidiš Isus je na zemlji ljudima opraštao grijehe, On je onda Bog. Naravno da je i posrednik. Nego nisi rekao čime se ljudi spašavaju milošću ili dijelima?
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
I sta hoces da kazes time?
Da mozes da ides da ubijes ,ukrades,kurvas se ,a onda da ocekujes Bozju milost da ti oprosti grehe???
Isus Hrist je dobio od Boga moc da oprasta grehe.Jehova je sve predao u ruke svog sina....
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Iz toga se ne može zaključiti ni pretpostavka koju ti iznosiš. Dijelima se ne bi niko spasio, nego dijelima se dobija milost Božija. A ti nikako da kažeš čime se spašavamo. I po tebi nam stvorenje oprašta grijehe. Po tebi šta će nam onda Bog? Ko može oprostiti osim Boga?
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Dzaba ti vera ,ako nemas dela.
...Da se ti dani ne skrate NIKO ne bi preziveo,ali izabranih radi Bog ce skratiti te dane.
Poenta je da ti "izabrani imaju Dela na temelju vere u isusa Hrista"
Mnogi danas kazu da veruju u isusa,ali dzaba ,ako nemaju dela vere,a to je ljubav,milost....itd.
TA VERA U ISUSA HRISTA MORA SE DOKAZATI DELIMA,A NE slatkorecivoscu
 
Član
Učlanjen(a)
28.01.2011
Poruka
620
A kako ti znas da mi nemamo dela vere? dali si bio kod nas u goste pa si video a.

Dali ja moram da budem samo JS, da bi bog video moja dela, ja naprimer drzim se njegovih reci mislim isusovih, ali ne pripadam nijednoj religiji.

Dodato posle 3 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

I tripo je u pravu samo bog i ma pravo da prasta greh, a andjeo nema, jer oni su andjeli, i skloni su grehu i smrtni su ,a samo bog i gospod su besmrtni.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Čovjek se spašava vjerom u Krista, ali ako imaš ljubavi prema svome Gospodu, ona će te tjerati da činiš dobra djela. Vjera je usko povezana sa djelima.
 
Natrag
Top