Scenario budućih događaja ( po svetom pismu)

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Scenario je projektovanje slika okolnosti i uslova za koje se očekuje da će postojati u budućem periodu. Sve nas gotovo bez izuzetka interesuje šta će se na kraju desiti sa ovakvim svetom. Da li možemo da projektujemo slike u našem razmišljanju o scenariju iz svetog pisma. Događaji koji su ispred nas opisani su u bibliji. Recimo biblija govori da će pred armagedon Sunce pomračiti i mesec neće davati svoju svetlost. Matej 24.29. Na koji način će se to desiti ? Koji događaji slede ispred tog pomračenja.Da li je armagedon kraj svih nevolja ili se nevolje čovečanstva i dalje nastavljaju i do kada ? Možemo li knjigu da iskoristimo kao vremeplov i da prošvrljamo po skoroj i dalekoj budućnosti ? Možda na taj način nekoga oslobodimo njegovih pogrešnih očekivanja.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
`Posto je pokrenuta ova tema za koju smatram da je jedna od najbitnijih za nas koji zivimo u danasnjem vremenu, posebno iz razloga sto svi predznaci pokazuju da je blizu vreme kraja koje biblija opisuje kao ono koje ce prethoditi Hristovom slavnom dolasku, dao bih nekoliko nagovestaja onoga sto ce biti moguci scenario buducih dogadjaja, a koji ce se ostvariti u danima koji su pred nama, i okoncati vekovnu istoriju greha na ovoj zemlji.

Po nekim otkrivenjima koja je Bog dao u ovom vremenu, mi zivimo pred samim pragom zavrsnih dogadjaja, kada ce uslediti sve ono sto je zapisano u prorocanstvima biblije kao vreme posletka, i Hristovog drugog dolaska.

Ono sto je direktno otkrivenje dato od Boga je to, da je milost Bozja na izmaku, i da ce Bog uskoro svojim razornim sudovima pohoditi ovu
zemlju.
Takodje, da su sve ucestaliji kataklizmicki dogadjaji, ukljucujuci velike potrese u Japanu pocetkom 2011 godine, kao i ostalim delovima sveta, i posebno u gradicu sa simbolicnim imenom `KRAJSTCHURCH - Hristova crkva, koji se nalazi na novom zelandu a cije ime govori samo za sebe, da su ovi dogadjaji samo pocetak i direktni predznaci kraja, sto ce dovesti do toga da ce Bog uskoro u jednom danu potresti celu planetu ovim sudovima, i uciniti da svako otvori svoje oci pred dogadjajima koji ce uslediti.

Ono sto ce ovi sudovi izazvati na globalnoj svetskoj sceni, upalice kapislu koja ce uciniti da ce svetski mocnici ( politicke i verske vodje ), iz razloga spasenja covecanstva od nadolazeceg gneva Bozjeg, i propasti sveta, ustoliciti dugoocekivanog Mesiju - Antihrista novog doba, i uspostaviti obavezan svetski zakon za sve ljude na planeti, koji ce sadrzavati propise suprotne Bozjem vecnom nepromenjivom zakonu, sto ce dovesti do globalnog progonstva onih koji taj zakon ne prihvate, i ne poklone se Antihristu kao Bogu na zemlji, nakon cega ce uslediti Hristov slavni dolazak..

Ovi dogadjaji ce biti prekretnica u ljudskoj istoriji, jer ce dovesti do toga da se svet opredeli za dve moguce strane, odnosno za sluzbu jedinom zivom Bogu i poslusnost njegovom vecnom nepromenjivom zakonu, ili sluzbu Antihristu i njegovom zakonu koji je u suprotnosti sa Bozjim zakokonom.

