Sotonin Stab za Dezinformacije

Sta je cilj Staba za dezinformacije

  • Da iskreno i tacno pokaze ljudima koja je religija u pravu

    Votes: 1 14,3%
  • Da iskreno i tacno objasni ljudima ko je Bog

    Votes: 0 0,0%
  • Da iskoristi ljude za svoje ciljeve,da ostave Boga i religiju

    Votes: 6 85,7%

  • Total voters
    7
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Koristim isto što i sam Bog u pismu, i Danilo, i ostali.
Tvoj propust je što ne poznaješ biblijsku numerologiju, i time pobijaš i samu matematičku strukturu biblijskog teksta, kajazam, paralelizme, identični broj slova, reči, stihova, itd..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Koristim isto što i sam Bog u pismu, i Danilo, i ostali.
Tvoj propust je što ne poznaješ biblijsku numerologiju, i time pobijaš i samu matematičku strukturu biblijskog teksta, kajazam, paralelizme, identični broj slova, reči, stihova, itd..

Dobro ja znam sta je paralelizam, ali on veze nema sa nekakvom matematickom strukturom i slicno.

Postoji pesma u psalmima ciji svaki stih zapocinje abecednim redom , ali to ne dokazuje nikakvu strukturu. To je pesma!

Nigde u bibliji ne postoji numeroloska tablica, niti uputstvo za te racunice, za pretvaranje slova u brojeve i slicno!

Dakle, ti koristis standardnu tablicu ili neki kabalisticki princip racunanja.

A ovaj koji si gore komentarisao je latinski, primenjiv na latinska slova, dakle stosta ti jos znas!

Koji god princip da koristis, opet se on moze okarakterisati kao ne biblijski i magijski, jer nigde u bibliji ne postoji!

Ti cak racunas duzinu i visinu piramide i gatas po njoj, gledas na sat i kad stane na 18:44 u tome vidis znak, ides ulicom i vidis registaraki broj pa na njega obracas paznju, gledas utakmicu i u rezultatu vidis znak..

Stosta radis..

A ovamo nas optuzujes za neki paganizam, a ti radis koje kakve gatalice!

Nisi ti merodavan ni za sta!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, optužio si Boga za satanizam, i prikazuješ čistu Hristovu veru kao magiju, a meni nabacuješ nekakvu numerologiju.

Kada naučiš pojam biblijske numerologije, tada možemo da diskutujemo.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
E baš to, vaše međusobno optuživanje je delo Sotone. Hoćete li da prestanete da se optužujete? Ne. Zašto? Zato što polazite od pogrešne pretpostavke, da greši onaj drugi. Dok istovremeno ne vidite svoje greške. Svakome ko hoće da se bavi ovakvim stvarima i da se poziva na autoritet pisma, preporučujem da se mane ćorava posla slušanja propovednika, nego da na svom kompjuteru instalira softver za proučavanje biblije, da se naoruža strpljenjem i znanjem barem jednog stranog jezika i da sam istražuje. Ima tog softvera koliko hoćete, neki od progrma su besplatni, neki se a takvi su među najboljima, nažalost plaćaju i to skupo. Ali, barem ćete videti sa kakvom materijom imate posla. Ogromom. Broj prevoda se bliži stotinama, i ono što je najgore primetne su razlike u prevodu. Pismo se tako i proučava. Upoređivanjem, A ne, slušanjem propovednika koji svako za sebe nije bezgrešan. Ako se na to doda i činjenica da se razlikuje broj kanonizovanih knjiga, onda bi trebalo da vam bude jasan nivo problema sa kojim se hvatate u koštac. Ovaj savet posebno važi za Sola Scriptura Hrišćane, ali je koristan i nama pripadnicima, vernicima tradicionalne Crkve, bilo da se radi o Zapadnoj, bilo da se radi o Istočnoj.

