“Sinovi Boziji i kceri covecije”

Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Prva Mojsijeva 6:1-4 nam kaže:
6:1 A kad se ljudi počeše množiti na zemlji, i kćeri im se narodiše.
6:2 Videći sinovi Božji kćeri čovečije kako su lepe uzimaše ih za žene koje hteše.
6:3 A Gospod reče: Neće se duh moj do veka preti s ljudima, jer su telo; neka im još sto dvadeset godina.
6:4 A beše tada divova na zemlji; a i posle, kad se sinovi Božji sastajahu sa kćerima čovečijim, pa im one rađahu sinove; to behu silni ljudi, od starine na glasu.
Ko su bili sinovi Bozji,ljudi.adjeli,pali andjeli?sta vi mislite o tome i koja su vasa saznanja na osnovu Biblije?
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Prva Mojsijeva 6:1-4 nam kaže:
6:1 A kad se ljudi počeše množiti na zemlji, i kćeri im se narodiše.
6:2 Videći sinovi Božji kćeri čovečije kako su lepe uzimaše ih za žene koje hteše.
6:3 A Gospod reče: Neće se duh moj do veka preti s ljudima, jer su telo; neka im još sto dvadeset godina.
6:4 A beše tada divova na zemlji; a i posle, kad se sinovi Božji sastajahu sa kćerima čovečijim, pa im one rađahu sinove; to behu silni ljudi, od starine na glasu.
Ko su bili sinovi Bozji,ljudi.adjeli,pali andjeli?sta vi mislite o tome i koja su vasa saznanja na osnovu Biblije?
'Sinovi Boziji' su ljudi koji su na Bozjoj strani, a 'kceri covecije' su cerke nemoralnih i neznabozackih porodica. Dolazilo je do mesanja i velikog otpada.
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Uhh Jevrejine ,sva sreća što si dao ovakav odgovor .
Ja sam se već uplašio da će nas(pravoslavne) cobi provaliti da smu ustvari obuzeti elelima.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
'Sinovi Boziji' su ljudi koji su na Bozjoj strani, a 'kceri covecije' su cerke nemoralnih i neznabozackih porodica. Dolazilo je do mesanja i velikog otpada.
Jevrejine na osnovu cega gradis ovu tvoju konstataciju,imas li biblijsku potporu na to?Da li znas da se izraz "sinovi Bozji"koristi za andjele?
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Jevrejine na osnovu cega gradis ovu tvoju konstataciju,imas li biblijsku potporu na to?Da li znas da se izraz "sinovi Bozji"koristi za andjele?
''Јер сви које води Божји Дух синови су Божји.'' (РИМЉАНИМА 8;14)
''Зато изађите из њихове средине и одвојте се’, каже Господ, ‘и не дотичите више ништа нечисто и ја ћу вас примити.’ ‘И бићу вам отац, а ви ћете ми бити синови и кћери’, каже Господ Свемоћни.'' (2. КОРИНЋАНИМА 6;17.18)
Dakle iz konteksta cele Biblije mozemo zakljuciti o cemu se radi.
Poznat mi je i deo gde se govori o andjelima, kao sinovi Boziji, ali u ovom slucaju se misli na ljude koji su na Njegovoj strani.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Prva pretpostavka jeste da su „sinovi Boziji” zapravo pali andjeli, to jest demoni koji su se utelovili i sa „kcerima covecijim”, odnosno sa ženama, imali sexualnih odnosa. Pošto su ta 'utelovljena' bica bila natprirodna, ili uzvisenija nego obični ljudi, tako i potomstvo njihovo je bilo uzvisenije-žene su rodile „divove”, „silne ljude” koji su bili „od starine po snazi glasoviti ljudi”. Dakle, to su bili ogromni ljudi, veoma visoki, i odlika im je bila dugovecnost. Ovo je u najkrace što se može reci vezano za teoriju 'palih andjela'. Postavlja se pitanje ima li biblijskog osnova za ovakvo tumacenje?
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Prva pretpostavka jeste da su „sinovi Boziji” zapravo pali andjeli, to jest demoni koji su se utelovili i sa „kcerima covecijim”, odnosno sa ženama, imali sexualnih odnosa. Pošto su ta 'utelovljena' bica bila natprirodna, ili uzvisenija nego obični ljudi, tako i potomstvo njihovo je bilo uzvisenije-žene su rodile „divove”, „silne ljude” koji su bili „od starine po snazi glasoviti ljudi”. Dakle, to su bili ogromni ljudi, veoma visoki, i odlika im je bila dugovecnost. Ovo je u najkrace što se može reci vezano za teoriju 'palih andjela'. Postavlja se pitanje ima li biblijskog osnova za ovakvo tumacenje?
To je velika besmislica, gde duhovna bica da stupe u polni odnos sa materijalnim bicima, i to jos demoni, a bas bi to Bog dopustio. Razmisli malo bolje.
Sto se tice divova, mi znamo da su prepotopni ljudi bili mnogo veceg rasta od nas, dakle bili su divovi. Imas nesto o tome ovde: http://www.pravoslavna-srbija.com/P...incest/Poslepotopna degeneracija i incest.htm
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Da se razumemo ovo nije moj stav vec jedno od razmisljanja na ovu temu,ako Jevrejine tvrdis da je besmislica daj argumente za to.
Poelbuster mozes da nam pojasnis sta kazu komentari tog 96.pslama 5.stiha da i mi nesto naucimo u prilog ovome o cemu pokusavamo da diskutujemo?
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Sinovi božiji to su direktni naslednici ADAMA i EVE a sinovi čovečiji to su oni koje Darvin opisao HOMO SAPIENS tj. primitivni ljudi (kromanjonci, neandertalci itd ) jer Bog nije stvorio samo Adama i Evu u protivnomne bi bilo Kineza, Crnaca i naravno Indijanaca. Šta ti misliš odakle Indijanaca u Americi kada nas deli okean, a Ameriku je otkrio Kolumbo? Biblija nema tajne za mene iako ima više od 10-ak god kada sam je zadnji put iščitavao. Anđeli pa makar i bili pali nisu jer se niti udaju niti žene of course.Amen
 
Natrag
Top