`I stadoh na pesku morskom; i videh zver gde izlazi iz mora, koja imaše
sedam glava, i rogova deset, i na rogovima njenim deset kruna,
a na glavama njenim imena hulna.
I zver koju videh beše kao ris, i noge joj kao u medveda, i usta njena
kao usta lavova, i dade joj zmija silu svoju, i presto svoj, i oblast
veliku.
I videh jednu od glava njenih kao ranjenu na smrt, i rana smrti njene
izleči se. I čudi se sva zemlja iza zveri, i pokloniše se zmiji, koja
dade oblast zveri.
I pokloniše se zveri govoreći: Ko je kao zver? I ko može ratovati s njom?
13:5 I dana joj biše usta koja govore velike stvari i huljenja, i
dana joj bi oblast da čini četrdeset i dva meseca.
I otvori usta svoja za huljenje na Boga, da huli na ime Njegovo, i na
kuću Njegovu, i na one koji žive na nebu.
I dano joj bi da se bije sa svetima, i da ih pobedi; i dana joj bi
oblast nad svakim kolenom i narodom i jezikom i plemenom.
I pokloniše joj se svi koji žive na zemlji kojima imena nisu zapisana
u životnoj knjizi Jagnjeta, koje je zaklano od postanja sveta.
Ako ko ima uho neka čuje.
Ko u ropstvo vodi, biće u ropstvo odveden; ko nožem ubije valja da on
nožem bude ubijen. Ovde je trpljenje i vera svetih.
I videh drugu zver gde izlazi iz zemlje, i imaše dva roga kao u
jagnjeta; i govoraše kao aždaha.
I svu vlast prve zveri činjaše pred njom; i učini da zemlja i koji
žive na njoj pokloni se prvoj zveri kojoj se isceli rana smrtna.
I učini čudesa velika, i učini da i oganj silazi s neba na zemlju pred ljudima.
I vara one koji žive na zemlji znacima, koji joj biše dani da čini
pred zveri, govoreći onima što žive na zemlji da načine ikonu zveri
koja imade ranu smrtnu i osta živa.
I bi joj dano da dade duh ikoni zverinoj, da progovori ikona zverina,
i da učini da se pobiju koji se god ne poklone ikoni zverinoj.
I učini sve, male i velike, bogate i siromašne, slobodnjake i robove,
te im dade žig na desnoj ruci njihovoj ili na čelima njihovim,
Da niko ne može ni kupiti ni prodati, osim ko ima žig, ili ime zveri,
ili broj imena njenog.
Ovde je mudrost. Ko ima um neka izračuna broj zveri: jer je broj
čovekov i broj njen šest stotina i šezdeset i šest. ( Otkrivenje 13 poglavlje ).


`I drugi anđeo za njim ide govoreći: Pade, pade Vavilon grad veliki:
jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode.
I treći anđeo za njim ide govoreći glasom velikim: Ko se god pokloni
zveri i ikoni njenoj, i primi žig na čelo svoje ili na ruku svoju,
I on će piti od vina gneva Božijeg, koje je nepomešano utočeno u čašu
gneva Njegovog, i biće mučen ognjem i sumporom pred anđelima svetima i
pred Jagnjetom.
I dim mučenja njihovog izlaziće va vek veka; i neće imati mira dan i
noć koji se poklanjaju zveri i ikoni njenoj, i koji primaju žig imena
njenog.
Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu.
( Otkrivenje Jovanovo 14. 8 - 12 ).

Molimo se Gospodu da spremni docekamo ove dogadjaje, i ako danas nismo, tada prihvatimo njega koji je jedini put, i istina, i zivot.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
U potpunosti se slažem sa predhodnim postom mada moram reći da opisuje ugrubo te događaje, detalji su zanimljiviji.Znaci o kojima je govorio Isus i koji su se ispunili mogu lepo da se odgledaju na linku Odbrojavanje do Armagedona - YouTube
Ovde bih dodao još jedan upečatljiv znak za naše vreme iz stiha Luka 21.25. I biće znakova na suncu, mesecu i zvezdama, a narode na zemlji obuzeće teskoba i osećaj nemoći zbog huke mora i talasa. Da li je ove reči Isus rekao tadašnjim učenicima ili nama jer znamo da u sunce ne može da se gleda a kamoli da se vidi neki znak. Tek u naše vreme je to moguće videti. Znaci na suncu Još jedan znak u ovom stihu koji se ispunio u naše vreme da je narod obuzeo osećaj nemoći kada je video huku mora i talasa konkretno cunami u Japanu i pre nekoliko godina u Indijskom okeanu. Ovo su znaci koji su se ispunili. Oni znaci koji tek treba da se ispune u skoroj budućnosti možemo da napravimo rekonstrukciju događaja uz pomoć stihova iz svetog pisma i aktuelnih događaja.
 
