Satanizam kao religija?

Član
Učlanjen(a)
05.03.2010
Poruka
35
mene ovakve price, kako luciferovih sljedbenika, tako i fanaticki rfeligioznih hriscana - malo plase :/

fascinantno je koliko se i jedni i drugi upiru da dokazu kako su humani i kako bas njihova strana je prava za covjecanstvo?!

na kraju krajeva, zar ne treba najvise vjerovati u ono "dobro se dobrim vraca"...cineci to prvenstveno radi osjecaja unutrasnjeg mira i harmonije? zato mi je s jedne strane licmjerno ponasanje mnogih hriscana koji bi svasta nesto uradili ali im, eto, vjera ne dozvoljava. pogane misli a humana djela. logicno pitanje bi bilo - da li je humaniji onaj mali chupavi sto slusa obituary i death metal bendove koji pomogne bakici da predje rpeko ulice, jednostavno jer zna da je to jedno normalno djelo, a ne zato sto misli da "tako treba" i da ce Bog nagraditi njegova dobra djela..."moja lijeva ruka daje a desna nije svjesna sta cini" kaze se u bibliji, zar ne?

s druge strane ove urnebesne fantazmagorije o paklu kao jednom divnom mjestu gdje se neumjereno uziva u tjelesnim zadovoljstvima poput sexa i pica, me tjeraju da pitam sataniste jednu jaaako logicnu stvar:

ako vjerujemo u satanu i posle smrti odemo u pakao gdje je sve super i gdje, citiram - postoje cak i kockarnice (??) , s kojim onda novcem u paklu zadovoljavamo tu kladionicarsku strast????? ako je tako, onda i u paklu postoje poslovi koje radimo za platu a tu zaradjenu platu trosimo na kockanje zar ne? ili samo jednostavno u paklu pozelimo da nam se dzepovi napune parama, pa odemo u kockarnicu? kad potrosimo sve za ruletom, opet zazelimo novu turu para u dzepovima, i ona se stvori pa nastavimo? gdje je tu onda ona kladionicarska strast gubljenja oi dobijanja? to mi je onda isto kao kad sam s bratom kao mali igrao tablic u kikiriki :/

uostalom, ako postoje kockarnice u paklu, postoje li i kladionice? kolika je kvota na "paralelni-satanisticki-partizan-u-paklu" da ce pobijediti olimpijakos na F4 u parizu? postoji li kladjenje na fudbal i kosarku u paklu? kad vec postoje kockarnice, zasto ne bi postojale i kladionice? a kad vec postoje kladionice , odna moraju postojati timovi na koje se kladite, zar ne? :)

i hiljadu, milioni nekih protivrijecnosti...evo i hriscanski - slavimo Vaskrs / Uskrs po datumu koji nije fixni? znaci svake godine slvimo rodjenje Hristovo istog datuma, ali svake godine obiljezavmo Vaskrsenje Njegovo drugog datuma...? hmmmm...?
 
Član
Učlanjen(a)
14.10.2009
Poruka
434
@ALISTAIR

Molim te reci da se samo zezas, zaista ne mogu da verujem da postoje ljudi koji u tako nesto veruju. Nisam procitao sve, jer vec posle 3-4 recenice mi je bilo muka...

Inace ja nisam ni znao da postoji VERA satanizam, pretpostavljao sam da postoje likovi koji se necastivom klanjaju, jer kao misle da ce imati pogodnosti u paklu. Nesto u fazonu nece cekati u redu.- hahaha salim se za ovo zadnje.

Ali posto ne znam, odnosno slabo sam upucen u takve stvari, recicu sta mislim o paklu i o tim ljudima koji idu u pakao.

Ja kao obican smrtnik pakao zamisljam ovako:"To je jedna veeeeeeliiiika rupa u kojoj je lava koja kljuca (kao onaj kazan u crtacima) i u njoj se nalaze oni najgresniji, tipa Adolf Hitler, Tito, Staljin i td i pored njih svi oni koji su se nadali da, ako se budu klanjali necastivom da ce imati neke pogodnosti, jer njihov gazda je lukav, pa je i njih zezno. I svi su oni pod strasnim mukama. I ako bi se desilo da neko izmigolji nekako van, neki demon bi ga vratio unutra. Na obodima se nalazi 6 sektora i svaki sektor je podeljen na 6 novih, a ti novi na jos 6. I u svakoj toj celiji se nalaze po 666 demona koji muce ljudske duse u tim da kazem celijama, oni koji su najmanje gresni nalaze se na najvecoj udaljenosti od same rupe, da bi sto manje osecali smrad koji pece i stipa za oci. I glavni medju njima ih sve posatra i kako koji demon slabo muci tako ga osine po ledjima nekakvim bicem. E sad koji je problem pakla. Problem je u tome sto on vecno traje. Znaci nema onog jos samo 56 387 dana, pa sledeci dan jos samo 56 386 dana i td nadajuci se nekom kraju, nego vecno..." -nadam se da me niko posle ovog nece smatrati za dusevnog bolesnika...smile3

