SerbianForum kolekcija Windows 8

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
DXuIjMZ50R.png


Ako zatreba prilikom instalacije Windows 8 serijski broj za sve gore pomenute verzije nalazi se u atachu.....
 

Prilozi

  • sw8.txt
    41 bajta · Pregleda: 62
Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
36
narezao sam disk a posto ovih dana kada mi stigne novi hard disk jer je ovaj pred crkavanjem isprobacu ovaj windows.
u svakom slucaju hvala

narezao sam i instalirao SERBIANFORUM WINDOWS 8 EXTREME PRO(x86) - 1,5 GB
medjutimsve je proslo kako treba ​ali sada mi gore u akcionom centru pokazuje da treba da aktiviram windows. ne znam da li sam ja negde pogresio prilikom instalacije
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
narezao sam i instalirao SERBIANFORUM WINDOWS 8 EXTREME PRO(x86) - 1,5 GB
medjutimsve je proslo kako treba ​ali sada mi gore u akcionom centru pokazuje da treba da aktiviram windows. ne znam da li sam ja negde pogresio prilikom instalacije

trebalo bi da se cmd pojavi i aktivira..restartuj racunar i probaj updejt...........ako nece ,nista onda,ovde imas video tut o nacinu aktivacije i sve sto ide uz to.....nemozes pogresiti.....

http://serbianforum.org/windows-8-os/411929-serijski-brojevi-i-aktivacija.html

post 3......
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
36
Updajtovao mi je 43 updejta i posle restarta mi vise ne trazi aktivaciju medjutim izgleda da nemam dvd verovatno treba da instaliram drajvere sto jos nisam ucinio.
Ustvari hard disk mi je toliko ostecen da treba da se menja. Novi ce da mi stigne tek sutra a danas mi je sedmica koju sam imao pala pa sam resio da probam ovu osmicu.

opet problem na ovoj osmici koju sam instalirao nemam DVD znas li u cemu je problem
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
opet problem na ovoj osmici koju sam instalirao nemam DVD znas li u cemu je problem

OS je testiran i nebi trebalo imati problema....

Deinstaliraj Standard Dual Channel PCI IDE kontroler.Pojavice se poruka da moras ponovo pokrenuti compter. Pritisni No i skeniraj za hardverske promene. Pponovo pokreniracunar i trebao bi videti onda tvoj CD/DVD Room.....
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
36
izvini boki sto te mucim ali ja ne znam gde da nadjem taj Standard Dual Channel PCI IDE kontroler. za ovo mi moras napisati kao pocetniku joji nema pojma o kompu
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Desni klik na Computer.....izaberi Manage opciju.Otvorice ti se Computer Management prozor,levo klikom misa izaberi device Manager i u njemu ces pronaci.....

qPDpBOAR.png
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
36
sve sam uradio kako si rekao i opet nista.
nema veze sada skidam SF WINDOWS 8 PROFESIONAL - AKTIVIRAN
pa kada danas ili sutra promenim hard disk koji treba danas da mi isporuce instaliracu ovaj windows pa cemo da vidimo da li ce kod njega biti DVD.R
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
sve sam uradio kako si rekao i opet nista.
nema veze sada skidam SF WINDOWS 8 PROFESIONAL - AKTIVIRAN
pa kada danas ili sutra promenim hard disk koji treba danas da mi isporuce instaliracu ovaj windows pa cemo da vidimo da li ce kod njega biti DVD.R

Imao sam malopre problem bas koji si i ti imao ,u full verziji windows 8,jednostavno nestao je CD/DVD Room.....Taj problem sam resio na sledeci nacin......

Startuje se Run istovremenim pritiskom na tastaturi dugmadi Windows i dugme R, upise se regedit...broj 1, a zatim klikne misem na dugme OK....broj 2

964PyXh.png


Zatim se u registru pronadje kljuc....

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Class

zatim se u okviru Class pronadje kljuc {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} i obelezi misem....broj 3

Sa desne strane gde god pise Filters ,desni klik misa na taj kljuc a zatim Remove izaberi u padajucem meniju.....

MzGpltjsA.png


Pitacete dali zelis obrisati ti klikni misem na OK.......

restartuj racunar i Room ce se pojaviti.......

Dakle brises sve Filters kljuceve kojih ce biti jedan ili dva........
 
Natrag
Top