SOTONA - DJAVO ko je on i taktike varanja ?

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Пеко, није ствар у мом веровању. Погледај сам:

9. И кад отвори пети печат, видех под олтаром душе побијених за реч Божију и за сведочанство које имаху.10. И повикаше гласом великим говорећи: Докле, Господару Свети и Истинити! Не судиш и не кајеш крв нашу на онима што живе на земљи?11. И дане бише свакоме од њих хаљине беле, и речено им би да почину још мало времена, докле се наврше и другари њихови и браћа њихова, који ваља да буду побијени као и они. (Откривење 6)

4. И видех престоле, и сеђаху на њима, и даде им се суд, и душе исечених за сведочанство Исусово и за реч Божију, који се не поклонише звери ни икони њеној, и не примише жиг на челима својим и руци својој; и оживеше и цароваше с Христом хиљаду година.5. А остали мртваци не оживеше, докле се не сврши хиљада година. Ово је прво васкрсење.(Откривење 20)
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Sećam se kad su se prvi put javili kakvo je bilo zaprepašćenje. Definitivno postoje. E sad se postavlja pitanje ako to nisu bili naši umrli zašto su se predstavljali umesto njih ? Zašto su nas lagali da oni sad negde žive ? Opisivali su mesta gde se nalaze i zabrinuo sam se kad su rekli da im nije baš lepo i da imaju probleme. Čak nisu krili i da su ljuti na mene zbog nekih stvari koje ne bih da navodim. Tek niz godina kasnije sam shvatio zašto su tako govrili. Gotovo svi koji su bili tu i sad veruju da su razgovarali sa našim umrlim ali ja ne. To su bili demoni. Problem je ako još uvek veruješ da umrli žive tamo negde. To je problem i kod katolika i pravoslavaca, veliki problem.
Isaija 49.16. Gle, na dlanu mi je slika tvoja; zidovi su tvoji uvek pred mojim očima.

Moram reći da sam impresionirana... istovremeno zahvaljujem Bogu što ti je pomogao da spoznaš da se radi o zlim dusima. Kažeš da si bio zaprepašten. Nisi li ti rekao da si prije bio ateist? Da li je to bilo u to vrijeme? Da li ti je to bio poticaj u traženju Boga? (Ako ne želiš odogovoriti, u redu je).


Izaija, 49, 16. "Gle, u dlanove sam te svoje urezao, zidovi tvoji svagda su mi pred očima".

Ne razumijem, u čemu je problem. Pa, umrli žive.
:dtyste:
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Kako javlja NASA, ovih dana su na Jupiteru primjećene velike aktivnosti, a temperatura njegove atmosfere, porasla je za 17,4 %. Stručnjaci Nase smatraju da je to zbog toga što su se đavoli okupili na Jupiteru i pripremaju oko 7 milijardi kazana, lože vatre ispod njih, u kojima će kuvati grešnike posle 21 decembra i predviđenog smaka svijeta.
NN5J8.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Jel to ona igra pričam ti priču? :dtyste:
Bah, staromodno izgledaju ovi đavli s kazanom...
A Jupiter se, kažeš, zagrijava? To je znak da se Božje srce zagrijava da spasi sve ljude na zemlji, čak i one koji ne vjeruju.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
aaaaxaxaxaxaxaxaxa postavlja se pitanje, sto bi djavoli spremali i mucili se oko lozenja vatre po jupiteru kad im je venera idealna? niti bi morali da loze vatru niti da pripremaju, nego samo sa vilama da ubacuju xaxaxaxaxaxaxaxxa
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Moram reći da sam impresionirana... istovremeno zahvaljujem Bogu što ti je pomogao da spoznaš da se radi o zlim dusima. Kažeš da si bio zaprepašten. Nisi li ti rekao da si prije bio ateist? Da li je to bilo u to vrijeme? Da li ti je to bio poticaj u traženju Boga? (Ako ne želiš odogovoriti, u redu je).




