Rimokatolicka lazna crkva, i Hristova prava crkva prvog veka - u bibliskim prorocanstvima

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U bibliji postoji vise prorocanstava koja govore o pravoj Bozijoj crkvi, i njenom istorijskom pohodu od prvog veka posle Hrista, pa do kraja istorije sveta.

U tim prorocanstvima je opisana misija crkve, kao i njeno progonstvo koje je odpocelo jos u pocetku Hriscanske ere, i koje ce se nastaviti u vreme kraja istorije sveta.

Takodje, opisane su sile koje progone Bozju crkvu, kao i njeno Bozansko spasenje iz tih okolnosti u kojima crkva zivi i deluje.

Te sile su u bibliji, tacnije - u otkrivenju Jovanovom opisane tako precizno, da svako moze da razume o kojim progoniteljskim silama se radi.

Te sile su pod rednim brojevima sledece:

1. SOTONA ( u bibliji nazvan zmija, kao osnovni pokretac i uzrok svih progonstava crkve tokom istorije ).

2. MNOGOBOZACKI RIM ( Irod, Neron, Konstantin... ).

3. RIMSKA CRKVA - KASNIJE RIMOKATOLICKA ( Vatikan, inkvizicija, pape.. ).

4. CAREVI OVOGA SVETA U SAVEZU SA VATIKANOM.

U otkrivenju Jovanovom 12 poglavlju se nalazi prorocanstvo koje govori o Bozjoj crkvi od prvog veka, do kraja istorije sveta, kao i o njenom progonstvu tokom cele istorije, od strane gore opisanih sila.

Sada ce mo sagledati po stihovima o cemu se radi u ovom 12 poglavlju otkrivenja Jovanovog:


1. I znak veliki pokaza se na nebu: žena obučena u sunce, i mjesec pod nogama njezinijem, i na glavi njezinoj vijenac od dvanaest zvijezda.

2. I bješe trudna, i vikaše od muke, i mučaše se da rodi.

3. I pokaza se drugi znak na nebu, i gle, velika crvena aždaha, koja imaše sedam glava, i deset rogova; i na glavama njezinijem sedam kruna;

4. I rep njezin odvuče trećinu zvijezda nebeskijeh, i baci ih na zemlju. I aždaha stajaše pred ženom koja šćaše da se porodi, da joj proždere dijete kad rodi"

5. I rodi muško, sina, koji će pasti sve narode s palicom gvozdenom; i dijete njezino bi uzeto k Bogu i prijestolu njegovu.


Ovde u prva cetiri stiha se govori o crkvi kao cistoj zeni obucenoj u sunce, sa krunom od 12 zvezda, sto predstavlja temelj jevandjeoske istine i vere ucenja dvanaest apostola.

Ona se muci da rodi dete, sto je aluzija na Hristovo rodjenje, koji je rodjen kao spasitelj, i koji je o vaskrsenju otisao na nebo.

Crvena azdaha je sotona, koji je preko mnogobozackog Rima odmah na rodjenju preko Iroda hteo da ubije rodjenog Hrista.
----------------------

6. A žena uteče u pustinju gdje imaše mjesto pripravljeno od Boga, da se onamo hrani hiljadu i dvjesta i šezdeset dana.

Ovde u sestom poglavlju se opisuje iskustvo crkve nakon Hristovog vaskrsenja i vaznesenja, gde je sotona nastavio da progoni crkvu, posebno u toku mracnog srednjeg veka preko Vatikana i Rimokatolicke crkve.
To je dovelo do toga - da je crkva morala da bezi u pustinju, na planine, i nepristupacna mesta, i da deluje u ilegali.

Takodje, ovde se daje tacno vreme progonstva, a to je 1260 godina, od 538 kada je Rimski imperator Justinijan isterao Arijanske Ostrogote iz Rima, i Rim predao Rimskom biskupu sa sve riznicom i vojskom, cime mu je omogucio versko i politicko delovanje.

