Seksualna zlostavljanja u vjerskim i drugim zajednicama

Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Saldo: U institucijama crkve Adventista sedmog u SAD-u, djeca su seksualno zlostavljana 3.4 puta više (340%) nego u institucijama Katoličke crkve.

Kada bi antikatolički nastrojenim "pametnjakovićima" matematika još bila i poznata. No, kao i ostale znanosti, ni "kraljica nauka" im nije poznata.

Prosečni akolita adventista sedmog dana, ako li je pre i bio obrazovan, stupanjem u "verni ostatak" i primanjem debilnosti istog, svo svoje obrazovanje baca u klozet, a menja ga kontra znanjem "nadprosečnog" američkog "bible possesed" "cionističkog - kršćanina" (čitaj kultiste i sektaša).

Ps. Kako dobro znam kome odgovaraš ("biblijskom pravoslavcu" - šta je uopšte to?), a koji je kao i brat mu po Ellen Gould Harmon White iz Banjaluke (filozof kradljivac identiteta) prošli put mene prijavljivao, neću dalje detaljisati.

Reći ću samo ovo što sam već napisao.

Ko god primi "evanđelje" gatare iz Maine-a USA (rahmetli već 106 godina) rekao je "Hasta La Vista" razumu i obrazovanju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Prosečni akolita adventista sedmog dana, ako li je pre i bio obrazovan, stupanjem u "verni ostatak" i primanjem debilnosti istog, svo svoje obrazovanje baca u klozet, a menja ga kontra znanjem "nadprosečnog" američkog "bible possesed" "cionističkog - kršćanina" (čitaj kultiste i sektaša).

Nevjerojatno je kako "udarena u glavu" idiote od svojih sljedbenika i klanjatelja napravi.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nevjerojatno je kako "udarena u glavu" idiote od svojih sljedbenika i klanjatelja napravi.

To joj je (njezinom "bogu") i bio cilj... što više idiota, veća je zarada... zarada je u pozadini svega.

Svaki kult i sekta ima samo jedan cilj, da obogati osnivače.

Da li je to preko "desetka", da li preko prodaje "knjiga" s "objavama", ovoga ili onoga (kasapljenjem nerođenih za novac, prodavanjem "diploma" po "institutima" za maglu, dim i vetar, "prirodnom medicinom", bajanjem Svetim Pismom - da ima i toga) cilj je isti.

Što više "dummies" koji slede blasfemije i budalaštine kulta, više dolara u džepu osnivača (ili uprave kulta, ako je osnivač hrana crvima).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Nevjerojatno je kako

Katolička crkva u Poljskoj o zlostavljanju djece​

Crkva je nabrojala je 292 svećenička lica za koja se tvrdi da su zlostavljala više od 300 dječaka i djevojčica od 1958. do 2020. godine.


AJB

Onda favele, kartele, ubistva. 14 od 20 kriminalnih država su katoličke.

75% od čitavog svijeta. Polupani 100%.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Taj podatak da je Ellen u djetinjstvu pretrpjela udarac u glavu nije beznačajan. Liječnici i psiholozi bi trebali pozabaviti s tim i izreći svoj sud, ali činjenica je da je mnogo djece zadobilo traume i psihičke posljedice za cijeli život.

Naravno da nije beznačajan, sudeći prema opisima, ona je imala temporalnu epilepsiju.

No, to je ne čini manje lažljivom i prevarantkinjom.

Ps. Postoje oni koji nikada nisu imali ikakvih trauma u detinjstvu, pa ih duh koji su primili (uranjanjem u vodu kod subotnjih "proroka") tjera da se u blatu valjaju i budu smetlari.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Jezuiti poput vas ne mogu nista drugo ni da rade osim da lazu.

pitam se kako se ne postidite za toliko laganje.

pa onda neka mi opet Isabeleta prigovori sto pisem da ste satanisti.

vi ste gori od satanista, jer ja ne vide da se i jedan satanista ponasa kao vi.

Vi ste sramota za Boga, i vama i ne treba dati priliku da se obratite, a Bog ce to ipak uciniti iz ljubavi i milosti, da predjete iz mraka u svetlost, i iz sluzbe djavolu u sluzbu Bogu.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Jezuiti poput vas ne mogu nista drugo ni da rade osim da lazu.

Laodikeja, tvoja predodžba o isusovcima nije realna, štoviše bajkovita je. Ti misliš kako su oni kao neka silna vojska koja samo čeka čas da uništi adventiste? Stvarnost je drugačija. Gledam ove naše isusovce u Zagrebu. Svaka im čast. Bazilika im je jako stradala u potresu te zbog radova, sv. Mise se slave u dvorani i u dvorištu. U tim prilagođenim i skromnim uvjetima Crkva i dalje živi i slavi Gospodina. Isusovci ispovjedaju, propovjedaju, svaki dan imaju po nekoliko sv. Misa, vjernici dolaze u velikom broju. Možemo im biti zahvalani što savjesno i u miru obavljaju svoje dužnosti.


pa onda neka mi opet Isabeleta prigovori sto pisem da ste satanisti.

Nisam ja pozvana da ti prigovaram i da te korim. Ti sam to trebaš spoznati i odbaciti.


vi ste gori od satanista, jer ja ne vide da se i jedan satanista ponasa kao vi.

Zar nisu i Isusu rekli da ima đavla? A govorio je istinu.
Zašto te toliko uznemiri kad se iznose činjenice o Ellen. Pa, zar nije stradala u djetinjstvu i skoro umrla?I ja sam pročitala na interenetu da je zbog toga prekinula školu i živjela povučeno u svojoj kući. Zar su sotonisti svi ljudi koji napišu nešto što ne odgovara tvojoj viziji o Ellenn? Već sam ti rekla, ne može se zaustaviti Reuters, pa tako ni ti nećeš ušutkati ljude na internetu.

Vi ste sramota za Boga, i vama i ne treba dati priliku da se obratite,
a Bog ce to ipak uciniti iz ljubavi i milosti, da predjete iz mraka u svetlost,

Pa, zašto? Zar se ti ne bi htio radovati s Isusom zbog jednog obraćenog grešnika?
Svi smo potrebni milosti Božje, jer smo iz tame pozvani da navještamo silna djela Božja.
 
Natrag
Top