Snovi

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Da li ste nekada sanjali nešto što je delovalo tako stvarno, da i posle buđenja nista bili svesni da li ste samo sanjali ili se stvarno dogodilo? Šta najčešće sanjate? Šta ste sanjali skoro?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
488
jesam i to vise puta cak je jednom proslo oko 4-5 dana i ja sam i dalje mislio da se to stvarno dogodilo sto sam sanjao
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
5.533
jesam, sanjao sam,...ali ne baš da nisam svestan 4-5 dana. To traje 10-ak minuta dok ne skontam da sam se upravo probudio :blum3:
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
112
Sanjam rzan san i u strahu se budim... Gde sam to... Ma jos uvek sanjam...strasno... Moram da se probudim...zvoni sat...sat...najzad moram da se probudi...budim se...iskljucujem zvono snazno bacivsi sat u zid...budilnik...oooo. Pa ja nemam budilnik...jos uvek sanjam...moram se probuditi...nesto me juri...moram... Moram... I najzat ugledah svoj plafon, i prozor i poznato mi dvoriste ispred...
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Zanimljiva je ova tema.
Mene interesuje šta se dešava kad više puta sanjaš isti san, odakle to potiče, zašto se uopšte ponavlja i kako to sve funkcioniše.
Voleo bih da pročitam nešto o tome ali nisam uspeo da nađem neki ozbiljniji rad na srpskom na tu temu
 
Član
Učlanjen(a)
05.08.2009
Poruka
89
Zanimljiva je ova tema.
Mene interesuje šta se dešava kad više puta sanjaš isti san, odakle to potiče, zašto se uopšte ponavlja i kako to sve funkcioniše.
Voleo bih da pročitam nešto o tome ali nisam uspeo da nađem neki ozbiljniji rad na srpskom na tu temu

Svaki san znachi neshto shto ce nam se desiti samo ga treba protumachiti samo ja sam to probala nekoliko puta i malo mi je neprijatno kad sam vec znala shta me ochekuje i sada slabo to kad radim.A to shto si sanjao jedan te isti san moze znachiti sledece ako nisi isprichao taj san nikom do sada isprichaj ga ili probaj da protumachish taj san jer je to mozda neka poruka za tebe.Veruj mi snovi su jako bitni.
 
Član
Učlanjen(a)
20.11.2009
Poruka
8
Svaki san znachi neshto shto ce nam se desiti samo ga treba protumachiti samo ja sam to probala nekoliko puta i malo mi je neprijatno kad sam vec znala shta me ochekuje i sada slabo to kad radim.A to shto si sanjao jedan te isti san moze znachiti sledece ako nisi isprichao taj san nikom do sada isprichaj ga ili probaj da protumachish taj san jer je to mozda neka poruka za tebe.Veruj mi snovi su jako bitni.


Mellyy, ja sam tebe sanjao, sta bi to moglo znaciti? :)
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.990
Zanimljiva je ova tema.
Mene interesuje šta se dešava kad više puta sanjaš isti san, odakle to potiče, zašto se uopšte ponavlja i kako to sve funkcioniše.
Voleo bih da pročitam nešto o tome ali nisam uspeo da nađem neki ozbiljniji rad na srpskom na tu temu


Probaj sa Frojdovim tumačenjem snova. Možeš da skineš i kod nas na forumu.

http://serbianforum.org/domace-knjige/9771-frojd-sigmund-freud-sigmund.html

Možda ti to donese neke odgovore. Ja sam mnogo sklonija da verujem u psihološko značenje snova nego narodna verovanja. Imam 2 sanovnika u kući, obično pogledam kad mi nešto baš ostane u sećanju i još se nije desilo ništa što ima veze s tim. Zato mislim da je stari čika Frojd ipak mnogo više u pravu.
Svaki san nešto znači. Nešto što naša podsvest "vari" dok mi spavamo. Treba otkriti šta je to što nas muči, jer definitivno je tako, ako sanjaš jedan te isti san više puta.
 
Natrag
Top