Roger Federer

Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Federer sedmi najbolji svih vremena

Izvor: B92 Jedan naučnik na univerzitetu Nortvestern u Ilinoisu objavio je da je rešio nedoumicu ko je najbolji teniser sveta od 1968. godine.
12229143514d6557a67b396365854336_extreme.jpg
Zanimljivo je da je prema njegovoj teoriji Rodžer Federer tek na semom mestu.
Naime, studija koja je rađena na osnovu statistike igrača od početka Open ere (od 1968. do 2010. godine) daje prednost igračima na osnovu broja pobeda nad kvalitetnim rivalima.
Po ovoj studiji najbolji teniser svih vremena je Amerikanac Džimi Konors. Legendarni Konors bio je prvi igrač sveta 160 nedelja za redom u priodu od 1974. do 1977. godine. Osvojio je rekordnih 109 ATP titula, uključujući i osam Gren slemova (pet US opena, dva Vimbldona i jedan Australijan open).

Rodžer Federer, koji je rekorder po broju osvojenih Gren slem trofeja (16), i koji je po mnogima najbolji svih vremena, na ovoj listi je tek sedmi. Iza njega je Pit Sampras, dok je trenutni teniski vladar Rafael Nadal tek na 24. poziciji.

Najboljih osam tenisera svih vremena:

Džimi Konors 109 titula, 8 Gren slemova, 178 ‘kvalitetnih pobeda’
Ivan Lendl 94 titule, 8 Gren slemova, 134 ‘kvalitetne pobede’
Džon Mekinro 77 titula, 7 Gren slemova, 129 ‘kvalitetnih pobeda’
Giljermo Viljas 62 titule, 4 Gren slema, 93 ‘kvalitetne pobede’
Andre Agasi 60 titula, 8 Gren slemova, 79 ‘kvalitetnih pobeda’
Stefan Edberg 41 titula, 6 Gren slemova, 78 ‘kvalitetnih pobeda’
Rodžer Federer 66 titula, 16 Gren slemova, 39 ‘kvalitetnih pobeda’
Pit Sampras 64 titule, 14 Gren slemova, 87 ‘kvalitetnih pobeda’
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
Prošao i Rodžer

Izvor: B92 | ČŽ Rodžer Federer plasirao se u četvrtfinale turnira u Indijan Velsu pošto je sa 2:0 po setovima 7:6(4) i 6:3, savladao Rajana Herisona iz SAD.
3224213064d680a14d95dd048096470_extreme.jpg
Meč je trajao 85 minuta. U narednom kolu Federer će igrati protiv sunarodnika Stanislasa Vavrinke, koji je pobedio Tomaša Berdiha sa 3:6, 6:4, 6:4.
U prvom setu su viđena po dva "brejka" na obe strane, a u taj brejku bolji je bio Švajcarac, 7:4. Rodžer je odservirao šest aseva, Rajan ni jedan. Amerikanac je čak osam puta bio u prilici da protivniku oduzme servis.
U drugom setu je bilo daleko manje neizvesno. Obojica su odservirala po četiri asa, a od četiri "brejk" šanse, Rodžer je iskoristio jednu, što je bilo sasvim dovoljno za prolaz dalje. Amerikanc u drugom setu nije imao priliku za "brejk".

Bio je ovo njihov prvi susret, a u narednom kolu Federer će igrati sa starim poznanikom, Vavrinkom, protiv kojeg ima pozitivan skor 7:1.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
utorak 22.03.2011 | 18:44

Federer: "Ne tugujem dugo"

Izvor: B92, tennistalk.com | SO

Rodžer Federer je tri puta ove sezone izgubio od Novaka Đokovića, poslednji put u Indijan Velsu, ali Švajcarac ne sumnja da će već u Majamiju biti ‘kao nov’.
19617679314d852316bfcd6333637094_extreme.JPG
“Mnogo puta sam tokom karijere uspeo da se vratim na pravi kolosek u sličnim situacijama. To je deo našeg posla, a ja nisam čovek koji je razočaran dugo vremena".
"Potrebno mi je pola sata i u redu sam, nekada i 15 minuta”, izjavio je Federer.
Federer je od Novaka gubio u polufinalu Australijan opena, u finalu Dubaija, a zatim i u polufinalu Indijan Velsa.

“Važno mi je da sam pružio maksimum i da sam pokušao, to je sve što mogu da uradim. Da osećam da nisam uložio maksimalni napor i da ima stvari koje je trebalo da učinim drugačije, onda bih bio frustriran i razočaran. Ali to nije slučaj, tako da sam se brzo vratio u pravo raspoloženje”, kaže treći teniser sveta.

Na turniru u Majamiju Rodžer je slobodan u prvom kolu, a u drugom će se sastati sa boljim iz okršaja Fabija Fonjinija i Radeka Štepaneka.

