Severni i Juzni car u vreme kraja svetskog poretka-prorok Danilo

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Znam dobro kako se prima Isus. I ne primam ga nedostojno.

E ko misli da je bolji jer je primio pričest, dakle radi čina je postao bolji taj prima nedostojno i ko smatra da je Isus nekim čudom ušao u hljeb i krv njegova u vino i taj isto prima nedostojno.

A za pričest imamo temu, da ovdje ne nastavljamo dalje.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda se ne nazivaj Hrišćaninom. Jer " Tko jede moje tijelo i tko pije moju krv, ostaje u meni i ja ostajem u njemu." Iv 6:56-58.

Ja to i činim kroz svakodnevnu zajednicu sa Hristom, jer to je suština jedenja Hristovog tela i pijenje njegove krvi, svakodnevno primanje nove mere Hristovog Duha za pobedu nad grehom.

Uzimanje simbola hleba i vina koje simbolično predstavljaju Hristovo telo i krv prinesene na krstu - samo je vidljivi znak te zajednice.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Ако гледамо географску карту Русија заиста јесте северно, али никакве везе нема са северним царством. То је ваше (америчко) схватање историје јер су Американци сатанизовали Русију због интереса.

Ако баш повучемо линују из Јерусалима ка северном полу видећемо тачно који се град налази на њој и кроз коју државу пролази. Затим можемо видети историју те државе (нама у Србији је добро позната), па можемо сагледати како та империја полако "оживљава" пред нашим очима. Јер: зацељује се рана смртна.

Да не узимамо географију, погледајмо шта Данило каже где ће настати "МАЛИ РОГ" који ће постати огроман и где ће стремити.


Данило, глава 8
4. Видех овна где боде на запад и на север и на југ, и ниједна звер не могаше му одолети, и не беше никога ко би избавио од њега, него чињаше шта хоћаше, и осили.
5. А кад ја мотрах, гле, иђаше јарац од запада поврх све земље, а не дотицаше се земље; и тај јарац имаше рог знаменит међу очима својим.
6. И дође до овна који имаше два рога, ког видех где стоји крај воде, и потрча на њ гневно силом својом.
7. И видех га где дође до овна, и разгневивши се на њ удари овна, те му сломи оба рога и не беше силе у овну да му одоли, него га обори на земљу и погази га, и не беше никога да избави овна од њега.
8. И јарац поста врло велик; а кад осили, сломи се велики рог, и место њега нарастоше знаменита четири рога према четири ветра небеска.

Дакле, имамо две звери (два царства) које се сукобљавају. Када велики рог јарчев бива сломљен из њега настају четири знаменита рога. У даљем тексту видимо одакле избија "мали рог".


9. И из једног од њих изиђе један рог мален и нарасте врло велик према југу и истоку и према красној земљи.
10. И нарасте дори до војске небеске, и обори на земљу неке од војске и од звезда, и погази их.
11. И нарасте дори до поглавара тој војсци, и узе Му свагдашњу жртву, и свети стан Његов обори.
12. И војска би дана у отпад од жртве свагдашње, и обори истину на земљу, и шта чињаше напредоваше му.

Дакле, из једног царства које ће настати након "јарца" избија царство од малог до огромног. С обзиром да знамо ко је јарац, тражимо империју која ће настати на бази њега.

20. Ован што си га видео, који има два рога, то су цареви мидски и персијски.
21. А руњави је јарац цар грчки; и велики рог што му беше међу очима, то је први цар.


22. А шта се он сломи, и место њега нарастоше четири, то су четири царства, која ће настати иза тог народа, али не његовом силом.
23. А на крају царовања њиховог, кад безаконици наврше меру, настаће цар бестидан и лукав.
24. Сила ће му бити јака, али не од његове јачине, и чудесно ће пустошити, и биће срећан и свршиваће, и губиће силне и народ свети.
25. И лукавством његовим напредоваће превара у његовој руци, и подигнуће се у срцу свом, и у миру ће погубити многе, и устаће на Кнеза над кнезовима, али ће се потрти без руке.

