socijalizacija pasa

Učlanjen(a)
27.08.2013
Poruka
4
Primetio sam da u Srbiji sve vise postaje popularna socijalizacija pasa. Bio sam na jednom izboru za ljubimce u Sapcu i najavili su da gradska veterinarska stanica od sledeceg meseca vrsi besplatnu prezentaciju i treninge socijalizacije pasa. Bas mi je drago, jer mnogi vlasnici ne znaju na koji nacin da ukljuce svoje pse u drustvo...
 
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
42
I kako je bilo na socijalizaciji, da li ste sada kulturniji ? :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
42
Ako je gazda socijalizovan onda je to i njegov pas.
 
Učlanjen(a)
02.08.2014
Poruka
7
kod nas ce to doci, ono juce :D

kad je socijalizacija u pitanju, veliki faktor naravno ima sam vlasnik psa.
ali isto tako, postoje slucajevi da i pored svih napora vlasnika pas bude sklon agresiji/dominaciji
temperament psa, rodna linija i sl imaju veliki uticaj.

ja sam svog psa dobila na poklon, naravno tada vec bez papira, samim tim nisam ni mogla znati od kakvih pasa potice , da li su medjusobno ukrstani i da li su njegovi roditelji pravi prestavnici rase.

i bio je poslusan, socijalizovan najdivniji pas, dok nije usao u pubertet. tu je njegova dominantna strana preplavila(naravno moje neznanje u tom periodu nije ni malo pomoglo), i od tada moj pas se retko sa kojim drugim psom moze naci u drustvu. na svu srecu nije sklon agresiji, nikad nije napao drugog psa, ali jednostavno ima taj buran prilaz, gde nikome ne bude sve jedno :)

jeste mi to u mnogo otezalo sve, jer zivim u delu grada gde samo u mojoj zgradi ima 10ak pasa. ali drzimo se nekako.

mi nemamo veliki izbor dresera koji zele da rade sa odraslim psima. i ti koji bi radili, rade jedino na svom terenu, a to je poljana na periferiji grada. a to nije isto okruzenje u kom moj pas zivi, tako da komplikacijama nikada kraja :)

ako neko ima slicnog iskustva, a uspeli su da se vrate na pravi put nek mi se javi :)))
 
Natrag
Top