Rukopoloženje žena

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
"Apostol Pavle kao Jevrejin je bio pod uticajem ove diskriminatorske politike"

Ne verujem sta citam.

Mire, apostol Pavle je kao Jevrejin pre svog obracenja bio istaknuti clan Farisejske stranke, i kao sto sam kaze "vrlo revnovao za Jevrejsku stvar i do slovca ispunjavao sve sto je Jevrejski zakon propisivao, kao sto on kaze "bio je bez mane"

U ovom pogledu u odnosu na zenu, ponavljam ono sto sam vec napisao, a ti ako poznajes ovu stvar sa biblijskog i istorijskog aspekta - potvrdices da je ovo istina, a to je "da Zena u Jevrejskom drustvu nije ucestvovala u nicemu, nije joj bilo dozvoljeno da ulazi u sinagogu, da diskutuje o veri i duhovnosti, da ucestvuje u verskim aktivnostima bilo koje vrste, njeno misljenje i sud se nisu uzimali u obzir, zeni se nije nista verovalo..itd" sto znaci - jedna potpuna diskriminatorska politika koju su Jevreji Hristovog vremena primenjivali prema zenama.

Dakle, apostol Pavle kao Jevrejin, a uz to jos istaknuti Farisej koji je ispunjavao sve tradicionalne propise i kako sam kaze "ziveo Farisejski, po pravilima koje je propisivalo drustvo u kome je ziveo" jeste bio pod uticajem te politike, i jos videci teznju zena u pojedinim crkvama da se izjednace sa muskarcima on daje ovakve izjave.

Kada shvatimo da su apostoli bili SAMO ljudi, a ne kao oni koji kao sto je to slucaj u islamu gde su u kuranu prenesene navodne Bozje reci od slovca do slovca, jer se veruje da je SVAKO SLOVO u kuranu izaslo iz usta Bozjih i da tu nema ni jedne reci ljudske, tada ce mo shvatiti da su apostoli mogli iznositi nesto sto je olicenje njihovog shvatanja koja su odraz onoga vremena i kulture u kojoj su ziveli.

Ovo mozemo videti u pogresci apostola Petra, koji je na nagovor ostalih ucenika napravio kompromis sa Jevrejima da bi pokazao kako on jos uvek postuje Jevrejsku starozavetnu veru i obicaje i tradiciju, sto je bilo pogresno.

Ostalo sam sve objasnio u jednom od predhodnih komentara, i glasi

"Danas mi ne moze stvari gledati na nacin onoga vremena i Jevrejske tradicije, vec ih moramo sagledavati kroz moderne tendencije i zivot crkve u modernom drustvu.
Naravno, tu se ne misli da treba izaci iz biblijskih okvira, ali ih treba sagledavati kroz ono sto Bog danas cini, kada se pojedina prorocanstva koja govore o podizanju zena za proroke ispunjavaju.
Slazem se da zena ne treba da vlada, ali ona ima mnoge talente, kao prosvetni ili socijalni radnik, psiholog, vaspitac dece, itd, i moze da doprinese zivotu crkve, i propovedanju istine.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ja sam se pitao kako bi on danas prošao kod Jehovinih svedoka, verovatno bi bio izbačen naglavačke.
A koliko vidim i Adventisti bi imali što šta da ga poduče :)

Ni sam Gospod nebi bolje prošao.
Zamisli Gospod dođe na generalnu konf.gde E.G.Bela drži pouku i on joj ponudi mer i RIBU....strašno,ona bi ga okarakterisala otpadnikom od vere koji ne može u nebo jedući meso.
Raletovi pioniri bi ga pitali zna li ime Božje i kad bi im se predstavio JA SAM KOJI STOJIM PRED VAMA morao bi ponovo biti razapet.
Zato Gospod još ne dolazi dok se ovi neprijatelji njegovi pod noge ne stave.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znaci Pavle ovde "ne primenjuje Bozji zakon o poglavarstvu", vec "vrsi diskriminaciju zena"? o_O
E sad sam sve cuo..

Ne, ja to nisam rekao, vec da je bio pod uticajem te diskriminatorske politike, a u njegovoj izjavi se vise govori o zabrani zena da govore u crkvi, a to je upravo bilo olicenje Jevrejske diskriminatorske politike.

Zena naravno ne treba da vlada, niti da bude pastor crkve, ali ona ima druge darove koji su joj dati za unapredjenje Bozjeg dela, a jedan od njih je prorocki dar.

Dakle, zena prorok ima vlast datu od Boga da iznese svoje prorocanstvo, jer je Bog prorockim darom dao tu vlast.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ne, ja to nisam rekao, vec da je bio pod uticajem te diskriminatorske politike, a u njegovoj izjavi se vise govori o zabrani zena da govore u crkvi, a to je upravo bilo olicenje Jevrejske diskriminatorske politike.

Zena naravno ne treba da vlada, niti da bude pastor crkve, ali ona ima druge darove koji su joj dati za unapredjenje Bozjeg dela, a jedan od njih je prorocki dar.

Dakle, zena prorok ima vlast datu od Boga da iznese svoje prorocanstvo, jer je Bog prorockim darom dao tu vlast.

