Rimljanima 9:13

Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Isus nije Bog i nikada to neče biti
nadam se da češ ipak i ti shvatiti jedan dan
bogorodica marija je proizvod rimokatoličke idolopokloniče religije, koja je uzela tj.ukrala Kristovu žrtvu, a sad kao marija je veča od Isusa, to nije Biblijski nauk
u originalu marija dolazi od ištar ili aštarot, također otpadničke idolopokloničke religije
Nemas bre ti pojma brate sta je prava crkva bila i bice,prava crkva apostolska je uvek bila Ortodoxalna-pravoslavna,katolicka crkva je bila u tom sastavu i jos cetiri istocne crkve mozes da pitas armeniju jer su je oni prvi i primili,armenija je jedna od tih crkvi,mislim i gruzijska crkva ali posto me mrzi da pisem evo pa pogledaj sam kako ste se vi jeretici izrodili i od koga.




Eto pa pogledeaj otkuda su katolici i pravoslavci i to je bila jedina apostolska saborna crkva do 1054g do raspada i slazem se s Ekumenizmom hriscana no nikako sa svim religijama sveta,jer sta da radi musliman u pravoslavnom,katolickom hramu,budist,indus itd,sem ako ne prime Ortodoxnu veru.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ako krsimo cetvrtu zapovest onda mozemo i petu i sestu, koja je razlika, u svakom slucaju smo prekrsili zapovest pa bilo da smo ukrali, ubili, ili radili subotom.
Zato novozavetno ucenje o celovitosti zakona po kome onaj ko krsi jednu zapovest postaje prestupnik celog zakona jedino moze da prodje biblijski ispit, sve ostalo je prevara i ljudsko mudrovanje koje ne donosi rezultate.

A vi ili vaša "proročica" ste bili jako mudri i Duhom prosvjetljeni kad niste poslušali Isusove riječi?
A Isus je rekao: "Ovo je Tijelo moje koje se za vas predaje... Tko jede od ovoga Kruha, živjet će uvijeke." Vama to ništa ne znači, bez Pričesti možete, ona nije za vas?
Ma da, vama je najvažnija subota...


p. s. faky, ovo su, čini mi se, dobri/ozbiljni filmovi. Pogledat ću ih sutra, sve što je istinito, vrijedno je gledanja i pažnje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
A vi ili vaša "proročica" ste bili jako mudri i Duhom prosvjetljeni kad niste poslušali Isusove riječi?
A Isus je rekao: "Ovo je Tijelo moje koje se za vas predaje... Tko jede od ovoga Kruha, živjet će uvijeke." Vama to ništa ne znači, bez Pričesti možete, ona nije za vas?
Ma da, vama je najvažnija subota...


p. s. faky, ovo su, čini mi se, dobri/ozbiljni filmovi. Pogledat ću ih sutra, sve što je istinito, vrijedno je gledanja i pažnje.
Pa naravno da su ozbiljni ja ne gledam svasta,tako je bilo ima na tuce argumenata na internetu,treba po nekad pogledati istini u oci zar ne sestro,ali dzaba ja to pisem nekima ovde!

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ako ces tako da gledas, onda milioni neduznih ljudi krse 4 zapoves zato sto su promorani da rade a ne da posvete sebe bogu i da odmaraju, mi krsimo zapovesti svaki dan svesno ili ne svesno zato sto zivimo u svetu u kome moras da prezivljavas i da se boris da bi opstao
samo sto se tice te subote to su gluposti o kojima nije ni vredno pricati, 4. zapovest nigde ne spominje subotu isus je objasnio neke stvari u nz


Milioni ne krse zapovest o suboti, oni krse sve zapovesti, jer vecina sveta je danas neobraceno.
Covek potpuno predan Bogu ne krsi zapovesti, on zivi svoj zivot danas sa Bogom, i produzava tu zajednicu svakog novog dana, on poznaje Bozju volju i slusa samo njegov glas.

