Scenario budućih događaja ( po svetom pismu)

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Šarrdy:Da li si se nekada zapitao kada bi sutra došao taj trenutak, šta bi uradio. Ili ako ne bi pristao na žig zveri (666) – od čega bi živeo? Ako ništa ne možeš kupiti ni prodati.

Da, zapitao sam se više puta za ovaj stih. Razmisli malo o knjizi otkrivenja i o stilu pisanja. Otkrivenje ne bi trebali da shvatimo doslovce doslovno inače bi mogli da očekujemo i skakavce sa zlatnim krunama na glavi koji liče na konje. Isuviše je simbolično da bi to mogli shvatiti doslovno. Pravo značenje se krije u nekoj realnosti. Recimo stih iz otkrivenja 13.15. pre nekoliko vekova nikako nisu mogli da razumeju ali sad možemo reći da je prorok opisao televiziju. U tom stilu je opisan i stih 13.16-17. Ja sam mišljenja da su u pitanju razni vidovi bezgotovinskog plaćanja jer kako bi prorok iz tog vremena mogao drugačije to da opiše. Postoji još jedno tumačenje u koje ja ne verujem a to je da će se ljudima ugrađivati čipovi. Za ovo drugo smatram da nije izvodljivo niti je realno očekivati tako nešta.

Šarrdy : Kaži mi, molim te, šta misliš kada je sotona zbačen na zemlju sa trećinom svojih anđela, opisanom u Otkrovenju 12-te glave. Tj. da li je taj događaj bio ili će tek biti?

U predhodnim postovima sam naveo da satana još nije zbačen na zemlju i da su neposredno prisutni samo oni demoni koji su napustili svoj položaj pred potop.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Da, zapitao sam se više puta za ovaj stih. Razmisli malo o knjizi otkrivenja i o stilu pisanja. Otkrivenje ne bi trebali da shvatimo doslovce doslovno inače bi mogli da očekujemo i skakavce sa zlatnim krunama na glavi koji liče na konje. Isuviše je simbolično da bi to mogli shvatiti doslovno. Pravo značenje se krije u nekoj realnosti. Recimo stih iz otkrivenja 13.15. pre nekoliko vekova nikako nisu mogli da razumeju ali sad možemo reći da je prorok opisao televiziju. U tom stilu je opisan i stih 13.16-17. Ja sam mišljenja da su u pitanju razni vidovi bezgotovinskog plaćanja jer kako bi prorok iz tog vremena mogao drugačije to da opiše. Postoji još jedno tumačenje u koje ja ne verujem a to je da će se ljudima ugrađivati čipovi. Za ovo drugo smatram da nije izvodljivo niti je realno očekivati tako nešta.
Da, to je tačno. Puno Jovanovih vizija u Otkrovenju je dato simbolično. Jednostavno – velika je nagrada na nebu, pa je zato Bog odlučio da malo ’’kopamo’’ po bibliji, a ne da je čitamo kao strip ili neki ljubavni roman.

Откров.13,15 И би јој дано да даде дух икони звериној, да проговори икона зверина, и да учини да се побију који се год не поклоне икони звериној.
Moguće je da se radi o televiziji. Ja ne znam, tako da se ne bi upuštao u tumačenje ovoga. Hvala ti na tvom.

Откров.13,16-18 И учини све, мале и велике, богате и сиромашне, слободњаке и робове, те им даде жиг на десној руци њиховој или на челима њиховим, Да нико не може ни купити ни продати, осим ко има жиг, или име звери, или број имена њеног. Овде је мудрост. Ко има ум нека израчуна број звери: јер је број човеков и број њен шест стотина и шездесет и шест.
E ovde imam drugačije tumačenje. Ovde mislim da je doslovce tako >Да нико не може ни купити ни продати, осим ко има жиг, или име звери, или број имена њеног < znači zaista nećeš moći NIŠTA kupiti niti prodati bez toga žiga. Kakav će biti ne znam – ali znam da nećeš moći bez njega platiti stan, porez, struju, telefon, internet, hranu, obuću, odeću. Pa već sada imaš u svetu ustanove u kojima ne možeš raditi ili ući ako nemaš ugrađen čip u desnoj ruci. A on u sebi nosi osnovni broj 666. ZNAČI IZVOJENA TRI BROJA U BARKODU. Prvi, zadnji i srednji.
A vodi i računa o stihu koji govori da će u zadnjim vremenima biti TEŠKA VREMENA – KAKVA NIKADA NISU BILA.........
Da ne pomisliš da te ja hoću uplašiti. Ja ti želim spasenje, a ovo su samo stihovi iz Pisma, a ne moje vizije.

