SOTONA - DJAVO ko je on i taktike varanja ?

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ja vulgaran?
O cemu ti to?
Ti ne razumes .ili neces da razumes?
Boga neke stvari jednostavno ne zanimaju......,svima je dao slobodnu volju,koja nije uvek na korist,vec i na stetu.
Sudbina ne postoji!
Stvarno temeljito odgovaraš na ono što te neko pita:D
Hej, bre, RIS, pa misliš li da imaš posla sa djecom? Porekao si da je Bog svemoćan, sveznajući i svevideći...? Kakav si to vjernik? Kada ti se to kaže, ti odgovaraš da Boga ne zanimaju neke stvari. Ha! Ti znaš šta BOga zanima a šta ne? Ne govorimo o nekim stvarima nego o Božijim stvorenjima! Kakvu sad sudbinu pominješ? Ko je tvrdio da ona postoji?
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Jure
Tvoje pitanje je kao pitanje nekog malog deteta.
Ako je Bog Svemoguc,zasto ne napravi ogroman i tezak kamen,koji ne moze da podigne i da ga baci?
To je samo podsmevanje Bogu.
Boga ne zanima sta ce ko i kako uraditi sa svojom slobodnom voljom.
Bog ima svoje drugacije sisteme koji tebe ne zanimaju.,isto kao i njega sto ne zanima dal ces ti reci da ,ili ne.To je tvoj izbor.
Bog nikada nikoga i nista nije terao na silu.
Svima je uvek davao izbor.istinu i laz,zivot i smrt.
Svako za sebe odlucuje sta ce izabrati.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
RIS, ne zamagljuj suštinu! Jesi li porekao Božiju svemoć ili nisi? Jesi li napisao "Bog nije mogao znati..."? Zašto pričaš o nekakvom kamenu, kada u mojim pitanjima nema nikakvih sosfizama, kao što ih ima u tvojim odgovorima?


 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Jure
Bog se ne zamlacuje glupostima,Njega ne zanima kako ce ko iskoristiti svoj izbor slobodne volje.
Jel ti to hoces da dokazes da Bog nije svemocan jer nece da se bavi glupostima?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Jure
Bog se ne zamlacuje glupostima,Njega ne zanima kako ce ko iskoristiti svoj izbor slobodne volje.
Jel ti to hoces da dokazes da Bog nije svemocan jer nece da se bavi glupostima?
Mani se ti ovakve priče, mirnije ćeš spavati. Bog se ne zamlaćuje glupostima, ali ti svako ovdje iznosiš kojekakve blasfemije i bezobrazno meni poturaš "kukavičije jaje", kao da tobože ja hoću da dokažem da Bog nije svemoćan. Neka čitaoci ove teme pogledaju tvoj post No.11 na ovoj temi i neka se uvjere ko je rekao da Bog nije svemoćan? To si bio ti RIS-e. Hoćeš li i ovo negirati, i opet početi priče o "Markovim konacima", a ne o temi o kojoj govorimo? E, sad, ako ja kažem da Bog nije svemoćan, mada to u ovoj našoj raspravi nisam eksplicitno rekao, to se uklapa u matricu moga svjetonazora, jer ne vjerujem da on uopšte postoji, a da ne govorimo o njegovoj moći ili nemoći. Ali kako se to uklapa u matricu tvoje vjere? Kada ti kažeš da Bog nije svemoćan, onda je upitna i tvoja vjera i tvoje vjerovanje. Nije mi jasno u kakve se ti ovdje rasprave upuštaš sa stanovišta teiste, kada smatraš da Bog nije ni svemoćan ni sveznajući? Osnovni postulat vjerovanja, jeste bezuslovna vjera! Hoćeš da te jedan ateista uči tome?
Ovo tema o Đavolu, ja sam postavio pitanje na njenom početku, zašto ga je Bog poslao među ljude, a vidi o čemu sada govorimo, zahvaljujući, prije svega, tvome neprincipijelom odgovoru na to pitanje.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
Dal ti verujes ili ne verujes U Boga mene apsolutno ne zanima,i ne skreci sa teme.
Tema je o Sotoni.
Dal ti hoces na ovoj temi da Svemoguceg Boga Jehovu predstavis kao Satanu?Sta zelis?
Pobrko si loncice.
Ali da ne budem nedorecen kad smo kod Jehove Boga,njegova svemocnost se ne ogleda u slusanju gluposti,bancenju i tracarenju.
Jehova je Svemoguc u smislu da da ce uraditi sve sto je dobro i podsticajno za dobrobit dobrih!!!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Da pojednostavimo. Odgovori na pitanje zašto je Bog poslao Đavola među ljude, ali suvislo, ako znaš. Ako ne znaš, onda se ne "hvataj u kolo"!
Opet mi podmećeš kukavičije jaje! Ja nisam skrenuo sa teme nego ti. Pogledaj sve svoje odgovore na moje pitanje o đavolu, pa ćeš vidjeti da se ni jednom jedinom riječju nisi dotakao odgovora na to pitanje.
I nikakve lončiće ja nisam pobrkao nego si to ti. Evo i dokaza: "Ali da ne budem nedorecen kad smo kod Jehove Boga,njegova svemocnost se ne ogleda u slusanju gluposti,bancenju i tracarenju." Kakva ti je ovo misao i povodom čega ovo govoriš? Nije riječ o tome postoji li selektivna Božija svemoć.
I na kraju, šta bi sa tvojim demantijem ili potvrdom onoga što si rekao u postu br.11: "Bog nije znao..." Opet izvrdavaš neposredan odgvor. Tvoj stari manir. Ovoga puta nećeš izvrdati. Dakle, da li je Bog znao ili nije znao???
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Tema je odlična ,pogotovo ovaj deo:taktike varanja.
Zanimljivo je da na svim temama i svim sagovornicima bez obzira na to da li su ateisti ili vernici Ris podjednako govori da su pobrkali lončiće.

