Šta je novo?
SerbianForum

Dobrodošli na SerbianForum.org, mjesto na kojem možete pronaći apsolutno sve, mjesto druženja i odlične zabave!

Samsung Galaxy S7 - Firmware, Odin, root, TWRP, SuperSU, Xposed, framework, Lucky Patcher, itd...

• Začetnik teme pera.simic
  • Datum pokretanja
R

radoslavsto

Član
Da li je problem Android 8.0 Oreo vratiti na 6 ili 7

B

bamblbi

Zavisi od toga koji je telefon u pitanju, obično to ide malo teže.... Ako pitaš za ovaj tel. Onda to uopšte nije problem imaju fantastičnu podršku za svoje korisnike i sa fabričkog sajta se može skinuti gomila romova, kernela i raznih jutilitija za podešavanja. Problem je. Što se u mom slučaju sa povratkom na neku stariju verziju. Os-a gube neke opcije, Batt. Kraće traje i sl...
Da li je problem Android 8.0 Oreo vratiti na 6 ili 7
Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

R

radoslavsto

Član
Samsung Galaxy 7 edge.
Update je Android 8. Vratio bi ga na Android 6 ili 7. Interesuje me da li je moguće i da li je postupak isti kao kad se instalira preko Odina?

pera.simic

pera.simic

Cinjenica je da imas specifican problem.
Do sada je sa Android 8.0 bilo 2 problem: nema global_cfg iako se on nalazi u content i to da nece da pronadje GPS ako nije lokacija podesena na Samo uredjaj.
E sad ovo drugo oko prijama GPS signala mozes da proveris jos i ovo:
Screenshot_20180910-122241.png
EDIT:
Samsung Galaxy 7 edge.
Update je Android 8. Vratio bi ga na Android 6 ili 7. Interesuje me da li je moguće i da li je postupak isti kao kad se instalira preko Odina?
Moze:
Pre pet dana sam to isto uradio ali sa SM-G930F ali sve je isto:
http://serbianforum.org/threads/samsung-galaxy-s7-firmware-odin-root-twrp-supersu-xposed-framework-lucky-patcher-itd.700350/

Poslednja izmena:
Bocky72

Bocky72

VIP
Ako je mobilni sa originalnim softverom, i obavio je regularan apdejt - ne može

Za sve ostalo mora da otljkuča uređaj (ako je zaključan), rutuje, itd...i malo više znanja koje očigledno ne poseduje (NHF Rade)

R

radoslavsto

Član
Uređaj nije zaključan. Sa Sammobila sam svojevremeno skidao FirmWare za Android 6 i 7 i instalirao preko Odina. Interesuje me da ne pukne, ako ga istim postupkom vratim na 6 ili 7.

pera.simic

pera.simic

Ako je mobilni sa originalnim softverom, i obavio je regularan apdejt - ne može

Za sve ostalo mora da otljkuča uređaj (ako je zaključan), rutuje, itd...i malo više znanja koje očigledno ne poseduje (NHF Rade)
Ako se radi o Samsung Galaxy S7 Edge a koliko sam razumo on hoce bas na tom telefonu da spusti verziju Android OS sa 8 na 7 moze bez ikakvih problema i bez obzira na to da li je original softver ili ne.
Bitno je samo da se uradi repartition sto je naj malji problem ako se skine pravi softver jer u njemu vec ima *.pit fail i samo je potrbno u ODIN cekirati repartition.

Bocky72

Bocky72

VIP
Neki user-i su prijavljivali probleme posle vraćanja sa Oreo sistema. Ali dobro, kolega nije toliko neupućen i uređaj je otključan.
Postoji i teme na XDA, što uvek toplo preporučujem svima kao startno štivo.
Ova naprimer

pera.simic

pera.simic

Naravno da se pre bilo kog experimentisanja treba informisati o mogucim problemima ali koloko vidi kod ljudi postoji veliki strah da ne "cigliraju" svoje uredjaje.
Sto se tice Samsung-a to je gotovo nemoguce.
Sta sve nisam probao.
Na primer da u pola download-a isklucim uredja, ili nestane struja, blokira racunar, svasta nesto... onda se dobije ovo:
images.jpg
zakacis na racunar i sve vratis na staro.
Jos nisam video "cigliran Samsung" na ovaj nacin.

A

alex1974

Član
Da li mozete da okacite SuperSU za S7 - SM-G930FD,uradio sam instalaciju roma i twrp ali kada instaliram SuperSU preko twrp-a tel upadne u bootloop ili ovo.
114698