U predhodnim postovima sam naveo da satana još nije zbačen na zemlju i da su neposredno prisutni samo oni demoni koji su napustili svoj položaj pred potop.
OK hvala, nisam pratio, izvini.
Ja isto mislim da još nije zbačen. To mi govori stih >> Јуда 1:9 А Михаило Арханђел, кад се препираше с ђаволом и говораше за Мојсијево тело, не смеше проклети суд да изговори, него рече: Господ нека ти запрети << Jer Arhanđel Mihail zbaciva sotonu, a ovde vidimo da je sotona još na nebu sa njim. Normalno ne znamo kada se taj događaj desio, samo znamo da je posle Mojsijeve smrti. Po meni ima samo dve mogućnosti. Ili posle vaskrsenja Hrista u I veku, ili pred sam Armagedon.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
U vezi tog plana da svaki čovek ima svoj žig ili šifru bez koje neće moći ništa kupiti niti prodati. Nije preizirano u kom obimu,da li se misli baš na sve stanovnike zemlje uključijući i zaostala plemena u zabačenim krajevima. Da li se misli na neku šifru koju treba da poseduje svaki čovek preko koje će plaćati i kupovati bez novca ? Nije neizvodljiv taj plan a šifra može da bude i slična novim ličnim kartama. Sa druge strane da li se to proročanstvo već ispunilo ? Svi imamo brojeve na ličnim kartama, šifre na kreditnim karticama svi smo označeni nekim brojevima. E sad kad bi čekali da se ukinu sve monete u svetu i uvede jedan globalni oblik plaćanja bez novca.. mislim da to nije ostvarivo bar za još nekoliko vekova a to se ne uklapa u znakove o kojima je govorio Isus tj. da će jedna generacija videti sve te znakove i kraj ovog poretka.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Jedini izveštaj u Psmu o tome imamo u navedenim stihovima (Откров.13,16-18 ) tako da precizno reći kada, gde, како, koliko, zašto............bi bila samo špekulacija ili nagađanje. Ali to nam je bespotrebno. Jasno nam je Bog dao do znanja da ne smemo primiti žig zveri koji je 666, po cenu života, jer nas to vodi u nespasenje. A da nećemo moći kupiti niti prodati ako ga ne prihvatimo to je isto jasno. Pismo lepo kaže. Šta će biti na Papua Novoj Gvineji, Uskršnjim Ostrvima i ostalim ostrvima koje ne znam ni gde se nalaze ni kako se zovu – ne znam, ali znam da će ista pravila i tamo važiti. A to što tamo nema ni jedna trgovina, ni novca, ni platnih kartica ne umanjuje važnost ovog stiha. Za njih će važiti ostala pravila iz Biblije.
Imaš ti i danas u ’’mrtvim selima’’ po koje domaćinstvo bez struje i telefona koji žive bez novca. Sve što imaju im je šuma i stoka. Oni mogu opstati bez novca još 1000 godina. Slučajno sam gledao prilog na TV u vezi zadnjeg popisa stanovništva. U jednom velikom selu žive samo baba i deda od po 80 – 90 godina i morali su popisivači da idu u to selo samo zbog njih, jer oni su stari i nigde ne mogu ići.

Mislim da se proročanstvo još nije ispunilo jer još uvek možemo da kupijemo novcem, na kojem ja nisam primetio broj 666.
A što se tiče vekova i milenijuma da moramo sačekati ukidanje novca i uvođenje samo platnih kartica sa znakom 666 mogu odgovoriti samo stihom. Pozdrav

Матеј 24,42-44 Стражите дакле, јер не знате у који ће час доћи Господ ваш. Али ово знајте: кад би знао домаћин у које ће време доћи лупеж, чувао би и не би дао поткопати кућу своју. Зато и ви будите готови; јер у који час не мислите доћи ће Син човечији.