1260 godina kasnije, Napoleonova vojska pod vodstvom Aleksandra Bertijea je usla u Rim, i zarobila Rimskog papu, cime je period progonstva crkve zavrsen, kako je tacno biblija prorekla.
----------------------

7. I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njezini.
8. I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mjesta na nebu.
9. I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koji vara sav vasioni svijet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njezini zbačeni biše s njom.
10. I čuh glas veliki na nebu koji govori: Sad posta spasenije i sila i carstvo Boga našega, i oblast Hrista njegova; jer se zbaci opadač braće naše, koji ih opadaše pred Bogom našijem dan i noć.
11. I oni ga pobijediše krvlju jagnjetovom i riječju svjedočanstva svojega, i ne mariše za život svoj do same smrti.
12. Za to veselite se nebesa i vi koji živite na njima. Teško vama koji živite na zemlji i moru, jer đavo siđe k vama, i vrlo se rasrdio, znajući da vremena malo ima.


U ovim poglavljima biblija opisuje zbacivanje sotone i demona na zemlju.
------------------------

13. I kad vidje aždaha da zbačena bi na zemlju, gonjaše ženu koja rodi muško.

14. I ženi dana biše dva krila orla velikoga da leti u pustinju na svoje mjesto, gdje će se hraniti vrijeme i vremena i po vremena, sakrivena od lica zmijina.


Ovaj 13 i 14 stih nastavlja sa opisom progonstva crkve od strane Vatikana i Rimokatolicke crkve.

Takodje se spominju 1260 godina srednjeg veka, ali kao tri ipo godine, sto iznosi 1260 dana ili prorockih godina.
-----------------------

15. I ispusti zmija za ženom iz usta svojijeh vodu kao rijeku, da je utopi u rijeci.

16. I pomože zemlja ženi, i otvori zemlja usta svoja, i proždrije rijeku koju ispusti zmija iz usta svojijeh.


Ovaj 15 i 16 stih govori o jednom od metoda sotone u progonstvu crkve, a to je utopljenje u reci.

Reka u bibliji predstavlja narode.

U knjizi proroka Danila Bog kaze Danilu "A vode sto si video, to su narodi, plemena, i jezici"

Dakle, ove reci iz 15 i 16 stiha otkrivenja govore o pokusaju sotone da unisti crkvu preko naroda, i protivnika Hrista i njegove crkve, ili da je kompromituje.
Reka, more, vode... predstavljaju naseljeno podrucje.

Dalje vidimo simbol zemlje, gde je zemlja pomogla crkvi i prozdrela vodu.

Zemlja u bibliji predstavlja nenaseljeno podrucje, i ovo se odnosi na Sjedinjene Americke drzave, u kojima je crkva konacno pronasla slobodu - deklaracijom o verskim i gradjanskim slobodama.

Inace, otkrivanjem novog Americkog kontinenta - mnostvo progonjenih Hriscana od strane Vatikana i Rimokatolicke crkve je prebeglo na tlo Amerike, gde su nasli svoju slobodu od progonitelja.
----------------------

17. I razgnjevi se zmija na ženu, i otide da se pobije s ostalijem sjemenom njezinijem, koje drži zapovijesti Božije i ima svjedočanstvo Isusa Hrista

Na kraju, ovaj 17 stih govori o progonstvu u poslednjem vremenu, naroda koji je nazvan " ostatak" ili crkva poslednjeg vremena, koja ima istorijski kontinuitet vere u prvoj Hristovoj crkvi, i svim istorijskim razdobljima progonstva.

Ovde je dato obelezje te crkve ostatka po kome se ona prepoznaje kao Bozja.

1. ONA DRZI SVIH DESET BOZJIH ZAPOVESTI.

2. "IMA DAROVE DUHA, OD KOJIH JE NAJZNACAJNIJI PROROCKI DAR KAO SVEDOCANSTVO ISUSA HRISTA"

Amin!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Pitah se često zašto je crkva progonjena od početka. Crkva je "novi Izrael"..e sada mi znamo da je Bog obećao Izraelu ako bude veran da će biti blagosloven a ako ne bude veran ide u ropstvo, trpi nevolje itd...

Šta ti misliš zašto je to sada obrnuto u Novom Zavetu? Ta vernost umesto blagostanja ide progonstvo.