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruka
1.500
1.Pad USA&GB kao vodece svetske sile
2.Uspon UN kao poslednje svetske sile
3.UN proglasava mir za sve ljude na zemlji
4.Optuzba na racun religije
5.Pocetak velike nevolje sa unistenjem krive religije
6.Napad na Bozji narod
7.Bog brani svoj narod i unistava sve zle na zemlji.
zatim ce se otvoriti nove knjige.....u toku 1000 godisnje vladavine naseg Gospoda isusa Hrista.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Izdvojio bih jednu stavku koju je naveo RIS i malo prokomentarisao. 3. UN proglašava mir za sve ljude na zemlji.
Proročanstvo se odnosi na javnu izjavu i prividan mir tj period kada neće biti nijedan rat i sukob na zemlji. Tada će zvaničnici proglasiti svoj uspeh a to je uspostavljanje mira na zemlji. Ovo je (izjava) koju svi poznavaoci biblije čekaju. To je lažno predstavljanje uspeha jer govoriće da je mir ali mir u stvari nije uspostavljen, to će biti obmana. Jeremija 6.14. Oni površno leče ranu mog naroda govoreći Mir je ! mir je ! A mira nema. Na ostvarenju tog plana se zaista radi tek u naše vreme. Religija za mir... zanimljivo da je na čelu ove organizacije Vatikan sa PAPOM.

Pošto ovde nema niko ništa da kaže da još malo razjasnimo budućnost po bibliji. Scenario događaja je sledeći. U nama bliskoj budućnosti jedna vodeća svetska sila ( USA ) sa saveznicima izvršiće napad na neku državu ( moguće Iran ) iz koje će se povući kad osete otvorenu pretnju druge velike sile ( moguće Rusije i Kine ). Neće imati hrabrosti da se upusti u rat sa njima ali će tada ispuniti jedno biblijsko proročanstvo. Ovaj kukavički potez kralja severa ( USA ) opisan je u Danilu 11.29. U vreme koje je određeno on će opet krenuti i poći će protiv juga ali ovaj put neće biti kao prvi put. 31. Protiv njega će doći kitimski brodovi i on će klonuti. Očekuje se povlačenje najveće svetske sile nad pretnjom velikog i opasnog rata ali tada učiniće nešta drugo. Vratiće se posramljen kralj severa ( USA ) i nasrnuće na sveti savez. Da bi se nakako iskupili za ovaj kukavički potez u sukobu sa kraljem juga nesrnuće na religije a time i na sveti savez sa Isusom. Po Danilovom proročanstvu to neće biti kraj sukoba čak i onda kad proglase mir Danilo 11. 40-44 U cilju ujedinjenja ukloniće sve dotadašnje religije i postaviće imitaciju Boga. To će ustvari biti antihrist čovek koji je Isusa proglasio za jeres. Proglasiće da je Hrišćanstvo prevaziđeno i da treba slediti novi naćin obožavanja u cilju sveopšteg ujedinjenja i mira u svetu. Danilo 11.36. To će ujedno biti i otvoren izazov Bogu. Znaće da su ispunili biblijsko proročanstvo o dolasku antihrista ali sve će se više izrugivati i izazivati Boga govoreći i dokazujući da Bog ne postoji ili da je mrtav.



