Satanizam kao religija?

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Neki tvrde da je Satana/Lucifer jedno te isto...Lucifer-jutarnja zvezda,donosilac svetla....Sotona-protivnik tamna strana.Šta misliš o tome jesu li jedno te isto?
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Pazi ovako,Biblija ga opisuje kao prvenca stvaranja,savrsenstvo stvaranja,da ga je kitilo svako drago kamenje,da je bio navisi andjeo,na najvecem polozaju ili andjeo zaklanjac ispred Bozjeg prestola i ako takav je bio Lucifer-svetlonosa,onaj koji je odsjajavao Bozjom svetloscu odatle i merna jedinica svetla lux.Medjutim kaze sveto pismo"bese savrsen na svim putevima svojim dok se ne nadje bezakonje na tebi".Kada je hteo da se izjednaci sa Bogom doslo je do rata na Nebu i on je sa sobom zbog velikog uticaja poveo u propast 1/3 nebeskih andjela sa sobom od tada je on Sotona,sto znaci opadac,stara zmija,zacetnik greha.To je ono sto sveto pismo govori o njemu.
E sada satanisti ga nazivaju Lucifer,jer ocito da i on sam zeli da ima dostojno ime koje je imao i na nebu sto nazalost nije moguce.
Nadam se da ti je sada nesto jasnije.:)
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Znam Cobi kako ga biblija opisuje,zanimalo me je tvoje mišljenje o Luciferu.
Hvala na odgovoru :)
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
Pa moje misljenje je isto tj.onako kao Biblija uci,jer mi nismo bili tamo da bi mogli da kazemo drugacije.Po meni kao i po Bibliji on vise nije Lucifer,jer si i sama zapocela temu kao satanizam ili sotonizam,a ne kao luciferijanizam,zato sto je on sada sotona a ne Lucifer
 
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Jesam započela temu satanizam ali kao religija i religiski satanisti odnosno tradicionalni/teistički satanisti veruju da je Sotona/Lucifer jedno te isto...Bog,poistovećuju ga sa egipatskim Enkijem,Ptahom,odakle po njihovoj teroriji satanizam i vuče svoje korene iz Egipta.Neki ga opet poistovećuju sa Setom isto egipatskim božanstvom.
 
Učlanjen(a)
08.02.2009
Poruka
3.957
pa to sam inapisao oni bi zeleli da je tako,ali nije na njihovu zalost,on je NEKADA bio Lucifer,sada je sotona
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
112
Vi niste normalni. Ne verujem da ovolikom pricom o sotoni-luciferu niste svesni da odajete veru u njihovo ili njegovo postojanje. Pa da, evo i ja upotrebih "verujete". Naravno da zbog sveopsteg dualizma i dobro-Bog mora imati antipod Djavola-sotonu-lucifera-ZLO, koje vazi naravno za verujuce. Neverujuci, mi ateisti, nemoramo da imamo ni cisto dobro, pa ni cisto zlo, ja zapravo znam da ZLO ne postoji. Borba za opstanak je cesto surova, pa i sada, sto cesto za posledicu ima zlocin-zlo. I ocas eto vam Lucifera-Satane-Djavola...
Nije lako vernicima, uvek su izmedju, bog hrani dusu, oni drugi telo, pa biraj!
Zao mi ih je.
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Upoznao sam satanu licno i kamo srece da nisam, da nije bilo Gospoda ubio bi me, jos osjecam njegove kandze na svom vratu!!!Eto sada znate odakle meni ovolika vjera u Gospoda!!!Da mu Gospod dozvoli pobio bi sve ljude na zemlji u roku od sat vremena!!!Kada bi samo znali o kome pise te do zivota bi na koljenima molili Gospoda za oprost grijeha!!!
 
Učlanjen(a)
01.04.2010
Poruka
1
Cao,tek sam se registrovao...!!!!:).I hteo bi nesto da vam kazem o LUCIFERU posto verujem u njega!!!!!

Vidim da pricate o satanizmu i andjelu Luciferu.Vidim da neki lupaju gluposti recimo kao ovaj cobi 63..on ne zna neke stvari..al ajde sacu da vam kazem nesto.
1. LUCIFER je bio andjeo,bacen je u pakao jer je on hteo da ljudi imaju istu moc kao i ostali andjeli (hteo je da andjeli i ljudi budu ravnopravni).
2. Medjutim brat od Lucifera zvan Mihajlo nije se slozio sa time. Naravno zato sto je bio ljubomoran na svog brata. Rekao je bogu sta Lucifer planira i naterao je boga da se slozi sa njim.
3. Lucifer je bio prvi boziji andjeo,njega je bog prvog napravio,bio je najlepsi andjeo medju svim andjelima,i svi su mu zavideli na lepoti.
4. Satana je ime kako ga nazivaju hriscani,a LUCIFER mu je pravo ime,
5. Naravno hriscani ga prikazuju kao nekog odvratnog stvora,ali on uopste nije to,tako ga prikazuju hriscani da bi ljudima utuvili u glavu da bi ljudi mislili da je on zao,da oce svima da naudi,mislim zasto bi on to uradio bez razloga,on ne mrzi ljude i istina je da je on stvorio COVECANSTVO,ne bi se za broj 666 reklo da je coveciji broj.
6. Za Lucifera svi govore da je Antihrist, i to grese, ANTIHRIST je demon koji radi sta hoce zato sto je jedan od jacih demona u paklu.
7. ALISTAIR,cita se ALISTOR je inkvizitor pakla (stvaralac) i on slusa Luciferove naredbe,ali kazem vam opet,zasto bi LUCIFER ubio nekog coveka bez razloga,to mi nije jasno zasto Hriscani tako misle.
8. DA LI ZNATE DA BIBLIJA I CELO OSTALO HRISCANSTVO PODRZAVA "INCEST". A ovde mi drugim delom prica kako je LUCIFER ZAO,prikazuju ga odvratno (konjska glava,telo coveka) stvarno mi nije jasno.
9. Pogledajte ja hocu da pricam sa ortakom o tome on nece,zato sto se svi boje od Lucifera.
10. I pre svega SATANIZAM KAO VERA JE NASTALA PRE HRISCANSTVA.
11. I zasto bi se LUCIFERU MENJALO IME U SATANU,SOTONU.PA ZATO STO CRKVA ZELI DA PLASI LJUDE,JER STO JE IME GROZNIJE TO CE LJUDI DA SE VISE PLASE.
12. PISE LEPO U BIBLIJI VASOJ,DA CE DOCI APOKALIPSA!!!
NARAVNO DA OCE,ALI ZASTO BI LUCIFER UNISTAVAO SVOJE COVECANSTVO,ON GA JE STVORIO,APOKALIPSA JE NESTO DRUGO!!!
13. APOKALIPSA JE DAN KAD CE SE LUCIFER I NJEGOV BRAT MIHAJLO BORITI,A ZA SAD GLEDAJUCI, LUCIFER JE IZGUBIO JEDNU BITKU I TO JOS ODAVNO,ALI ON JE RAT DOBIO.!
14. PRIZIVAO SAM LUCIFERA I VIDEO SAM KAKO IZGLEDA.
ON JESTE ANDJEO,VISOK,LEP,BELA KRILA.PRIZVAO SAM GA,ZATO STO IMAM KNJIGU O SVEMU TOME.
PROCITAO SAM BIBLIJU,PROCITAO SAM KNJIGU O LUCIFERU.
ZATO ZNAM PUNO BAS,OVO NIJE NI TRECINA KOLKO ZNAM.
 
Natrag
Top