Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Čekaoci subote nude ropstvo zakonu.
Poglavica se sprema uskoro postati Bogom kad privede sebi pod skut i ono malo preostalih vernika.
Čekaoci subote su davno među svojima i izvršavaju poglavicin nalog o ljubljenju brat brata zato su tamo homoseksualci na najvišem položaju zbog velike ljubavi prema svim muškim.
 
Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
Taj Taramana, presao je sve granice ljudske kulture, a da i ne giovorimo o hriscanstvu.
U svakom njegovom komantaru izrazava se mrznja prema drugima ljudima i svojim laznim ucenjem suproti se Bibliji, Bogu i zdravoj logici. Prema tome ne vidim nikakvu potrebu niti korist ikakve diskusije sa njim. Ja bih ga pustio neka diskutuje sam sa sobom, jer i jeste iznimka na ovom forumu. Mozda on to i ne primecuje da sve njegove izjave suprote se Hristovom Jevendjelju. On bi po Staljinovom i Titovom sistem gresnike posalo u kamenolom, dok je Hristos iste blagim duhom pozvao da napuste greh i prime nagradu koja ceka bobednike greha. Svetu je potrebna ljubav,a ne mrznja i osveta.
Ipak, svako daje ono sto ima.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ipak, svako daje ono sto ima.

A šta Maričelo ima?
Nereče ti ko vas prevari masončine ili Jovan ko to uči laž jarane...kako uvek bežiš krijući noge glumiš finoću a čuli smo i vašu drugu stranua da ne pominjem onu životinjsku LGBT i naravno da sam protiv toga jer sam verujući čovek kome nedelja nije žig i koji nema repate Turke i krilate konje niti pogađa datume kao vi lažni proroci i ulažni učitelji.

Kome treba vaša pouka slobodno neka traži od vas ništa ja ne branim.Kome treba bratska ljubav ona LGBT neka vam se pridruži meni tamo mesto nije.Ovde sem vas jelenaša ne vidim nikog nastranog ni u jednom pogledu čak su i oni Rašini robovi manje zlo od vas.

Dakle,ko laže tvoji ili Jovan po pitanju spaljivanja?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.322
Čekaoci subote nude ropstvo zakonu.
Poglavica se sprema uskoro postati Bogom kad privede sebi pod skut i ono malo preostalih vernika.
Čekaoci subote su davno među svojima i izvršavaju poglavicin nalog o ljubljenju brat brata zato su tamo homoseksualci na najvišem položaju zbog velike ljubavi prema svim muškim.

Život ti vrati ono što mu daš |Mudre priče

Otac i sin su jednog dana otišli u šetnju u planinu. Iznenda je sin zapeo o korijenje koje je izronilo iz zemlje i padajući na pod uzvikivao je “Ajjj!”.

Nakon toga je čuo iz daljine krik “Ajjjjj!”.
Toliko je bio znatiželjan da je zaboravio na bol i odlučio potražiti osobu koju je čuo. Dječak glasno upita “Tko je to?”, a dobio je odgovor “Tko je to?”. Sav bijesan, dječak odluči ponovno upitati: “Kukavico!” Glas odgovori: “Kukavico!” Dječak pogleda oca i upita ga: “Tata, što se ovo događa?”

I otac pokuša objasniti sinu pa mu reče “- Sine”, “poslušaj sad.“ Tada otac iz sveg glasa viknu: “Lijep si! “Glas odgovori: “Lijep si!” Otac ponovo uzviknu: “Hvala ti!” Glas reče: “Hvala ti!” Dječak je stajao iznenađen, ali još uvijek ne shvaćajući što se događa.

I tako mu otac pođe objašnjavati: “Sine, ljudi ovo zovu “jeka” ili “eho”. Ali, to je ustvari “život”.

Život ti uvijek vraća ono što ti daješ. Život je ogledalo tvojih djela. Želiš li više ljubavi, podaj više ljubavi. Želiš li više dobra, podari više dobra. Želiš li razumijevanje i poštovanje, tada razumijevaj i sam poštuj. Ako želiš da ljudi budu strpljivi s tobom i da te poštuju, tada i ti budi strpljiv s ljudima i poštuj ih. Ovo pravilo odnosi se na svaki aspekt života. Život ti uvijek vraća ono što daješ. Tijek tvoga života nije slučajnost, on je ogledalo tvojih djela.”