Šta bi bilo razlog toga? Ima li neko objašnjenje...ja ovo istražujem i na tragu sam nekog razumevanja ali još daleko od potpunog..ako volja Božija bude da ovo razumemo..a možda ima nešto što mi je promaklo..pa svakako dobrodošao je svaki konstruktivni razgovor.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da hvala.

Vidis, Isus recimo kaze svojim ucenicima u trenutku kada ih je poslao da rade u sirenju jevandjelja "A CUVAJTE SE OD LJUDI, JER CE VAS STAVLJATI PRED SUDOVE, I BICE VAS PO ZBORNICAMA, A DOCI CE VREME KADA CE SVAKI KOJI VAS UBIJE MISLITI DA BOGU SLUZBU CINI, A OVO CE VAM CINITI JER NE POZNASE OCA NI MENE"

Ovde vidimo dva osnovna razloga progonstva, a oba su verske prirode, i nadovezuju se.

Prvi razlog je "LJUDI CE MISLITI DA TIME SLUZE BOGU"

Dakle, ovo se odnosi na nacionalnu i versku iskljuvost, gde ljudi iz razloga sto smatraju svoju nacionalnu veru ispravnom - progone druge koje smatraju sektasima, otpadnicima, krivovercima..itd.

Tu je ukljucen i sistem manipulacije masama, gde crkveni autoriteti manipulisu vlastima u jednoj drzavi, potkupljujuci vlast cak i za novac, obecanjima oprosta grehova.. itd, sto je i bio slucaj u istoriji, gde su pape pozivale u verski rat, obecavajuci vojnicima oprostenje svih greha.

Drugi razlog je "JER NE POZNAJU OCA NI MENE ( GOSPODA ISUSA HRISTA )"

Ovo se odnosi na iskljucivanje covekove iskrene teznje da spozna istinu i Boga, i da sa njim dozive licno iskustvo, koje bi coveka osvedocilo da li je nesto od Boga ili ne, ili ispravno ili ne.

Uzrok svega ovoga je sotona, ciji je osnovni cilj u novom zavetu unistenje Bozjeg naroda, sto je i dato kao upozorenje "CUVAJTE SE I PAZITE, JER SUPARNIK VAS DJAVO, KAO LAV RICUCI HODI I TRAZI KOGA DA PROZDERE"
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Prvi razlog je "LJUDI CE MISLITI DA TIME SLUZE BOGU"

Dakle, ovo se odnosi na nacionalnu i versku iskljuvost, gde ljudi iz razloga sto smatraju svoju nacionalnu veru ispravnom - progone druge koje smatraju sektasima, otpsdnicima, krivovercima..itd.

Tu je ukljucen i sistem manipulacije masama, gde crkveni autoriteti manipulisu vlastima u jednoj drzavi, potkupljujuci vlast cak i za novac, obecanjima oprosta grehova.. itd, sto je i bio slucaj u istoriji, gde su pape pozivale u verski rat, obecavajuci vojnicima oprostenje svih greha.

Drugi razlog je "JER NE POZNAJU OCA NI MENE ( GOSPODA ISUSA HRISTA )"

Ovo se odnosi na iskljucivanje covekove iskrene teznje da spozna istinu i Boga, i da sa njim dozive licno iskustvo, koje bi coveka osvedocilo da li je nesto od Boga ili ne, ili ispravno ili ne.


Tačno. I u Isusovo vreme nije bilo drugačije. Isusa nisu razumeli fariseji i verske vođe i zato su Ga progonili i gledali da ubiju. No, to nisu postigli kada su oni hteli već kada je Gospod dopustio. Dakle, to je očekivano od strane neprijatelja.

Nego meni je izazov razuemti šta je sa onim obećanjima u vezi napretka "Izraela"...pa i "duhovnog Izraela"...jer da je Izrael bio veran Bogu i da su oni primili Hrista bili bi centar iz kojega bi se Jevanđelje širilo i nijedan narod im ne bi mogao ništa..svi narodi bi došli da se poklone u Izrael pravom Bogu. Rim bi služio Izraelu a ne obrnuto. Gospod bi razbio u nekoliko puta Rimske trupe, povukli bi se iz Izraela i svi bi se čudili Božijoj moći koja je skršila Rim.

