Seksualna zlostavljanja u vjerskim i drugim zajednicama

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
“Ne vodite se pogrešnom logikom zaštite crkve, koja ustvari skriva seksualne prestupnike”

Nadbiskup poljske Katoličke crkve Vojček Plak zatražio je od Vatikana da istraži slučaj prikrivanja seksualnog zlostavljanja dece koje su činili sveštenici.

BIG
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.331
“Ne vodite se pogrešnom logikom zaštite crkve, koja ustvari skriva seksualne prestupnike”

Nadbiskup poljske Katoličke crkve Vojček Plak zatražio je od Vatikana da istraži slučaj prikrivanja seksualnog zlostavljanja dece koje su činili sveštenici.

Po seksualnom zlostavljanju djece ovako stoje stvari što se tiče Adventista sedmog dana.

SAD: Rekapitulacija: Adventisti (0.500 prom.) / Katolici (0.147 prom.) = 3.4 (340 %)

Zaključak:
U institucijama crkve Adventista sedmog u SAD-u, djeca su seksualno zlostavljana 3.4 puta više (340%) nego u institucijama Katoličke crkve.

Australija: Konačni skor zlostavljanja – Adventisti : Svi ostali = 0.00115 : 0.000235 = 4.87 (487%)

Zaključak:
Unutar ustanova crkve ASD u Australiji djeca se seksualno zlostavljaju 487% više nego u svim ostalim zajednicama.

P.S. Izvore sam do sada navodio 17 puta. ;)
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Šta se tek radilo na crnogorskom primorju u Boki pričaju mi ljudi iz tog kraja, kada se asfaltirao put Kotor -HN. Magistrala.

Prošla preko zemlje KC u Dobroti. Imali su šta videti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Morao si konačno odustati od obrane svoje sekte za kasapljenje nerođene djece. Mudra odluka, kad ih nije moguće obraniti.

Ti ne znas nista o abortusu.

Uz jednu mudru uvijek ide i jedna luda. Ovim tekstom i videom gore ulaziš na sam vrh očajnika.

Pre bi se reklo da si ti ocajnik, jer kada si shvatio da istinu ne mozes braniti biblijom, tada si presao na besomucno fanaticno pisanje protiv Adventista, i to svakakvim lazima, pripisivanjima svega i svacega, postavljanjem svakakvih gluposti sa sajtova protivnika sekti..itd..

Dakle, ja biblijsku istinu imam, i branim svoju verom njom, i nije mi potrebno da pisem protiv drugih, jer istina se brani biblijom, a ne pisanjem protiv drugih.
 
Natrag
Top