Imaš pet baba i deset žaba koliko ih je ukupno?
Ko tebi pominje proroštvo i ostale darove....šta je sa tobom?
Ovde se striktno govori šta ženi NIJE DOZVOLJENO i kaže da u CRKVAMA SVETIH žene ne mogu biti učitelji.
Ne mogu biti ni starešine crkve to zna svaki iz zajednice SVETIH.
A gde je pobuna tamo Božji zakon ne važi.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zena prorok ima vlast datu od Boga da iznese svoje prorocanstvo, jer je Bog prorockim darom dao tu vlast.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mi ne govorimo o zeni prorocici..

Kod adventista svake subote neka zena izadje da odrzi "predavanje" tj. da "uci", a u subotnjoj skoli takodje one uce bez problema..

To je suprotno Pavlovom ucenju, a ti sad tvrdis da ga ne trebamo ni slusati, sve samo da se opravda adv. crkva..

Pavle ne vodi nikakvu diskriminatorsku politiku, niti je bio pod njenim uticajem, vec navodi Jevrejski zakon, Mojsijev zakon, kao temelj zasto je zapovedio zeni da cuti u crkvi i da se poucava od muskarca..

*Isti pisac pise da "nema roda muskoga ni zenskoga" a ti ga optuzujes za diskriminaciju..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Zena moze da govori za propvedaonicom, ali ne moze da bude pastor ili staresina, i to je sadrzano u mom odgovoru koji je potpun i konacan, a glasi:

"Danas mi ne moze stvari gledati na nacin onoga vremena i Jevrejske tradicije, vec ih moramo sagledavati kroz moderne tendencije i zivot crkve u modernom drustvu.
Naravno, tu se ne misli da treba izaci iz biblijskih okvira, ali ih treba sagledavati kroz ono sto Bog danas cini, kada se pojedina prorocanstva koja govore o podizanju zena za proroke ispunjavaju.
Slazem se da zena ne treba da vlada, ali ona ima mnoge talente, kao prosvetni ili socijalni radnik, psiholog, vaspitac dece, itd, i moze da doprinese zivotu crkve, i propovedanju istine ZA PROPOVEDAONICOM.


Za Pavla sto rekoh rekoh, i to nije nikakva optuzba za diskriminaciju, vec samo odredjeni uticaj koji je doveo do toga da Pavle izjavi tako nesto, a on nije kontradiktoran, i ako je na drugom mestu izjavio "nema tu roda muskoga ni zenskoga" vec to pokazuje da su ga u prvoj izjavi ponela njegova osecanja i shvatanja koja je sacuvao iz Jevrejstva, sa tim da on tu vise govori o tome "da zene ne mogu da budu svestenici i da vladaju" pa u tom zansu on kaze da ne treba da govore, i ako je mislio na svestenstvo i vlast, a ne na to da zene ne smeju u opste da govore, bilo u crkvi ili jjavno.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zena moze da govori za propvedaonicom, ali ne moze da bude pastor ili staresina, i to je sadrzano u mom odgovoru koji je potpun i konacan, a glasi:

"Danas mi ne moze stvari gledati na nacin onoga vremena i Jevrejske tradicije, vec ih moramo sagledavati kroz moderne tendencije i zivot crkve u modernom drustvu.
Naravno, tu se ne misli da treba izaci iz biblijskih okvira, ali ih treba sagledavati kroz ono sto Bog danas cini, kada se pojedina prorocanstva koja govore o podizanju zena za proroke ispunjavaju.
Slazem se da zena ne treba da vlada, ali ona ima mnoge talente, kao prosvetni ili socijalni radnik, psiholog, vaspitac dece, itd, i moze da doprinese zivotu crkve, i propovedanju istine ZA PROPOVEDAONICOM.


Za Pavla sto rekoh rekoh, i to nije nikakva optuzba za diskriminaciju, vec samo odredjeni uticaj koji je doveo do toga da Pavle izjavi tako nesto, a on nije kontradiktoran, i ako je na drugom mestu izjavio "nema tu roda muskoga ni zenskoga" vec to pokazuje da su ga u prvoj izjavi ponela njegova osecanja i shvatanja koja je sacuvao iz Jevrejstva, sa tim da on tu vise govori o tome "da zene ne mogu da budu svestenici i da vladaju" pa u tom zansu on kaze da ne treba da govore, i ako je mislio na svestenstvo i vlast, a ne na to da zene ne smeju u opste da govore, bilo u crkvi ili jjavno.

Ajde da vidimo da li si u pravu. Sta kaze Pavle:

''Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute. Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku.''
(1Korinćanima 14, 34-35)

Dakle, ne radi se samo o tome da ''ne moze da poucava'' , nego ''mora da cuti'' i da kod kuce pita muza.
I ne treba zaboraviti da ne postoji izvestaj o tome da je zena sluzila kao apostol ili misionar, a danas imamo takve zene ''uciteljice'' i ''apostolke''.

Sem toga Pavle te ovde demantuje, on nije bio ni pod kakvim uticajem ''diskriminatorske politike u jevreja'', vec navodi onako ''KAKO ZAKON GOVORI''.
 
Natrag
Top