2.Петр.3,10 Али ће доћи дан Господњи као лупеж ноћу, у који ће небеса с хуком проћи, а стихије ће се од ватре распасти а земља и дела што су на њој изгореће.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Uzmi ličnu kartu i pogledaj pod kojim si brojem. I pogledaj ima li pečat ili žig pored tog broja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Uzmi ličnu kartu i pogledaj pod kojim si brojem. I pogledaj ima li pečat ili žig pored tog broja.


Zig zveri i pecat Bozji u bibliji pretstavljaju znakove raspoznavanja izmedju onih koji sluze Bogu, i onih koji sluze Antihristu.
U biblijskom kontekstu oni nemaju veze sa nikakvim vidljivim znakom, vec sa svesnim primanjem odredjenih principa, Bozjih ili ljudskih.
U simbolicnom smislu broj 666 pretstavlja simbol nesavrsenstva, odnosno broj koji simbolizuje spoj ljudskog i Demonskog.

Pecat Bozji i zig zveri u bibliji pretstavljaju zakon, u starom zavetu jasno pise da je pecat zakon Bozji, koji je covek simbolicno njegovim primenjivanjem stavljao na celo koje simbolizuje misao ili um, i na ruku koja simbolizuje akciju.
prema tome, zig zveri je takodje zakon, ali ljudski, odnosno koji ce proizaci iz ovog spoja demonskog i ljudskog, a samo njegovo svesno primenjivanje pretstavlja u stvari zigosanje na celu sto pretstavlja um, i na ruku sto pretstavlja delo..

I treći anđeo za njim ide govoreći glasom velikim: Ko se god pokloni zveri i ikoni njenoj, i primi žig na čelo svoje ili na ruku svoju,
I on će piti od vina gneva Božijeg, koje je nepomešano utočeno u čašu gneva Njegovog, i biće mučen ognjem i sumporom pred anđelima svetima i pred Jagnjetom. ( Otkrivenje Jovanovo 14. 9 - 10 ).

A za zakon Bozji u starom zavetu kaze nesto slicno `Napisi ga na ruci svojoj i na celo, da ti bude kao poceonik medju ocima..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Поздрав, друштво. Ја као на реклами: у све се меша:D!


Хтео бих са вама да поделим оно што сам сазнао, а неки од вас су са великим делом и упознати (мислим на Адвентисте). Прво оно око удара астероида или сличних обмана Холивуда. Све је то да се скрене пажња од правог чиповања и антихриста. Адвентисти, мислим, да све то већ знају. Чудно ми је да нико не пише о томе. Па да почнем.

Прво од Данила, без њега и нема разумевања Откривења. Иначе, зашто би се књига звала Откривење Исуса Христа, ако ништа се не открива. Први корак су начинили протестанти са Лутером када се побунио против тираније папства. Прво што је превео је била Данилова књига. Пре тога је исто говорио за Откривење као и ви, међутим читањем Данила открио је кључ. Временом су се допуњавала открића, а сад су толико јасна да се не могу оспорити. И, стварно, погледајмо само звери које се појављују (скратићу):

глава 7
3. И четири велике звери изиђоше из мора, свака другачија.
- Прва беше као лав
-друга звер беше као медвед
-Потом видех, и гле, друга, као рис (трећа)
- и гле, четврта звер, које се требаше бојати, страшна и врло јака, и имаше велике зубе гвоздене, јеђаше и сатираше, и гажаше ногама остатак, и разликоваше се од свих звери пређашњих, и имаше десет рогова
Исто то имамо у Откривењу, пазите на редослед, обојићу другачије (мало сам пискарао по свесци, док и ту мало испреврћем листове):

Откривење, глава 13
И стадох на песку морском; и видех звер где излази из мора, која имаше седам глава, и рогова десет, и на роговима њеним десет круна, а на главама њеним имена хулна.
2. И звер коју видех беше као рис, и ноге јој као у медведа, и уста њена као уста лавова, и даде јој змија силу своју, и престо свој, и област велику.

Да ли добро видите редослед? Данило види унапред, али Јован гледа уназад, зар не? И Јован (Христ, у ствари) нам каже: погледај Данила добро да повежеш. Зато се враћам на 7 главу и ту се све решава и веома лепо препознаје.