Pogledajte prilog 107843

Данило, глава 11
7. Потом ће од изданка из корена њеног настати један на место његово, који ће доћи с војском својом и ударити на градове цара северног, и биће их и освојиће их.
8. И богове ће њихове и кнезове њихове са закладама њиховим драгоценим златним и сребрним однети у ропство у Мисир, и остаће неколико година јачи од цара северног.
9. И тако ће цар јужни доћи у своје царство, и вратиће се у своју земљу.

Јужни цар се враћа кући у Мисир (Египат), а северном помажу Ливијани (Либија) и Куши (садашњи Северни Судан, делови Еритреје, Етиопије и Сомалије) - давно Етиопљани.

43. И освојиће благо у злату и у сребру и све закладе мисирске; и Ливијани и Етиопљани ићи ће за њим.



И сви се уклапају у слику.
Carevi severni i Juzni su se menjali kroz istoriju ,u svakom slucaju merilo je ko ima vise vlasti u podrucjima severno ili pak juzno od jerusalima,pa tako se i nazivaju severni i juzni car.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
40 A u poslednje vreme južni će se car pobiti s njim; i car će severni udariti na nj kao vihor s kolima i konjicima i s mnogim lađama, i ušavši u zemlje poplaviće i proći.
41 I doći će u krasnu zemlju, i mnogi će propasti, a ovi će se izbaviti od njegovih ruku: edomska, moavska i glavni deo sinova Amonovih.
42 I posegnuće rukom svojom na zemlje, i zemlja misirska neće umaknuti.
43 I osvojiće blago u zlatu i u srebru i sve zaklade misirske; i Livijani i Etiopljani ići će za njim.
44 Ali će ga glasovi sa istoka i sa severa smesti, te će izaći sa velikim gnevom da pogubi i zatre mnoge.
45 I razapeće šatore dvora svog među morima na krasnoj svetoj gori; i kad dođe k svom kraju, niko mu neće pomoći.
Sta mislite ko je car Juzni,a ko car Severni?
Eto mojih postova 1,pa 5 za pocetak,procitaj ih da ih ne kopiram pa mozemo dalje,da vidimo sta nije jasno.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ko je ko po tebi u tim stihovima? Ok, kažeš Zapad je Egipat a Rusija je Sirija. A ko su edomci, moavci i amonci?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Po bibliji novi svetski antihriscanski pored stvaraju "deset careva, danas sinonim za najrazvijenije zemlje sveta"

Potom "jagnje sa dva roga kao u jagnjeta koje progovara kao azdaha, simbol Amerike"

I na kraju "zver kojoj je zmija dala silu i presto svoj, ili papstvo"

Ovaj versko vojno NATO politicki savez izmedju ovih tri sila - dovesce antihrista na vlast, i navodice svet da mu se pokloni.

Danas se u Ukraini vodi rat koji ce biti presudan za stvaranje ovog globanog poretka.

Zato se Zapadu i Evropi zuri da sve drzave prikloni uz sebe, i ukloni sve prekreke za stvaranje novog svetskog poretka, a to su danas Rusija, Kina, Srbija... koja je jos uvek nepotpuno opredeljena.

Ali Boze moj, to ce se srediti novim sankcijama, i bombardovanjem neposlusnih.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Srbija je od Boga odabrano podrucje u kome je on podigao poslednji reformni pokret o kome govori i Ellen White, ali i biblija kao o Iliji koji ce doci, kome je data vest za probudjenje crkve, i objavu vremena i dogadjaja posletka, i Hristovog drugog dolaska u slavi.

Sto se tice Kine i Rusije, ali i nekih drugih zemalja - nisam za nikoga u politickom i verskom smislu, ali smatram na osnovu biblije ono sto sam vec izneo, i u ovom trenutku ne vidim u njima poklonike novog svetskog poretka.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
A zar onda po tom kriterijumu ne bismo mogli tu ubrojati i Severnu Koreju i Siriju, jer su i to zemlje koje trpe određene posledice sankcija. Tu bi onda mogli ubrojati i Iran...svi su oni borci protiv Zapada. Zašto oni nisu tu?

Mislim da je problem u doslovnom shvatanju ovih stihova jer se oni nikako ne mogu primeniti na određene zemlje, već na karaktere ljudi oličene u isticanju tih zemalja koji imaju drugačiji duh od onih koji su opisani u istom karateru Antioha Epifana. Dakle, radi se o karakteru a ne o zemljama.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top