“Sinovi Boziji i kceri covecije”

Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Sinovi božiji to su direktni naslednici ADAMA i EVE a sinovi čovečiji to su oni koje Darvin opisao HOMO SAPIENS tj. primitivni ljudi (kromanjonci, neandertalci itd ) jer Bog nije stvorio samo Adama i Evu u protivnomne bi bilo Kineza, Crnaca i naravno Indijanaca. Šta ti misliš odakle Indijanaca u Americi kada nas deli okean, a Ameriku je otkrio Kolumbo? Biblija nema tajne za mene iako ima više od 10-ak god kada sam je zadnji put iščitavao. Anđeli pa makar i bili pali nisu jer se niti udaju niti žene of course.Amen
Ti si predpostavljam jedan od onih koji povezuju Sveto Pismo i evoluciju, spajanje nespoivog.
Da si pazljivo citao Bibliju ne bi ti bilo nejasno odakle Indijanci u Americi, znamo da je pre potopa bio samo jedan kontinent, a kasnije je doslo do razdvajanja tog jednog kontinenta na vise delova.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Jevrejine Jevrejine
Pazi kako se obraćaš čoveku,vidiš da u Bibliji nema tajni za njega iako je desetak godina nije pipnuo.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Kako je sve počelo?

Posle pada u greh odmah su se pokazale razorne posledice greha. Već u prvoj generaciji dogodilo se ubistvo. Kajin, ubica svog brata, postao je rodonačelnik odmetnika od Boga (1. Mojsijeva 4,1-24). Njihovo bezakonje brzo se širilo i Zemlja je ubrzo bila preplavljena buntovništvom usmerenim protiv Boga.

Tek od rođenja Sitovog sina, Enosa, počelo se prizivati ime Gospodnje (1. Mojsijeva 4,26). U 5. poglavlju postoji genealogija onih koji su poštovali Boga. Zanimljivo je da se Kajinova genealogija završava Lamehom, koji je predstavljen kao veliki pobunjenik protiv Boga (1. Mojsijeva 4,19.23-24), dok se Sitova genealogija završava Nojem, koji je jednako živeo po Božijoj volji (1. Mojsijeva 5,32; 6,9).

Dakle, već u to vreme jasno su se odvojile dve grupe ljudi, čiji su predstavnici bili: Lameh (predstavnik puta zlih) i Noje (predstavnik puta pravednih). Na početku šestog poglavlja čitamo o kulminaciji velike borbe između dobra i zla.

Sinovi Božiji, kćeri ljudske i divovi

Na početku šestog poglavlja (stihovi 1-4) predstavljeni su prvi učesnici: sinovi Božiji i kćeri ljudske, iz čijih brakova su nastali tzv. divovi. Ko su zapravo ovi učesnici? Neki smatraju da su sinovi Božiji - anđeli koji nisu mogli da odole lepoti kceri ljudskih, pa su stupili u zabranjene odnose sa njima iz kojih su nastali divovi, polubožanska bića. Ovo podseća na dobro smišljen mit. Međutim, da li je izveštaj o Potopu mit?

Najpre pogledajmo zašto navedeno tumačenje nije ispravno. Prvo, Hristos je jasno rekao da se anđeli ne žene (Jevanđelje po Luki 20,34-36). Drugo, kada se prouči stil pisanja 1. Mojsijeve knjige jasno se vidi da je pisac, Mojsije, pažljivo nastojao da izbegne mitske elemente. To se, na primer, vidi u Mojsijevom izboru termina za Sunce (nazvao ga je "velikom lampom" a ne Šemeš – Sunce jer je to bilo ime paganskog mitskog bozanstva), Mesec, bezdan, itd. i treće - takvo tumačenje nije u saglasnosti sa porukom iz izveštaja. Naime, izveštaj o Potopu završava se Božijim sudom nad grešnim ljudima. Bog, otkriven u Svetom Pismu, nikada ne bi kaznio čovečanstvo zbog greha koji su počinili anđeli.

