Satelitska TV i kljucevi

Učlanjen(a)
01.05.2011
Poruka
297
Sto se mene tice slobono mozes u ovoj temi pisati i o cardsharing-u. Ne mora se skivati i Irdeto2 to je bilo nekad.
Ja sam zardao uopste po pitanju satelitske problematike, znao sam nekad puno. Kako vidis ljudi pitaju, slobodno pisi u temi sto mislis da je vazno.
Hvala @darkon , cardsharing-om se ni ja više ne bavim osim interno u "home" okruženju i to sa PC-a uz pomoć vPlug servera na amiko hd riciver, čak ni oscam već dugo ne koristim jer nemam ni potrebe niti me više interesuje, no neke stvari se ne zaboravljaju tako lako i uvek pomažem ljudima ukoliko je to potrebno i koliko lično to mogu... rado ću pomoći ako neko bude imao pitanja i potrebe o toj temi. tu sam :)
 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2009
Poruka
7.686
Poslednjih godina (deceniju i vise) ljudi koji pominju satelit, misle na cardsharing i c linije !
Fora je, sa sto manje ulaganja, gledati sto vise kanala, mufte ! ;)
Vise puta sam objasnio kako i cime, gledati zakljucane satelitske kanale, relativno jeftinom opremom, (cak koju neko ima, a ne koristi je) koriscenjem c linija !
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
01.05.2011
Poruka
297
Poslednjih godina (deceniju i vise) ljudi koji pominju satelit, misle na cardsharing i c linije !
Fora je, sa sto manje ulaganja, gledati sto vise kanala, mufte ! ;)
Vise puta sam objasnio kako i cime, gledati zakljucane satelitske kanale, relativno jeftinom opremom, (cak koju neko ima, a ne koristi je) koriscenjem c linija !
Sve je lako kad imaš na prvom mestu neku lokalku koju možeš razmenjivati za neke druge dok sa "dobijenom" (ili kupljenom) c linijom se danas malo šta može uraditi sem da je koristiš u sopstvene svrhe. Druga stvar je, da danas pravljenje card servera sa virtualnim lokalkama za "razmenu" je "završena priča" i to više "ne pali" ... Prošla su lepa, stara i dobra vremena kad sam bez i jedne "prave" lokalne karte imao server sa 100 peer-ova i stotine kartica u razmeni, sve to "spakovano" u dm500s :)
@shishmishko
Nekada sam otkljucavao kanale pomocu softcam key-a i s2emu, da li i sada to funkcionise ?!
s2emu se ne koristi jer više nema seca1, viaccess 1, 2 i 3 (TNTSat) i mnogo drugog ali je tu još dobar vPlug emu koji otvara sve stare a sa dodatkom nekih modula i neke novije enkripcije (nds, cryptoworks ali ni toga više nema ali je tu zbog BISS-a, Ird2, nagra1 i najnoviji Tandberg). On radi sa SoftCam.key a takođe i AU za ird2. Što se tiče PowerVu-a, tu je potreban novi plugin emulator tkz. PowerVuEmu koji takođe radi sa Softcam.key ali uporedo sa dva algoritma (CSA i DES), što postojeći vPlug nemože. PowerVuEmu je takođe AU samo su potrebni EMMkeys (u Softcam-u) koji pronalazi aktivne dekriptovane ECMkeys i automatski ih beleži u Softcam.key. Ali već neki kanali u PowerVu rade po novim algoritmovima te se već nemogu gledati a slično je i sa Tandberg-om, no za sada Arena Sport 1-4 rade kao i Fox Networks Group (turski) paket na 42E. Takođe za tvoju informaciju, sve pomenute enkripcije se mogu sherovati osim PowerVu-a, koji možeš preko oscam-a koristiti na tvom risiveru (dvbapi) ali nije moguće "deliti" zbog stream-a (ts) koji se dvostruko dekriptuje (video i audio signal) ... Mislim da si suštinu razumeo u ovako ukratko opisanoj formi ...
 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2009
Poruka
7.686
Sve je lako kad imaš na prvom mestu neku lokalku koju možeš razmenjivati za neke druge dok sa "dobijenom" (ili kupljenom) c linijom se danas malo šta može uraditi sem da je koristiš u sopstvene svrhe. Druga stvar je, da danas pravljenje card servera sa virtualnim lokalkama za "razmenu" je "završena priča" i to više "ne pali" ... Prošla su lepa, stara i dobra vremena kad sam bez i jedne "prave" lokalne karte imao server sa 100 peer-ova i stotine kartica u razmeni, sve to "spakovano" u dm500s :)

