Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ne, Mire, nije o tome reč. Radi se o narcisoidnom poremećaju ličnosti, tako čestom kod najglasnijih adventista. Takva je bila i Elen Gould White. Takvi traže samo jedno, poslušnost i gledanje u njih kao u bogomdane, tačnije kao u boga.

Vidiš li gde nas je dovelo njihovo ponašanje? Umesto da normalno pričamo o temama vezanim za veru počeli smo da se bavimo psihoanalzom sagovornika. Pa i to su oni prvi započeli, ja sam im bio predmet analize. Kako reče narodna poslovica: đavo niti ore, niti kopa, nego po ceo dan smišlja neko zlo.

E moj EGWajtista, i ti si se usudio da govoris o necijem ponasanju!
Pa ko se gore ponasa na ovom forumu od tebe? Koliko puta sam naglasi,
da od tebe na ovom forumu jos nismo culi
ni jedan pocan komentar, nego samo pljuvanja, klevete i uvrede.
I ti si se usudio da javno kazes: "Vidis gde nas je dovelo njihpvo ponasanje."
Darth to je sramota velika za tebe kao coveka i veroucitelja?
Tvoje ponasanje prevazislo je ponasanje svih nas zajedno.
Promeni nacin, ako mozes ili ces uzalud gubiti vreme u nistavilo.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
E moj EGWajtista, i ti si se usudio da govoris o necijem ponasanju!
Pa ko se gore ponasa na ovom forumu od tebe? Koliko puta sam naglasi,
da od tebe na ovom forumu jos nismo culi
ni jedan pocan komentar, nego samo pljuvanja, klevete i uvrede.

To je njegov duh, a kada sam ja to rekao, onda ste mi govorili nemoj da im napadaš crkvu, nemoj oštro sa njima.

Samo ja to vidim prije, a vi kasnije.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
To je njegov duh, a kada sam ja to rekao, onda ste mi govorili nemoj da im napadaš crkvu, nemoj oštro sa njima.

Samo ja to vidim prije, a vi kasnije.
To nije njegov duh vec tvoj duh, on samo odgovara na tvoje napade i uvrede. Tebe ovde trebaju svi da stave na ignore jer s jedne strane sramotis adventiste, jer si uzrokovao da vas svi odbace kao fanatike, a sa druge strane sramotis i celo Hriscanstvo!

Marko, normalno je da Darth misli da ste svi takvi, kad vas Tripo tako predstavlja.

Njemu treba objasniti, a ovog totalno ignorisati i osuditi. Zato sam i bio za osudjivanje, jer nikad ne mozemo imati normalnu diskusiju dok god ga svi ne osudimo za takvo ponasanje..
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
To nije njegov duh vec tvoj duh, on samo odgovara na tvoje napade i uvrede. Tebe ovde trebaju svi da stave na ignore jer s jedne strane sramotis adventiste, jer si uzrokovao da vas svi odbace kao fanatike, a sa druge strane sramotis i celo Hriscanstvo!
Marko, normalno je da Darth misli da ste svi takvi, kad vas Tripo tako predstavlja.

Mire, da li ovde samo Tripo predstavlja Adventiste ili nas ima vise?
Drugo, jesu li svi katoloci takvi kao sto vas je na ovom forumu predstavio Darth?
Koliko puta sam ga pozvao da otvori neku poucnu temo pa da diskutujemo o necemu sto je za sve korisno,
ali on stalno, bez prestanka samo pljuje i iznosi neistine o drugima.


Njemu treba objasniti, a ovog totalno ignorisati i osuditi. Zato sam i bio za osudjivanje, jer nikad ne mozemo imati normalnu diskusiju
dok god ga svi ne osudimo za takvo ponasanje. [/QUOTE]

Pa Mire, pocni da cistis smece ispred svoje kuce.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, da li ovde samo Tripo predstavlja Adventiste ili nas ima vise?

Osim tebe i Jovana Prezvitera ja iskreno nikog vise i ne smatram adventistom. A Tripo je uzeo sebi pravo da vas predstavlja, treba mu to pravo oduzeti.

Drugo, jesu li svi katoloci takvi kao sto vas je na ovom forumu predstavio Darth?

Ja nisam katolik, svejedno kako nas je on to predstavio?

Koliko puta sam ga pozvao da otvori neku poucnu temo pa da diskutujemo o necemu sto je za sve korisno,
ali on stalno, bez prestanka samo pljuje i iznosi neistine o drugima.

Pa zato sto je izazvan. Zar nisi i ti bio izazvan, zar nisam i ja bio? A ko je zapoceo? Niko drugi do Tripo. On nas je sve posvadjao.

Pa Mire, pocni da cistis smece ispred svoje kuce.

