Rimljanima 9:13

Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
[h=3]Jehova izbačen iz Biblije[/h]

Kula stražara tvrdi kako je napravljena svetska zavera da se izbaci Jehovino ime iz Biblije.
O tome da Jehova nije יהוה‎ ću posebno pisati.
Sada bih hteo da postavim jednu sliku iz Kingdom Interlinear Transaltion kao najbolji dokaz umetanja Jehove u Bibliju odnosno Novi zavet.
Za one kojima do sada nije bilo poznato,Jehovini svedoci tvrde kako je Jehova izbačen iz Novog Zaveta i kako su ga oni vratili.
Pogledajmo kako izgleda to "vraćanje".
Rimljanima 10.9-13

[SUP]9[/SUP] Ako, dakle, svojim ustima ispovediš da je Isus Gospod i poveruješ u svom srcu da ga je Bog vaskrsao iz mrtvih, bićeš spasen. [SUP]10[/SUP] Jer srcem se veruje za pravednost, a ustima se ispoveda na spasenje. [SUP]11[/SUP] Pismo, naime, kaže: »Svako, ko veruje u njega, neće se postideti«. [SUP]12[/SUP] Jer nema razlike između Judejina i Grka; jedan isti Gospod je nad svima, bogat za sve koji ga prizivaju, [SUP]13[/SUP] jer: »Svako, ko prizove ime Gospodnje, biće spasen«.

I na starogrčkom:
9.ὅτι ἐὰν ὁμολογήσῃς τὸ ῥῆμα ἐν τῷ στόματι σου ὅτι κύριος Ἰησοῦς καὶ πιστεύσῃς ἐν τῇ καρδίᾳ σου ὅτι ὁ θεὸς αὐτὸν ἤγειρεν ἐκ νεκρῶν, σωθήσῃ·
10. καρδίᾳ γὰρ πιστεύεται εἰς δικαιοσύνην, στόματι δὲ ὁμολογεῖται εἰς σωτηρίαν.
11. λέγει γὰρ ἡ γραφή· πᾶς ὁ πιστεύων ἐπ’ αὐτῷ οὐ καταισχυνθήσεται.
12. οὐ γάρ ἐστιν διαστολὴ Ἱ̓Ἰουδαίου τε καὶ Ἕλληνος, ὁ γὰρ αὐτὸς κύριος πάντων, πλουτῶν εἰς πάντας τοὺς ἐπικαλουμένους αὐτόν·
13. πᾶς γὰρ ὃς ἂν ἐπικαλέσηται τὸ ὄνομα κυρίου σωθήσεται.

Da ne bi bilo zabune ili prebacivanja ,kopirao sam isti tekst koji se nalazi u KIT-u naime Westcott / Hort.Tako da ne može neko da mi prebaci kako to u mom tekstu piše a u nekim "starijim" manuskriptima ne stoji tako.Proverite sve izvorne tekstove!

A evo i kako piše u prevodu Novi svet,odnosno na slici je na engleskom u spoljnoj koloni prevod New World:
9 Јер ако својим устима обзнањујеш ту „реч“ — да је Исус Господ — и ако у свом срцу исказујеш веру да га је Бог подигао из мртвих, бићеш спасен. 10 Јер се срцем исказује вера и тако се постиже праведност, а устима се обзнањује вера и тако се постиже спасење. 11 Јер Писмо каже: „Нико ко верује у њега неће се разочарати.“ 12 Наиме, нема разлике између Јудејца и Грка, јер је над свима исти Господ, који обилно даје од свог богатства свима који га призивају. 13 Јер „свако ко призове Јеховино име биће спасен“.

Pozivam svakog ko ovo pročita neka proveri i dobro razmisli da li je Jehova izbačen ili ubačen u Bibliju.
Kako Kula stražara prevodi κύριος ?
Zašto je prevela :"svako ko prizove Jehovino ime biće spašen" kada u tekstu Apostol Pavle govori o Isusu i što se iz izvornog teksta vidi u oba slučaja ga isto oslovljava?

I još da dodam ,pogledajte dobro u hebrejska izdanja Starog Zaveta i videćete da na hebrejskom nije izbačeno יהוה nego Kula stražara pokušava kod ljudi da stvori sliku kako postoji opšta zavera.To može da prođe kod svih onih koji se ne udube u ovu temu.Zato vas molim da se bolje inforimišete pre nego što poverujete Kuli stražari.

I još kao prilog jedno izanje Kule stražare,brošure:Božansko ime koje će večno postojati
Obratite pažnju na markirane delove.
"...No, odijeljeno od toga, ni jedan stari grčki manuskript koji do danas posjedujemo, od knjige Mateja pa do Otkrivenja, ne sadrži Božje ime u cijelosti. "
Samo prevod Novi svet i to samo tako da se poništi Isusova božanska priroda.
I u mnogim primerima (ne samo ovom)je izmena uvek činjena na štetu Isusa .
Razmislite dobro i tome kakvi su to "hrišćani"koji tako izvrću Sveto Pismo i koju svrhu imaju te izmene.

