Samsung Galaxy S7 - Firmware, Odin, root, TWRP, SuperSU, Xposed, framework, Lucky Patcher, itd...

Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Pokusaj sada da uradis Emergency Recovering.
Ako ne pomogne sa onog istog linka skini ali ovog puta 6.0.1 instaliraj sa onda sa odin a onda nadogradi iz samog uredjaja.
 
Učlanjen(a)
25.03.2016
Poruka
50
nisam mogao da odradim ni Emergency Recovering niti da instaliram 6.0.1 . u odin sam dobio poruku FAIL
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Dali si prilikom instalacije 6.0.1 koristio CSC sa pit failom u sebi i cekirao repertition.
Ako jesi da li si sa ovog linka skinuo 6.0.1.
Kod:
http://samsung-updates.com/details/84486/Galaxy_S7/SM-G930F/DBT/G930FXXU1BPLB.html
poslednja oficijal verzija.
 
Učlanjen(a)
25.03.2016
Poruka
50
sa tog linka sam skinuo i sve odradio kakotreba i nece .u dovnload modu sw rew. check fail . device2 binary 1
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Dva puta sam S7 - SM-G930FD vracao na 6.0.1 zato sto sam probao 7.0 i nije bio kompatibilan sa xposed u to vreme. Oba puta sa ODIN bez problema uz obavezno cekiranje opcije repartitin (jer bez, download nije hteo da prodje do kraja).
Pomenute apk nisam koristio ali ako za status uredjaja pise da je officlijal onda bi to trebalo je ok i da rade. Poruka "apk nije dostupna u vasoj zemlji" nema veze sa root ali ako je uredjaj officlijal onda onda je nelogicno da dobijes poruku da je root.
Zasto Emergency Recovering ne radi stvarno nemam ideju i vrlo je cudno jer je to official tool sa kojim bi morao da radi uvek cak i u slucaju CRC.
Jedino sto mi jos pada na pamet kao mozda potencijalni problem je da probas da instaliras sa ODIN 7.0 ali drugi region posto je ovo DBT, to jest onaj isti region sa kojim je uredjai i fabricki dosao tipa ako je uzet kod nekog provajdera itd.
 
Učlanjen(a)
25.03.2016
Poruka
50
pokusao sam sa nekom poljskom verzijom 7.0 i isto se desavalo. cini mi se da je originalni na njemu bio ceski 6.0.1 tako da cu i to da pokusam. sto se odina tice probao sam i najnoviju i neke starije verzije i uvek ista stvar. mogu da instaliram samo najnoviju verziju roma a za bilo koju stariju dobijem gresku sw rew. check fail . device2 binary 1. malo sam guglao o tome i svi koji su imali isti problem kao jedino resenje su nasli da mogu da instaliraju samo najnoviju verziju kao i ja . a sto se smart switch-a tice najnovija verzija vise ne podrzava Emergency Recovery .zadnja verzija koja podrzava je 4.1.17054. i tu dobijam gresku kao na slici. pokusacu jos nesto pa javim sta sam uradio
 

Prilozi

  • 20180210_095740.jpg
    20180210_095740.jpg
    196 KB · Pregleda: 8
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Ja trenutno nemam ni jedan takav uredjaj za probu i da bi mogao da experimentisem.
Ako mi se ukaze prilika u svakom slucaju cu probati.
 
Učlanjen(a)
07.04.2010
Poruka
1
Pozdrav drugari, ako moze mala pomoc, kupio sam samsung s7 edge g935t ali ne prepoznaje sd karticu,probao 2,3 kartice i nista, formatirao na kompu pa opet ali i dalje ne prepoznaje.Kada sam dobio telefon bio je tek odradjen update na oreo 8 tako da neznam da li je radio micro slot pre update.Moje pitanje, kako da najlakse utvrdim da li je problem hardverski ili softverski tj. sta mi je ciniti. Konkretno razmisljam o vracanju na nougat 7 da vidim da li je softverske prirode problem,ako imate neko bolje resenje please help .....
 
Učlanjen(a)
05.12.2015
Poruka
1.258
Ako je problem u updates (sto je vrlo moguca) onda ce ubrzo biti reseno ispravljeno novim updates. Sto se vracanja tice mislim da sa 8 (pslednja verzija) na 7 trenutno nije moguce.
 
Učlanjen(a)
25.03.2016
Poruka
50
odradio sam update na oreo 8.0.0 Nasao sam puno tutorijala za root-ovanje ali nekako mi je najsigurnije da pitam ovde jer sam ranije dobio dosta pomoci. da li moze neko step by step uputstvo kako da root-ujem samsung galaxy S7 G930F.
 
Natrag
Top