SF Vip plejer

VIP IPTV
Učlanjen(a)
16.06.2010
Poruka
896
Pozdrav drustvo, je l' imao jos neko problema sa bojama? Svi parametri za podesavanja u "video filters" su na nuli, ali nekako su isprane i cudne, vuce malo na ljubicasto, pa na momente slika trepne na crvenkasto, itd. Nikako ne moze da se podesi u filterima da bude bolje. Sve ostalo radi super.
probaj da upises u mpv.conf
vf=format=rgba
ili
vf=format=colormatrix=bt.709
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.11.2019
Poruka
107
Skontao sam sta je problem pa mi player ne otvara kanale... VPN :assassin:Ima li neko ideju kako da to zaobidjem a da ne budem "vidljiv"?
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
Kad napišeš u temi gdje se priča o ovom plejeru kako sve koči i ništa ne valja kako drugačije shvatiti nego da plejer ne valja. Malo, bar malo pristojnosti prije nego što se pljune na nešto.
Evo zbog čega je kočilo ..... i nisam nigde napisao da je to do plejera ....mislio sam da je do listi koje imam a na kraju se ispostavilo da je ovo problem...brzina interneta.

Hvataj.PNGprava.PNG
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2009
Poruka
204
Pozdrav drustvo, je l' imao jos neko problema sa bojama? Svi parametri za podesavanja u "video filters" su na nuli, ali nekako su isprane i cudne, vuce malo na ljubicasto, pa na momente slika trepne na crvenkasto, itd. Nikako ne moze da se podesi u filterima da bude bolje. Sve ostalo radi super.

Pogledajte prilog 122166
Ako ne pomogne ovo sto ti je @salezli napisao, probaj da uradis upgrade ili downgrade drivera za grafiku, moguce da ti ona pravi problem sa bojama.
Meni su jednom driveri bili problem na vlc playeru.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Učlanjen(a)
22.02.2020
Poruka
1
Нови формат Виндовс 7, сфвıп плаиер, прво плави екран, а затим црни екран, шта је разлог? хвала

New Windows 7 format, sfvıp plaier, first blue screen, then black screen, what is the reason? Thank you
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
28.09.2010
Poruka
25
Kad otvorim mpv.conf ne znam gde tacno da dodam tu komandu, moze dole na kraju?


# manual:
Kod:
https://mpv.io/manual/master/

# defaults:
Kod:
https://github.com/stax76/mpv.net/blob/master/mpv.net/Resources/mpvConf.txt

osd-color='#CC00FF44'
osd-border-color='#DD322640'
osd-border-size=2
sub-codepage=cp1250
sub-color="#FFFF00"
sub-border-size=2
sub-border-color="#DD322640"
sub-shadow-color="#33000000"
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
09.03.2020
Poruka
6
add video filters in mpv.conf

see https ://mpv.io/manual/master/#video-output-drivers-vo-vaapi-deint-mode
Kod:
deinterlace=<yes|no>
vo-vaapi-deint-mode=<mode>

no
Don't allow deinterlacing (default for newer libva).
first-field
Show only first field.
bob
bob deinterlacing (default for older libva).

add new line in mpv.conf
deinterlace=yes
vo-vaapi-deint-mode=first-field
or
vf=vdpaupp=deint=yes:interlaced-only=yes
and for even higher quality de-interlacing:
vf=vdpaupp=deint=yes:interlaced-only=yes:deint-mode=temporal-spatial:hqscaling=1

yadif can also be used (but may use more CPU depending on the vo):
vf=yadif=mode=1:deint=1
or
vf=lavfi=[yadif=mode=1:deint=1]

Thank you !

I saw this :
Kod:
https://forum.manjaro.org/t/how-to-get-automatic-deinterlacing-in-mpv-0-29-0/56655

I tried :

deinterlace=yes
vf=vdpaupp=deint=yes:interlaced-only=yes:deint-mode=temporal-spatial:hqscaling=1

It's work nice

At the end it's said :

[Update 2019-11-21]
For mpv 0.30.0, gpu-context=x11 is now needed to use vf=vdpaupp with vo=gpu.

Do you use 0.30.0 ? Do I need to add :

gpu-context=x11
vo=gpu

It work great with and without but I don't know what are recommadation.

Regards
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
28.09.2010
Poruka
25
Probao sam one dve komande da ubacim dole na kraju. Kad se ubaci prva nema slike, a kad se ubaci druga ne primecujem neku promenu. Inace u pitanju je vremesni Dell Latitude D620 maksimalno nabudzen doduse, i dalje me super sluzi. Ovakva je slika kad su filteri na nuli. U principu mogu da napravim da boje budu dosta bolje i prirodnije podesavajuci nijansu i saturaciju, ali mi onda npr. trava narandzasta kad gledam fudbal. :p Program je inace super i brz je kao munja, sve otvara, nikad ni da secne, bolji je nego svaki koji sam do sad probao, kapa dole autoru.


Screenshot_3.png
 
Natrag
Top