8. Гледах рогове, и гле, други мали рог израсте међу онима, а три прва рога ишчупаше се пред њим; и гле, очи као очи човечије беху на том рогу, и уста која говораху велике ствари.
9. Гледах докле се поставише престоли, и старац седе, на коме беше одело бело као снег, и коса на глави као чиста вуна, престо Му беше као пламен огњени, точкови Му као огањ разгорео.
10. Река огњена излажаше и течаше испред Њега, хиљада хиљада служаше Му, и десет хиљада по десет хиљада стајаху пред Њим; суд седе, и књиге се отворише.
11. Тада гледах ради гласа великих речи које говораше онај рог; и гледах докле не би убијена звер и тело јој се рашчини и даде се да изгори огњем.
12. И осталим зверима узе се власт, јер дужина животу беше им одређена до времена и до рока.
13. Видех у утварама ноћним, и гле, као Син човечији иђаше са облацима небеским, и дође до старца и стаде пред Њим.
14. И даде Му се власт и слава и царство да Му служе сви народи и племена и језици; власт је Његова власт вечна, која неће проћи, и царство се Његово неће расути.

Дакле, имаћемо 4 велика светска царства (4 звери), нећу их описивати сад, све је већ лепо описао неко други. Мени је битнија друга чињеница. Последње светско царство је Римско, распадањем имамо 10 рогова (10 народа који су га чинили) и после тог распада између њих излази једно мало краљевство које има очи и уста (специфичног представника) и које је изазвало Суд (и старац седе) и након тога имамо долазак Сина човечијег који ће успоставити царство када звер (Римско царство - ЕУ садашња буде изгорела огњем). Потпуно исту слику имамо у 2 глави са тим што нису приказане звери већ војник од метала:

31. Ти, царе, виде, а то лик велик; велик беше лик и светлост му силна, и стајаше према теби, и страшан беше на очима.
32. Глава том лику беше од чистог злата, прси и мишице од сребра, трбух и бедра од бронзе,
33. Ноге му од гвожђа (четврта звер...имаше велике зубе гвоздене), а стопала које од гвожђа које од земље (стопала 10 прстију - 10 рогова).
34. Ти гледаше докле се одвали камен без руку, и удари лик у стопала бронзана и земљана, и сатре их.
35. Тада се сатре и гвожђе и земља и бронза и сребро и злато, и поста као плева на гумну у лето, те однесе ветар, и не нађе му се место; а камен, који удари лик, поста гора велика и испуни сву земљу.

Тај камен који удара у стопала је управо Христ чије ће царсво испунити земљу (и царство се Његово неће расути).

Данило тачно говори која су то царства, не треба неки тумач посебан:


36. То је сан; а сада ћемо казати цару шта значи.
37. Ти си, царе, цар над царевима, јер ти Бог небески даде царство, силу и крепост и славу,
38. И где год живе синови људски, звери пољске и птице небеске, дао ти је у руке, и поставио те господарем над свим тим. Ти си она глава златна (Вавилонско царство).
39. А након тебе настаће друго царство, мање од твог (Медо-Персија); а потом треће царство, бронзано, које ће владати по свој земљи (Грчка са Александром Македонским)..
40. А четврто ће царство бити тврдо као гвожђе, јер гвожђе сатире и троши све, и као гвожђе што све ломи, тако ће сатрти и поломити (Римско царство).
41. А што си видео стопала и прсте које од кала лончарског које од гвожђа, биће царство раздељено, али ће бити у њему тврђе од гвожђа, јер си видео гвожђе помешано с калом лончарским (у подељеном Риму, неке државе ће бити јаче-гвожђе, неке слабије-кал лончарски).

42. И што прсти на ногама беху које од гвожђа које од кала, царство ће бити нешто јако, а нешто трошно (све је јасно).
43. А што си видео гвожђе помешано са калом лончарским, то ће се они помешати са семеном човечијим, али неће прионути један за другог као што се гвожђе не може смешати с калом (склапаће бракове у Европи међу собом краљевства, историјска чињеница).
44. А у време тих царева (у време европских држава!) Бог ће небески подигнути царство које се до века неће расути, и то се царство неће оставити другом народу; оно ће сатрти и укинути сва та царства, а само ће стајати до века .

