Sifriranje i pravljenje nevidljivih dokumenata

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Pa nije lose jedino ako bi mogao bat fil da se zakljuca nekako da ga svako ne moze otvarati ali u svakom slucaju zavrsava posao.

A naravno da moze da se zakljuca na stotine nacina......Ja konkretno zakljucavam sve fajlove sa alatom Axcrypt koga imam u desnom kliku misa.......medjutim ponavljam bolja je varjanta da se sakrije dokumenat u sliku jer onda nije vidljiv a sliku malo ko ce se setiti da otvori Winrarom......gotovo niko.......
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
a koja je onda svrha pravljenja skrivenih fajlova ako se mora zakljucati batch fajl
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
a koja je onda svrha pravljenja skrivenih fajlova ako se mora zakljucati batch fajl

To je bio samo odgovor kolegi na takvo pitanje.......

Inace nevidim svrhu zakljucavanja batch fajla jer ko bi uostalom trazio dokument u takvom fajlu...Logicno........

Takodje kvalitetno skrivanje koje koristim kada zelim je na sledeci nacin.......

Kreiram malenu particiju programom Partition Managerom....i na njega smestim sva dokumenta,fajlove,foldere koje zelim sakriti od ociju javnosti......

http://serbianforum.org/tutorijali/36329-kreiranje-nove-particije.html

A zatim tu particiju jednostavno napravim nevidljivom........

http://serbianforum.org/tutorijali/29863-napravite-nevidljivi-hard-disk.html

To je odlican nacin takodje.........
 
Član
Učlanjen(a)
23.09.2009
Poruka
1
Pozdrav za sve forumaše.
Može se napraviti i rar. datoteka sa lozinkom. Kad se želi dodati još datoteka ili fascikla jednostavno se u total commanderu prevuče u tu rar. datoteku i automatski ga doda. Ja bih ovako radio. Nadam se da sam pomogao nekome.:roll:
 
Član
Učlanjen(a)
08.09.2009
Poruka
3
Mozda sam malo zakasnio sa kompentarima, u svakom slucaju je ok, mada se slazem sa <cikaAca>m dovoljno je samo da koiknem na locker i pojavice se private, ako vec ima kod za sifru, ne kontam bas zasto ne bi radilo?? Fora je da napises kod, koji zahteva sifru da bi pristupio fajlovima....:D
 
Natrag
Top