I jesam, rekao sam Shone-u i to javno da ne trebamo tako da diskutujemo.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ja nisam katolik, svejedno kako nas je on to predstavio?
Izvini, a kako sam ja to predstavio katolike? Zar trebam da budem pomirljiv sa onima koji pljuju Crkvu kojoj pripadam, a da pri tome nemaju na to nikakva prava i to čine samo da bi svojim bolesnim lažima i tumačenjima privukli druge u svoju korporaciju?
Uzgred, ti jesu katolik jer vidi:

εἰς μίαν ἁγίαν καθολικὴν καὶ ἀποστολικὴν ἐκκλησίαν·

Katolikam - Catholic - Katoličku Opštu, Sabornu Nema Crkva 28 fundamentala, nego je ovo osnov vere:


Πιστεύομεν εἰς ἕνα Θεὸν Πατέρα παντοκράτορα
ποιητὴν οὐρανοῦ καὶ γῆς ὁρατῶν τε πάντων καὶ ἀοράτων·
καὶ εἰς ἕνα Κύριον Ἰησοῦν Χριστὸν
τὸν υἱὸν τοῦ Θεοῦ τὸν Μονογενῆ,
τὸν ἐκ τοῦ Πατρὸς γεννηθέντα πρὸ πάντων τῶν αἰώνων,
Φῶς ἐκ Φωτός,
Θεὸν ἀληθινὸν ἐκ Θεοῦ ἀληθινοῦ,
γεννηθέντα οὐ ποιηθέντα,
ὁμοούσιον τῷ Πατρί,
δι' οὗ τὰ πάντα ἐγένετο·
τὸν δι' ἡμᾶς τοὺς ἀνθρώπους καὶ διὰ τὴν ἡμετέραν σωτηρίαν κατελθόντα ἐκ τῶν οὐρανῶν,
καὶ σαρκωθέντα ἐκ Πνεύματος Ἁγίου καὶ Μαρίας τῆς παρθένου,
καὶ ἐνανθρωπήσαντα,
σταυρωθέντα τε ὑπὲρ ἡμῶν ἐπὶ Ποντίου Πιλάτου,
καὶ παθόντα, καὶ ταφέντα,
καὶ ἀναστάντα τῇ τρίτῃ ἡμέρᾳ κατὰ τὰς γραφὰς,
καὶ ἀνελθόντα εἰς τοὺς οὐρανοὺς,
καὶ καθεζόμενον ἐν δεξιᾷ τοῦ Πατρὸς,
καὶ πάλιν ἐρχόμενον μετὰ δόξης κρῖναι ζῶντας καὶ νεκρούς,
οὗ τῆς βασιλείας οὐκ ἔσται τέλος·
καὶ εἰς τὸ Πνεῦμα τὸ Ἅγιον, τὸ Κύριον καὶ Ζωοποιόν,
τὸ ἐκ τοῦ Πατρὸς ἐκπορευόμενον,
τὸ σὺν Πατρὶ καὶ Υἱῷ συμπροσκυνούμενον καὶ συνδοξαζόμενον,
τὸ λαλῆσαν διὰ τῶν προφητῶν·
εἰς μίαν ἁγίαν καθολικὴν καὶ ἀποστολικὴν ἐκκλησίαν·
ὁμολογοῦμεν ἓν βάπτισμα εἰς ἄφεσιν ἁμαρτιῶν·
προσδοκῶμεν ἀνάστασιν νεκρῶν,
καὶ ζωὴν τοῦ μέλλοντος αἰῶνος. ἀμήν.

Верую во единаго Бога Отца, Вседержителя, Творца небу и земли, видимым же всем и невидимым.
И во единаго Господа Iисуса Христа, Сына Божия, Единороднаго, Иже от Отца рожденнаго прежде всех век. Света от Света, Бога истинна от Бога истинна, рожденна, несотворенна, едино-сущна Отцу, Им же вся быша. Нас ради человек и нашего ради спасения сшед-шаго с небес и воплотившагося от Духа Свята и Марии Девы, и вочело-веч-шася. Распятаго же за ны при Понтийстем Пилате, и страдавша, и погребенна. И воскресшаго в третий день, по Писаниям. И возшедшаго на небеса, и седяща одесную Отца. И паки грядущаго со славою судити живым и мертвым, Его же Царствию не будет конца.
И в Духа Святаго, Господа, животворящаго, Иже от Отца исходящаго, Иже со Отцем и Сыном спокланяема и сславима, глаголавшаго пророки.
Во едину святую, соборную и Апостольскую Церковь. Исповедую едино крещение во оставление грехов. Чаю воскресения мертвых и жизни будущаго века. Аминь.


Mire, ne nasedaj na njihove provokacije.