Koga, onda, predstavljaju navedene grupe? Ključno pravilo u tumačenju biblijskog teksta je sagledavanje stiha u njegovom kontekstu, tj. u svetlosti okolnih stihova, a zatim i celog poglavlja, biblijske knjige i, na kraju, celog Svetog Pisma. To ćemo sada i učiniti. U 1. Mojsijevoj 1. i 2. poglavlju dat je izveštaj o stvaranju, u 3. poglavlju izveštaj o padu čoveka u greh, u 4. poglavlju data je genealogija onih koji su odstupili od Boga, a u 5. poglavlju genealogija onih koji su ostali verni Bogu. Stoga, kada se u 6. poglavlju susrećemo sa terminima "sinovi Božiji" i "kćeri ljudske" mi smo već ranije upoznati sa podelom čovečanstva na one koji služe Bogu i one koji su se odmetnuli od Boga. O tome da je termin "sinovi Božiji" već poznat od ranije pokazuje i gramatički član koji se u jevrejskom tekstu nalazi uz taj termin. Osim toga, genitiv u jevrejskom jeziku pored toga što označava pripadnost (sinovi koji pripadaju Bogu i kćeri koje pripadaju ljudima), takođe označava kvalitet ili karakter (sinovi koji odražavaju karakter Božiji; kćeri koje odražavaju karakter ljudi). Dakle, "sinovi Božiji" su Sitovi potomci, a "kćeri ljudske" su Kajinove kćeri.

Pored "sinova Božijih" i "kćeri ljudskih" postoji još jedna zagonetna grupa, a to su "divovi" (4. stih). Neki smatraju da se ovde radi o grupi polubožanskih bića. Međutim, jevrejska reč "nefilim" prevedena kao "divovi" u nastavku 4. stiha objašnjena je sa "silni ljudi od starine na glasu". Reč je o potomcima Sitovih potomaka koji su napustili Boga. Sveto pismo njih naziva "nefilim". Ovde se krije ironija: oni koje su ljudi smatrali silnima, poznatima, bili su u Božjim ocima "nefilim", što u prevodu sa jevrejskog znaci "oni koji su pali". Mnogi Kajinovi potomci bili su izumitelji različitih veština: gudači, svirači, kovači (1. Mojsijeva 4,21.22). Iako poznati i veliki u očima svoje okoline, ovi ljudi su u Božijim očima bili samo pala stvorenja.

Iskvarenost čovečanstva koje je živelo u vremenu koje je prethodilo Potopu bila je velika, jer su čak i sinovi Božiji odstupili od Boga rukovodeći se u svom životu požudom i pohlepom. Peti stih opisuje potpunu degradaciju čovečanstva. Dijagnoza je više nego zastrašujuća: sve misli ljudi bile su svagda samo zle. Ali, nisu samo misli ljudi bile zatrovane zlom. Stihovi od 11. do 13. pokazuju da se Zemlja napunila bezakonjem (u originalu stoji nasiljem). U 4. stihu za mlade ljude se tvrdi da su bili "silni ljudi", izraz koji u jevrejskom znači "nasilnici", "ratnici". Kada je Bog pogledao na Zemlju "ona beše pokvarena (uništena), jer svako telo pokvari svoj put na zemlji" (12. stih). Svaka ćelija čovekovog bića bila je zahvaćena rakom greha
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Ha Ha Ha ,opet na delu Kreacionisti i Evolucionisti,samo bezveze spamujete na forumu.Dajte malo inteligentne teme za rezgovor tipa:kakav je poremecaj izazvala pojava Isusa i njegov uticaj na Rimsko carstvo ,kada vec pisete o necemu neka i mladji nesto pametno procitaju i nauce.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Reci mi kojeg je milenijuma bio potop prijatelju a ja ću ti reći da su indijanci naselili ameriku pre nekih 30000 godina kada su Amerika i rusija bili spojeni ledom. A evo malo izazova za tebe Jevrejine kada je Kain ubio Avelja da li znaš na koga je mislio Kajin kada je rekao Bogu može me ubiti svako ko me sretne. S obzirom da se Sit rodijo kasnije na mesto Avelja KO SU TI DRUGI koji bi ga ubili ha majstore.
Vratimo se još u prošlost. Na kraju stvaranja piše da je Bog stvorio MUŠKO I ŽENSKO i rekao im da se rađaju i množe a posle je stvorio Adama i to samog pa rekao nevalja da je čovek sam pa stvorio EVU. Recimi da li su se oni rađali u raju ili je to bila Evi nagrada za greh. U mukama ćeš rađati itd.
E ti ljudi koji su se radjali VAN raja njih su SITOVA loza rođenih od Adama i Eve uzimali za žene i radjali su se divovi. SVE što sam rekao imam pokriće u Bibliji. Jevrejine ne znaš ti nothing!
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Uh sto se zanemaruje sta Biblija podrazumeva pod "sinovima Bozjim" i izmisljaju svakojake teorije.