No, hoću reći..pošto Izrael nije bio veran, bio je na kraju krajeva razoren od Rimljana. No, ako je Božiji ostatak "Izrael" tj. Hrišćanska crkva u Jerusalimu.."starešina celog hrišćanstva"...zašto je Gospod dopustio da Jerusalimska zajednica zajedno sa Izraelom pretrpi..gotovo nestane..a verni u celom svetu takođe budu progonjeni? Zašto Gospod recimo nije od Jerusalimske zajednice načinio bedem neprazrušivi da im kao i Izraelu ne može niko ništa zbog svoje vernosti?

Šta se krije iza ovog Božijeg dopuštenja da Njegov narod umesto bude zaštićen od neprijatelja, da on sada svoju vernost dokazuje kroz progon?

Ps..jeste povezano sa tvojom temom zbog progona koji pominješ no svakako mogu i novu temu otvoriti ako smatraš da ova tema možda treba da ima drugačiji tok. Nije problem, slobodno mi napomeni. Ali kažem, zanimljivo je ovo pitanje koje bih da malo otvorimo...mislim da nisam video nigde da se ovo pitanje potencira.

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne znam ni sam.
Ali je cinjenica da je crkva jos u tom prvom veku bila progonjena manje vise, prvo od Jevreja, a potom i od pojedinih Rimskih careva.
Tu su arene gde su bacani Hriscani zverima..itd..

Recimo, zna se za Nervu da nije bio progonitelj, i da je amnestirao Hriscanske robove, pa i Jovana apostola sa Patmosa gde je dobio otkrivenje.

Kazem, licno ne znam zasto je vera Hriscana morala tokom istorije da bude zapecacena krvlju, i zasto je taj odnos izmedju Izrailja, i Hriscanske crkve drugaciji.

Ipak, sotona nije uspeo da unisti crkvu, ali je uspeo jedno, a to je - da je podeli na mnostvo nezavisnih delova, i da stvori konfuziju u Hriscanskom svetu u pogledu koja je crkva prava, i sta je konacno istina.

Ali, i to je proreceno od apostola, da ce u crkvu uci lazni ucitelji, i govoriti izvrnutu nauku, a ona je danas u najvecoj meri prisutna u tradicionalnim crkvama.
Ako se one uopste mogu nazvati crkvama, jer Bozja crkva je protestantska, i to je bila od pocetka velikog otpada sredinom 2 veka.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ne znam ni sam.

Kazem, licno ne znam zasto je vera Hriscana morala tokom istorije da bude zapecacena krvlju, i zasto je taj odnos izmedju Izrailja, i Hriscanske crkve drugaciji.

Eto lepe teme za razmatranje :). Evo ne znam ni ja...a voleo bih da mi Gospod da mudrosti. O tome razmišljam nekih par meseci unazad. Al nazirem određeni odgovor i ako se potvrdi to..jako će značiti za dalje razumevanje budućih događaja i načina Božijeg vođstva.

Recimo Rimljanima 11...daje mi određene smernice a Matej 24...dodatno. Ne kažem da sam razumeo..ali ono što za sada mogu reći da mi se čini da Bog gleda na "duhovni Izrael" tj. crkvu mesijanskih verujućih kao na deo "Izraela". "Duhovni Izrael"(crkva) je ostatak od Izraela...a Izrael svojim neverovanjem trpi i pati. Nekako je rana crkva i kasnije kroz istoriju....ne znam da li si primetio prolazila identično kao i Izrael. Postoji ta "veza" i to ukazuje još više da je Izrael i dalje narod Božiji a mi "ostatak" od Izraela. Kako pati Izrael tako pati i ostatak jer smo deo Izraela. Ostatak Izraela..kao što je to bilo u vreme Ilije...i ostatak je iako veran patio sa Izraelom i odvođen u ropstvo. Da je Izrael bio veran i bio blagosloven i ostatak bi u njemu bio blagosloven tj.ne bi niko patio. Pati Izrael kao većina..pati i ostatak...