Cetvrta zapovest spominje Subotu "SECAJ SE DANA SUBOTNOG DA GA SVETKUJES, SEST DANA RADI A SEDMI DAN JE SUBOTA"
Izraz SHABAT ili Subota znaci odmor, ali to je Subota sedmi dan a ne neki drugi.
Kada citas stari zavet posle 2 Mojsijeve glave, Bog svuda napominje "DANAS JE SUBOTA, NEMOJTE RADITI NI JEDNOGA POSLA.

U novom zavetu takodje stoji da je sedmi dan Subota, a da je Isus vaskrsao u nedelju - prvi dan u sedmici.

Za Isabeletu.

Sve je vazno, i vecera, i ispunjavanje svake pravde, ali prvenstveno potpuno predanje Bogu i dopustanje Svetom Duhu da nas duhovno izgradi u savrsenog coveka koji ce potpuno ispuniti Bozju volju.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Milioni ne krse zapovest o suboti, oni krse sve zapovesti, jer vecina sveta je danas neobraceno.
Covek potpuno predan Bogu ne krsi zapovesti, on zivi svoj zivot danas sa Bogom, i produzava tu zajednicu svakog novog dana, on poznaje Bozju volju i slusa samo njegov glas.

Cetvrta zapovest spominje Subotu "SECAJ SE DANA SUBOTNOG DA GA SVETKUJES, SEST DANA RADI A SEDMI DAN JE SUBOTA"
Izraz SHABAT ili Subota znaci odmor, ali to je Subota sedmi dan a ne neki drugi.
Kada citas stari zavet posle 2 Mojsijeve glave, Bog svuda napominje "DANAS JE SUBOTA, NEMOJTE RADITI NI JEDNOGA POSLA.

U novom zavetu takodje stoji da je sedmi dan Subota, a da je Isus vaskrsao u nedelju - prvi dan u sedmici.

Za Isabeletu.

Sve je vazno, i vecera, i ispunjavanje svake pravde, ali prvenstveno potpuno predanje Bogu i dopustanje Svetom Duhu da nas duhovno izgradi u savrsenog coveka koji ce potpuno ispuniti Bozju volju.

laodikeja znaci iznenadjujes me izmisljanjem xD pa vi ste bre i prepravili 4 zapovest? znaci ovo nema dalje ovde svako prepravlja i radi i postuje ono sto mu odgovara a ne onako kako je zapisano
ja ne mogu da verujem dokle ide ta glupost sa subotom da ste vi u stanju da prepravljate 4 zapovest
znaci katastrofa
to ako si ti u mogucnosti da zivis sa bogom to ne znaci da su svi laodikeja, ima bre ljudi nemaju da jedu a ti mi pricas ovde o nekom zivotu sa bogom, oni se bre bore da prezive nema se vremena da se zivi i ne zivi sa bogom, nemaju vremena da se vole medjusobno zato sto se od ljubavi ne zivi
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
laodikeja znaci iznenadjujes me izmisljanjem xD pa vi ste bre i prepravili 4 zapovest? znaci ovo nema dalje ovde svako prepravlja i radi i postuje ono sto mu odgovara a ne onako kako je zapisano
ja ne mogu da verujem dokle ide ta glupost sa subotom da ste vi u stanju da prepravljate 4 zapovest
znaci katastrofa
to ako si ti u mogucnosti da zivis sa bogom to ne znaci da su svi laodikeja, ima bre ljudi nemaju da jedu a ti mi pricas ovde o nekom zivotu sa bogom, oni se bre bore da prezive nema se vremena da se zivi i ne zivi sa bogom, nemaju vremena da se vole medjusobno zato sto se od ljubavi ne zivi

A xD ladokeja ce tek da te iznenadi brate! I mene je iznenadio.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Milioni ne krse zapovest o suboti, oni krse sve zapovesti, jer vecina sveta je danas neobraceno.
Covek potpuno predan Bogu ne krsi zapovesti, on zivi svoj zivot danas sa Bogom, i produzava tu zajednicu svakog novog dana, on poznaje Bozju volju i slusa samo njegov glas.