s2emu se ne koristi jer više nema seca1, viaccess 1, 2 i 3 (TNTSat) i mnogo drugog ali je tu još dobar vPlug emu koji otvara sve stare a sa dodatkom nekih modula i neke novije enkripcije (nds, cryptoworks ali ni toga više nema ali je tu zbog BISS-a, Ird2, nagra1 i najnoviji Tandberg). On radi sa SoftCam.key a takođe i AU za ird2. Što se tiče PowerVu-a, tu je potreban novi plugin emulator tkz. PowerVuEmu koji takođe radi sa Softcam.key ali uporedo sa dva algoritma (CSA i DES), što postojeći vPlug nemože. PowerVuEmu je takođe AU samo su potrebni EMMkeys (u Softcam-u) koji pronalazi aktivne dekriptovane ECMkeys i automatski ih beleži u Softcam.key. Ali već neki kanali u PowerVu rade po novim algoritmovima te se već nemogu gledati a slično je i sa Tandberg-om, no za sada Arena Sport 1-4 rade kao i Fox Networks Group (turski) paket na 42E. Takođe za tvoju informaciju, sve pomenute enkripcije se mogu sherovati osim PowerVu-a, koji možeš preko oscam-a koristiti na tvom risiveru (dvbapi) ali nije moguće "deliti" zbog stream-a (ts) koji se dvostruko dekriptuje (video i audio signal) ... Mislim da si suštinu razumeo u ovako ukratko opisanoj formi ...
A, sta je sa ukradenim (pozajmljenim) c linijama sa npr. 60, 300 ili 2000 kartica, koje ja koristim i gledam skoro sve (osim Sky paketa) ?!
Koliko sam ja (kao laik) shvatio, vplug moze posluziti !
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
06.02.2016
Poruka
45
Satelitska je zakon sa dobrim recom moze se svasta jos toga ima da se gleda sa c. seringom !
a za mcs server netreba ni lokal kad skoro sve ide iz cache !
oscam odlican i za server i za emu ....
 
Učlanjen(a)
15.11.2014
Poruka
41
Imam stari az box Elite HD, moze li jedna c linija za test ali koja radi max tv. Dakle samo da se uverim da ovaj moj stari moze da radi jos, ako radi onda treba da trazim c liniju koja ima maxtv,ima neke informacije da max ne radi ako nemas cro ip asdresu. Hvala unapred.

Iz neba pa u rebra, prvo ne radi ceo Max (ono sto tebi treba tj sport to ne radi), nema veze sa IP adresom i nema bas toliko cesto na linijama to malo Max-a sto radi.

Heh ...

Nije bas kao sto je nekada bilo ali svakako nije za bacanje jos uvek, da moze bas sve da se gleda ne moze i daleko je od toga
 
Član
Učlanjen(a)
28.11.2009
Poruka
7.686
Mogu se gledati Portugalci, Spanci, Francuzi, Italijani, Nemci, Austrijanci, Belgijanci, Holandjani, Svajcarci, Englezi, Cesi, Slovaci, Poljaci, Madjari, Rumuni, Bugari, Albanci, Ukrajinci, Svedjani, Norvezani, Finci, Turci, Litvanci, Latvijci, Estonci, Arapi ...... i ponesto od ex YU, malo li je ! ;) :)
 
Učlanjen(a)
15.11.2014
Poruka
41
Sto se mene tice ima i previse jer ne gledam ni 1% svega sto ima ali samo kazem da neki od najtraktivnijih paketa SkyIT, SkyUK, Csat ... vise nisu dostupni.

Ali cak i danas tako kako je satelitska jedan od bitnijih izvora za IPTV ;)
 
Natrag
Top