Vidiš, deo smo naroda Božijega...Bog to gleda kao celinu.

Kažem, opet možemo ovo još više razmatrati..ako mi je Jahve dao mudrosti i za ovo hvala Mu neizmerno.

Videćemo.


Ipak, sotona nije uspeo da unisti crkvu, ali je uspeo jedno, a to je - da je podeli na mnostvo nezavisnih delova, i da stvori konfuziju u Hriscanskom svetu u pogledu koja je crkva prava, i sta je konacno istina.

Ali, i to je proreceno od apostola, da ce u crkvu uci lazni ucitelji, i govoriti izvrnutu nauku, a ona je danas u najvecoj meri prisutna u tradicionalnim crkvama.
Ako se one uopste mogu nazvati crkvama, jer Bozja crkva je protestantska, i to je bila od pocetka velikog otpada sredinom 2 veka.


Sve stoji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ako sam razumeo, ti tvrdis da je Izrailj bio progonjen u starom zavetu, a duhovni Izrailj u novom iz razloga nastavka, ili nasledjivanja..ili tako nesto.

Ne bih se slozio, jer u starom zavetu progonstvo Izrailja je bilo zbog bezbostva, i otpada od Boga.

Duhovni Izrailj nije progonjen iz tih razloga, ne verujem nikako.

Jos nesto, u jednoj od deset zapovesti kaze "Pohodim grehe otacke na sinovima do treceg i cetvrtog kolena"

Ovde je preciznije "trazim grehe otacke" a ne "kaznjavam"

Ovo sam pomenuo kao banalan primer, da ukazem "da duhovni Izrailj ne nosi grehe i otpad telesnog Izrailja, pa time ni kaznu progonom"

Duhovni Izrailj je pod pritiskom sotone, a zasto Bog to dopusta, ja to ne znam.
 
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.398
Ako sam razumeo, ti tvrdis da je Izrailj bio progonjen u starom zavetu, a duhovni Izrailj u novom iz razloga nastavka, ili nasledjivanja..ili tako nesto.

Ne bih se slozio, jer u starom zavetu progonstvo Izrailja je bilo zbog bezbostva, i otpada od Boga.

Duhovni Izrailj nije progonjen iz tih razloga, ne verujem nikako.

Jos nesto, u jednoj od deset zapovesti kaze "Pohodim grehe otacke na sinovima do treceg i cetvrtog kolena"

Ovde je preciznije "trazim grehe otacke" a ne "kaznjavam"

Ovo sam pomenuo kao banalan primer, da ukazem "da duhovni Izrailj ne nosi grehe i otpad telesnog Izrailja, pa time ni kaznu progonom"

Duhovni Izrailj je pod pritiskom sotone, a zasto Bog to dopusta, ja to ne znam.

Ja nazirem ovo..u smislu kolektivnog Božijeg gledanja na "Izrael"...kao u slučaju Adama..što je ceo svet iako ne sagrešivši kao Adam poprimio kaznu za greh.

Bog gleda narod svoj kao celinu a mi kao "ostatak" od Izraela prolazimo kroz zajedničke nevolje.

No, što se tiče krajnjeg ishoda...da Bog gleda svakoga pojedinačno..kako je odgovorio na Božiji poziv. Ali u Božijem globalnom delovanju, činimi se da je ostatak od Izraela povezan sa Izraelom...u tom globalnom, kolektivnom smislu.

No, evo uporedi kroz istoriju od I veka sudbinu Izraela i crkve..videćeš velika podudaranja...kako u I tako u III tako u V veku...tako u XII veku...i to pokazuje ko je duhovni Izrael...jedan pokazatelj možda. Kada je Izrael patio mora i duhovni Izrael prolaziti slično...jako zanimljivo. Naravno, u pogledu progona zbog vere..ne nacije.

Naravno, samo predlog jedan u tumačenju.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Progonjeni kolektivno zbog Adamovog greha... mozda.

Zbog posledica cinjenja greha drugih.. u svakom slucaju, jer greh drugih cini da te druge sotona koristi u progonu crkve.