Izvor Poelbuster.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
zavjera da se izbriše ime Jehova iz Biblije nije od jučer, ne samo iz Svetog Pisma nego da se uopče izbiše ime ispod neba,
tako da nijedan čovjek nikada ne sazna
to veliko i sveto Ime najviše smeta rimokatoličkoj crkvi
da sam ja izdavač Svetog Pisma nebi pisalo Jahve nego Jehova
jer u tom imenu Jehova je život, snaga, utjeha, istina, pobjeda..
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
zavjera da se izbriše ime Jehova iz Biblije nije od jučer
to veliko i sveto Ime najviše smeta rimokatoličkoj crkvi
da sam ja izdavač Svetog Pisma nebi pisalo Jahve nego Jehova

Zavjera? :haha:
To je samo tvoja paranoja.
Eto, nisi izdavač, a nisi ni teolog, ni bibličar...ili ako jesi, onda uz obavezan dodatak kvazi.

Katolička crkva nema ništa s tobom ni tvojom naukom, niti tvojim željama da Boga zovemo Jehova.
Idi k Jehovinim svjedocima, pa ćeš Boga zvati Jehova, a kad ti se bude slavila subota, onda odi k adventistima. Zar to nije dobro rješenje? A i bilo bi malo više mira na forumu...
:)
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
pa normalno da treba jehova da se izbaci sve zajedno sa stari zavetom, onako u paketu, nama demoni ne trebaju u veri, mi verujemo u ono sto je isus propovedao, ljubav mudrost dobrotu
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Zavjera? :haha:
To je samo tvoja paranoja.
Eto, nisi izdavač, a nisi ni teolog, ni bibličar...ili ako jesi, onda uz obavezan dodatak kvazi.

Katolička crkva nema ništa s tobom ni tvojom naukom, niti tvojim željama da Boga zovemo Jehova.
Idi k Jehovinim svjedocima, pa ćeš Boga zvati Jehova, a kad ti se bude slavila subota, onda odi k adventistima. Zar to nije dobro rješenje? A i bilo bi malo više mira na forumu...
:)

Ha,ha dobro receno za JS-ke,Advente!

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
pa normalno da treba jehova da se izbaci sve zajedno sa stari zavetom, onako u paketu, nama demoni ne trebaju u veri, mi verujemo u ono sto je isus propovedao, ljubav mudrost dobrotu

Ne razumem brate zasto napadas JHVH,ali to je tvoje misljenjeali po mom misljenju imao je razlog za to!u pocetku i ja ga nisam razumeo dok nisam detaljno prostudirao SZ-et.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Ne razumem brate zasto napadas JHVH,ali to je tvoje misljenjeali po mom misljenju imao je razlog za to!u pocetku i ja ga nisam razumeo dok nisam detaljno prostudirao SZ-et.

Pozdrav.