Ono što mnogi nisu dobro razumeli to je da vreme kada će se desiti dan o kom govori biblija ne zavisi od Boga nego od čovečanstva do kog stepena su ljudi došli sa svojim sazrevanjem za taj dan tj. vreme kad bezbožnici navrše meru ili kap preko čaše. Danilo 8.23. Bog čeka otvoren izazov jer doći će vreme kada će ljudi na čelu sa antihristom otvoreno izazivati Boga u cilju da reše spor oko pitanja da li Bog postoji ili ne postoji. Otkrivenje 13.5-6. Upravo tada narod koji je istrajno čekao taj događaj dobiće ohrabrenje Danilo 11.32-33. Od tog trenutka počinje propovedanje dva svedoka koji su ustvari dva anđela u ljudskom obličiju slično kao pred uništenje Sodome i Gomora. Otkrivenje 11. 3-13. Sam početak armagedona počinje udarom asteroida Danilo 2.34. Kamen kao gora / Otkrivenje 8.8 Nešto kao velika gora vatrom zapaljena bačena u more. Otkrivenje 8.10. Velika zvezda sa neba je pala Otkrivenje 9.2. Otvorila je bezdan i iz njega se podigao dim.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Kao što vidimo iz stihova Danila i Otkrivanja biblija govori o udaru asteroida u Zemlju. Neke denominacije ne prihvataju ovakav razvoj događaja u armagedonu uključujući i JS iz razloga što smatraju da bi od udara asteroida bilo sveopšte uništenje zemlje. Ali ako je asteroid prečnika na primer 1 km on samim udarom ne izaziva uništenje zemlje nego poremećaje u zemljinoj kori i atmosferi. Ovakav razvoj događaja povezuje sve stihove u bibliji koji imaju veze sa početkom sudnjeg dana. Stih iz Otkrivenja 9.1-2. otkriva nam da će pasti u more ali otkriva i još nešta. Ta zvezda ili asteroid ima " ključ od bezdana" Šta znači to da ima ključ od bezdana ? Ako pogledamo drugi stih videćemo da je ta zvezda otvorila bezdan iz kojeg je počeo da kulja dim i da je od tog dima potamnelo sunce Otkrivenje 9.2. Ovde se može reći da je iz probijene zemljine kore počeo da kulja dim koji će obuhvatiti celu zemlju. Sada možemo bolje da razumemo kako će potamneti sunce pred apokalipsu jer udar ovog asteroida je samo početak apokalipse. Isaija 13.10. Sunce će potamneti. / Joil 3.15. Sunce i mesec će potamneti.. Matej 24.29. sunce i mesec će potamneti... i baš tada da nevernici i ljudi koji su hulili na Boga ne bi rekli da se i to slučajno desilo pokazaće se znak na nebu koji će svi videti. Ovaj znak će biti vidljiv iz svih strana sveta i sa svake pozicije na zemlji. Matej 24.30. Tada će videti zapanjujuć prizor znak Isusa kako dolazi sa silom i slavom velikom ali za mnoge će tada već biti kasno.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Gledao sam par puta ovaj dokumentarac ima dosta istine ali na žalost ima i neistine. Najveća neistina je da satana ostade sam na opustošenoj planeti ne kojoj će se ubijati od dosade 1000 god. Što se mene tiče ja sam nekoliko puta pročitao celu bibliju i podvlačio zanimljive stihove zatim ih unosio u računar i postavljao uporedne prevode za te stihove. Tako se u mojoj svesti razvio scenario budućih događaja koji su potkrepljeni biblijskim stihovima. Zaista mi je čudno da toliko ljudi proučava bibliju i pravi takve greške u tumačenju da mi je to začuđujuće ali zaista, zaista. Isaija 29.11. Vizija o svemu tome za vas je poput reči u zapečaćenoj knjizi koja se daje onome ko zna da čita i kome se kaže: Molim te pročitaj to na glas. A on odgovara : Ne mogu jer je zapečaćena.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Uporedo sa ovim događajima koji su opisani biblija opisuje i događaje koji se odvijaju u duhovnom svetu uporedo. Ovde ću da upozorim na jednu obmanu koju je satana plasirao preko Jehovinih svedoka u vezi njegovog zbacivanja na Zemlju. Govoreći da je najgore vreme već tu i da se odvija od 1914. god. može da posluži kao odvlačenje pažnje od onoga što tek treba da bude i da to vreme dočekamo nespremni. Najgore dolazi zbacivanjem satane na zemlju. Tada počinje otvoreno protivljenje ljudi prema Bogu tada se razotkriva antihrist, tada se pojavljuju dva svedoka to su tri i po godine velikih iskušenja za narod koji želi da služi Bogu. Kada uporedimo stihove proroka Isaije i reči Isusa koje su zapisane Luka 10.18. Isus je rekao drugim rečima da će pad satane na neki način biti vidljiv sa zemlje. I onda,kad pročitamo Isaiju biće nam mnogo jasnije. Isaija 14.12-20. Kako pade s neba zvezdo danice kćeri zorina..... Pad komete koja će izazvati potres je uporedo i pad satane na zemlju. To ne znači da tada počinje armagedon već da je jako blizu a sam armagedon je ne jedna nego više kataklizmičkih pojava koje će početi tri i po godine nakon pada asteroida i pada satane na zemlju.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Hvala ti brate na ovim informacijama – ali zaista ja mislim da i neki Svedoci više ne veruju u tu 1914. Pa tu ima najmanje 50 stihova koji se nisu obestinili – i kako sada neko može u to poverovati? Znam da ljudi veruju i u duhove i u slepe miševe i u pasulj i u tarot i u crnu kafu ............... ali eto samo se nastavljam na tvoje izlaganje.

