Savrsenstvo - zasto mu tezimo?

Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Anamnesis je medjutim prisjecanje koje tijelo ne dozivljava

Taman sam u ovoj fazi. :roll:

Na pitanje zasto teziti savrsenstvu uma jeste sto um otvara sva vrata tajni i punog blagostanja.

Tačno je da otvara vrata svih ljepota,ali je život isuviše kratak da bi savršenstvo mogli dosegnuti. I možemo čitav život provesti u tom traženju, neradeći ništa drugo i opet će biti nedovoljno i opet će biti malo, ma koliku količinu od tog savršenstva da prikupimo, jer ono je nemjerljivo i bezgranično.

Vazno je teziti. Sta ce se od te teznje ostvariti ne treba niukoliko biti nasa briga, ostvarice se ono sto moze i treba da se ostvari.
Stvarno bi gubili od zivota ukoliko bi zamisljali sta nas ceka (strah, atnja, radost) ili ponovo prezivljavali proslost - tako bi nam sada uteklo.
A gubutak sada je tesko do nikako nadoknadiv.

Ne bi ga mogle ni najjace teznje (bez akcije sada u smjeru teznji) nimalo nadoknaditi.
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Vazno je teziti. Sta ce se od te teznje ostvariti ne treba niukoliko biti nasa briga, ostvarice se ono sto moze i treba da se ostvari.
Stvarno bi gubili od zivota ukoliko bi zamisljali sta nas ceka (strah, atnja, radost) ili ponovo prezivljavali proslost - tako bi nam sada uteklo.
A gubutak sada je tesko do nikako nadoknadiv.

Ne bi ga mogle ni najjace teznje (bez akcije sada u smjeru teznji) nimalo nadoknaditi.

Aha, ala ga savršeno isfilozofira, svaka ti čast.:???: Respect. I evo trepnuh, i sada mi nestade, postade prošlost, a kad budem imala vremena, pokušat ću opet da se vratim težnjama ,koje ću iskopati ispod debelih naslaga zemlje, jer su zatrpane kao onaj prvobitni Potop, koji je dokazala arheologija. Ne živim ja uzalud u dubokoj prošlosti, da bih se tako lako mogla otisnuti u budućnost, jedino da me bače u raketu i pošalju i nepoznatom pravcu. Tek tada bih se možda trgla i pokušala da obratim pažnju na nekada davno izgubljene težnje i iluzije. Možda u tom traženju nađem svoje nesavršeno traženje.
 
Član
Učlanjen(a)
03.01.2011
Poruka
1.573
Potpo nije bio odjenom na svim mjestima na zemlji, ukoliko se ne varam?
Ono sto trazis naci ces naprijed, a ne natrag. Cak i ono iz natrag naci ces u buducnosti. Ako nadjes.
 
Natrag
Top