Adam, a time i sav ljudski rod su nazvani "sinovi Bozji":

Luka 3:38 Sina Enosova, sina Sitova, sina Adamova, sina Božijega.

Prema tome, svi ljudi su imali taj naziv. Medjutim, nakon pada u greh, to pravo da se nazovu "sinovi Bozji" imaju samo oni koji slede Boga. Sam Isus je u svojoj propovedi to potvrdio:

Matej 5:9 Blago onima koji mir grade, jer će se sinovi Božiji nazvati;

Isus Hristos je takodje rekao da oni koji ga ne slede imaju djavola za oca.

Jovan 8:44 Vaš je otac đavo; i slasti oca svojega hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.

Ocito je dakle da je ovo slikoviti jezik gde su oni koji slede Boga opisani kao "sinovi Bozji".

Biblija je svoj najbolji tumac, a ako se cita grcka mitologija, onda se dodje do zakljucka da bogovi imaju seksualne odnose sa ljudima pa se radjaju divovi ili druga mitoloska bica.


Da je to bila istina onda, to bi bilo istina i danas, jer "... Teško vama koji živite na zemlji i moru, jer đavo siđe k vama, i vrlo se rasrdio, znajući da vremena malo ima. " Otkrivenje 12:12

Stvarno covek ima mnogo toga lepoga u Bibliji za proucavanje i uzdizanje, ali kada se sa ovakvim teorijama dodje samo na osnovi jednog stiha, onda to mora da bude pogresno. Jednosavno, to je pravilo sa Bibijom.

