Seksualna zlostavljanja u vjerskim i drugim zajednicama

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da da Laodikeja.. Tripo je Milos Bogdanovic. Pogledaj video sto sam postavio na temi "religijske zanimljivosti"!

Milosa Bogdanovica dobro poznajem i to licno.
On ima znanje, kulturu ponasanja, dobar je u odnosu sa ljudima, ali se nazalost nalazi u grupi formalista.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Milosa Bogdanovica dobro poznajem i to licno.
On ima znanje, kulturu ponasanja, dobar je u odnosu sa ljudima ali je se nazalost nalaze u grupi formalista.
Formalista a dobar? :)

Svi se vi medjisobno poznajete, a ti nisi u stanju da procenis osobu. Nije tacno da je dobar u odnosu sa ljudima isto se ponasa kao i Tripo na forumu, isto govori i sve isto radi. Nemoj da te buni to sto te Tripo napada, to bi i Milos. Adventisti koji su me zamolili da te raskrinkam tvoji su svi, one koje ti poznajes, a nece da ti kazu licno, zao im je, pa ajde ja, ja sam ionako crna ovca. Svadjao se i sa vodjama u crkvi, svadja se i na fb.. Napada duhovnu formaciju isto kao i Tripo sto je pricao da radi na fb. Najurili ga iz crkve pa se vratio kao heroj, odbacivao Trojstvo sad kao prihvata. To je licno Tripo!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sta ja imam sa tim.
Licemerima ce suditi Bog, ja nisam sudija.
Ko sta radi sa tim ce izaci pred Boga, kao i ti koji se stavljas na stranu neprijatelja.

Ali to je tvoja stvar.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Licemerima ce suditi Bog, ja nisam sudija.

Već si meni sudio, kako ću možda da doživim kaznu još za života.

PEDOFILIJA U CRKVI Ovi svećenici seksualno su zlostavljali djecu u Hrvatskoj, kazne su im jadne
PEDOFILIJA u crkvenim redovima velik je problem, a često na vidjelo izlaze novi slučajevi gnjusnog zlostavljanja djece koja su počinili svećenici u svijetu i Hrvatskoj.
No ti su slučajevi dobro zataškani, a zločinci uglavnom nikad ne završe iza rešetaka, niti odgovaraju za počinjene zločine.

Najnoviji slučaj seksualnog zlostavljanja koji je otkriven je ovaj u Split, gdje je fratar iz samostana Sv. Frane, kako doznaje Index, suspendiran zbog sumnje da je dulji niz godina seksualno zlostavljao veći broj maloljetnika. Splitsko-makarska nadbiskupija priopćila je da je tamošnji nadbiskup Marin Barišić suspendirao jednog klerika s tog područja, ali nije navedeno o kojem se kaznenom djelu radi.

Crkva ne iznosi informacije o kaznenom djelu radi, kako navode "čuvanja dobrog glasa sviju". Nevjerojatan je podatak da ovaj slučaj još uvijek nije prijavljen policiji. Nadbiskupija će, jasno je to iz njihova priopćenja, to napraviti tek u slučaju da se njihovom internom "istragom" potvrdi da je prijava vjerodostojna, a sve zbog "čuvanja dobrog glasa sviju".


Don Ivanov zlostavljao je preko stotinu djece i nije kažnjen

Jedan od najpoznatijih slučajeva seksualnog zlostavljanja djece u Crkvi u Hrvatskoj je onaj svećenika Nedjeljka Ivanova iz Bibinja koji je zlostavljao dječake na ispovijedi. On je tražio od njih da mu pokažu spolovilo i pričaju o masturbaciji, a za to vrijeme bi mu morali sjediti u krilu i držao im je ruku na spolovilu. Prema dostupnim informacijama, zlostavljao je preko stotinu dječaka.

Protiv njega nije pokrenut kazneni i sudski postupak jer su kaznena djela otišla u zastaru.

Josip Lisica bio je žrtva ovog svećenika iz Bibinja koji je 20-ak godina nakon toga javno pred TV kamerama otkrio što mu se dogodilo. Zahvaljujući hrabrosti Josipa Lisice i ostalih žrtava, Ivanov je postao prvi svećenik koji je prema crkvenom kanonu osuđen za pedofiliju, ali nije izbačen iz crkvenih redova.


Zlostavljao djecu pa se žalio da je usamljen

Krajem prošle godine don Nedjeljko Ivanov se potužio da se vrh Zadarske nadbiskupije ponaša neprimjereno prema njegovu teškom zdravstvenom stanju. Nakon što je prema crkvenom kanonu osuđen za pedofiliju, Zadarska nadbiskupija ga je umirovila i smjestila u dom za starije i onemoćale svećenike, a prije par mjeseci je iz svećeničkog doma premješten u privatni dom u Biljanima Donjim, gdje je cijena mjesečnog smještaja oko tisuću eura. Razliku u cijeni svećeničkog doma i onog privatnog nadoknađuje on iz mirovine i Zadarska nadbiskupija.

A Ivanov se žalio kako u tom privatnom domu nema prijatelje i da mu fale druženja sa svećenicima.

Za još jedan gnjusni zločin doznalo se lani, kad je na vidjelo izašla priča o svećeničkom zlostavljanju 2002. Svećenik u jednom slavonskom gradu je tada 15-godišnjem dječaku ponudio pivo, otišao za njim u kupaonicu, prišao mu s leđa i neprikladno ga dirao, a potom ga odveo u sobu i silovao. Jednogodišnja zatvorska kazna zamijenjena je radom za opće dobro.


Prvi svećenik osuđen za pedofiliju

Prvi svećenik u Hrvatskoj osuđen za pedofiliju bio je župnik iz zagrebačkih Šestina Ivan Čuček. On je pipkao djevojčice u petom i šestom razredu kojima je na zamjeni predavao vjeronauk.

Index
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
rekordan broj prijava ove godine u Vatikanu, jedan sveštenik je sam zlostavljao 60 dece.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
rekordan broj prijava ove godine u Vatikanu, jedan sveštenik je sam zlostavljao 60 dece.

Po seksualnom zlostavljanju djece ovako stoje stvari što se tiče Adventista sedmog dana.

SAD: Rekapitulacija: Adventisti (0.500 prom.) / Katolici (0.147 prom.) = 3.4 (340 %)

Zaključak:
U institucijama crkve Adventista sedmog u SAD-u, djeca su seksualno zlostavljana 3.4 puta više (340%) nego u institucijama Katoličke crkve.

Australija: Konačni skor zlostavljanja – Adventisti : Svi ostali = 0.00115 : 0.000235 = 4.87 (487%)

Zaključak:
Unutar ustanova crkve ASD u Australiji djeca se seksualno zlostavljaju 487% više nego u svim ostalim zajednicama.

P.S. ;)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Dakle, ima zlostavljanja i u Katolickoj crkvi.

Smatram mnogo vise, ali se krije iz vrha crkve, odnosno - iz Vatikana.

Ako je tako, ko moze koga da osudi?
 
Natrag
Top