Eh, da, i ni u jednon od programa ne postoji opcija numerologije. To se traži na sajtovima sa okultnim sadržajem, zajedno sa hroskopima, tarot kartama i ostalim takvim stvarima. Uzgred, numerologija koju bi kao mogli da proguramo kao "božanski" inspirisanu, dolazi iz sasvim druge tradicije, nama Hrišćanima strane, naime dolazi iz tradicije Kabale i Talmuda, nastalih dugo nakon pada Jerusalema 70 godine, i uništenja drugog Hrama. U obema tradicijama, rabini koji ih koriste i prate, za Isusa nemaju lepih reči i nazivaju ga sinon bludnice, što je tek najmanja u nizu uvreda koju Talmudski i Kabalistički judaizam ima za Isusa. Ako je nekome to izvor vredan poštovanja, koji će mu kao pomoći da sazna "istine" vezane za pismo, onda nemam reči.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, optužio si Boga za satanizam, i prikazuješ čistu Hristovu veru kao magiju, a meni nabacuješ nekakvu numerologiju.

Kada naučiš pojam biblijske numerologije, tada možemo da diskutujemo.
Biblijska numerologija ne postoji!

A ti si zlonameran kad kazes da sam ja Boga optuzio za satanizam!

Ja sam rekao da se princip na kojoj magija deluje zasniva na prirodnim zakonima , jer Bog je covekovom umu dao sposobmost slanja i primanja signala (informacija) radi molitve!

Predmetima je takodje dao mogucnost katalizacije energije, kao kada protrljas stap vunom pa se on naelektrise. U Bogosluzenju oni odasilju i primaju energiju, kanalisu je i uspostavljaju komunikaciju izmedju zemaljskog i duhovnog sveta!

djavo tu sposobnost ljudskog uma i predmeta izvrce u svoje svrhe, i zove to magijom te zloupotrebljava protiv drugih ljudi nanoseci im zlo, pojacavajuci njihovo dejstvo. A to su prirodni principi, i nesto sto je Bog uspostavio u svrhu komunikacije i za Bogosluzenje!

Treba da te je sramota, kako si zlonameran i kako izvrces moje izjave!

Zapravo si ti gatar, tj. onaj koji se bavi magijom. Ja se magijom ne bavim, niti se bavi moj Bog!

Magija je od strane satane, a Bogosluzbeni rituali u svrhu molitve i komunikacije sa Bogom pa i preko svetih predmeta su dozvoljeni rituali kako u judaizmu tako i u Hriscanstvu!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Biblijska numerologija ne postoji!

A ti si zlonameran kad kazes da sam ja Boga optuzio za satanizam!

Ja sam rekao da se princip na kojoj magija deluje zasniva na prirodnim zakonima , jer Bog je covekovom umu dao sposobmost slanja i primanja signala (informacija) radi molitve!

Predmetima je takodje dao mogucnost katalizacije energije, kao kada protrljas stap vunom pa se on naelektrise. U Bogosluzenju oni odasilju i primaju energiju, kanalisu je i uspostavljaju komunikaciju izmedju zemaljskog i duhovnog sveta!

djavo tu sposobnost ljudskog uma i predmeta izvrce u svoje svrhe, i zove to magijom te zloupotrebljava protiv drugih ljudi nanoseci im zlo, pojacavajuci njihovo dejstvo. A to su prirodni principi, i nesto sto je Bog uspostavio u svrhu komunikacije i za Bogosluzenje!

Treba da te je sramota, kako si zlonameran i kako izvrces moje izjave!

Zapravo si ti gatar, tj. onaj koji se bavi magijom. Ja se magijom ne bavim, niti se bavi moj Bog!

Magija je od strane satane, a Bogosluzbeni rituali u svrhu molitve i komunikacije sa Bogom pa i preko svetih predmeta su dozvoljeni rituali kako u judaizmu tako i u Hriscanstvu!