Sto se mog stava tice, ukoliko procitam jedan nejasan tekst iz Biblije, prva stvar sto radim je da ne pokusam da od toga napravim neku zanimljivu teoriju koja odgovara mojim shvatanjima, nego pokusam da protumacim imajuci u vidu sta cela Biblija uci. Ako pak Biblija ni na jednom drugom mestu ne pominje da su andjeli imali seksualne odnose sa ljudima, onda je to najveca greska sto neko moze da napravi, da od jednog stiha napravi citavu teoriju koju biblijski ne moze da potvrdi.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Reci mi kojeg je milenijuma bio potop prijatelju a ja ću ti reći da su indijanci naselili ameriku pre nekih 30000 godina kada su Amerika i rusija bili spojeni ledom.
Te nestvarne evolucionisticke brojke ostavi za naivne. Planeta ne moze biti starija od 6000god, mi to mozemo naucno da testiramo. Sto se tice potopa, desio se pre nekih 4500god.
A evo malo izazova za tebe Jevrejine kada je Kain ubio Avelja da li znaš na koga je mislio Kajin kada je rekao Bogu može me ubiti svako ko me sretne. S obzirom da se Sit rodijo kasnije na mesto Avelja KO SU TI DRUGI koji bi ga ubili ha majstore.
Kakav izazov...wacko2
Kada je Kain ubio Avelja, Eva je rodila sina Sita, kada je Adamu bilo 130god. ...Sto bi znacilo, da je Kain ubio Avelja kada je Adam imao oko 127-8 god., za tih 127-9god. se namnozilo mnogo ljudi.
Ne mislis valjda da ce nam Biblija govoriti o svim koji su se rodili u tom periodu.
Vratimo se još u prošlost. Na kraju stvaranja piše da je Bog stvorio MUŠKO I ŽENSKO i rekao im da se rađaju i množe a posle je stvorio Adama i to samog pa rekao nevalja da je čovek sam pa stvorio EVU. Recimi da li su se oni rađali u raju ili je to bila Evi nagrada za greh. U mukama ćeš rađati itd.
Bog je u pocetku stvorio samo Adam i Evu, to i slepac vidi. Posto su zgresili, Bog je rekao Evi da ce radjati u mukama.
E ti ljudi koji su se radjali VAN raja njih su SITOVA loza rođenih od Adama i Eve uzimali za žene i radjali su se divovi. SVE što sam rekao imam pokriće u Bibliji. Jevrejine ne znaš ti nothing!
Ok, svako ima pravo na svoje misljenje, ovo i nije toliko bitno.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Neću više naširoko, glupost je da je zemlja stara 6000 g kao i to daje potop bio pre 4500g koji li ti je to idiot kazao. Da li si ti svestan šta uopšte govoriš jevrejine. Kada bi potop bio na celoj planeti voda bi morala da se digne iznad najviših planina a to su himalaji. Tada bi se smrzla i postala bi ledena planeta. Očigledno je da je potop bio samo na određenom delu površine planete.
Nisi mi odgovorio na pitanje koje je Kajin uputio Bogu da će ga ubiti ko ga sretne a to je bilo odmah posle ubistva Avelja. Kako su se radjali kad TADA sem Adama Eve i Kajina nije bilo nikog drugog. Zar Eva nije rekla evo mi drugog sina na mesto Avelja koja ubi Kajin a kajin se već bio oženio. Ne misliš valjda svojom sestom nerođenom.
Ne znate vi ništa jevrejine. Zbogom.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Neću više naširoko, glupost je da je zemlja stara 6000 g kao i to daje potop bio pre 4500g koji li ti je to idiot kazao. Da li si ti svestan šta uopšte govoriš jevrejine. Kada bi potop bio na celoj planeti voda bi morala da se digne iznad najviših planina a to su himalaji. Tada bi se smrzla i postala bi ledena planeta. Očigledno je da je potop bio samo na određenom delu površine planete.
Kao prvo, do izdizanja brda i planina, doslo je nakon potopa, takodje je doslo do izdubljivanja okeanskih basena, a oko 100god nakon potopa dolazi i do razdvajanja kontinenata.
Drugo, klima pre potopa je bila sasvim drugacija, bili su sasvim drugaciji uslovi, nije mogla da pada kisa, nije bilo hladnoce, snega i td.
Nisi mi odgovorio na pitanje koje je Kajin uputio Bogu da će ga ubiti ko ga sretne a to je bilo odmah posle ubistva Avelja. Kako su se radjali kad TADA sem Adama Eve i Kajina nije bilo nikog drugog. Zar Eva nije rekla evo mi drugog sina na mesto Avelja koja ubi Kajin a kajin se već bio oženio. Ne misliš valjda svojom sestom nerođenom.
Zasto se pravis gluv!?
Dobio si odgovor, za 130god se namnozilo mnogo ljudi, Biblija nije ''maticna knjiga rodjenih'', gde se upisuju rodjena deca, vec Bozija rec, gde se Bog otkriva coveku.
 
Učlanjen(a)
30.07.2010
Poruka
37
A Gospod reče: Neće se duh moj do veka preti s ljudima, jer su telo; neka im još sto dvadeset godina.

sta je tu nejasno..ljudi su telo i bog kaze da se nece duhovi kecati sa njima u nedogled.ako je to bog rekao onda je istina jelte. jedino mi je glupo sto je to uopste i dozvolio.i to citavih 120 godina. da li je hteo da vidi koliko ce ih zastraniti.pa mi smo mu(tj lepe zene u ovom slucaju) bas dobar materijal za njegove experimente.
 
Natrag
Top