КРАЈ, ФИН, КОНЕЦ,...




Јасно је да је тај мали рог Ватикан, најбогатија и најутицајнија држава, црква (!) и политичко-економска творевина која ведри и облачи. Све остало можете видети у Данилу у осталим главама везано за тај мали рог, све ће вам бити јасно.

Дакле, Откривење сад...наставак (следећи пост).




 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Nastavak

Откривење, глава 12
1. И знак велики показа се на небу: жена обучена у сунце, и месец под ногама њеним, и на глави њеној венац од дванаест звезда.
2. И беше трудна, и викаше од муке, и мучаше се да роди.

3. И показа се други знак на небу, и гле, велика црвена аждаха, која имаше седам глава, и десет рогова; и на главама њеним седам круна;

4. И реп њен одвуче трећину звезда небеских, и баци их на земљу. И аждаха стајаше пред женом која хтеде да се породи, да јој прождере дете кад роди.

5. И роди мушко, сина, који ће пасти све народе с палицом гвозденом; и дете њено би узето к Богу и престолу његовом.

Јасно да се ради о рођењу Христа и Цркви (веран народ). Кад је дете узето к Богу и престолу (вазнесење), дешава се оно што је неко раније питао:

6. А жена побеже у пустињу где имаше место приправљено од Бога, да се онамо храни хиљаду и двеста и шездесет дана.
7. И поста рат на небу. Михаило и анђели Његови ударише на аждаху, и би се аждаха и анђели њени.

8. И не надвладаше, и више им се не нађе места на небу.

9. И збачена би аждаха велика, стара змија, која се зове ђаво и сотона, која вара сав васиони свет, и збачена би на земљу, и анђели њени збачени бише с њом.

10. И чух глас велики на небу који говори: Сад поста спасење и сила и царство Бога нашег, и област Христа Његовог; јер се збаци опадач браће наше, који их опадаше пред Богом нашим дан и ноћ.


На основу победе на крсту, Христ шаље генерала са војском да затвори приступ сотони и његовим анђелима на небо. Све до тада није било ефективног оружја за то. Тачно се види у следећем делу како, тј. са чиме је ова победа добијена.

11. И они га победише крвљу Јагњетовом и речју сведочанства свог, и не марише за живот свој до саме смрти.
12. Зато веселите се небеса и ви који живите на њима. Тешко вама који живите на земљи и мору, јер ђаво сиђе к вама, и врло се расрдио, знајући да времена мало има.

13. И кад виде аждаха да збачена би на земљу, гоњаше жену која роди мушко.
14. И жени дана бише два крила орла великог да лети у пустињу на своје место, где ће се хранити време и времена и по времена, сакривена од лица змијиног.

Чим је био збачен са трећином анђела (то је ипак огроман број и није мала ствар, није он завео 5-10 анђела), креће прогон Цркве (апостолске), а у време мрачног периода прави хришћани су се скривали по планинама, разним забаченим местима где није било нехришћана.

15. И испусти змија за женом из уста својих воду као реку, да је утопи у реци.16. И поможе земља жени, и отвори земља уста своја, и прождре реку коју испусти змија из уста својих.
17. И разгневи се змија на жену, и отиде да се побије са осталим семеном њеним, које држи заповести Божије и има сведочанство Исуса Христа.



Тада змија (сотона) шаље воду (И рече ми: Воде, што си видео, где седи курва, оно су људи и народи, и племена и језици), тј. покушава да утопи међу народе мешањем , праве Божије људе који се држе заповести и сведочанства(као што се управо дешава по свету, силне миграције и на тај начин слабљење нација да се нема наследна традиција него да се инсталира нека нова; њу ејџ-микс). То неће успети и остаће јасно дефинисани они који су Христови прави следбеници, тачније неће приступити екуменистичком унијаћењу од стране антихриста ("држи заповести Божије и има сведочанство Исуса Христа ") . Следећа глава описује управо тај последњи период прогона или жигосања (обележавања).


Откривење, глава 13
1. И стадох на песку морском; и видех звер где излази из мора, која имаше седам глава, и рогова десет, и на роговима њеним десет круна, а на главама њеним имена хулна.