mire000, bojim se da će te sada optužiti da nisi vernik Trojedinog, nego da se klanjaš Amonu ili Amenu Tebanskom,tj Egipatskom. Jer on je takođe bio poznat kao onaj koji mrzi magove. Takav im je kako se ono kaže mindset. Pismo, potpomognuto propovednicima (pastorima) teologija zasnovana samo na pismu, ubeđenost da svi ostali greše i da su pod uticajem zlog, koji eto isrivljuje pravu "nauku" po kojoj je Hrišćanstvo sterilno, definisano samo na okupljanja, čitanja i razmatranja pisma. Jednom rečju bez bogoslužja, bez rituala, bez sakramenata, čija jedina pravila stoje u pismu. Pravoslavna i Katalička liturgika im je paganska, posebno zbog ikona i statua, na pomen slavljenja i poštovanja prema Bogorodici dobijaju napade, sveta euharistija im je samo podsećanje, nema tu priustva Isusa u hlebu i vinu. I sve što Hrišćanstvo čini sakramentalnom verom, religijom, što ga čini Ispunjenjem religije im je plod Satanskog štaba za dezinformacije.
Čini mi se da bi i Svetinju nad Svetinjama hrama razbucali komade, zbog menore, zbog dva kerubima pored i dva na samom kočvegu zaveta jer se ne slažu sa drugom zapovesti bukvalno shvaćenom.

Ps. mire000, znaš ko se bavi magijom, tj koji se bog bavi magijom? Čije se "pisma" koristi za magijašenje, divinaciju? čiji sledbenici nemaju sakramente, imaju kod ishrane, kod molitvi, čija su mesta okupljanja i molitve ukrašena jedino i isključivo slovima? Čiji sledbenici nemaju drugog autoriteta sem teksta i tumača teksta? Mislim da znaš o kome se radi, o onom čiji se sledbenici malo malo pa raznesu.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
I sve što Hrišćanstvo čini sakramentalnom verom, religijom, što ga čini Ispunjenjem religije im je plod Satanskog štaba za dezinformacije.
Nazalost tako je!

Postoji u Starom Zavetu primer kako su svestenici obicnu vodu pretvarali u vodu prokletstva, a kojom su onda proveravali da li je zena ucinila preljubu, pa ako jeste voda bi joj naudila, ako nije ne bi joj bilo nista!

Njima je to ritualni satanizam, pa bi oni i samog Boga okarakterisali kao crnomagijasa da su tada ziveli, a sve sakramentalno i liturgijsko odbacuju po istom principu nerazumevanja kao da dolazi od satane danas!

Tako oni odbacuju i nase crkvene rituale i liturgiju (pretvaranje hleba i vina) , pretvaranje vode u svetu vodu itd.. nazivajuci to magijskim i satanskim obredom. A s druge strane bas oni rade satansko "izvrtanje" kada umesto vina (tj. Hristove krvi) uzimaju "sok"!

To je najgore crnomagijasenje, koje se protivi Hristu - Bogu. satana obozava da se ruga Hristu i da omalovazava vrednost njegove prolivene krvi!

On sve to izvrce!

A banja u siloamu im uopste nije bilo sveto mesto (vec su ljudi tako verovali), niti im je hram jevreja bilo sveto mesto cije je prostorije ispunjavalo Bozje prisustvo, jer po njihovoj logici sto bi se Bog javljao na jednom mestu, kada je on svuda. Za njih sveta mesta i ne postoje! A hodocasca su im besmislena, pa sto bi Bog zahtevao od ljudi da se muce i putuju, kad mogu da ga zazivaju kod svoje kuce?

Tako i nasa hodocasca i sveta mesta nazivaju idolatrijom..

Čini mi se da bi i Svetinju nad Svetinjama hrama razbucali komade, zbog menore, zbog dva kerubima pored i dva na samom kočvegu zaveta jer se ne slažu sa drugom zapovesti bukvalno shvaćenom.
Upravo tako, da su ziveli u to vreme, oni bi i Svetinju nad Svetinjama razbucali na komade! A Aronov stap koji je procvetao i manu koja je ostala jestiva nazivali bi satanizmom i magijom, dok bi dva heruvima nazvali idolima. Spalili bi sve to i rastocili na komade u vatri, a samog Boga bi se odrekli.

Tako oni hoce i danas da spale i uniste nas hram, nase slike i svete predmete (kako ih nazivaju idolima), cak pricaju da su poplave u srbiji posledica idolatrije u PC, da je poplavu uzrokovao sam Bog kao kaznu!

To su ljudi koji lutaju i koje vara sotona. Pravo je cudo kada se nekom od njih otvore oci, pa shvate da se ustvari bore protiv Boga i da ih je sotona prevario!

