Roger Federer

UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.546
NEVEROVATNO Federer se povredio dok je spremao kadu za decu!
Beta

Švajcarski teniser Rodžer Federer otkrio je u Ki Biskejnu da je povredio koleno u kupatilu, dok je spremao kadu za kupanje svojih kćerki bliznakinja.


edd3106d12fab3db2eb12409d784e465.jpeg

Foto: Tanjug/AP

Nekadašnji prvi teniser sveta će u petak igrati svoj prvi meč od operacije 3. februara. On je kazao da se okrenuo i čuo kako je koleno kvrcnulo.

"Bio je to vrlo jednostavan pokret koji sam verovatno izveo milion puta u životu. Nisam mislio da je nešto posebno u tom trenutku", rekao je Federer.

Ubrzo mu se koleno nadulo, a nekoliko dana kasnije je podvrgnut artroskopskoj operaciji da bi popravio pokidani meniskus. U petak će na turniru u Majamiju igrati protiv svog starog rivala Huana Martina del Potra.

Federer ima 34 godine, a kroz celu karijeru je bio uzor izdržljivosti i zdravlja. Ovo će mu biti 16. nastup na ovom turniru, iako ga je propustio prošle godine zbog zgusnutog rasporeda.

On se ove godine kasnije odlučio da se prijavi, iznenađen i obradovan brzim oporavkom. Proveo je 12 dana na štakama, a poslednjih devet dana je trenirao bez ograničenja.

"Očekivanja su mi stvarno niska, što je lepo za promenu. Samo želim da vidim gde sam trenutno. Stvarno sam radostan što sam se vratio. Da budem iskren, nisam očekivao da ću ponovo biti ovde, posle operacije", rekao je osvajač 17 grend slemova.

Za vreme njegovog odsustva desile su se dve bitne stvari u tenisu: pozitivni doping test Marije Šarapove i obnovljena rasprava oko jednakih nagrada za muškarce i žene.

Federer je rekao da je "potpuno iznenađen" suspenzijom i testom Šarapove i istakao da misli da tenis nema problema s dopingom, ali da bi voleo da vidi bolje testiranje.

"U Dubaiju sam bio 10 godina i samo jednom sam testiran. To nije dobro za mene. U Švajcarskoj me više testiraju, jer čovek koji to tamo radi živi u mom selu. Došao je da me vidi dan posle operacije i nedelju dana posle toga", rekao je Federer.

Nekada prvi igrač sveta rekao je da jeste za jednake nagrade.

"Drago mi je da su neke od najboljih sportistkinja na svetu došle iz tenisa. Jednake novčane nagrade su dobra stvar", rekao je Federer.
 
Učlanjen(a)
10.02.2014
Poruka
228
voleo sam federera, njegov stil i eleganciju. Alu mislim da gresi sto se ne povlaci na vreme, pamtice ga kao luzera koji nije hteo da ode. Ovo je teska povreda, predvidjam da ce se ponoviti, ipak su to godine. Znam da voli tenis i tesko mu je da ga napusti ali moze da igra i da se zeza na turnirima veterana
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.546
Federer: Đoković ili Nadal? Novak nije uzeo RG...
Rodžer Federer kaže da se nada da će biti potpuno zdrav u drugom delu sezone i da će biti konkurentan na Gren slem turnirima.

Izvor: B92

Getty Images

“Mnogo je toga na stolu u sledećih nekoliko meseci, mnogo snova da se ostvare i titula da se osvoje. Neću igrati mnogo turnira, ali dovoljno da održim ritam. Osećam se spremnim da ponovo osvojim Gren slem turnir“, rekao je Federer, koji je poslednju GS titulu osvojio 2012. godine na Vimbldonu.

“Bio sam blizu trofeja na Vimbldonu i na US openu, pa i u Australiji. Iskreno, mislim da sam igrao na visokom nivou u prethodne dve sezone – kretao sam se savršeno, novi Vilsonov reket omogućio mi je i da snažno udaram bekhendom, a brzina na servisu i dalje je visoka sa manje truda“, dodao je Švajcarac, osvajač 17 Gren slem trofeja.