2. И звер коју видех беше као рис, и ноге јој као у медведа, и уста њена као уста лавова, и даде јој змија силу своју, и престо свој, и област велику.

3. И видех једну од глава њених као рањену на смрт, и рана смрти њене излечи се. И чуди се сва земља иза звери, и поклонише се змији, која даде област звери.

4. И поклонише се звери говорећи: Ко је као звер? И ко може ратовати с њом?

После свих оних звери (са десет рогова, која личи на риса или пантера, зависи од превода, која има ноге као медвед и уста као лав) које служе само да нас упуте на Данилову књигу, имамо ту звер (антихриста). Значи антихрист ће бити неко моћно краљевсво коме ће бити нанета смртна рана, али која ће се појавити поново када зацели. Поново ће то краљевство имати пуну моћ да утиче на светске догађаје.

5. И дана јој бише уста која говоре велике ствари и хуљења, и дана јој би област да чини четрдесет и два месеца.
6. И отвори уста своја за хуљење на Бога, да хули на име Његово, и на кућу Његову, и на оне који живе на небу.

7. И дано јој би да се бије са светима, и да их победи; и дана јој би област над сваким коленом и народом и језиком и племеном.

8. И поклонише јој се сви који живе на земљи којима имена нису записана у животној књизи Јагњета, које је заклано од постања света.

9. Ако ко има ухо нека чује.
10. Ко у ропство води, биће у ропство одведен; ко ножем убије ваља да он ножем буде убијен. Овде је трпљење и вера светих.


Значи да ће та сила, краљевство, хулити на Бога, прогонити Божији народ (чак и у име Божије, као што Савле чињаше па је после себе звао бившим богохулником), имаће утицај на све светске народе, државе и системе. Само је једна сила толико моћна да нема контролу нико над њеним банкама, средствима, пословима, а не зна се тачно колико је богата. Такође можемо да закључимо да је слала у ропство и убијала.

13. И видех другу звер где излази из земље, и имаше два рога као у јагњета; и говораше као аждаха.
12. И сву власт прве звери чињаше пред њом; и учини да земља и који живе на њој поклони се првој звери којој се исцели рана смртна.

13. И учини чудеса велика, и учини да и огањ силази с неба на земљу пред људима.


14. И вара оне који живе на земљи знацима, који јој бише дани да чини пред звери, говорећи онима што живе на земљи да начине икону звери која имаде рану смртну и оста жива.


У тренутку када прва звер бива одведена у ропство и бива јој нанесена смртна рана (Адвентисти знају боље то, тада Наполеон збацује 1878. папу и шаље га у ропство где касније умире, а сву силу узима и проглашава Ватикан републиком, мислим) појављује се једна друга звер огромног светског утицаја (И вара оне који живе на земљи знацима). Сада је кључно, када је друга звер на врхунцу моћи (данашње време), појављује се икона зверина коју ова друга звер потпомаже и чини да јој се цео свет поклони.

15. И би јој дано да даде дух икони звериној, да проговори икона зверина, и да учини да се побију који се год не поклоне икони звериној.
16. И учини све, мале и велике, богате и сиромашне, слободњаке и робове, те им даде жиг на десној руци њиховој или на челима њиховим,

17. Да нико не може ни купити ни продати, осим ко има жиг, или име звери, или број имена њеног.

18. Овде је мудрост. Ко има ум нека израчуна број звери: јер је број човеков и број њен шест стотина и шездесет и шест.

Значи, створиће се икона, тј. слика од прве звери како је некада изгледала, то ће помоћи друга звер (лажни пророк). Мислим да је свима овде јасно да се ради о оном малом пребогатом и преутицајном рогу, да многи нису ни свесни колико, и другој звери која има глобални утицај да натера цео свет да поштује шта каже. Знамо и то ко је. Кључне ствари тек следе, оно што копка многе дуго, вековима. Мора да се раздвоји нешто прво, обратите пажњу:

...осим ко има жиг, или име звери, или број имена њеног.

