Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Prekinut obred na hrvatskom jeziku u Münchenu, vjernici zatvoreni u crkvi


U Münchenu je večeras prekinut uskrsni obred na hrvatskom jeziku, javlja za Artinfo čitateljica iz Kiseljaka koja se našla na mjestu događaja.
Kako kaže, muškarac je uletio u crkvu vičući “allahu ekber”! Trenutno su prema njenim riječima vjernici u crkvi zatvoreni a policija sa dugim cijevima nikome ne dozvoljava napustiti crkvu. Riječ je o Crkvi svetog Pavla odnosno Hrvatskoj katoličkoj župi.

Blicvijesti

A nedavno su vam gorili hramovi. Mi vam ne upadamo u crkve.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Dok se pojedini "hrišćani" bave "pacifizmom" i trube kako su progonjeni. Pravi Hrišćani trpe ovo, posebno na Uskrs:

Kod:
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=04&dd=21&nav_category=78&nav_id=1533231
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti ,i Tripo sami tvrdite da mi nismo Hriscani

Vi to bar tvrdite.

Sto se tice izraza "Hriscanin" on se danas olako upotrebljava, cak i pogresno.

Po bibliji Hriscanin je onaj koji je potpuno predan Hristu, nanovo rodjen, i promenjen ozivljujucom, preporadjujucom silom Svetog Duha.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ti ,i Tripo sami tvrdite da mi nismo Hriscani

Na stranu to što subotari, jer to im je ime odveka spamuju sve, pa i ovu temu, ali ipak ovo što si pomenula zaslužuje odgovor. Pa tako, evo i njega.

Neo judaizatorski otpad nema nikakva prava da sumnja u ičije Hrišćanstvo., jer Hrišćani nisu. Mogu američki trgovci lekovima protiv ćelavosti da tvrde i da je 1+1 jednako 5, pa ipak svi znamo da je 2. Tako i oni, mogu da lepe sebi etiketu Hrišćanstva, ali Hrišćani nisu.

Uz to od kada je biti Hrišćanin jednako shabatarenju? Pavle, Sveti Apostol Pavle jasno govori, a kroz njega progovara Bog, da je shabat senka. Mir i počinak je u Hristu, a ne u shabatu i prejedanju jabukama i pasuljem-grahom.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Prekinut obred na hrvatskom jeziku u Münchenu, vjernici zatvoreni u crkvi


U Münchenu je večeras prekinut uskrsni obred na hrvatskom jeziku, javlja za Artinfo čitateljica iz Kiseljaka koja se našla na mjestu događaja.
Kako kaže, muškarac je uletio u crkvu vičući “allahu ekber”! Trenutno su prema njenim riječima vjernici u crkvi zatvoreni a policija sa dugim cijevima nikome ne dozvoljava napustiti crkvu. Riječ je o Crkvi svetog Pavla odnosno Hrvatskoj katoličkoj župi.

Blicvijesti

A nedavno su vam gorili hramovi. Mi vam ne upadamo u crkve.
Aha, znaci radujes se sto su teroristi upali u crkvu da pobiju ljude!

Boze me sacuvaj ovakvog coveka!

Hriscanin ne postavlja ovakve stvari

Stvarno Hriscanin ne postavlja ovakve stvari i ne raduje se tudjoj nesreci, ali ti mu ne smes reci nista da ti ne napravi "igranku"!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Aha, znaci radujes se sto su teroristi upali u crkvu da pobiju ljude!

Opet tvoja projekcija, ako neko da neku vijest na osnovu čega ti znaš da se neko raduje?

Boze me sacuvaj ovakvog coveka!

Ti nisi svjestan svojih besmislenih komentara.

Stvarno Hriscanin ne postavlja ovakve stvari i ne raduje se tudjoj nesreci,

Dokaži da sam se radovao, a ne lupaj besmislice, ovo nije nivo djeteta od 4 godine.

ali ti mu ne smes reci nista da ti ne napravi "igranku"!

Naravno da ću i Marka da kritikujem zbog besmislenih komentara, nijedan dokaz, nijedno objašnjenje nije iznio za svoje tvrdnje.

Nisam ja ti da se dodvoravam crkvenim autoritetima, što obično vi radite.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Aha, znaci radujes se sto su teroristi upali u crkvu da pobiju ljude!

Boze me sacuvaj ovakvog coveka!



Stvarno Hriscanin ne postavlja ovakve stvari i ne raduje se tudjoj nesreci, ali ti mu ne smes reci nista da ti ne napravi "igranku"!

Ne znam Mire, šta je on postavio, osim ako se ne odnosi na onog teroristu u pokušaju koji je juče, na Uskrs ušao u Minhensku katedralu i stao da njače, poplašivši neke, dok su drugi, naše gore list istom pokazali neke stvari. Možda je i taj što je to vikao hteo da pravi igranku, pa je dobio šta je tražio. Barem delimično.

O onim nesrećnicima, braći Hrišćanima na Šri Lanki koje debili sotonini pobiše, i za koje se "igranka" majstor kao i uvek radije što nastradašpe, jer znaš Mire, ti ljudi nisu imali "bibliju" i nisu slavili shabat, te im je to, po ovima što se pasulja prejedaju pa odvaljuju ovakve stvari "zaslužena kazna".

Da, Bože sačuvaj, i sakloni od takvih ljudi. No šta ćeš, štiti ga virtuala, inače bi se lako mogao prepoznati po smradu sumpora koji mu iz dimnjaka izlazi.

Ne, Mire, smeš mu reći, jer to čemu se on raduje nije za radovanje, to što on zagovara nije niti će ikad biti za poslušanje i poštovanje. Nema autoritet. Nikakav autoritet.

Neka pravi igranku, neka radi šta god hoće, samo će postići dve stvari: Svi će videti da nema sluha, i da mu je instrument za sviranje mali.
 
Natrag
Top