SP 2010, 13.06.2010. 16:00 Srbija - Gana 0-1

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
19.06.2010
Poruka
2
Bravo Srbija.Republika Srpska

Navijam i ja za nase. Problem je sto sve reprezentacije nesto drljave u igri, favoriti kiksiraju, nema pravih akcija i fali zavrsnica, ali Nemci izgleda da nemaju tih problema. Sudeci po lakoci igre, izgledaju kao psihicki veoma stabilna ekipa.
Nazalost, kako stvari trenutno stoje, kec uz 3+ (2:1) :(
Iskreno se nadam da gresim.
Ipak si pogriješila

Dodato posle 8 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ja nisam imao vremena da odgledam utakmicu danas :( Drago mi je da sam pogresio u proceni i da smo pobedili! Samo da nas ne ponese euforija i da se ne opustimo pred mec sa Australijom.
Slažem se.Samo da se ne opuste
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
SP 2010, 23.06.2010. 20:30 Australija - Srbija 2-1

Kejhil: "Čuvajte se Srbi, nije gotovo"

kejhilkarton16085020100613163600.jpg


Tim Kejhil će pružiti svoj maksimum kako bi Australijanci savladali Srbiju u meču koji je na programu u sredu.

Jedini način na koji Australija može da se plasira u osminu finala SP, jeste da savlada Srbiju i da se nada porazu Nemčke koja se sastaje sa Ganom.

Tim Kejhil se, nakon jednog meča suspenzije, vraća u tim sokerosa.

"Spreman sam da zaigram. Tokom prošle nedelje sam održavao svoju formu i nadam se da ću biti na terenu od prvog minuta", rekao je Kejhil.

"Dokazali smo da i sa igračem manje možemo da odigramo na zavidnom nivou. Nisam najbolji posmatrač, ali na prošloj utakmici sam primetio slogu u timu. Na kraju, igrači su bili razočarani zato što smatraju da su mogli i više da učine, ali još ništa nije gotovo", dodao je fudbaler Evertona.

Ivanović: "Kenguri" izazov generacije!

00030011.jpg


Branislav Ivanović upozora da Australijance ne treba potcenjivati iako imaju najmanje šanse da se plasiraju u osminu finala Svetskog prvenstva. Desni bek Srbije podseća da "kenguri" i sa igračem manje znaju dobro da namuče rivala i da bi trebalo maksimalno ozbiljno da shvate meč loptu za ispunjenje zacrtanog cilja.

- Statistički podaci dobro pokazuju ko je Australija. Izuzetno dobra ekipa, na obe utakmice su dobili po crveni karton, a opet su pretrčali više od protivnika. To dovoljno govori o njihovoj agresivnosti i želji. Imaju neke svoje šanse i vide ih u pobedi nad nama, ali i mi imamo cilj i i nadam se da ćemo uz igru koja nas je krasila u kvalifikacijama, kao i protiv Nemačke, doći do pozitivnog rezultata i plasmana u osminu finala što bi bio izvanredan uspeh za nas - rekao je Ivanović.

Pouzdani defanzivac "orlova" prihvata konstataciju da "kenguri" forsiraju ostrvski stil igre.

- Opisuju ih tako zato što mnogi njihovi igrači nastupaju u Premijer ligi. Samim tim igraju agresivno, visoko, linije su im dosta blizu. I pre početka Mundijala sam pričao da su izuzetan tim i sada se ispostavilo da će nam utakmica sa njima biti ključna. Mi smo iz dve utakmice osvojili tri boda i to nam daje sigurnost, ali još nismo uradili ništa veliko. Najbitnije je da delujemo kao ekipa. Zabeležili smo fenomenalan uspeh protiv Nemačke, vratili ispušteno, ali treba da ostanemo mirni i čvrsti sa obe noge na zemlji. Ova utakmica sa Australijom je možda i najveći izazov u reprezentativnim karijerama svakog od nas.

Australija je pokazala određeni kvalitet kada je oba meča završili sa desetoricom na terenu, a opet rivali nisu bili inferiorni.

- Protiv Nemačke su primili golove u nezgodnim trenucima, posle im se dogodio i taj crveni karton, a u takvoj situaciji teško je zadržati koncetraciju. Protiv Gane su dobro počeli, ponovo su ostali sa igračem manje. Omela su ih ta isključenja, ali sigurno su naučili lekciju.


Selektor Pim Verbek najavio je da će igrati na pobedu od 3:0, koja ih u nekim kalkulacijama vodi u drugu rundu.

- Ta izjava je normalna. On ništa drugo i nije mogao da kaže. Morao je to da izjavi, čak i da je igrao protiv Nemačke. Međutim, ne treba da se obaziremo na njih. Treba da ih dobro prostudiramo, da se spremimo, ali da gledamo svoju igru. Moramo da im odgovorimo istim htenjem i trčanjem, da u tim elementima, koji su njihova najjača oružja, budemo ravnopravni, a onda će, uveren sam, naš individualni kvalitet doći do izražaja - zaključio je Ivanović.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
22.12.2009
Poruka
448
samo ne treba potceniti protivnika...igrati maximalno kao protiv Nemaca,stvarati sanse,al najvaznije od svega NE BRANITI SE!
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
1.561
Slazem se sa Pimp017.

Sad samo zamisljam Beograd, ma celu Srbiju ako pobedimo Australiju...
 
Član
Učlanjen(a)
17.10.2009
Poruka
203
Ljudi neznam za vas ali ja sam posle pobede nad nemcima iso na ispiranje.
Ako pobedimo... pa ja sam gotovwacko2.


Pogledajte sta je napravio lik!

[YOUTUBE]3SkTLBzwyMM[/YOUTUBE]
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top