Rešenje za pušače???

Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Svi pricaju o slobodi izrazavanja,slobodi ovoj ili onoj .. cak i o slobodi seksualne orijentacije ali koliko vidim samo pusaci su posast protiv kojih se bore svuda u svetu.Zaista ne vidim razlog zasto toliko smetamo kad ovo sto radimo moze, ali i ne mora, da steti samo nama.
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
Svi pricaju o slobodi izrazavanja,slobodi ovoj ili onoj .. cak i o slobodi seksualne orijentacije ali koliko vidim samo pusaci su posast protiv kojih se bore svuda u svetu.Zaista ne vidim razlog zasto toliko smetamo kad ovo sto radimo moze, ali i ne mora, da steti samo nama.

Više šteti pasivnim pušačima ,nego aktivnim...To je dokazano milijardu puta...
Za doček 2009. sam bio na brodu površine 50m kvadratnih i bilo je oko 2000 ljudi...oko 23 sata smo morali na minusu da pootvaramo polovinu prozora jer nismo mogli da vidimo šank iz delova ispod separea...Toliko dima nije izašlo iz Termo-elektrane Nikola Tesla A poslednjh nedelju dana...kad se sneg na obali otopio ,sve vam je jasno...Da ne pominjem zagušljivost....pola broda je izašlo na palubu :D
 
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Nije prijatno tacno, ali verovatno ne bi bilo toliko gostiju da na brodu ne sme da se pusi..
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ja sam bivši pušač. Prestala sam da pušim pre čitavih 17 godina, tako da se osećam kao da nikada i nisam pušila, i stvarno mi smeta dim.
Ali, kad su prijatelji u pitanju, otrpim koliko mogu, mada se i oni trude da u mom prisustvu puše što manje.
"Diskriminacija" koju pušači osećaju jeste ružna, ali definitivno nisu svesni KOLIKO nama dim smeta, i kolika je šteta i po njihovo i po naše zdravlje.
U svakom slučaju, da se pre 17 godina nisam odlučila da ostavim cigarete, u današnje vreme verovatno bih. A sličica koju je moj dragi prijatelj i komšija Zexmon postavio je sasvim dovoljan razlog da se čovek zamisli...
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Meni je uvek više smetao vonj oznojanih tela ljudi koji se ne kupaju, ili se znoje kao veprovi pred parenje, a u svakom lokalu ima gomila takvih... Da ne pričam o napadnom parfemisanju devojaka, još kad se mirisi pomešaju...pa ćutim!
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Više šteti pasivnim pušačima ,nego aktivnim...To je dokazano milijardu puta...
To jednostavno nije tačno. Inače je višestruko preuveličana opasnost od pasivnog pušenja, a jasno je i iz kojih razloga, - da se izvrši što veći pritisak na pušače. Dim koji pušači izbacuju van iz svojih pluća, već je oksidirao u njihovom plućima, tako da je faktički bezopasan što se tiče njegovog nikotinskog učinka, ali može biti, i jeste, neprijatan nepušačima. Istina, onaj dio dima koji se izdvaja iz cigarete dok ga pušač ne uvlači u pluća, predstavlja stanovitu opasnost za nepušače jer nije oksidirao. Ali to nije ni deseti dio ukupnog dima od jedne cigarete.
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2009
Poruka
1.416

...citajuci vase odgovore...
tmi.gif

...osecam se bas ovako...
uziva.gif


21eqdfl.jpg


...sigurno vama nepusacima neko garatuje...
conf.gif

...zivot preko 100 godina...
prdim.gif

...ili zivecete duze od svakog pusaca...
krsti.gif

trt.gif


... najbolji prijatelj vam je pusac ili nepusac???

p.s. Pusac: Uvek ima adekvatan argument na kuknjavu nepusaca.


2hnz9t2.gif

64pe77.jpg

 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Kompaj Segundo je pušio kubanske cigare od pete godine života, pa je živeo 92-93 ne znam tačno.
Naravno da garancija nema, komšija. Sve je to individualno.
Ali, ja sam rešila da prestanem pre 17 godina i prestala sam.
Ne maltretiram narod oko sebe da u mom prisustvu niko ne sme da puši, ali molim da bar niko direktno ne duva dim u mene. To je sve.
Život je ionako čudo... :)
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2009
Poruka
1.545
... najbolji prijatelj vam je pusac ili nepusac???
Od 5 drugova i drugarica sa kojima sam najvishe u kontaktu samo jedno od njih puši. Moj deda je pušio 40 godina,jednoga dana je bacio paklicu i posle toga u životu nije stavio cigaretu u usta. E to je karakter!

p.s. Pusac: Uvek ima adekvatan argument na kuknjavu nepusaca.
Koji je vaš argument za pušenje uopšte? Zašto je čar duvaniti?
 
Natrag
Top