Najveca zelja djavola je upravo to, da unisti Bozju crkvu i hram , liturgiju i ikone, svete predmete.. Otuda i ta prevara i bukvalno shvatanje 2. zapovesti i ostala teoretisanja, da bi od ljudi nacinili fanatike i mrzitelje Svetog!

Zato satana i izvrce nase obrede i rituale po satanistickim crkvama i organizacijama. A zasto bi to radio ako to nije sveto?

Znaci da jeste!

Ps. mire000, znaš ko se bavi magijom, tj koji se bog bavi magijom? Čije se "pisma" koristi za magijašenje, divinaciju? čiji sledbenici nemaju sakramente, imaju kod ishrane, kod molitvi, čija su mesta okupljanja i molitve ukrašena jedino i isključivo slovima? Čiji sledbenici nemaju drugog autoriteta sem teksta i tumača teksta? Mislim da znaš o kome se radi, o onom čiji se sledbenici malo malo pa raznesu.

Muslimani su druga prica.. Oni su opet vrlo slicni protestantima, sve isto rade, tumace pismo, dodaju mu svoje tekstove (kao ovi tipa EGW. i Mormonska knjiga) , tako i oni imaju Kuran, biblija im je delimicno falsifikovana, crkva im je idolatrija, Hristos im je "mali bog" ili nije uopste (kao kod JS i adventista sto je nekada bio), poricu Trojstvo, sakramente , slike itd..

Sve je isto, osim sto muslimani nisu Hriscani!

Ovi se predstavljaju Hriscanima, i stoga je prevara opasnija, jer su to vuci unutar stada, koji govore izvrnutu nauku, ubaceni da podrivaju iznutra... Za razliku od muslimana , koji to rade spolja i otvoreno.

Nikog ne optuzujem od ljudi, osim onih na vrhu tih organizacija i sekti, koji znaju o cemu je rec..
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoji i ne može se primeniti pojam MAG ili MAGIJA na biblijsku veru, jer nema nikakve dodirne tačke.
Napraviti bilo kakvu veštački stvorenu dodirnu tačku, ustvari bi predstavljalo satanizaciju Boga i vere.

Magiju je storio satana, a ne Bog.

Biblijska numerologija postoji, Bog je bibliju dao po preciznim numerološkim principima, i sam savetuje da se ona koristi u otkrivanju istine.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Magiju je storio satana, a ne Bog.
Vidis kako znas!

Biblijska numerologija postoji, Bog je bibliju dao po preciznim numerološkim principima, i sam savetuje da se ona koristi u otkrivanju istine.

NE POSTOJI!

Numerologija je vrsta magije, kabala i sl. A oni vrse racunice pretvarajuci slova u brojeve, da bi prozreli Bozje puteve! A ti radis isto to!

Dakle ti si magijas!

Sasvim je jedno ako ja uzmem numerolosku tablicu da bi raskrinkao nekog masona i time dokazao da je u njegovom imenu sadrzan broj 33. (sto biblija dozvoljava).

A sasvim je druga stvar ako svakodnevno koristim numerologiju da potvrdim neka svoja prorocanstva i datume , kao sto radis ti!

Bog je nama dozvolio da proucavano magiju i satanizam, zato da bi smo sataniste prepoznali. I zato nam i kaze, da izracunamo broj zveri,"ko ima mudrost" - ako imamo potrebno znanje o tome.

Ali nije dozvolio upotrebu tog znanja u nase licne svrhe ili izracunavanja datuma!

O svemu sto nas interesuje da saznamo, treba da pitamo licno Boga, ili da iskoristimo njegov nacin kroz crkvu obrede ili kroz molitvu direktno!

Ti se bavis "upotrebom satanske magije"! A ne pitas Boga o tome!!!

I jos tvrdis da su to "Bozji datumi" i "njegov nacin"!

Dakle ti si sam Boga napravio satanistom, tvrdeci da su to "njegovi datumi" a ne ja!

Zar ti je piramidologija "Bozji nacin"???

Ne uspeva ti ova zamena teze!
Hm, satana voli mnogo da izvrce. :)
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda je i matematika, i pisanje biblije po matematičkoj strukturi bio čin satane.

Onda trebamo odbaciti bibliju kao delo od sotone.

Tvoje rezonovanje nema veze sa biblijom, ni sa Bogom.
 
Natrag
Top