Znači ima puno toga što još nije došlo, a doći će 100 %. Ja bih sada izdvoio par stvari. Da ne tražim stihove, ko mi ne poveruje – naći ću mu.

1. Kaže Pismo da će ti dani biti STRAŠNI! Kakvi nikada nisu bili na Planeti. A znamo istoriju i šta se sve dešavalo u njoj. E sada da li možemo zamisliti te dane? Druga stvar u vezi ovoga je da niko ne bi preživeo tako lošu situaciju kada Bog ne bi intervenisao. Pa jel ima nešto gore od toga. Koliko ja znam najviše mrtvih je bilo u II sv. ratu – oko 60 milona. E sada ovde će stradati 6 – 7 – 8 milijardi ljudi! Jer Pismo govori da je malo spašenih. Tako da će ovoga puta broj žrtava biti izražen u milijardama!
2. Sledeća jako važna stvar je žig zveri – 666. Znači mi nećemo moći ništa niti kupiti niti prodati ako ne dobijemo žig zver na desnu ruku ili čelo. A ovo do sada nije bilo a isto je strašno. Da li si se nekada zapitao kada bi sutra došao taj trenutak, šta bi uradio. Ili ako ne bi pristao na žig zveri (666) – od čega bi živeo? Ako ništa ne možeš kupiti ni prodati.
3. Takođe ništa od armagedona dok se ne pojavi LAŽNI ISUS! Jako bitna stvar. Pred Armagedon će sotona poslati ili će nekao organizovati II Hristov dolazak, koji će ustvari biti lažni, ali će taj Isusov dolazak, takođe mnoge prevariti...........

Ima još puno znakova, ali trebamo svi znati da je sotona svestan da gubi. Vidi on sve ovo. Jeste blesav, ali baš toliko nije. Kada sam ja glup ukapirao da je gotov i da se kraj približio a da neće on. Zato mu je sada jedino ostalo da što više povede u ambis sa sobom. Druge mu nema. To mu je jedina karta u rukavu. Jer ako bi se sutra spasio jedan ili dva čoveka – imao bi opravdan razlog prigovoriti Bogu – eto ti tvoj plan spasenja – spasio se samo jedan ili dvojica...............

Tako da se zaista trebamo pripremiti za jako lošu situaciju. Kraj je veoma blizu. Uzeti mač i štit i kacigu od otrovnih sostoninih strela.

Kaži mi, molim te, šta misliš kada je sotona zbačen na zemlju sa trećinom svojih anđela, opisanom u Otkrovenju 12-te glave. Tj. da li je taj događaj bio ili će tek biti?

PS
Morao sam pisati zelenom bojom, jer je ovo sve toliko crno da nisam imao snage pisati crnim slovima. Izvinjavam se svima zbog toga,

Pozdrav
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top