Ali, zbog svog greha samo u slucaju ako ga pojedinacno cine, sto dovodi da Bog daje nevolje sam tim pojedicima, a ne celoj crkvi.

Ipak, najverovatnije je na globalnom planu - zbog greha drugih koje vodi sotona u borbi protiv vernih.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U bibliji postoji vise prorocanstava koja govore o pravoj Bozijoj crkvi, i njenom istorijskom pohodu od prvog veka posle Hrista, pa do kraja istorije sveta.

U tim prorocanstvima je opisana misija crkve, kao i njeno progonstvo koje je odpocelo jos u pocetku Hriscanske ere, i koje ce se nastaviti u vreme kraja istorije sveta.

Takodje, opisane su sile koje progone Bozju crkvu, kao i njeno Bozansko spasenje iz tih okolnosti u kojima crkva zivi i deluje.

Te sile su u bibliji, tacnije - u otkrivenju Jovanovom opisane tako precizno, da svako moze da razume o kojim progoniteljskim silama se radi.

Te sile su pod rednim brojevima sledece:

1. SOTONA ( u bibliji nazvan zmija, kao osnovni pokretac i uzrok svih progonstava crkve tokom istorije ).

2. MNOGOBOZACKI RIM ( Irod, Neron, Konstantin... ).

3. RIMSKA CRKVA - KASNIJE RIMOKATOLICKA ( Vatikan, inkvizicija, pape.. ).

4. CAREVI OVOGA SVETA U SAVEZU SA VATIKANOM.

U otkrivenju Jovanovom 12 poglavlju se nalazi prorocanstvo koje govori o Bozjoj crkvi od prvog veka, do kraja istorije sveta, kao i o njenom progonstvu tokom cele istorije, od strane gore opisanih sila.

Sada ce mo sagledati po stihovima o cemu se radi u ovom 12 poglavlju otkrivenja Jovanovog:


1. I znak veliki pokaza se na nebu: žena obučena u sunce, i mjesec pod nogama njezinijem, i na glavi njezinoj vijenac od dvanaest zvijezda.

2. I bješe trudna, i vikaše od muke, i mučaše se da rodi.

3. I pokaza se drugi znak na nebu, i gle, velika crvena aždaha, koja imaše sedam glava, i deset rogova; i na glavama njezinijem sedam kruna;

4. I rep njezin odvuče trećinu zvijezda nebeskijeh, i baci ih na zemlju. I aždaha stajaše pred ženom koja šćaše da se porodi, da joj proždere dijete kad rodi"

5. I rodi muško, sina, koji će pasti sve narode s palicom gvozdenom; i dijete njezino bi uzeto k Bogu i prijestolu njegovu.


Ovde u prva cetiri stiha se govori o crkvi kao cistoj zeni obucenoj u sunce, sa krunom od 12 zvezda, sto predstavlja temelj jevandjeoske istine i vere ucenja dvanaest apostola.

Ona se muci da rodi dete, sto je aluzija na Hristovo rodjenje, koji je rodjen kao spasitelj, i koji je o vaskrsenju otisao na nebo.

Crvena azdaha je sotona, koji je preko mnogobozackog Rima odmah na rodjenju preko Iroda hteo da ubije rodjenog Hrista.
----------------------

6. A žena uteče u pustinju gdje imaše mjesto pripravljeno od Boga, da se onamo hrani hiljadu i dvjesta i šezdeset dana.

Ovde u sestom poglavlju se opisuje iskustvo crkve nakon Hristovog vaskrsenja i vaznesenja, gde je sotona nastavio da progoni crkvu, posebno u toku mracnog srednjeg veka preko Vatikana i Rimokatolicke crkve.
To je dovelo do toga - da je crkva morala da bezi u pustinju, na planine, i nepristupacna mesta, i da deluje u ilegali.

Takodje, ovde se daje tacno vreme progonstva, a to je 1260 godina, od 538 kada je Rimski imperator Justinijan isterao Arijanske Ostrogote iz Rima, i Rim predao Rimskom biskupu sa sve riznicom i vojskom, cime mu je omogucio versko i politicko delovanje.