Jurivaka koji je retko tolerantan urednik i koji pročita sve naše postove možda najbolje poznaje taktike varanja.Vrdanje,izvrtanje tuđih reči,laganje...
Vreme polako pokazuje ko govori istinu a ko laže.

Otac laži kome je Ris posvetio ovu temu je kao što znamo lažov.
Da li verujemo lažovu nešto?
Ja ne ,Jehovini svedoci mu veruju.Evo i dobrog primera.
Sotona tvrdi da ima vlast nad celim svetom .
Mi znamo da sotona voli da laže,ali Jehovini svedoci upak više vole da veruju sotoni nego Isusu.

Pre nego što će da se uspne na nebo Isus govori:
Матеј, глава 28
18. И приступивши Исус рече им говорећи: Даде ми се свака власт на небу и на земљи.

Ako ovo nije dokaz da je taktika varanja kod Jehovinih svedoka upalila ima ih još na stotine.
Na ovom forumu mogu mnoge da se vide i meni je drago da ljudi koji čitaju vide šta misle Jehovini svedoci i da veruju sotoni a ne Isusu.

A da ,prvi deo pitanja je bilo:ko je đavo?
Ništa lakše-Onaj koji vodi Kulu stražaru i njene sledbenike u propast.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Bilo bi zanimljivo da teisti (svih denominacija koji vjeruju u ovu priču) objasne zašto je Bog, kada je odlučio da Đavola izbaci sa neba, to učinio tako što ga je poslao na Zemlju, među ljude, dakle, među svoja stvorenja, znajući pri tom, šta će Đavo napraviti ljudima? Ovakva Božija odluka demantuje tvrdnju teista, da Bog gaji neizmejrnu ljubav prema svojim stvorenjima, jer da je tako, ne bi među njih slao jedno takvo iskušenje kao što je Đavo.
S druge strane, šaljući Đavola na Zemlju, Bog je morao znati, pošto je sveznajući, da će mu ovaj preoteti vladavinu nad ljudima i okrenuti ih od njega, pa se onda nameće neupitan zaključak da Bogu nije ni stalo da se ljudi spase, nego, naprotiv, da što više ogreznu u grijehu.
Ponaša li se tako otac prema svojoj djeci?

Jako dobra pitanja pogotovu postavljena u laznom grcanju od Bozje neizmjerne ljubavi prema svim ljudima!

Vec sama ova glorifikacija potice od Sotone!

Ne postoji neogranicena Bizja Ljubav prema svim stvorenjima!

U sustini stoji Ratio, stoji Red, stoji Zakon.

Sotona je protjeran kaoopozicija, onaj koji drzi ljude u stalnom stanju borbe za svoju egzistenciju kao i pozeljnu egzistenciju nakon Sudnjeg dana.

Sotona je onaj koji zamjenjuje, zamagljiva sjecanje na Boga i razlikovanje dobra i zla.
Sotona zlo prikazuje ko dobro.

Jos jedna hriscanska zabluda o gospodaru ovoga svijeta jeste da je Sotoni data vlast!

Nije tacno!

Sotoni je dato vrijeme da iskusava generacije, a ne vlast.

Bog je Apsolutni Vladar i Njegovoj se Volji niko ne odupire.

Bog je ljudima dao razum, a to je najtezi "teret"!

Kada je dao razum dao je i slobodu da se opredijele za Istinu.

Ili da slijede Sotonu. Obavijestio je Svecano ljude, sve ljude, da ce Sotona i oni koji ga slijede biti vjecni stanovnici vjecne vatre mucenja.

Obecao je onima koji slijede Istinu (Jedinoga Boga - Allaha Milostivog) da ce biti vjecni stanvnici Vjecnih Uzuvanja u Raju, bez iskusenja, bez zabranjenih stabala.

Bog je dao vrijeme Sotoni i rekao mu sasvim jasno: Onima koji budu cvrsto vjerovali u Mene neces moci nauditi!

To je sasvim dovoljno da covjek bude zastcen od zamagljivanja i izvrtanja cinjenica!

Hrist je rekao: Voli svom svojom snagom razumom i srcem Boga, Stvoritelja svoga!

Neke hriscanske sekte to prevode sasvim nesipravno, obrnuto!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Bog je ljudima dao razum, a to je najtezi "teret"!
E, ovo je interesantno. Sobzirom kako se razum da upotrebljavati a moglo bi se reći i zloupotrebljavati, i šta sve ljudi ne rade sa njim, i teisti bi se mogli zapitati da li je to Božija tvorevina, a kako tek da se ne zapitaju ateisti!? U ovom kontekstu, vrlo zanimljivo zvuči ona rečenica Lucifera iz posta koji je postavila Ana_ana, kada Đavo kaže svešteniku: "Ja sam dao coveku znanje i oslobodio ga." Naime, kada čovjek neopterećeno i bez predrasuda razmišlja o tome, mora mu se nametnuti pitanje kakav je to razum Bog dao čovjeku koji je "programiran" tako da negira i samog Boga? Ne, ne liči to nikako na Božiju promisao! Božija promisao koja bi trebala da dominira tim darom - razumom, ne bi nikako u sebe mogla uključivati i negaciju Boga - svoga tvorca, to je apsurdno!
Neću ovim da kažem da je razum dar Đavola, jer sve što sam rekao o apsurdnosti takvih tvrdnji kada je u pitanju Bog, isto važi i za Đavola.
 
Natrag
Top