--------------------------------------------------------------------------------------------
Sad sam procitao ponovo ovaj tvoj post i zakljucio sledece:Ti si jedan od starih clanova sa foruma koji je ateista ili neki sektas, posto sam siguran da je takvih ovde veliki br. Napravio si akaunt sa novim nickom i zesce se izlupetao. Jer da si ti neki sotonin obozavatelj ti bi na svim mogucim temama napadao vernike, pa te zato molim da sledeci put smislis nesto pametnije.
 
Poslednja izmena:

end

Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
131
14. PRIZIVAO SAM LUCIFERA I VIDEO SAM KAKO IZGLEDA.
ON JESTE ANDJEO,VISOK,LEP,BELA KRILA.PRIZVAO SAM GA,ZATO STO IMAM KNJIGU O SVEMU TOME.
PROCITAO SAM BIBLIJU,PROCITAO SAM KNJIGU O LUCIFERU.
ZATO ZNAM PUNO BAS,OVO NIJE NI TRECINA KOLKO ZNAM.

Koje cipele nosi?
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Svaka religija je đavolje delo.
Ako bog spaja, religija deli. End of that.
Period.

Čak i Ateizam jeste neka vrsta religije..

Postoje ljudi koji kažu da jesu ateisti samo da bi skinuli ostale sa k**** (što pozdravljam) jer ih te gluposti i prazne priče NE INTERESUJU, ne znajući da se ateisti zahvaljujući ostalim religioznim zaluđenicima i jadnicima, tretiraju kao satanisti...

Po meni, ateizam je nastao samo radi odbrane od ostalih koji nemaju mašte i smisao za upotrebu svojih 10 prstiju, bez mnogo blebetanja... i svrstan tu gde jeste... možda i jeste samo oblik satanizma, ali ne bih da se upuštam.

Sve u svemu, tužno jeste šta se sve zbog bajki iz biblije ili kojekakvog učenja danas radi i dešava svugde po svetu, to stoji, što naravno NE OPRAVDAVA postojanje RETARDACIJE U PORASTU.

Svaki normalan čovek koji ima klikere ili klikerčiće, kapira da su satanisti zapravo šta?
GLUPSONI ili DEBILI koji jebi ga,.... jesu samo to. GLUPI. RETARDI. IDIOTI. :D

Ja lično ne verujem u boga, takvog kakvog ga opisuju, ovi koji su kao "dobri".
Ne verujem ni u đavola. Ne verujem ni u svete polubogove.... Ne verujem ni u apostole ni u "đinove" ni u demone ni u anđele. Ne svrstavam se ni u šta. Nisam ni agnostic, ni ateist, ni hrišćanin, ni hindu, ni musliman... Buda jedino ima neke logike... ali i to je smaranje...

Dakle, totalno NERELIGIOZAN. Samo zato što ima toliko kontradiktornosti i rupa u svemu tome. Nijedna priča ne pije vodu. ********

A na pitanje ko je glavni Satanista u svetu, ..... i odakle taj satanizam počinje....ko ih finansira...

Pa ljudi, jeste li vi čuli za Vatikan? :D Gde ima najviše zlata danas?

Sve je to jedna te ista kuća....

I ne zaboravite....

Svaki čovek je i "Bog" i "Đavo"...
Sve o čemu vas uče, već leži u vama.
Svi smo mi vukovi.
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    51,8 KB · Pregleda: 25
Poslednja izmena od urednika:

end

Član
Učlanjen(a)
27.06.2010
Poruka
131
Svaka religija je đavolje delo.