Kod:
http://mudremisli.net/

Taj Taramana, presao je sve granice ljudske kulture, a da i ne giovorimo o hriscanstvu.
U svakom njegovom komantaru izrazava se mrznja prema drugima ljudima i svojim laznim ucenjem suproti se Bibliji, Bogu i zdravoj logici. Prema tome ne vidim nikakvu potrebu niti korist ikakve diskusije sa njim. Ja bih ga pustio neka diskutuje sam sa sobom, jer i jeste iznimka na ovom forumu. Mozda on to i ne primecuje da sve njegove izjave suprote se Hristovom Jevendjelju. On bi po Staljinovom i Titovom sistem gresnike posalo u kamenolom, dok je Hristos iste blagim duhom pozvao da napuste greh i prime nagradu koja ceka bobednike greha. Svetu je potrebna ljubav,a ne mrznja i osveta.
Ipak, svako daje ono sto ima.

Mržnju je pronašao čovjek.Volite grešnike, ali mrzite grijeh.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Tako Božji prorok vikne:
,, OGANJ IZLAZI IZ PROROČKIH USTA I UNIŠTAVA NEPRIJATELJE,,
a eho ide:
,,OGANJ IZLAZI IZ USTA NAPRIJATELJA I SPALIĆE PROROKE,,
Prorok onda reče: LAŽEŠ
I ovog puta eho ponovi isto LAŽEŠ.
Ko je tu zapravo slagao onaj što je prvi izgovorio ili onaj što je ponavljao?

Ako kažeš onaj što je prvi izgovorio onda je Božji prorok lažov.
Ako kažeš onaj što je za njim ponavljao onda znaš da su masoni sa Jelenom na čelu lažovi a ovi papagaji su svedoci lažova.
 
Učlanjen(a)
06.03.2016
Poruka
175
A šta Maričelo ima?
Nereče ti ko vas prevari masončine ili Jovan

Odgovor? Nas niko nije prevario! Medjutim, vestica Taramana je pokusao da nam podmetne nekoga drugoga umesto Urije Smta, i time je hteo da ubedi formase da su adventisti "masoni".
Taramana misli da smo mi deca pa moze da nas vodi i vvara kako hoce.
Medjutim, kad sam izneo podatke dveju razlicitih licnosti, Tarapana se sakrio da niko nije znao gde je.
Tu se vidi Tarmanino postenje i hriscanstvo. Sacuvaj nas Boze o takvih "hriscana"

Zao mi je samo sto je i Mirea namagarcio pa je i on siroma poverovao da je Taramana posten covek koji iznosi istinu, a nije znao da je to smutljavina i prevarant. Taramana je mason!

Cekamo da se Taramana izvine svima formasima za bezobrazluk i laz koju je hteo da podvali adventistima.
To je samo slika Tarame, jer njemu to i prilici.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Taramana, ti ne znaš šta pričaš, i ropstvo zakonu nazivaš to što neko ljubi svog bližnjeg da neće da ga ubije, da mu ukrade, da učini preljubu sa njegovom ženom, da neće lagati i svedočiti lažno, da neće poželeti tuđe, da će poštovati Boga i njemu se klanjati a ne delima ruku svojih, da će ga poštovati kao tvorca, itd..

Da li je sloboda koju ti propagiras - da se krši sve ovo gore šro sam naveo?

Šta je onda po tebi sloboda za onoga kome ti učiniš sve gore navedeno u ime te slobode, da ga ubiješ, da mu ukradeš, učiniš preljubu sa njegovom ženom.. itd.

Taramana, jer znaš kako glasi osnovni zakon koji propagira osnivač satanističke crkve Anton La Vej.
On glasi: "ČINI ŠTO TI JE VOLJA, TO NEKA TI BUDE CEO ZAKON"

Sam zaključi na osnovu ovoga čiji zakon ti ovde na forumu plasiraš..
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
HRIŠĆANI SE UJEDINJUJU: Papa Fanja i patrijarh Kiril potpisali deklaraciju o verskom jedinstvu!
Planeta 23:23, 12.02.2016. 5902

POČEO ISTORIJSKI PROCES: Sastanak dvojice velikodostojnika na Kubi mnogi su okarakterisali kao antologijski jer se sličan nije dogodio od 1054. godine. U deklaraciji potpisanoj posle susreta koji je trajao oko dva sata, poziva se na mir u Siriji, Iraku i Ukrajini, a Evropa da "zadrži veru u svoje hrišćanske korene"



HAVANA - Istorijski susret poglavara Ruske pravoslavne crkve i Katoličke crkve pape Franje i patrijarha Kirila (69) na Kubi danas je počeo, ni manje ni više, nego sa tri poljupca, koje su dvojica velikodostojnika razmenili još na aerodromu „Hose Marti“ u glavnom gradu Kube Havani.

