Rukopoloženje žena

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
To je upravo najveci dokaz da jeste bio pod uticajem diskriminatorske politike, samo sto ti nisi razumeo smisao Pavlovih reci, pa hajde da razlucimo:

On kaze sledece "žene na Sastancima neka šute, Nije im dopušteno govoriti"

Ovo je ono sto on iznosi kao njegovu licnu opasku koja je proizvod diskriminatorske politike koju su Jevreji vodili prema zenama, a za koju su izgovor pronalazili u starozavetnom zakonu o ulogama ili hijerarhiji u braku, i on to upravo napominje u nastavku recima:

"nego neka budu podložne, kako i Zakon govori"
i to se odnosi na to "da zena ne sme da vlada nad muzem" pa tako ni u crkvi da bude staresina ili pastor.

Dakle, on ne kaze "da zakon govori da zene cute u crkvi" vec "da zakon govori da budu podlozne" a on iz toga pod naletom emocija i Jevrejske diskriminatorske politike - izvodi jedno ljudsko tradicionalno shvatanje "da zena treba da cuti u crkvi"

Ponavljam, apsolutno podrzavam da zena moze da govori u crkvi ili van nje, moze da govori za propovedaonicom, da ide u misionski rad objave jevandjelja ljudima, bilo na ulici, po kucama, ili na bilo kom drugom mestu.

Sam apostol Pavle daje ovakav primer sluzbe u crkv:

"Preporučujem vam, pak, Fivu sestru našu, koja je sluškinja kod crkve u Kenhreji,
Da je primite u Gospodu kao što prilikuje svetima,
i da joj budete u pomoći u svakoj stvari koju od vas zatreba;
jer je ona mnogima pomogla, i samome meni" ( Rimljanima 16. 1 - 2 )

Zabraniti zeni da govori jevandjeosku istinu drugima, bilo u crkvi ili van nje - shvatam kao apsolutnu diskriminaciju i suprotno onome sto Bog danas cini, koristeci zenu i njene darove u propovedanju istine.

Ako bi uzeli suprotno, onda bi morali da osudimo ne samo Adventiste, vec i sve tradicionalne crkve, jer danas i u tradicionalnim crkvama zene, monahinje ili casne sestre govore, propovedaju, i uce.




Neka Gospod ucini da na kraju ipak bude srce - kao sto kaze i ova casna sestra za govornicom.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"Apostol Pavle kao Jevrejin je bio pod uticajem ove diskriminatorske politike"

Ne verujem sta citam.


Наравно. Сутра ће неки пастор, тј. свештеник, који се венчао са својим колегом да држи слово у храму, а ми нећемо имати аргумената. Јер ми смо агресивни дискриминатори! Ни апостоли нису меродавни више наспрам модерних "пророка". Време се мења, мораћемо и Библију да коригујемо. То се увелико већ дешава, а где се не мења тамо имамо "модернија" тумачења. Која, наравно, ми дискриминатори не разумемо.

Нико од апостола и хришћана не понижава жену која је подједнако са мушкарцем равноправна у Цркви Божијој. Као што се ми из љубави и понизности подређујемо Христовој (Божијој) вољи, тако се и жена из љубави и понизности подређује мужевљевој. Као што се и деца родитељима подређују из љубави и поштовања (понизности). То није дискриминација.



1. Тимотију, глава 3
1. Истинита је реч: ако ко владичанство жели добру ствар жели.
2. Али владика треба да је без мане, једне жене муж, трезан, паметан, поштен, гостољубив, вредан да учи;
3. Не пијаница, не бојац, не лаком, него кротак, миран, не среброљубац;
4. Који својим домом добро управља, који има послушну децу са сваким поштењем;
5. А ако ко не уме својим домом управљати, како ће се моћи старати за цркву Божију?


Данас имамо случај да се сви надимају у својој гордости, па деца шиканирају и понижавају родитеље (деде и бабе), свако се издиже изнад ближњег како би га подредио насилно својој вољи. А хришћански (Христов) Пут је у служењу и понизности. Сам Господ је служио Својим ученицима да да пример како се морамо односити према ближњем. Што не значи да је Он подредио Себе апостолима. Он остаје Глава наша, Његова воља је изнад наше. Тако и ваљан муж служи својој жени, све у љубави и складу (миру Божијем). Али се зна да је он глава породице. Данас тога више скоро да нема. Зато и имамо овакво расуло и растурене бракове који чак не трају ни пар месеци. Деца остају растрзана и препуштена злим наукама ван породице. О овом времену су писали апостоли.

2. Тимотију, глава 3
1. Али ово знај да ће у последње дане настати времена тешка.
2. Јер ће људи постати саможиви, среброљупци, хвалише, поносити, хулници, непокорни родитељима, неблагодарни, неправедни, нељубавни,
3. Непримирљиви, опадачи, неуздржници, бесни, недоброљубиви,
4. Издајници, нагли, надувени, који више маре за сласти него за Бога,
5. Који имају обличје побожности, а силе су се њене одрекли. И ових се клони.
6. Јер су од ових они који се завлаче по кућама, и робе женице које су натоварене гресима и воде их различне жеље,

Тако се људи искварише, мушкарци се хвале својим развратом и љигавштином, жене својим блудничењем и заводништвом (дух Језавељин, Отк. 2). Само гордост и понос, надимање и уздизање. Нема служења, покорности, понизности, скрушеног срца. Поносито срце тера на растурање породице и Цркве. Ђавоља работа.

Тако и жене пророчице, свештенице и учитељице живота дају себи за право да криво тумаче реч Божију, прописују сваки сегмент људског живота. Науке људске, не Божије. Хришћанство је жену учинило равноправном, али по Божијем уређењу. То и јесте била Божија намера од стварања. Данас би људи да преуреде без Бога, а у име Бога. Можда је неко способнији од оца да води домаћинство, али подређујемо се вољи родитеља из поштовања и понизности, а пре свега љубави. Не ради се ту о интелектуалној и физичкој снази, већ о реду. А где се поштује ред, ту се налази и мир. Где се не поштује ред, ту анархија и сукоб владају. Ту ђаво води главну реч.



 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Amin, primenimo to u praksi, i ne osudjujmo druge iz sebicnih razloga, jer ne postoji nikakav razlog za to, osim ono sto sami umislimo sa namerom da nabacimo drugima.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Sam apostol Pavle daje ovakav primer sluzbe u crkv:

"Preporučujem vam, pak, Fivu sestru našu, koja je sluškinja kod crkve u Kenhreji,
Da je primite u Gospodu kao što prilikuje svetima,
i da joj budete u pomoći u svakoj stvari koju od vas zatreba;
jer je ona mnogima pomogla, i samome meni" ( Rimljanima 16. 1 - 2 )

Zabraniti zeni da govori jevandjeosku istinu drugima, bilo u crkvi ili van nje - shvatam kao apsolutnu diskriminaciju i suprotno onome sto Bog danas cini, koristeci zenu i njene darove u propovedanju istine.

Ako bi uzeli suprotno, onda bi morali da osudimo ne samo Adventiste, vec i sve tradicionalne crkve, jer danas i u tradicionalnim crkvama zene, monahinje ili casne sestre govore, propovedaju, i uce.

--------------------------------------

Naravno da žene mogu da propovjedaju. Nije istina kako ovi kažu da ne smije govoriti u crkvi.
 
Natrag
Top