Значи, три обележија су могућа: (1)жиг, (2)име звери или (3)број имена (666). Није само тај број, погледајте пажљиво да постоје три могућности. Човек може бити обележен жигом (ако је печат Божији његово име, тј. закон, значи закон зверин је жиг зверин), може носити име звери, тј. да припада том систему и на крају може имати број 666. Овде је јако битно јер нам се тако задаје задатак да нађемо име те звери коју већ знамо и да срачунамо само име као потврду (Овде је мудрост. Ко има ум нека израчуна број звери: јер је број човеков и број њен шест стотина и шездесет и шест).

Хајде да видимо шта Бог каже да треба се уради са његовим законом.

Мојсијева, глава 6 (Печат Божији)
6. И нека ове речи које ти је заповедам данас буду у срцу твом. Иса. 51:7
7. И често их напомињи синовима својим, и говори о њима кад седиш у кући својој и кад идеш путем, кад лежеш и кад устајеш. Ефес. 6:4
8. И вежи их себи на руку за знак, и нека ти буду као почеоник међу очима. Приче 3:3, Приче 7:3


5 Мој. 11:18,
1. Љуби, дакле, Господа Бога свог, и извршуј једнако шта је заповедио да извршујеш, и уредбе Његове, и законе Његове и заповести Његове.
18. Него сложите ове речи моје у срце своје и душу своју, и вежите их за знак себи на руку, и нека вам буду као почеоник међу очима вашим.

Да би се разумело Откривење, мора се истраживати Стари завет, не може се без њега пронаћи никакв одговор. Овако видимо шта иде на руку и чело. Без сумње се тако може рећи да ће и звер имати свој закон који ће се изгласати и примењивати на силу преко друге звери (САД).


Да потврдимо идентитет звери, тј. антихриста, имамо још неке делове. Прво да се још једном потврди разлика између жигосаних и оних који су изабрали Бога и Његов закон:

Откривење, глава 14
11. И дим мучења њиховог излазиће ва век века; и неће имати мира дан и ноћ који се поклањају звери и икони њеној, и који примају жиг имена њеног. Иса. 34:10, Откр. 13:17
12. Овде је трпљење светих, који држе заповести Божије и веру Исусову. Откр. 12:17, Откр. 13:10



Значи ако држиш заповести и веру Исусову (сведочанство), нема проблема. Али зато ће сотона урадити све да не поштујеш бар једну заповест, па сад остављам свакоме да прочита Божије заповести (и Христове, наровно), па нека сам одлучи да ли да прати оно што је Бог прстом писао или оно што му је неко рекао да треба да поштује. Ослања ли се на Божију реч или људску.



[FONT=&quot]Жиг звери је жиг ауторитата звери[/FONT]
[FONT=&quot]
Данило, глава 7[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]25. И говориће речи на Вишњег, и потираће свеце Вишњег, и помишљаће да промени времена и законе; и даће му се у руке за време и за времена и за по времена.[/FONT]

Па, запитајте се ко је променио календар и око чега се ми препиремо: два папска календара. Зашто се не поштују Божији месеци како је по Старом завету и сл. Све је то путоказ ка ономе који је то све изменио и јасно се индентификовао као кривац и мистериозна фигура која нам је испред носа, док ми чекамо неког милијардера бизнисмена који ће бити лажни месија. Не види се шума од дрвета.

Као коначна потврда је овај део Откривења:

Откривење, глава 17
1. И дође један од седам анђела који имаху седам чаша, и говори са мном говорећи ми: Ходи да ти покажем суд курве велике, која седи на водама многима.

2. С којом се курваше цареви земаљски, и који живе на земљи опише се вином курварства њена.

3. И уведе ме дух у пусто место; и видех жену где седи на звери црвеној која беше пуна имена хулних и имаше седам глава и десет рогова.