Vidiš Isabeleta , posle tih događaja kad smo razgovarali sa duhovima nakon toga ja sam godinama bio ateista. Ima li to logike ? Nama a eto tako je bilo. Ima ljudi koji traže odgovore na ta pitanja i kad naiđu na neke nelogičnosti koje ne mogu da razumeju postanu ateisti. Ja nisam bio u toj grupi ateista nego u onoj koji uopšte ne traže odgovore i koji ne žele da razmišljaju o tim stvarima. Čak iono što znaju i kroz šta su prošli i to potiskuju u zaborav. Tek kasnije sam počeo da razmišljam prvo šta je svrha svega. Kad sam razumeo šta je jedina prava svrha našeg života tada sam prestao da budem ateista. A odgovor na to pitanje je jednostavan. Jedina prava svrha za nas u ovakvom okruženju je da upoznamo istinu.

Пеко, није ствар у мом веровању. Погледај сам:

9. И кад отвори пети печат, видех под олтаром душе побијених за реч Божију и за сведочанство које имаху.10. И повикаше гласом великим говорећи: Докле, Господару Свети и Истинити! Не судиш и не кајеш крв нашу на онима што живе на земљи?11. И дане бише свакоме од њих хаљине беле, и речено им би да почину још мало времена, докле се наврше и другари њихови и браћа њихова, који ваља да буду побијени као и они. (Откривење 6)

4. И видех престоле, и сеђаху на њима, и даде им се суд, и душе исечених за сведочанство Исусово и за реч Божију, који се не поклонише звери ни икони њеној, и не примише жиг на челима својим и руци својој; и оживеше и цароваше с Христом хиљаду година.5. А остали мртваци не оживеше, докле се не сврши хиљада година. Ово је прво васкрсење.(Откривење 20)

Baš dobro što si pomenuo ovaj stih kao biblijski dokaz da duše umrlih negde žive. Samo nisam znao da se nalaze ispod nekog oltara i da viču ispod njega. Takva se slika stvori kad nešta što je parabola i alegorija shvatiš doslovno. Opisi koji se nalaze u otkrivenju i u Isusovim pričama nisu dati kao stvarni događaji nego kao parabole i alegorije. Objasniću ti ovaj stih pa ćeš možda shvatiti koliko je tumačenje zvaničnih crkvi zarđalo.
Otkrivenje 6.9-11. opisuje duše pobijenih za reč Božiju kako viču ispod oltara prema Bogu a koji od Boga imaju odgovor da počinu još malo vremena dok se ne navrše broj drugova njihovih.
Šta ovde treba zapaziti ?
Treba zapaziti oltar i duše koje su u podnožiju oltara. Sad zamisli oltar na kom su se prinosile žrtve u starom zavetu i krv žrtava koja se prolivala po zemlji ispod oltara. Izlazak 29.12. Sad bi trebalo da ti bude jasno zašto su duše umrlih ispod oltara. Dalje se kaže da te duše umrlih viču ispod oltara. Nađi 1. Mojsijeva 4.10.A Bog reče : Šta učini! Glas krvi brata tvoga viče sa zemlje ka meni. Krv brata tvoga viče ka meni sa zemlje. Na kraju zar si zaboravio da je duša tela u krvi. 1. Mojsijeva 9.4. Ali ne jedite mesa sa dušom njegovom a to mu je krv. Valjda je jasnije zašto duše umrlih viču ka Bogu ispod oltara. Otkrivenje je istinit ali ujedno simboličan opis koji se ne tumači doslovno.

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"Na kraju zar si zaboravio da je duša tela u krvi. 1. Mojsijeva 9.4. Ali ne jedite mesa sa dušom njegovom a to mu je krv."

Ово је чисто учење "сведока", манипулација текстом из Библије да се поткрепи доктрина. То се односи на животиње, а зато "сведоцима" деца умиру јер не желе да дозволе трасфузију, где ће им душа стварно не знам (знам). Прескачеш један део:

11. И дане бише свакоме од њих хаљине беле, и речено им би да почину још мало времена, докле се наврше и другари њихови и браћа њихова, који ваља да буду побијени као и они. (Откривење 6)

Крв се обукла у беле хаљине? Олтар није мали и не ваља тумачити буквално на тај начин. Одгледај филм, па види како то вероватно изгледа (тачно 1:00:00). Ако је под олтаром, не мисли се буквално испод олтара, као што сам ја под прозором, не значи да сам испод прозора.