Pa zato sto je izazvan. Zar nisi i ti bio izazvan, zar nisam i ja bio? A ko je zapoceo? Niko drugi do Tripo. On nas je sve posvadjao.

Da jesam bio izazvan. Ali to Mire ne znači da iznosim neistine. Prihvatanjem i priznavanjem da su njihove zamerke "tačne" ja bih govorio neistinu, tačnije prenosio neistine. A to ne radim. Sve što sam ikada rekao, i što ću govoriti o adventistima nije laž, nego istina i to o njima govore drugi, na osnovu dokaza.
Tripo je samo najglasniji u svom izazivanju. Ništa više. I nije on uneo razdor, nego adventističko nametanje doktrine njihve "vere". Budalasto i tvrdoglavo ponašanje Tripa je jedno, i sa njime se može i mora izboriti, ali ono što stoji iza njega je glavni uzrok rasprava. A to je adventizam, ma šta ta hereza bila.


I jesam, rekao sam Shone-u i to javno da ne trebamo tako da diskutujemo.

Mire, rekao si ti, ja poslušao, pa opet me optužuju da lažem. Dakle? Ko treba da čisti? Mi ili oni? O kakvom čišćenju je reč ako se implicitno zahteva da se njima ostavi pravo da nameću svoju doktrinu i da druge koji osporavaju tu doktrinu nazivaju lažovima?

Žao mi je, ali neće to tako ići.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Uzgred, ti jesu katolik jer vidi:

I jesam, jedna je saborna i apostolska crkva.

Da jesam bio izazvan. Ali to Mire ne znači da iznosim neistine

Nisam ni rekao da iznosis neistine. Samo oni to tako vide...

Mire, rekao si ti, ja poslušao, pa opet me optužuju da lažem. Dakle? Ko treba da čisti?

Oni treba da ciste, jer mi smo se saglasili da promenimo nacin diskusije, a oni jos ne mogu dovesti ovog u red.

Dakle mora postojati njihova volja da do toga dodje..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Oni treba da ciste, jer mi smo se saglasili da promenimo nacin diskusije, a oni jos ne mogu dovesti ovog u red.

Dakle mora postojati njihova volja da do toga dodje..

Ne mogu oni sebe dovesti u red. No to sada i nije bitno.
U pravu si, potrebna je volja, ali je za sada oni ne pokazuju. Nadam se samo da to nije iz razloga što bi po njihovom to značilo otpadanje od "vere". No ni to mi nije bitno. Ni ti, ni ja, niti bilo ko im može nametnuti nešto.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
dakle vidjeli smo da su goreli hramovi RKC, Islama i PC.

Da li je to slučajno?

Srbi među najreligioznijima u Evropi?

Makedonija je država sa najvećim brojem vernika u Evropi, sledi je Rumunija, Srbija je na petom, a kolevka katoličanstva Italija na šestom mestu, pokazalo najnovije istraživanje.

Makedonija je država sa najvećim brojem vernika u Evropi, sledi je Rumunija, Srbija je na petom, a kolevka katoličanstva Italija na šestom mestu, dok se Hrvatska uopšte ne pominje u anketi sprovedenoj u 57 zemalja o stepenu religioznosti po narodima koju je izradio Galup internešnal.

U opsežnom istraživanju čije rezultate prenosi podgorički dnevnik "Vijesti" pod naslovom "Vulgarna religioznost Balkana", ne pominje se ni religioznost stavnoštva Crne Gore.

Pozivajući se na rezultate istraživanja, 77 odsto ispitanika među Srbima potvrdilo je da sebe smatra religioznim, dok se globalna statistika, kako se navodi, zaustavlja na 59 odsto.

Ispitivanje je, piše list, pokazalo da se broj vernika u Srbiji poslednjih godina konstatno povećavao, dok je isti broj u istom periodu, globalno uzev, bio u neprestanom opadanju.

"S tako visokim rezultatima, Srbija se lako popela na nekad nezamislivo, zavidno peto mesto po religioznosti među evropskim državama. Međutim, još daleko veće iznenađenje priredila je Republika Makedonija koja se sa impresivnih 90 odsto religioznih ispitanika lako ustoličila kao nova najreligioznija zemlja Evrope. Odmah iza nje nalazi se Rumunija (89 odsto, slede Moldavija (83 i Poljska (81, Srbija je na petom mjestu, tek na šestom je kolevka katoličanstva, Italija, dok se crkvi tradicionalno odana Hrvatska u objavljenim rezultatima ove ankete uopšte i ne spominje", navodi podgorički dnevnik.
Mondo

A šta kaže Jakov?



Kakva je korist, braćo moja, ako ko reče da ima veru a dela nema? Zar ga može vera spasti?
 
Natrag
Top