Cetvrta zapovest spominje Subotu "SECAJ SE DANA SUBOTNOG DA GA SVETKUJES, SEST DANA RADI A SEDMI DAN JE SUBOTA"
Izraz SHABAT ili Subota znaci odmor, ali to je Subota sedmi dan a ne neki drugi.
Kada citas stari zavet posle 2 Mojsijeve glave, Bog svuda napominje "DANAS JE SUBOTA, NEMOJTE RADITI NI JEDNOGA POSLA.

U novom zavetu takodje stoji da je sedmi dan Subota, a da je Isus vaskrsao u nedelju - prvi dan u sedmici.

Za Isabeletu.

Sve je vazno, i vecera, i ispunjavanje svake pravde, ali prvenstveno potpuno predanje Bogu i dopustanje Svetom Duhu da nas duhovno izgradi u savrsenog coveka koji ce potpuno ispuniti Bozju volju.
Pazi svi su se povukli,a ja sam dosao da ti kazem Laodikeja da neutralac kao infamus11 vidi bolje nego ti bibliju,Jurivaka takodje!suvise si gord da bi razumeo moje reci.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Sta bi Spidy gde su ti argumenti?zato vise ne letis ko papagaj nije valjda da su ti odsekli krila

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
ma svi ste vi VELIKI poznavaoci Biblije
a nitko nije dosada ni primjetio da se o Gospodinu Kristu ne govori u Rimljanima 9:13
nego Rimljanima 10:13
dakle sam naziv teme je pogrešan
sve je sada svima jasnije, hoču reči jaki ste na jeziku ali Biblijom ne umijete baratati
upravo ste to i pokazali

pročitajte kompletno, cijelo 10.poglavlje Rimljanima i shvatičete da je ovdje riječ o Kristu a ne o Bogu
jer, treba prizivati ime Kristovo
zašto?
zato jer još uvijek Krist posreduje za sve grešnike i nemože se i nesmije prizivati ime Jehove direktno bez posrednika,
dozvoljeno je moliti se Kristu ali Bogu samo preko Krista ili u ime Kristovo
probajte shvatiti to ljudi

zazovite i vi Spasitelja ali sa vjerom, i oprostiće vam se grijeh,
osvjedočit če vas gdje je istina i kojim putem da hodite
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
laodikeja znaci iznenadjujes me izmisljanjem xD pa vi ste bre i prepravili 4 zapovest? znaci ovo nema dalje ovde svako prepravlja i radi i postuje ono sto mu odgovara a ne onako kako je zapisano
ja ne mogu da verujem dokle ide ta glupost sa subotom da ste vi u stanju da prepravljate 4 zapovest
znaci katastrofa
to ako si ti u mogucnosti da zivis sa bogom to ne znaci da su svi laodikeja, ima bre ljudi nemaju da jedu a ti mi pricas ovde o nekom zivotu sa bogom, oni se bre bore da prezive nema se vremena da se zivi i ne zivi sa bogom, nemaju vremena da se vole medjusobno zato sto se od ljubavi ne zivi


Tvoja izjava je proizvod nepoznavanja pisma.

U Prevodu Danićić - Karađić u pomenutom tekstu stoji sledeće:

"SECAJ SE DANA OD ODMORA DA GA SVETKUJES, SEST DANA RADI A SEDMI DAN JE ODMOR GOSPODU BOGU TVOJEMU"

Za razliku od ovoga u originalu umesto DANA OD ODMORA stoji DANA SHABATNOG - SUBOTNJEG.

Izraz SHABAT - SUBOTA znači ODMOR, zato je Daničić ovaj izraz SHABAT - SUBOTA preveo sa ODMOR.

Prema tome, ovaj tekst i treba da glasi:

"SECAJ SE DANA SUBOTNOG DA GA SVETKUJES, SEST DANA RADI A SEDMI DAN JE SUBOTA ODMOR GOSPODU BOGU TVOJEMU"

Pitanje je šta sam ja to prepravio svojom voljom, osim što sam izneo čist biblijski tekst?







 
Poslednja izmena:
Natrag
Top