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Vidiš Isabeleta , posle tih događaja kad smo razgovarali sa duhovima nakon toga ja sam godinama bio ateista. Ima li to logike ? Nama a eto tako je bilo. Ima ljudi koji traže odgovore na ta pitanja i kad naiđu na neke nelogičnosti koje ne mogu da razumeju postanu ateisti. Ja nisam bio u toj grupi ateista nego u onoj koji uopšte ne traže odgovore i koji ne žele da razmišljaju o tim stvarima. Čak iono što znaju i kroz šta su prošli i to potiskuju u zaborav. Tek kasnije sam počeo da razmišljam prvo šta je svrha svega. Kad sam razumeo šta je jedina prava svrha našeg života tada sam prestao da budem ateista. A odgovor na to pitanje je jednostavan. Jedina prava svrha za nas u ovakvom okruženju je da upoznamo istinu.

Najveci zadatak (i svrha) jednog covjeka jeste da upozna sebe. - Muhammed a.s.

Isus je rekao da je Bog
Svemoguci Milostivi Bog zivih a ne Bog mrtvih.
(Ne Isus nego Bog, Isus nije Bog).
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"Najveci zadatak (i svrha) jednog covjeka jeste da upozna sebe. - Muhammed a.s."

4. А змија рече жени: Нећете ви умрети; 5. Него зна Бог да ће вам се у онај дан кад окусите с њега отворити очи, па ћете постати као богови и знати шта је добро шта ли зло. - сотона.с.з.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
peko71: Vidiš Isabeleta , posle tih događaja kad smo razgovarali sa duhovima nakon toga ja sam godinama bio ateista. Ima li to logike ? Nama a eto tako je bilo. Ima ljudi koji traže odgovore na ta pitanja i kad naiđu na neke nelogičnosti koje ne mogu da razumeju postanu ateisti. Ja nisam bio u toj grupi ateista nego u onoj koji uopšte ne traže odgovore i koji ne žele da razmišljaju o tim stvarima. Čak iono što znaju i kroz šta su prošli i to potiskuju u zaborav. Tek kasnije sam počeo da razmišljam prvo šta je svrha svega. Kad sam razumeo šta je jedina prava svrha našeg života tada sam prestao da budem ateista. A odgovor na to pitanje je jednostavan. Jedina prava svrha za nas u ovakvom okruženju je da upoznamo istinu.

Vrlo je zanimljiva tvoja životna priča, i drago mi je da je Gospodin ušao u tvoj život. Nije moglo biti drugačije: pitao si se što je smisao, tražio si istinu i našao si Boga, jer Bog je najveća Istina. Dobro si primjetio, drugi ljudi (i ne samo ateisti) brzo zaboravljaju dobročinstva Božja ili još gore, neutraliziraju ih, kao da je bilo nešto samo od sebe. I tako se stvori navika po kojoj ne trebamo Boga. Ljudi su vrlo često lijeni razmišljati jer žive na površini.

Ostaje mi neobično da si, unatoć tom snažnom iskustvu s duhovima, ostao ateista. Ali, sve ima svoje vrijeme i Bog je znao trenutak kad ćeš ga upoznati i spoznati.
Inače, zazivanje duhova nije dozvoljeno, to znaš? U Kat. crkvi je to veliki grijeh pretpostavljam da je i Pravoslavnoj.
Razlog je što sotona lovi u mutnom i ako vjernik nije skusan, preveri ga, uvuče mu se u dušu, kroz misli i osjećaje. Osim toga to je nepovjerenje prema Bogu.
Ali, vjernicima pomaže Duh Božji i bez svjesnog pristanka, đavao nam ne može ništa.

To se kaže: sotona je kao pas na lancu koji bijesno laje. Ne može ti naškoditi ako mu se ne približiš.
 
Natrag
Top