Sa koliko prstiju kucate?

Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Slepo kucanje, samo "zumbam", i ne raznišljam o tome.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
ja kucam samo sa dva..sve druge stavim u usta..kad pogresim ujedem se..za jezik..
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Xa..xa....e tako ti je to kad je brzi jezik od prstiju.....a ne ruka od zvuka....:girl_haha:
 
Član
Učlanjen(a)
07.06.2010
Poruka
2
zavrsio sam tu skolu tako da nemam problema. slepo kucanje mi je dopstupno za svaki tekst koji prekucavam a brzina kucanja vremenom raste
Slažem se. U srednjoj matematičkoj školi (specijalci) smo imali predmet daktilografija. Tada nije bilo kao sada komp u svakoj učionici pa ti čukaj, nego smo nosili od kuće mašine. Trebao si da je kupiš ili da je nabaviš ali si morao da je imaš. Naravno meni je tata nabavio neku rusku oooooogroooomnu. Bila je mekana za kucanje ali brate mili teška kao tuč. Tada sam proklinjala svaki dan kada smo imali daktilografiju. Sada veličam svaki taj dan. Bol u rukama i leđima sam odavno zaboravila ali slepo kucanje nisam.wacko2 Uh, otada je prošlo 20-tak godina.
 
Učlanjen(a)
24.04.2010
Poruka
5.966
Slažem se. U srednjoj matematičkoj školi (specijalci) smo imali predmet daktilografija. Tada nije bilo kao sada komp u svakoj učionici pa ti čukaj, nego smo nosili od kuće mašine. Trebao si da je kupiš ili da je nabaviš ali si morao da je imaš. Naravno meni je tata nabavio neku rusku oooooogroooomnu. Bila je mekana za kucanje ali brate mili teška kao tuč. Tada sam proklinjala svaki dan kada smo imali daktilografiju. Sada veličam svaki taj dan. Bol u rukama i leđima sam odavno zaboravila ali slepo kucanje nisam.wacko2 Uh, otada je prošlo 20-tak godina.

ja sam u srednjoj skoli sam imao daktilografiju [administrativno-biritehnicka], bio je obavezan predmet i takodje se radilo na pisacim masinama. ja sam kupio neku polovnu, mislim da je bila marke olivetti, bila je srednje tezine ali mi je dosta pomogla da naucim kucanje. kasnije sam samo to preneo na racunar. imao sam malo problema u rasporedu slova na tastaturi jer se razlikuju ali vec 6 godina radim na racunaru i savladao sam kucanje potpuno. tako da jedino mogu da zahvalim eto toj daktilografiji a ne da je mrzim

Dodatak:
Uostalom, danas srecem mnoge ljude koji tek sada traze sajtove po netu da bi savladali daktilografiju. Tako da se toga ne treba uopste stiditi jer veoma pomaze pri kucanju, narocito dugih textova koje treba prekucavati ... Da ne umem slepo da kucam ko zna koliko bi ta prekucavanja vremenski trajala. Ovako, samo przim ... :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.05.2010
Poruka
140
Svi su u upotrebi, učila sam slijepo pisati (srednja, predmet birotehnika; lupanje po pisačim mašinama i polomljeni nokti, isplatilo se :D). ;)
 
Natrag
Top