Skyline R34, zabranjen auto?

Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
2003-r34.jpg


:info:

Citao sam da je ova japanska zver kod nas zabranjena na drumovima, valjda, jer je kao razlog stavljeno "prebrz sportski automobil opasan po saobracaj". Sad nzm da li jos ima modela sa volanom na levoj strani (rade se rucno ako se secam), ali trazeci po oglasima nisam mogao da nadjem ni jedan model ovog auta. Ne kazem da bih ga kupio, iako su polovni jeftini u SAD, ali zar nije pomalo glupa odluka MUP-a da zabrani pojedino vozilo zbog stock snage motora, kad svako ko se razume u tjuning, moze za par hiljada evra od Golf4-ke da napravi zverinu sa 600+HP i pobije pola E-75ice svojom voznjom...
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Ne mogu da zabrane uvoz nekog vozila tek tako... Sem toga shta treba reci za Bugatti Veyron :D
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
ma daj,to je smesno,zabranili auto,sta nece da ti dozvole da uvezes,registrujes? smesno,ima mnogo jacih automobila u srbiji od r34
 
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
Ne mogu da zabrane uvoz nekog vozila tek tako... Sem toga shta treba reci za Bugatti Veyron :D
Pa gde si ti video Veyrona u Srbiji registrovanog? Jednom sam video u Zemunu Subaru Imprezu WRX STi sva nasvirana, stojala ispred stanice zaplenjena. Ne moze brate to na nasim ulicama, jer imamo debilne vozace koje mogu lako da izazovu nesrece po ionako jadnim putevima.
ma daj,to je smesno,zabranili auto,sta nece da ti dozvole da uvezes,registrujes? smesno,ima mnogo jacih automobila u srbiji od r34
Mislim da je uvoz ogranicen na 300 konjskih snaga. Sad neko moze da pribavi auto preko veze u muriji, ali govorim konkretno za uvoz iz inostranstva za nas smrtnike u Srbiji, Skyline je banovan. A i samo pogledajte nase puteve. Gde bi ti vozio tu zver? Jedino po batajnickom aerodromu...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
to kakvi su putevi je druga prica,a video sam gomilu registrovanih automobila preko 300 ks,a neke sam cak i vozio..tako da verujem da je ovo prazna prica ;)
 
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
Ja vama pricam ono sto sam cuo od ljudi. A naravno da ima kola sa preko 300+ HP, ali stock uvoznih, registrovanih na nase, ne.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
A gde si ti video da Srbin ima pare da kupi tog Bugattija xD
Realno to za KS nije tachno...pogledaj samo na sajtovima polovnih vozila koliko ima samo Porscheovih modela preko 300 KS...
Pa samo ja vidim mesechno po jednog Cayena...a oni se ne prave ispod 350...a josh je i SUV...

U Doboju je lik imao Lamborghini Murcielago...narandzasti...mogao je samo po autoputu i 10ak ulica...bio je mnogo nizak...Koja je razlika izmedju BIH i RS?...Oni chak imaju Golf 3 kao MUP vozilo...a mi smo kupili nove Peugeot modele... Mozhe da juri Husaina Bolta bre a kamoli Skyline-a :D

Raspitacu se ja kod zvanichnih lica ;)
 
Član
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
165
A gde si ti video da Srbin ima pare da kupi tog Bugattija xD
Realno to za KS nije tachno...pogledaj samo na sajtovima polovnih vozila koliko ima samo Porscheovih modela preko 300 KS...
Pa samo ja vidim mesechno po jednog Cayena...a oni se ne prave ispod 350...a josh je i SUV...

U Doboju je lik imao Lamborghini Murcielago...narandzasti...mogao je samo po autoputu i 10ak ulica...bio je mnogo nizak...Koja je razlika izmedju BIH i RS?...Oni chak imaju Golf 3 kao MUP vozilo...a mi smo kupili nove Peugeot modele... Mozhe da juri Husaina Bolta bre a kamoli Skyline-a :D

Raspitacu se ja kod zvanichnih lica ;)
307? Haha, mozda i moze auto, ali nasa policija nije strucna niti imaju takvu obuku da jure ulicne trkace... Imaju napredni test voznje mada sumnjam da bi ovi obicni "badgeri" pomotali nekog koji prozuji sa 250...

Ima Srbija ulicno trkanje, Miseluk, Batajnica, Pancevo itd. Ali sreca pa imamo malo ljudi koji ginu pri tim dogadjajima i i sreca u nesreci sto su nam putevi losi pa i nemaju mnogo izbora gde ce da izguraju svoje novo zverce.

Sto se konjskih snaga tice, pitacu i ja druga koji radi u policiji pa vam donosim detaljan izvestaj o uvoznim zakonima za vozila i snagu motora, da li se polaze poseban test za njih i koliko sve to kosta. I zasto niko nema Skyline kad sam po par puta vec vidjao Mustanga GT po BG. :roll:
 
Član
Učlanjen(a)
02.05.2010
Poruka
19
Pretpostavljem da dobar deo ljudi u Srbiji koji sebi mogu da priušte takav auto, ako ga i kupi, kupuje ga zbog prestiža a ne zbog brze vožnje. Ko garantuje da ponosni vlasnik Juga neće malo doterati svoju mašinu pa ga provozati 200 centrom grada. Mislim da treba tražiti problem u ljudima a ne u brzim vozilima. Možda nije dozvoljen uvoz R34 zbog toga što ne zadovoljava Euro 3 standarde.
 
Natrag
Top