S.O.S - Stolarstvo i bravarija OBAVEZNO PROČITATI!!!

Član
Učlanjen(a)
05.01.2011
Poruka
1
stalaze za vino za restorane

imam problem sa krojenjem stlaze za vino u obliku krstova zanimame neki predlog ili skica
staleze za vino
 
Član
Učlanjen(a)
09.01.2011
Poruka
4
Mozda ti ovo pomogne !

MIG zavarivanje, Miller Electric aparati

varioc.gif
 
Član
Učlanjen(a)
22.11.2010
Poruka
6
Ko kaze da su one koje ima da se kupe napravljene bas za zvucnike koji su uvaljeni u njih? ja bas smatram da bi se to moglo napraviti bolje nego sto ima da se kupe,jer je ovo na trzistu sve od iverice i sperploce. trebalo bi da se odabere tvrdo drvo i da se nadje neka dobra mjera kutije,tipa da se vidi koja je dimenzija kutija na nekoj boljoj mini liniji ili kutija vufera ili sta vec znam,isjece,sklopi i oblozi necim svana i kupe se bolji zvucnici i to bi trebalo da bude bolje od "kupovnih" zvucnika. najbitnije je znati postaviti sam zvucnik u kutiju,da ona ima efekta a i smisla...na kraju,ne vjerujem da ce neeko praviti zvucnike za svirku vec za svoj sobicak... a i gdje je gust u kupljenom zvucniku...
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2011
Poruka
5
computer-case-mod.jpgsta mislite koliko bi novca izasao ovaj sto da se pravi u domacoj radinosti naravno bez kompjutera
 
Član
Učlanjen(a)
23.11.2010
Poruka
298
Ko kaze da su one koje ima da se kupe napravljene bas za zvucnike koji su uvaljeni u njih? ja bas smatram da bi se to moglo napraviti bolje nego sto ima da se kupe,jer je ovo na trzistu sve od iverice i sperploce. trebalo bi da se odabere tvrdo drvo i da se nadje neka dobra mjera kutije,tipa da se vidi koja je dimenzija kutija na nekoj boljoj mini liniji ili kutija vufera ili sta vec znam,isjece,sklopi i oblozi necim svana i kupe se bolji zvucnici i to bi trebalo da bude bolje od "kupovnih" zvucnika. najbitnije je znati postaviti sam zvucnik u kutiju,da ona ima efekta a i smisla...na kraju,ne vjerujem da ce neeko praviti zvucnike za svirku vec za svoj sobicak... a i gdje je gust u kupljenom zvucniku...

Slazem se....!!!

Evo moj rucni rad.., kutije od oka napravljene (tj. dimenzije proracunate) i sve extra radi i extra se cuje...!!!;)
81899026.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
04.08.2010
Poruka
5
Air brush

Dali neko zna gde u Beogradu moze da se kupi kvalitetan airbrush recimo Aztec 3000,Badger ili Iwata.

3badgerrn7.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
20.11.2009
Poruka
4
Što se tiče zvučnih kutija u samogradnji mnogo kvalitetnije se može uraditi samogradnjom nego gotove kutije. Ja se izradom kutija bavim skoro 30 godina neznam broj koliko sam uradio isključivo Hi-fi kutije koje bas refleks koje kompresione. Ima svakakvih priča za zvučnike te su ovi ovakvi te su onakvi to nije bitno svi se oni rade na istom principu i svi imaju isti tip membrane, vešanje, magnet, apsorber itd. Ja sam aradio i sa Dynaudio zvučnicima za koje smatraju da su sam vrh zvučnika sa čime se slažem, a zašto? Pa neznam koliko ste upoznati sa tehnologijom tih zvučnika to su jedini zvučnici na svetu koji su motani xeganolnom žicom tj. namotaji se slažu kao pčelinje saće ako znate kako izgleda tako da izmedju namotaja nema praznog prostora koji ima izmeđo okrugle žice sa kojom su motani ostali zvučnici što se manifestuje daleko boljim odzivo i čistoćom u ekstremno dubokim basovima. Po istom principu su rađeni srednjotonci i visokotonci. To je ono što njih izdvaja od ostalih zvučnika i dan danas. Ostali su svi isti nema ovi nevaljaju ovi su dobri itd. Mnogo ocrnjuju SAL -ove zvučnike a nisu ih ni čuli već iz priča drugih. Ne pričam o gotovim kutijama već o samostalnim komponentama za samogradnju. Pre dva meseca sam uradio za mene kutije sa SAL-ovim drajverima trosistemske kutije. Isprobavao sam sve moguće varijante sa njihovim skretnicama i njihovim proračunima za kutije sto mislim da je totalni promašaj (mislim na skretnice i njihov proračun kutija). Sa istim drajverima i to SA2030 SRP1010 i DTf12 ali mojim proračunom zapremine prema karakteristikama zvučnika i mojim skretnicama kvazi drugog reda 6db. Kutije su rađene od mediapana 22mm furnirane prirodnim furnirom od bukve i dampirane ovčjom vunom u tačno proračunatoj količini. Slušni test (koji je najmerodavniji test u odnosu na instrumente) u poređenju sa dynaudio koji imam sa drajverima: bas 24w75, srednja linija df52 i visoki d21. nema razlike u kvaliteti osim u ekstremno dubokim basovima a objašnjnje sam dao gore. Sobzirom da za Dynaudio komponenete treba izdvojiti oko hiljadu i jače evra a za ove stotinu evra mislim da prosečnog ljubitelja je to veliki izdatak.To sve vam pišem iz iskustva ličnog zato što sam čuo svakakve priče o zvučnicima. Najbitnije od svega je izbor drveta i proračun zapremine, skretnice i dampinga.
 

Prilozi

  • 20012010040.jpg
    20012010040.jpg
    88,4 KB · Pregleda: 243
Član
Učlanjen(a)
23.11.2010
Poruka
298
Svaka cast, lepo su odradjene kutije.., sve pohvale...!!

Moji su takodje SAL-ovci i mogu ti reci da MNOOOOGI grese kada kazu da su to losi zvucnici, naprotiv treba ih samo poslusati, extra rade ja sam zadovoljan sa njima.., a takodje sam sam sve proracunavao za moje kutije, onako od oka i mogu ti reci da je EXTRA sve, od basa zvuka i sveee...!!:) Bas je SPA3040 i piezo horna...

Evo jos jedna slika, na prvoj se ne vidi bas najbolje...:)
slika000hi.jpg
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top