Svaki normalan čovek koji ima klikere ili klikerčiće, kapira da su satanisti zapravo šta?
GLUPSONI ili DEBILI koji jebi ga,.... jesu samo to. GLUPI. RETARDI. IDIOTI. :D

Ja lično ne verujem u boga, takvog kakvog ga opisuju, ovi koji su kao "dobri".
Ne verujem ni u đavola. Ne verujem ni u svete polubogove.... Ne verujem ni u apostole ni u "đinove" ni u demone ni u anđele. Ne svrstavam se ni u šta. Nisam ni agnostic, ni ateist, ni hrišćanin, ni hindu, ni musliman... Buda jedino ima neke logike... ali i to je smaranje...

Dakle, totalno NERELIGIOZAN.


Toliko o nereligioznosti.


I ne zaboravite....

Svaki čovek je i "Bog" i "Đavo"...
Sve o čemu vas uče, već leži u vama.
Svi smo mi vukovi.

Animalizam.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
I stavio je sliku vuka koja u sebi sadrzi znak jing-jang, dakle, totalni okultista!
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
Kakve prozivke i traženje dlake na jajetu...

MenaĐeri? Vi li ste to? Budući menaĐeri možda... :vorred:? :blum3:


@End + @Jevrejin

Bog po bibliji ima neki lik. Ok. Imaju pravo da pišu tako.
Imam i ja pravo da poistovetim tu nebulozu sa nekom vrstom pokretačke energije koja se nalazi u svima nama... Znaš ono, energija se ne može stvoriti, uništiti, može prelaziti iz jednog oblika u drugi i tako to... ali, već pomenuh, dlaka na jajetu je bitna.

Inače, da. Maksimalno nereligiozan.
Nemam vremena za priče koje neko bez mozga treba da guta.
Ja nisam taj.

Što se tiče animalizma... :blum3: i okultizma...

Što se toliko....? .. ono, da ne budem grub... :acute:

Mislim, ako treba predavanje o okultizmu, recite. Nemojte se blamirati.
Jer ovo što ste napisali vas dvojica, više se ne može svrstati ni pod terminom - loženje, drukanje, etc...

Tako da bi mogli i da obrazložite vaše konstatacije.
Kad stignete, ne žurite nigde.
 
Član
Učlanjen(a)
01.06.2010
Poruka
309
Član
Učlanjen(a)
06.06.2010
Poruka
320
Cao,tek sam se registrovao...!!!!:).I hteo bi nesto da vam kazem o LUCIFERU posto verujem u njega!!!!!

Vidim da pricate o satanizmu i andjelu Luciferu.Vidim da neki lupaju gluposti recimo kao ovaj cobi 63..on ne zna neke stvari..al ajde sacu da vam kazem nesto.
Taj isti Cobi moze da ti predaje bilo koju naucnu disciplinu prema toma, malo postovanja kako za njega tako i za ostale forumase yes3

1. LUCIFER je bio andjeo,bacen je u pakao jer je on hteo da ljudi imaju istu moc kao i ostali andjeli (hteo je da andjeli i ljudi budu ravnopravni).
Gde si ti to procitao mladicu da je "bacen u pakao" ?
Gde si procitao sta je on to hteo ?:???:

2. Medjutim brat od Lucifera zvan Mihajlo nije se slozio sa time. Naravno zato sto je bio ljubomoran na svog brata. Rekao je bogu sta Lucifer planira i naterao je boga da se slozi sa njim.
Ajde sad budi tako dobar kao sto pametan i objasni ko je po tebi Mihailo? (znaci nije MIHAJLO vec Mihailo... cisto da znas..)
3. Lucifer je bio prvi boziji andjeo,njega je bog prvog napravio,bio je najlepsi andjeo medju svim andjelima,i svi su mu zavideli na lepoti.
Andjeli ne zavide. To je ljudska osobina. Andjeli su bica sa mnogo vecim potencijalima od nas.
4. Satana je ime kako ga nazivaju hriscani,a LUCIFER mu je pravo ime,
Ako su ga prozvali Lucifer odnosno svetlonosa u Carstvu Nebeskom, nakon progona prozvan je Sotona, spletkaros, zavaditelj,lazov...
5. Naravno hriscani ga prikazuju kao nekog odvratnog stvora,ali on uopste nije to,tako ga prikazuju hriscani da bi ljudima utuvili u glavu da bi ljudi mislili da je on zao,da oce svima da naudi,mislim zasto bi on to uradio bez razloga,on ne mrzi ljude i istina je da je on stvorio COVECANSTVO,ne bi se za broj 666 reklo da je coveciji broj.
Iskreno bi ti savetovao da se latis ozbiljnijeg stiva ... npr..Alen Forda..
I sam Sotona zna i govori ko je Tvorac i Otac kako njega , tako i svega ostalog sto postoji.

