Samsung Galaxy S7 - Firmware, Odin, root, TWRP, SuperSU, Xposed, framework, Lucky Patcher, itd...

Učlanjen(a)
20.08.2016
Poruka
115
Zavisi od toga koji je telefon u pitanju, obično to ide malo teže.... Ako pitaš za ovaj tel. Onda to uopšte nije problem imaju fantastičnu podršku za svoje korisnike i sa fabričkog sajta se može skinuti gomila romova, kernela i raznih jutilitija za podešavanja. Problem je. Što se u mom slučaju sa povratkom na neku stariju verziju. Os-a gube neke opcije, Batt. Kraće traje i sl...
Da li je problem Android 8.0 Oreo vratiti na 6 ili 7

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Član
Učlanjen(a)
07.03.2012
Poruka
85
Samsung Galaxy 7 edge.
Update je Android 8. Vratio bi ga na Android 6 ili 7. Interesuje me da li je moguće i da li je postupak isti kao kad se instalira preko Odina?
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Cinjenica je da imas specifican problem.
Do sada je sa Android 8.0 bilo 2 problem: nema global_cfg iako se on nalazi u content i to da nece da pronadje GPS ako nije lokacija podesena na Samo uredjaj.
E sad ovo drugo oko prijama GPS signala mozes da proveris jos i ovo:
Screenshot_20180910-122241.png
EDIT:
Samsung Galaxy 7 edge.
Update je Android 8. Vratio bi ga na Android 6 ili 7. Interesuje me da li je moguće i da li je postupak isti kao kad se instalira preko Odina?
Moze:
Pre pet dana sam to isto uradio ali sa SM-G930F ali sve je isto:
http://serbianforum.org/threads/sam...su-xposed-framework-lucky-patcher-itd.700350/
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Ako je mobilni sa originalnim softverom, i obavio je regularan apdejt - ne može

Za sve ostalo mora da otljkuča uređaj (ako je zaključan), rutuje, itd...i malo više znanja koje očigledno ne poseduje (NHF Rade)
 
Član
Učlanjen(a)
07.03.2012
Poruka
85
Uređaj nije zaključan. Sa Sammobila sam svojevremeno skidao FirmWare za Android 6 i 7 i instalirao preko Odina. Interesuje me da ne pukne, ako ga istim postupkom vratim na 6 ili 7.
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Ako je mobilni sa originalnim softverom, i obavio je regularan apdejt - ne može

Za sve ostalo mora da otljkuča uređaj (ako je zaključan), rutuje, itd...i malo više znanja koje očigledno ne poseduje (NHF Rade)
Ako se radi o Samsung Galaxy S7 Edge a koliko sam razumo on hoce bas na tom telefonu da spusti verziju Android OS sa 8 na 7 moze bez ikakvih problema i bez obzira na to da li je original softver ili ne.
Bitno je samo da se uradi repartition sto je naj malji problem ako se skine pravi softver jer u njemu vec ima *.pit fail i samo je potrbno u ODIN cekirati repartition.
 
VIP
Učlanjen(a)
23.10.2012
Poruka
1.618
Neki user-i su prijavljivali probleme posle vraćanja sa Oreo sistema. Ali dobro, kolega nije toliko neupućen i uređaj je otključan.
Postoji i teme na XDA, što uvek toplo preporučujem svima kao startno štivo.
Ova naprimer
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Naravno da se pre bilo kog experimentisanja treba informisati o mogucim problemima ali koloko vidi kod ljudi postoji veliki strah da ne "cigliraju" svoje uredjaje.
Sto se tice Samsung-a to je gotovo nemoguce.
Sta sve nisam probao.
Na primer da u pola download-a isklucim uredja, ili nestane struja, blokira racunar, svasta nesto... onda se dobije ovo:
images.jpg
zakacis na racunar i sve vratis na staro.
Jos nisam video "cigliran Samsung" na ovaj nacin.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Da li mozete da okacite SuperSU za S7 - SM-G930FD,uradio sam instalaciju roma i twrp ali kada instaliram SuperSU preko twrp-a tel upadne u bootloop ili ovo.
114698
 
Natrag
Top