zato sto pratim isusovo ucenje i ono nema dodirnih tacaka sa jehovom i to nije isus kao sto neki tvrde, sz je manipulacija teologa i izraelsko jevrejska budalastina, nz je sasvim nesto drugo, i nema razumevanja za starozavetnog boga jehovu za masovna ubistva neduznih ljudi, umesto ako je tako mocan bog, onda je trebao da satre te druge bogove i djavola a ne da satire ljude ni krive ni duzne za djavola koga je on stvorio
i onda uvek covek bude los mnogo puta ni kriv ni duzan pa onda ce sad svi da se izivljavaju na nesrecnim ljudima pocev od jehove pa do djavola
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
zato sto pratim isusovo ucenje i ono nema dodirnih tacaka sa jehovom i to nije isus kao sto neki tvrde, sz je manipulacija teologa i izraelsko jevrejska budalastina, nz je sasvim nesto drugo, i nema razumevanja za starozavetnog boga jehovu za masovna ubistva neduznih ljudi, umesto ako je tako mocan bog, onda je trebao da satre te druge bogove i djavola a ne da satire ljude ni krive ni duzne za djavola koga je on stvorio
i onda uvek covek bude los mnogo puta ni kriv ni duzan pa onda ce sad svi da se izivljavaju na nesrecnim ljudima pocev od jehove pa do djavola
Kao sto rekoh to je tvoje misljenje brate!ja tu ne mogu nista,takvo je tvoje ubedjenje.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Prvo bih spomenuo prevod "Novi svet" koji obavezno treba pogledati i proveriti da li je u lingvističkom i teološkom smislu ispravan.
U prvoj glavi Sveti Jovan Bogoslov opisuje susret sa Isusom .
Naglasio sam mesta koja su od posebne važnosti za ovaj prilog.​
[SUP]1[/SUP] Otkrivenje Isusa Hrista, koje mu dade Bog - da pokaže svojim služiteljima šta ima uskoro da se zbude, te pokaza i po svom anđelu posla svome služitelju Jovanu, [SUP]2[/SUP] koji je posvedočio reč Božiju i svedočanstvo Isusa Hrista, sve što je video. [SUP]3[/SUP] Blažen je ko čita i blaženi su koji slušaju reči proroštva i drže što je u njemu napisano, jer je vreme blizu.
[SUP]4[/SUP] Jovan na sedam crkava u Aziji: blagodat vam i mir od onoga koji jeste i koji beše i koji će doći, i od sedam duhova koji su pred njegovim prestolom, [SUP]5[/SUP] i od Isusa Hrista, koji je verni svedok, prvenac od mrtvih i vladar nad zemaljskim carevima. Onome koji nas ljubi i koji nas svojom krvlju izbavi od naših grehova, [SUP]6[/SUP] i učini nas carstvom, sveštenicima Bogu i Ocu svome, njemu slava i vlast u sve vekove, amin. [SUP]7[/SUP] Evo, ide sa oblacima i gledaće ga svako oko i oni koji ga probodoše, i kukaće za njim sva plemena zemaljska. Da, amin.
[SUP]8[/SUP] Ja sam Alfa i Omega, govori Gospod Bog, koji jeste i koji beše i koji će doći, Svedržitelj. [SUP]9[/SUP] Ja, Jovan, vaš brat i saučesnik u nevolji, i carstvu, i trpljenju u Isusu, obretoh se na ostrvu koje. se zove Patmos - zbog reči Božije i svedočanstva Isusova. [SUP]10[/SUP] U dan Gospodnji zaneh se i čuh za sobom snažni glas kao zvuk trube, koji govoraše: [SUP]11[/SUP] zapiši u knjigu što gledaš i pošalji na sedam crkava: u Efes, i u Smirnu, i u Pergam, i u Tiatiru, i u Sard, i u Filadelfiju, i u Laodikiju.
[SUP]12[/SUP] I obazreh se da vidim glas koji govoraše sa mnom. I kad se obazreh, videh sedam zlatnih svećnjaka [SUP]13[/SUP] i usred svećnjaka nekoga nalik na Sina čovečijeg, obučenog u dugu haljinu i opasanog zlatnim pojasom po prsima. [SUP]14[/SUP] Njegova glava i njegove vlasi behu bele kao bela vuna, kao sneg, i oči njegove kao plamen vatreni, [SUP]15[/SUP] i noge njegove kao u peći zažareni metal, i glas njegov kao huka mnogih voda. [SUP]16[/SUP] U svojoj desnoj ruci imao je sedam zvezda, i iz njegovih usta izlažaše mač oštar s obe strane, i njegovo lice beše kao što sunce sija u svojoj sili.
[SUP]17[/SUP] I kad ga videh, padoh pred njegove noge kao mrtav; i stavi svoju desnicu na me govoreći: ne boj se; ja sam Prvi i Poslednji [SUP]18[/SUP] i Živi, i bejah mrtav, i vidi živ sam u sve vekove, i imam ključeve od smrti i od ada. [SUP]19[/SUP] Napiši, dakle, što si video, i što jeste i što će biti posle toga. [SUP]20[/SUP] Tajna sedam zvezda, koje si video na mojoj desnici, i sedam zlatnih svećnjaka: sedam zvezda su anđeli sedam crkava, i sedam svećnjaka su sedam crkava.

Potpuno je nedvosmisleno da u ovom delu Jovan razgovara sa Isusom.
Iz naglašenih stihova se jasno vidi da je Isus Alfa i Omega,početak i kraj.
I da se on obraća Jovanu.


U prevodu "Novi svet" to izgleda ovako:



Kao i na mnogim drugim mestima je ubačeno "Jehova".
Da li je prevod organizacije koja tvrdi da je Božija vidljiva organizacija tačan?
Koji razlog je ubacivanje "Jehove" u ovoj glavi?
Da li je opravdan lingvistički ili teološki?
Odgovor je krajnje jednostavan.Jehovini svedoci veruju u Jehovu čije zapovesti ne poštuju
a Isusa negiraju kao i Svetog Duha.
I svaki Jehovin svedok koji veruje organizaciji,a ne Bogu je u opasnoj zabludi

Tako i ti Spedy verujes dominacijama a jasno se vidi ko je Isus iz navedenih citata i kojim crkvama je poslano otkrivenje(CRKVAMA) a ne dominacijama,organizacijama jeretickim.A ti gledaj koje biblijske prevode citas!

izvor :poelbuster blog.

Pozdrav.​
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Zašto uopšte Bog mora imati ime? Pre hrišćanstva verovali smo u mnogo bogova, a svaki od njih je imao samo jedno ime, a sad verujemo u samo jednog Boga koji ima više imena nego sva prijašnja božanstva. Kao nismo izmislili dovoljno razloga za različitost, međusobno otuđivanje i svađu,pa ajmo se još pobit i oko božjeg imana. To će Bogu, sigurno, biti drago, kad vidi kako smo mi svi požrtvovni čak i za njegovo ime. Jedno od mnogih. I nije važno više koje ime, glavno je da se mi svađamo oko imena. Za početak. Uskoro će da se pobijemo samo zbog božjeg imena, i neće nam biti prvi puta da se pobismo. Ako ne ime,ma naći ćemo mi već nešto...
 
Natrag
Top