Sifriranje i pravljenje nevidljivih dokumenata

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Verovatno u racunaru imate dokumenta,slike,raznorazne fajlove za koje nebiste zeleli niko da vidi i koji su vam od posebnog znacaja.Mozete ih napraviti nevidljivim bez upotrebe ijednog programa i otvoriti kada sami zelite uz upotrebu sifre..Idemo redom...
Kliknite misem na start a zatim i otvorite Notepad..broj 1


bo38auevz.jpg



Iskopirajte ovaj tekst...ubacite ga u notepad...



Kod:
Quote:
Quote: cls
@ECHO OFF
title Folder Private
if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK
if NOT EXIST Private goto MDLOCKER
:CONFIRM
echo Are you sure you want to lock the folder(Y/N)
set/p "cho=>"
if %cho%==Y goto LOCK
if %cho%==y goto LOCK
if %cho%==n goto END
if %cho%==N goto END
echo Invalid choice.
goto CONFIRM
:LOCK
ren Private "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
echo Folder locked
goto End
:UNLOCK
echo Enter password to unlock folder
set/p "pass=>"
if NOT %pass%== password here goto FAIL
attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Private
echo Folder Unlocked successfully
goto End
:FAIL
echo Invalid password
goto end
:MDLOCKER
md Private
echo Private created successfully
goto End
:End


kao na sledecoj slici........


8hS0Zf.jpg

Pronadjite u tekstu rec password ,obrisite je i umesto nje stavite vas pasword sa kojim zelite otvarati skrivena dokumenta......(ja cu staviti boki71).....


NiHcvJw8Rf.jpg



Pa posto ubacite vas pasword tekst bi izgledao ovako.....broj 2


AufDO.jpg



Sada posto stavili zeljeni pasword usnimicemo notepad datoteku tako sto cemo u meniju kliknuti na Datoteka a zatim u padajucem meniju na Sacuvaj kao..broj 3


yTD6UIf.jpg



U novootvorenom prozoru odredite u kom delu racunara zelite sacuvati novi fajl ,dajte mu obavezno ime locker.bat te kliknite na Sacuvaj.......broj 4


iBhOREc.jpg



Sada ste dobili u racunaru locker.bat fajl.......broj 5


WCkT2icm.jpg



Dupli klik misem na locker.bat fajl i pojavice vam se kroz par sekundi folder Private......broj 6


uP9md.jpg



Otvorite Private folder i u njega ubacite sva dokumenta,slike,fajlove ......koje zelite napraviti nevidljivim- sakriti.......broj 7


UGB7Thk8I.jpg



Sada cete kliknuti na fajl locker.bat duplim klikom misa.....broj 8,te posto vam se otvori prozor Comand prompta koji vas pita dali zelite zakljucati folder private upisacete u njemu Y (sto znaci da hocete)......broj 9 a zatim pritisnite na tastaturi Enter......


ZoETa8J2.jpg




Istog momenta kompletan folder Private sa nasim skrivenim dokumentima ce nestati........

LiEze6Y.jpg
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Vracanje nevidljivog dokumenta.....

Kada zelite da vidite ili vratite sakrivena dokumenta jednostavno kliknite misem duplim klikom na fajl locker.bat....broj 1 te posto se pojavi prozor comand prompta upisite u njemu sifru koju ste stavili za zakljucavanje private fajla(moja sifra je boki71) i pritisnite na tastaturi Enter.....broj 2


eSMXD.jpg



Za par trenutaka pojavice vam se vas Private folder sa skrivenim dokumentima u njemu.......broj 1

ka2bg7PNi.jpg
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF......

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!1030&authkey=ACqkmHSU7TZ_H0I" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]



 
Član
Učlanjen(a)
05.05.2009
Poruka
10
Jako lepo
Odradio sam sve kako je navedeno, samo ima jedna fora koja je malo nesigurna
Naime, kada se otvaraju skrivena dokumenta, nemora se kucati šifra, dovoljno je Y
Samim tim je nesigurno što se tiče passa


Još sam nešto primetio, što je pozitivno
Ako neko obriše slučajno bat ekstenziju, gubi i sadržaj koji je bio sakriven
Ponovnim ubacivanjem iste ekstenzije, ustanovio sam da dokumenti koji su bili skriveni, ponovo su tu
To već nije loše
 
Poslednja izmena:
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Neslazem se sa tobom u potpunosti....Upravu si za to sto reko,medjutim kada skrivas dokument nece ga traziti KGB,CIA ili sta ti ja znam ko......ti ces ga sakriti od ociju znatizeljnika koji nece ni znati da je on sakriven niti traziti ga posto ga i nevide.....

A to za ekstenziju.....to je kod svake tako......obrisi kod pesama .mp3 ekstenziju ili recimo kod slika .jpg ...naravno da se nece otvoriti na dupli klik....a kada vratis ekstenziju bice sve ok.....
 
Član
Učlanjen(a)
16.06.2010
Poruka
12
Boki gde si bio sve ovo vreme. Ovo je zaista super i lepo radi. Kada se otkrivaju skrivena dokumenta ubacuje se tvoja šifra, a ovaj je pogrešio što se samo na jednom mestu kako si ti i prikazao menja umesto password šifra. Hvala što nam proširuješ vidike.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
da, al sad ima jedna druga fora, taj batch fajl se mora skloniti, jer recimo da neko zna raditi sa njim i moze uvijek promijeniti sifru, evo na sta mislim:

kada napravite .bat fajl, mozete ga izmijeniti na sledeci nacin:

markirajte bat fajl:

2rwp2e8.jpg


desni klik i idete na opciju edit:

awz1b9.jpg


i dobijete ponovo notepad gdje mozete promijeniti sifru (ovo sto sam markirao):

v2wfvl.jpg


tako da se nista ne moze sakriti :D ako vec mislite onda zastekajte i bat fajl :D
 
Član
Učlanjen(a)
17.11.2009
Poruka
3
Pa nije lose jedino ako bi mogao bat fil da se zakljuca nekako da ga svako ne moze otvarati ali u svakom slucaju zavrsava posao.
 
Natrag
Top