Mečeve iz Majamija moći ćete da gledate u direktnim prenosima na TV B92.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
petak 25.03.2011 | 23:38

Federerov odgovor Navratilovoj

Izvor: B92, Tennis.com | SO

Treći teniser sveta Rodžer Federer odgovorio je na tvrdnje Martine Navratilove da će se Švajcarac teško vratiti na prvo mesto na ATP listi.
19617679314d852316bfcd6333637094_640x445.JPG
"Možda nije gledala završni turnir u Londonu, možda se pela na Kilimandžaro. Vidite, ona je bila inspiracija mojoj supruzi i uvek volim da je vidim, ali kada je mikrofon pred vama i dobijete negativno pitanje, jednostavno ste uvučeni u njega. Ona je često pred mikrofonom kao i ostali stručnjaci i ne mogu se uvek govoriti dobre stvari, morate reći i nešto negativno“.
Federer je još rekao da se sada fizički bolje oseća nego kada je imao 22 godine i da bolje procenjuje koliko može da opterećuje telo. U odbranu Švajcarca stao je i Endi Rodik.

„To je smešno. Ko god želi da kritikuje Rodžera zbog načina na koji igra, bolje bi mu bilo da je veoma, veoma dobar u svom poslu“.

Legendarna američka teniserka Martina Navratilova pre nekoliko dana je rekla da misli da Federer nikada neće igrati kao pre tri ili četiri godine i dodala:

„Ne želim da kažem da ne može da osvoji još neku Grend slem titulu, ali teško mi je da ga ponovo zamislim na prvom mestu na svetu. Nadal dominira, a Đoković igra sa neverovatnim samopouzdanjem, ove godine je izgubio tri meča od njega i to će mu se uvući pod kožu“.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
utorak 29.03.2011 |
Majami: Monako namučio Federera

Izvor: B92 | SO

Rodžer Federer pobedio je Huana Monaka sa 7:6, 6:4 u trećem kolu turnira iz Masters 1000 serije u Majamiju.
19617679314d852316bfcd6333637094_480x334.JPG
Njegov naredni rival biće omaleni Olivije Rohus, koji je napravio iznenađenje i savladao Mihaila Južnog iz Rusije sa 1:6, 6:3, 6:3.
U osminu finala prošao je i Rafael Nadal, koji je bio bolji od Felisijana Lopesa sa 6:3, 6:3. Prvog tenisera sveta sada čeka okršaj sa boljim iz meča Dolgopolova i Conge.
Tomaš Berdih se namučio sa Karlosom Berlokom (7:6, 7:5) i sada ga čeka dvoboj sa Florijanom Majerom, koji je dobio 11. nosioca Nikolasa Almagra sa 6:1, 3:6, 6:1.

Argentinac Monako pružio je Federeru mnogo jači otpor nego što se očekivalo, mada nije delovalo da će tako biti nakon što je Švajcarac poveo sa 2:0.

Međutim, pošto su razmenili po dva brejka u prvoj polovini seta, većih uzbuđenja nije bilo sve do 12. gema. Tada je uglavnom greškama rivala Rodžer došao do tri uzastopne brejk, ujedno i set lopte. Monako ih je spasao prevashodno zahvaljujući snažnom servisu i ubrzo je izborio taj brejk.

Argentinac se dobro držao i u ’dodatnom gemu’, a presudan je bio poen na Monakov servis pri rezultatu 5:4 za Švajcarca – Federer je na baš najbolje napao, ali je potom odigrao spektakularni bekhend volej i osvojio poen, a zatim i set.

Monako nije posustajao, u drugom setu šansi za brejk nije bilo sve do rezultata 4:4, a onda je Federer napravio brejk i prelomio meč.

Duel Nadala i Lopesa igran je skoro bez ikakve tenzije, publika je bila mirna, a prvi nosilac je bez problema izašao na kraj sa zemljakom. Jedino je na početku Lopes bio konkurentan, a već posle prvog brejka je posustao i bilo je jasno da će Nadal lako stići do pobede.
 
Član
Učlanjen(a)
03.08.2010
Poruka
1.037
ponedeljak 2.05.2011

Federer: "Melcer jedini kiks"

Izvor: B92, AFP | SO

Treći teniser sveta Rodžer Federer izjavio je po dolasku u Madrid da je zadovoljan svojim igrama u dosadašnjem toku sezone.
8480910944dbee61166f83811692638_orig.jpg
Švajcarac je osvojio trofej u Dohi, igrao je finale u Dubaiju i polufinala na Australijan openu, u Indijan Velsu i Majamiju.
“Napravio sam neke pogrešne odluke u meču sa Melcerom (poraz u četvrtfinalu turnira u Monte Karlu). Osim toga, mislim da imam prilično dobru sezonu. Mnogo sam radio prethodnih nekoliko nedelja u teretani i na terenu, a radio sam i na kondiciji”, izjavio je Federer.
“Sledi mi teška serija turnira i moram da budem spreman. Štefan (Koubek) je došao i lepo smo trenirali, vremenske prilike bile su savršene, ne mogu da se požalim. Osećam se dosta dobro”, dodao je 29-godišnji Švajcarac.