4. И жена беше обучена у порфиру и скерлет и накићена златом и камењем драгим и бисером, и имаше чашу у руци својој пуну мрзости и поганштине курварства свог;

Жену у Откривењу представља Црква (Откр. 12:4), а курву или неверницу представља неверна црква. Значи, тражимо царство које има и имало је утицај на цареве земаљске, давало им је моћ по свом нахођењу, жену коју представља град велики који седи на седам гора и има светски утицај на све народе и језике, беше обучена у порфиру и скерлет и накићена златом и камењем драгим и бисером. Рецимо да се ово поклапа:


5. И на челу њеном написано име: Тајна, Вавилон велики, мати курвама и мрзостима земаљским. 6. И видех жену пијану од крви светих и од крви сведока Исусових; и зачудих се чудом великим кад је видех.
7. И рече ми анђео: Што се чудиш? Ја ћу ти казати тајну ове жене, и звери што је носи и има седам глава и десет рогова. 8. Звер коју си видео беше и није, и изићи ће из бездана и отићи ће у пропаст; и удивиће се који живе на земљи, којима имена написана нису у књигу живота од постања света, кад виде звер која беше, и није, и доћи ће опет. “кад виде звер која беше, и није, и доћи ће опет” – то је смртна рана која је задата звери, узета јој је моћ на неко време, па је поново добила силу. “Тајна, Вавилон велики, мати курвама …” – имаће још својих кћери.

9. Овде је ум, који има мудрост. Седам глава, то су седам гора на којима жена седи.

Рим се идентификује и са Католичком црквом, а на трону римског епископског седишта се налази папа. Део Рима је држава Ватикан ( …и она је осми, и јесте од седморице…), који представља суверену територију Свете столице.
Рим, познат још и као Престоница света (Caput mundi), Вечни град (la Città Eterna), Апостолски праг (Limen Apostolorum), Град седам брежуљака (la città dei sette colli) или једноставно Град (l’Urbe).
10. И јесу седам царева. Пет је њих пало, и један јесте, а други још није дошао; а кад дође за мало ће остати. 11. И звер која беше и није, и она је осми, и јесте од седморице и у пропаст иде. 12. И десет рогова, које си видео, то су десет царева, који царства још не примише, него ће област као цареви на једно време примити са звери.
13. Ови једну вољу имају, и силу и област своју даће звери.
14. Ови ће се побити с Јагњетом и Јагње ће их победити, јер је Господар над господарима и Цар над царевима; и који су с Њим, јесу позвани и изабрани и верни.
15. И рече ми: Воде, што си видео, где седи курва, оно су људи и народи, и племена и језици.
16. И десет рогова, што си видео на звери, они ће омрзнути на курву, и опустошиће је и оголузнити, и месо њено појешће и сажећи ће је огњем.
17. Јер је Бог дао у срца њихова да учине вољу Његову, и да учине вољу једну, и да даду царство своје звери, док се сврше речи Божије.
18. И жена, коју си видео, јесте град велики, који има царство над царствима земаљским.
Отуда можемо очекивати и закон који та звер треба да донесе да би жигосала све без печата Божијег на челу (мисли,вера) или руци (дело).

16. И учини све, мале и велике, богате и сиромашне, слободњаке и робове, те им даде жиг на десној руци њиховој или на челима њиховим,
17. Да нико не може ни купити ни продати, осим ко има жиг, или име звери, или број имена њеног.

Значи, када се донесе закон зверин, моћи ће да се купује и продаје само по том закону.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
O detaljima može dosta da se govori i šta biblja sve nagoveštava ne može lako ni da se sagleda pogotovu kad ti je oduzeto vreme ali i to je taktika dobro poznata tj. na svaki mogući način odvući pažnju sa istine. Kad je već adrian BG spomenuo čoveka bezakonja rekao bih da je objašnjeno i jasno ovo što je istakao mada ne vidim kako bi asteroid mogao da odvuče pažnju od čoveka bezakonja. Čovek bezakonja ( antihrist ) je identifikovan u vrhu katoličke crkve čeka se samo vreme da se razotkrije kao antihrist. On je već tu ali čeka se da se jasno razotkrije 2.Sol 2.8. Kad već to znamo i jasno nam je treba napomenuti da biblija govori i kakv kraj čeka čoveka bezakonja. Jezekilj 28.1-10. Deveti stih govori da će ovaj bezakoni čovek koji se predstavlja kao bog dospeti u ruke njegovim krvnicima i u desetom stihu se govori da će umreti od tuđinaca. Ovakav razvoj događaja podseća na teroristički napad koji će zadesiti antihrista. Dakle kako biblja nagoveštava antihrista neće uništiti armagedon nego teroristički napad odmah zatim dolazi i armagedon.
 
Natrag
Top