S kim je razgovarao Saul kod vračare?

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zabranjeno je, jer Bog zna da se prilikom takvog prizivanja javljaju demoni.
Umrli pravednici se ne javljaju zivim bezboznicima koji se bave okultizmom.

Ja imam licno iskustvo prizivanja duhova, gde mi je sam duh koga sam prizvao rekao da je djavo, a potom je usledilo niz pitanja i odgovora, i to je u pravom smislu te reci bio "intervju sa djavolom"

Ovo sam cinio u neznabostvu, i ne preporucujem nikome da to cini, jer je to greh, i protiv Bozje volje.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
i nadalje NEMAŠ stiha kojim biš dokazao
PRIZIVANJEM DUHOVA MRTVIH
JAVLJAJU SE ZLODUSI
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Onda ti ne citas postavljeno.


Mrtvi pravednici se ne odazivaju iz grobova - jer su mrtvi, i spavaju smrtnim snom, posebno ne nekome ko krsi Bozju zapoves, da se ne bavi vracarstvom, ili spiritizmom, i zanemaruje prokletstvo koje je Bog dao za cinjenje ovih dela.

Dakle, ako neko krsi Bozju zapovest da to ne cini, a on to cini, njega koristi sam sotona, i on se javlja preko te osobe vracara ili spiritiste.

"Kad uđeš u zemlju koju ti Gospod Bog tvoj daje, ne uči se činiti gadna djela onijeh naroda.
Neka se ne nađe u tebe koji bi vodio sina svojega ili kćer svoju kroz oganj, ni vračar, NI KOJI GATA PO ZVIJEZDAMA, ni koji gata po pticama, ni uročnik,
Ni bajač, ni koji se dogovara sa zlijem duhovima, ni opsjenar ni koji pita mrtve.

Jer je gad pred Gospodom ko god tako čini, i za take gadove tjera te narode Gospod Bog tvoj ispred tebe.
Drži se sasvijem Gospoda Boga svojega.
Jer ti narodi koje ćeš naslijediti, slušaju gatare i vračare; a tebi to ne dopušta Gospod Bog tvoj.

Proroka isred tebe, između braće tvoje, kao što sam ja, podignuće ti Gospod Bog tvoj; njega slušajte" ( 5 knjiga Mojsijeva 18. 9-12 )
Biblijsko pravilo je sledece.

"AKO NEKO KRSI BOZJU ZAPOVEST D SE NE BAVI SPIRITIZMOM ILI PRIZIVANJEM DUHOVA, NJEMU SE JAVLJA DJAVO SATANA"
Imam bibliju, i licno iskustvo iz neznabostva.

"Kad uđeš u zemlju koju ti Gospod Bog tvoj daje, ne uči se činiti gadna djela onijeh naroda.
Neka se ne nađe u tebe koji bi vodio sina svojega ili kćer svoju kroz oganj, ni vračar, NI KOJI GATA PO ZVIJEZDAMA, ni koji gata po pticama, ni uročnik,
Ni bajač, ni koji se dogovara sa zlijem duhovima, ni opsjenar ni koji pita mrtve.
Jer je gad pred Gospodom ko god tako čini, i za take gadove tjera te narode Gospod Bog tvoj ispred tebe.
Drži se sasvijem Gospoda Boga svojega.
Jer ti narodi koje ćeš naslijediti, slušaju gatare i vračare; a tebi to ne dopušta Gospod Bog tvoj.
Proroka isred tebe, između braće tvoje, kao što sam ja, podignuće ti Gospod Bog tvoj; njega slušajte" ( 5 knjiga Mojsijeva 18. 9-12 )

Poznajes valjda sledece biblijske navode.

JER SE I SAM SOTONA PRETVARA U ANDJELA SVETLA..

OVO SU DUHOVI DJAVOLSKI KOJI IDU K CAREVIMA OVOGA SVETA, DA IH SKUPE NA BOJ ZA ONAJ DAN BOGA SVEDRZITELJA..

Sta mislis, u skladu sa ovim biblijskim navodima - sa kim razgovara Hilari Klinton u odajama bele kuce, jer ona tvrdi da je posecuju bivsi stanovnici.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
gdje TU piše - koji stih?

PRIZIVANJEM DUHOVA MRTVIH
JAVLJAJU SE ZLODUSI

?????????????????????????
NEMA
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Biblija je Knjiga Zakona.

Bibliju ne treba tumačiti.

Ono što piše u Bibliji – SAMO TO –

treba i čitati i naučavati – točno tako kako i piše.

BEZ dodavanja i BEZ oduzimanja,
BEZ onoga – to ti je ovako – makar piše onako,

jer je sve TO – dodavanje i oduzimanje Zakonu.

Takova TUMAČENJA podliježu pod donje stihove:


OTKRIVENJE 22,18

Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi:

Tko ovomu što doda,

Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi.

OTKRIVENJE 22,19

I tko oduzme od riječi proroštva u ovoj knjizi,

Bog će mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu –

na svemu što je napisano u ovoj knjizi.
--------------------------------------------------------------------------------

Zbog TUMAČENJA, danas postoji milion raznoraznih Crkvi i Zajednica.
Čak i unutar istih C i Z ima različitih naukovanja.

TO je se zbog – TUMAČENJA.
…………………………………….
100 ljudi = najmanje 100 TUMAČENJA.
----------------------------------------------------

Kad bi SAMO – ono što piše naukovali,
ništa više – ništa manje,
BEZ TUMAČENJA,

na Zemlji bi bila samo jedna jedinstvena
JEDNO naukovna Crvka – Zajednica.
------------------------------------------------------

TUMAČENJE – to je jedna od Sotoninih uspjelih prijevara.

2. Timoteju 4,3

Jer doći će vrijeme kad ljudi neće podnositi zdrava nauka

nego će sebi po vlastitim požudama

nagomilavati učitelje kako im godi ušima;
-----------------------------------------------------------------------------


Biblija tumači sama sebe – a ne da je ČOVJEK tumači.
Ako nemaš takova dara – ne NAUČAVAJ dogmu čovječju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tačno, biblija samu sebe tumači, ali postoji biblijski, literarni, i istorijski kontekst.

Još jedna bitna stvar je ISKUSTVO.

Ako postoji razmimoilaženje između bilo kojih od ova tri + jedan elementa, tada se cela kula od karata ruši.

Ja zaključujem iz priloženih komentara, da ti pridržavajući se striktno napisanog - u stvari napisano pogrešno predstavljaš, jer ne sagledavaš u kontekstu.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
S kim je razgovarao Saul kod vračare?
=============================

jasno piše sa kime
sa probuđenim duhom mrtvoga Samuela

ako smatraš da je sa nekim drugim pričo
DOKAŽI TO JASNIM STIHOVIMA

PRIČO JE SA SOTONOM....stih???

PRIČO JE SA ZLODUHOM.....stih???
 
Natrag
Top