U razgovoru sa novinarima u prestonici Španije, Rodžer je istakao da bi voleo da se finala turnira iz Masters 1000 serije ponovo igraju na tri dobijena seta.

“Ranije je bilo još teže pobediti na dva Mastersa u nizu jer je trebalo dobiti šest mečeva i onda finale na tri dobijena. Dan između dva turnira prođe vam u putovanju, tako da je to bilo skoro nemoguće. Sada više nema toga, a i prvih osam nosilaca slobodni su u prvom kolu. Voleo bih da se finala ponovo igraju na tri dobijena seta, možda se nešto promeni”.

Tokom sezone u tri navrata se turniri iz Masters 1000 serije igraju bez pauze između dva takmičenja – Indijan Vels-Majami, Madrid-Rim i Montreal-Sinsinati.

U drugom kolu turnira u Madridu Federer će igrati sa boljim iz dvoboja Miloša Raonića i Felisijana Lopesa.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Švajcarci glasali za Federera na izborima

Bivši broj jedan omiljen u svojoj zemlji


Švajcarci glasali za Federera na izborima


Blic


Rodžer Federer je ovih dana u čudu, pošto se njegovo ime našlo na listi onih koji su dobili glasove na izborima u Švajcarskoj iako nije bio zvaničan kandidat nijedne od partija učesnica izbora!

160384_rod_f.jpg


Bivši svetski broj jedan nije prošao u Veće Kantona, iako su pojedinci u kantonu u kojem on živi, glasali za njega.


Birači iz sela Volerau, spontano su na listu dopisivali ime Rodžera Federera, verovatno smatrajući da bi on učinio najviše za njih. Teniski star je dobio čak 132 glasa, ali to je bilo daleko od potrebnog “za prolaz”.

Ne zna se šta je Federer rekao na sve ovo, ali bi zbog svoje popularnosti u zemlji mogao da razmisli da se po penzionisanju u tenisu okrene politici.

 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
Federer opet kritikuje Nadala i Đokovića

Roger Federer u Indina Wellsu govorio je o vremenu koji igrači koriste između dvije serve i da sudije moraju biti strožije oko toga te ne dozvoljavati igračima da prekorače dozvoljeno vrijeme. ITF dozvoljava između svake serve maksimalno 20 s, ATP 25 s.


" Mislim da sudije moraju biti oštrije po pitanju kršenja ovog pravila. Ja se ne žalim puno oko ovoga ali ne znam kako može proći 4 sata u meču koji igra Rafa a da ga sudije ni jednom ne opemenu. Čak i ja prekoraćim dozvoljeno vrijeme u dugim mečevima a ne dobijem opemenu. Mislim da moraju biti strožiji po ovom pitanju jer milim da se fanovi nerviraju kada gledaju 5 poena koji traju 5 minuta."- rekao je Federer u Indian Wellsu.


Federerovi najveći rivali Rafael Nadal i Novak Đoković često su kritikovani što uzimaju previše vremena između servi i što pri tome ne dobiju opemenu od sudija.

Izvor: e-tenis
 
Član
Učlanjen(a)
11.09.2009
Poruka
11
Mene iskreno ovo isto nervira, ali ocito da sudije ne obracaju previse paznje na ovo pravilo. Nadal to radi tokom cele karijere, nazalost i nas Djokovic ima takve momente, kada mnogo odugovlaci
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
[h=1]Federer: "Voleo bih novu titulu"[/h] SO Treći teniser sveta Rodžer Federer izjavio je da bi, nakon titule u Indijan Velsu, želeo da osvoji i turnir u Majamiju.

“Voleo bih da osvojim ‘duplu krunu’, učinio sam to dva puta ranije. Znam kako je ostvariti taj uspeh, ali svestan sam i koliko je teško do njega doći. To što ja igram dobro ne znači da i ostali nisu u dobroj formi”, rekao je Federer.
“Drago mi je što sam uspeo da osvojim šest od poslednjih osam turnira koje sam igrao, to je zaista poseban osećaj. Sada dolazim na turnir nadajući se da ću pobediti u prvom meču, samo na to sam koncentrisan”, dodao je Rodžer, koji će za rivala u drugoj rundi imati talentovanog Amerikanca Rajana Herisona:

“On je veoma talentovan igrač i siguran sam da će uskoro napraviti napredak na rang-listi. Ima dobru igru i klasičan je predstavnik američkog igrača koji dobro igra na betonu. Ali uz to je dobar i kada se brani, a ima i samopouzdanja”.

U Indijan Velsu Federer je u polufinalu savladao Nadala, a u finalu je bio bolji od Džona Iznera.

“Pobeda u Kaliforniji daje mi dosta samopouzdanja pred ovaj turnir, što je dobra stvar. Osećam li dodatni pritisak? Ne baš, već dugo sam na Turu i znam kako da se izborim sa takvim situacijama. Ne branim titulu ovde, već samo polufinale. Situacija se veoma dobro odvija po mene, sve je u tome da ostaneš profesionalan sve vreme, pre meča, u toku turnira…”.


Izvor: B92
 
Natrag
Top