Upitan da prokomentariše uspehe Novaka Đokovića, Federer je rekao:

“To su neverovatne brojke, ali nisu i nemoguće, i Rafa i ja smo toliko pobeđivali. Tenis se promenio, nema više specijalista za određene podloge kao devedesetih, kada je npr. Brugera bio najbolji na šljaci, neko drugi na travi... Teško je imati Novakov kontinuitet, ostati zdrav i igrati toliko turnira i mečeva“.

Federer je Gren slem kompletirao 2009. godine, kada je osvojio Rolan Garos, jedini najveći turnir koji mu je do tada nedostajao.

“Pritisak, emocije, neverovatno je kako sam se osećao te 2009. godine. Bio sam na poen da izgubim još pre finala, i od Hasa i od Del Potra. Ne mislim da je nemoguće da osvojim trofej i sada – ako žreb bude dobar i ja budem igrao dobro, imaću šansu“.

Na pitanje ko je bolji na šljaci, Nadal ili Đoković, Rodžer je odgovorio:

“Kralj šljake je Rafa, Novak nikada nije osvojio titulu u Parizu. Moguće je da je sada favorit, ali Nadal je Nadal. Drago mi je što se pobedom u Monte Karlu ponovo dokazao onima koji su ga otpisivali“.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
27.06.2011
Poruka
10.546
Federer pauzira do Rolan Garosa!
Švajcarski teniser Rodžer Federer verovatno će napraviti pauzu posle osvajanja Mastersa u Majamiju i propustiti čitavu sezonu šljake.

Izvor: B92

Photo by Julian Finney/Getty Images

Federer je u nedelju osvojio i drugi Masters u sezoni pobedom nad Rafaelom Nadalom u finalu (6:3, 6:4), posle čega je saopštio da gotovo izvesno neće igrati do Rolan Garosa.

Četvrti igrač na ATP listi, koji je sezonu počeo na 17. poziciji, igra u neverovatnoj formi od samog starta – osvojio je Australijan open i Indijan Vels pre Majamija, a uspeo je da veže četiri trijumfa nad Nadalom, što mu se nikada u karijeri nije desilo.

„Sada ću više razmišljati o odmoru, biće to preventive radi. I dalje mogu da promenim raspored ako zbog nečega budem zažalio, ali sam tek odlučio. Nemam više 24 godine, moram da biram trenutke kada ću biti na vrhuncu i da pokušam da ostanem zdrav. Takođe, prošle godine koleno se ponašalo čudno na šljaci, pa će preskakanje sezone za toj podlozi biti dobra stvar. Iako mislim da se to nije događalo zbog šljake, ali moja lekarska ekipa smatra da bi takav izbor bio pozitivan. Siguran sam u svoju odluku, razmišljao sam sa timom da je promenim nakon osvajanja Indijan Velsa, ali na kraju dana, moram da razmišljam o zdravlju. Moram da budem zadovoljan svim segmentima svog života – ličnim, privatnim, profesionalnim, životom na terenu... Ne mogu da izdržim ovakav ritam svakoga dana – želja će jednostavno nestati. Radije ću ići korak po korak i igrati sa mnogo energije i zadovoljstva. Tada ću moći to da delim sa svima. U suprotnom – jedino što ćete videti jeste da samo želim da izađem na teren. Ne želim da budem takav čovek, stvarno ne želim“, rekao je Federer.

To znači da će Švajcarac preskočiti Masterse u Monte Karlu, Madridu i Rimu.

„U Cirihu ću 10. aprila igrati meč za Afriku, a onda se radujem povratku u teretanu i radu na segmentima kojima nisam mogao da se posvetim poslednjih meseci. Treniraću verovatno na tvrdim terenima u sledećih meseci, a na šljaku ću se prebaciti dve nedelje pre Pariza. To je plan za sada, trebalo bi da igram na Rolan Garosu, ali ćemo videti kako će se sve odvijati. Jasno je da za mene sezona tek tada počinje. Vimbldon je najveći cilj u bližoj budućnosti, a posle toga i turniri u okviru američke turneje. Na Rolan Garosu neću biti pod pritiskom jer neću imati nikakvu pripremu, ali mi je sezona na travi veoma važna jer igram u Štutgartu i Haleu. Takođe, dobro stojim na ’rejs’ listi za Završni Masters u Londonu, gde sam ranije imao mnogo uspeha. Volim dvoranske uslove, pa će to biti prioritet u drugom delu sezone. Zbog toga pravim pauzu“, dodao je Rodžer.
 
Natrag
Top