1260 godina kasnije, Napoleonova vojska pod vodstvom Aleksandra Bertijea je usla u Rim, i zarobila Rimskog papu, cime je period progonstva crkve zavrsen, kako je tacno biblija prorekla.
----------------------

7. I posta rat na nebu. Mihailo i anđeli njegovi udariše na aždahu, i bi se aždaha i anđeli njezini.
8. I ne nadvladaše, i više im se ne nađe mjesta na nebu.
9. I zbačena bi aždaha velika, stara zmija, koja se zove đavo i sotona, koji vara sav vasioni svijet, i zbačena bi na zemlju, i anđeli njezini zbačeni biše s njom.
10. I čuh glas veliki na nebu koji govori: Sad posta spasenije i sila i carstvo Boga našega, i oblast Hrista njegova; jer se zbaci opadač braće naše, koji ih opadaše pred Bogom našijem dan i noć.
11. I oni ga pobijediše krvlju jagnjetovom i riječju svjedočanstva svojega, i ne mariše za život svoj do same smrti.
12. Za to veselite se nebesa i vi koji živite na njima. Teško vama koji živite na zemlji i moru, jer đavo siđe k vama, i vrlo se rasrdio, znajući da vremena malo ima.


U ovim poglavljima biblija opisuje zbacivanje sotone i demona na zemlju.
------------------------

13. I kad vidje aždaha da zbačena bi na zemlju, gonjaše ženu koja rodi muško.

14. I ženi dana biše dva krila orla velikoga da leti u pustinju na svoje mjesto, gdje će se hraniti vrijeme i vremena i po vremena, sakrivena od lica zmijina.


Ovaj 13 i 14 stih nastavlja sa opisom progonstva crkve od strane sotone, a preko Vatikana i Rimokatolicke crkve.

Takodje se spominju 1260 godina srednjeg veka, ali kao tri ipo godine, sto iznosi 1260 dana ili prorockih godina.
-----------------------

15. I ispusti zmija za ženom iz usta svojijeh vodu kao rijeku, da je utopi u rijeci.

16. I pomože zemlja ženi, i otvori zemlja usta svoja, i proždrije rijeku koju ispusti zmija iz usta svojijeh.


Ovaj 15 i 16 stih govori o jednom od metoda sotone u progonstvu crkve, a to je utopljenje u reci.

Reka u bibliji predstavlja narode.

U knjizi proroka Danila Bog kaze Danilu "A vode sto si video, to su narodi, plemena, i jezici"

Dakle, ove reci iz 15 i 16 stiha otkrivenja govore o pokusaju sotone da unisti crkvu preko naroda, i protivnika Hrista i njegove crkve, ili da je kompromituje.
Reka, more, vode... predstavljaju naseljeno podrucje.

Dalje vidimo simbol zemlje, gde je zemlja pomogla crkvi i prozdrela vodu.

Zemlja u bibliji predstavlja nenaseljeno podrucje, i ovo se odnosi na Sjedinjene Americke drzave, u kojima je crkva konacno pronasla slobodu - deklaracijom o verskim i gradjanskim slobodama.

Inace, otkrivanjem novog Americkog kontinenta - mnostvo progonjenih Hriscana od strane Vatikana i Rimokatolicke crkve je prebeglo na tlo Amerike, gde su nasli svoju slobodu od progonitelja.
----------------------

17. I razgnjevi se zmija na ženu, i otide da se pobije s ostalijem sjemenom njezinijem, koje drži zapovijesti Božije i ima svjedočanstvo Isusa Hrista

Na kraju, ovaj 17 stih govori o progonstvu u poslednjem vremenu, naroda koji je nazvan " ostatak" ili crkva poslednjeg vremena, koja ima istorijski kontinuitet vere u prvoj Hristovoj crkvi, i svim istorijskim razdobljima progonstva.

Ovde je dato obelezje te crkve ostatka po kome se ona prepoznaje kao Bozja.

1. ONA DRZI SVIH DESET BOZJIH ZAPOVESTI.

2. "IMA DAROVE DUHA, OD KOJIH JE NAJZNACAJNIJI PROROCKI DAR KAO SVEDOCANSTVO ISUSA HRISTA"

Amin!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top