6. Za Lucifera svi govore da je Antihrist, i to grese, ANTIHRIST je demon koji radi sta hoce zato sto je jedan od jacih demona u paklu.
no comment :roll:
7. ALISTAIR,cita se ALISTOR je inkvizitor pakla (stvaralac) i on slusa Luciferove naredbe,ali kazem vam opet,zasto bi LUCIFER ubio nekog coveka bez razloga,to mi nije jasno zasto Hriscani tako misle.
Ako Sotona ubije coveka, nista nije uradio. taj se covek sudnjeg dana budi i ostavsi do kraja na strani Boga, biva spasen.
Poenta je da se ljudi sami ubiju ili da ubiju jedni druge zbog mrznje,pohlepe, zavisti,strasti,kradje itd... e kao takvi su nepotrebni Tvorcu. ti nece biti spaseni i delice sudbinu Sotoninu koju on vrlo dobro zna.
8. DA LI ZNATE DA BIBLIJA I CELO OSTALO HRISCANSTVO PODRZAVA "INCEST". A ovde mi drugim delom prica kako je LUCIFER ZAO,prikazuju ga odvratno (konjska glava,telo coveka) stvarno mi nije jasno.
Vidi se da je tvoje znanje o Starom Zavetu na nivou deteta.kako samog pisma, tako i istorije i naucnih cinjenica. Procitaj i edukuj se malo.
LINK --> http://serbianforum.org/religija/121633-religija-rasprave-o-nedoumicama-12.html#post404915
9. Pogledajte ja hocu da pricam sa ortakom o tome on nece,zato sto se svi boje od Lucifera.
10. I pre svega SATANIZAM KAO VERA JE NASTALA PRE HRISCANSTVA.
11. I zasto bi se LUCIFERU MENJALO IME U SATANU,SOTONU.PA ZATO STO CRKVA ZELI DA PLASI LJUDE,JER STO JE IME GROZNIJE TO CE LJUDI DA SE VISE PLASE.
12. PISE LEPO U BIBLIJI VASOJ,DA CE DOCI APOKALIPSA!!!
NARAVNO DA OCE,ALI ZASTO BI LUCIFER UNISTAVAO SVOJE COVECANSTVO,ON GA JE STVORIO,APOKALIPSA JE NESTO DRUGO!!!
Naravno da ces svoriti takve cudesne konstrukcije u glavi kad si mnogo zbunjen.
Procitaj Bibliju lepo, s'razumevanjem i videces ko je Mihailo :)

13. APOKALIPSA JE DAN KAD CE SE LUCIFER I NJEGOV BRAT MIHAJLO BORITI,A ZA SAD GLEDAJUCI, LUCIFER JE IZGUBIO JEDNU BITKU I TO JOS ODAVNO,ALI ON JE RAT DOBIO.!
Sotona i Mihailo nisu braca. deder ti to malo bolje procitaj :roll:
14. PRIZIVAO SAM LUCIFERA I VIDEO SAM KAKO IZGLEDA.
E ovo ti verujem... zao i je sto prvo nisam ovo iscitao... ne bi ti komentarisao post:roll:
ON JESTE ANDJEO,VISOK,LEP,BELA KRILA.PRIZVAO SAM GA,ZATO STO IMAM KNJIGU O SVEMU TOME.
PROCITAO SAM BIBLIJU,PROCITAO SAM KNJIGU O LUCIFERU.
ZATO ZNAM PUNO BAS,OVO NIJE NI TRECINA KOLKO ZNAM.
Simpatican si ti mladic :vorred:
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.07.2010
Poruka
157
kao i svaka druga religijska kreacija satanizam ima svojih primamljivih delova. ideje koje odudaraju od drugih nametnutih normi.

udovaljavanje sebi maximalno

egoizam

silovanje ukoliko si jaci od zene nije greh


najveci je greh glupost

ali kao i svaka druga ima svojih mana

nije pitanje dali su ideje primamljive ili ne vec je pitanje odrzivosti religijskog sistema

kao najizdrzljiviji sistem se do sada pokazao hriscanski. najnaprednijim itd

satanizam nije nesto preterano indoktriniran pa samim tim je i neodrziv

ima tu nekih ideje o kojima vredi raspravljati ali je generalno stvoren da se izmanipulise sa malim brojem ljudi.

na vecu populaciju ga je nemoguce sprovesti.
 
Natrag
Top