Takav početak sastanka, o kojem već danima bruji ceo svet jer je prvi takve vrste još od raskola unutar hrišćanske crkve 1054. godine, najavljen je iz Moskve dan pre polaska patrijarha Kirila ka Kubi. Papa Franja i patrijarh Kiril potpisali su večeras u Havani zajedničku deklaraciju o verskom jedinstvu. U deklaraciji potpisanoj posle susreta koji je trajao oko dva sata, poziva se na mir u Siriji, Iraku i Ukrajini, a Evropa da "zadrži veru u svoje hrišćanske korene".
Papa Franja je rekao da su poglavar Ruske pravoslavne crkve ; i on razgovarali "jasno i direktno"i da on "jako ceni njegovu (Kirilovu) želju za jedinstvom".
Sastanak pape i patrijarha Kirila smatra se istorijskim dogadjajem posle skoro hiljadugodišnje podele hrišćanstva na istočnu i zapadnu crkvu. Sastanak je održan na aerodromu u Havani.

"Sastajemo se u pravo vreme i na pravom mestu. Želim još jednom da naglasim da je to božja volja", rekao je Kiril na početku susreta sa papom. Papa Franja je uzvratio "Konačno" i "mi smo braća". Na početku susreta papa Franja i patrijarh Kiril razmenili su poklone koji su duboko simbolični i prate istoriju nekad napetih odnosa izmedju istočne i zapadne crkve, anvele su agencije.

Papa Franja i ruski patrijarh Kiril razmenili su poklone koji imaju duboko simboličko značenje. Papa je patrijarhu Kirilu doneo relikvijar u kojem su mošti Svetog Chirila Aleksandrijskog koji je živeo u 5. veku i koga poštuju i katolička i pravoslavna crkva, prenosi AP. Patrijarh Kiril je papi Franji poklonio malu repliku ikone Bogorodice Kazanske.

Kazanska ikona Majke Božije smatra se jednom od čudotvornih pravoslavnih ikona i veoma je poštovana u Rusiji. Smatra se zaštitnicom ne samo Rusije već čovečanstva, mira i pravde. Ruski patrijarh Kiril i papa Franja sastali su se večeras u Havani, što je prvi susret poglavara dve crkve od raskola 1054. godine.


Spasenje hrišćana

Takođe, istaknuto je da se očekuje da će razgovor dvojice poglavara predstavljati ključan trenutak u prevazilaženju zategnutih odnosa između Istoka i Zapada i da će uspostaviti red između dve crkve, a i doprineti spasenju hrišćanskih vernika širom sveta, posebno u područjima zahvaćenim krvavim ratovima.

Juče je na Kubu prvi, i to u pratnji delegacije od oko 100 ljudi, stigao patrijarh Kiril, kog je na aerodromu dočekao predsednik te ostrvske zemlje Raul Kastro.
- Primite pozdrave od ruskog naroda - pozdravio je patrijarh Kiril okupljene Kubance i zahvalio funkcionerima te zemlje što su omogućili njegov susret s papom Franjom.

Ubrzo potom u Havanu je doputovao i poglavar Rimokatoličke crkve, a mediji su preneli njegove reči iz aviona kojim je dolazio na Kubu.

Dva sata razgovarali

- Rusija i Kina su mi u srcu - rekao je on nakon što su ga novinari upitali da li planira da uskoro ode u Rusku Federaciju i eventualno se sastane s predsednikom te zemlje Vladimirom Putinom.

Dvojica velikodostojnika su ubrzo nakon dolaska u Havanu održali dvosatni sastanak. Iako se još od prvog dana kad je najavljeno da će se njih dvojica sresti govorilo da verovatno neće biti nekih značajnijih zaključaka, taj razgovor ipak se smatra antologijskim. Njih dvojica potpisali su deklaraciju o položaju hrišćana, a u središtu njihovog razgovora bio je apel o zaustavljanju progona hrišćana i uništavanja njihovih svetinja na Bliskom istoku.

Tokom sastanka patrijarh Kiril je govorio ruski, dok se papa Franja koristio španskim. Zbog toga je među njima posredovao prevodilac, ali su se obojica u nekim momentima služili i engleskim.

Inače, papa je nakon susreta s patrijarhom Kirilom otišao u Meksiko, dok bi poglavar Ruske pravoslavne crkve trebalo da na Kubi ostane još nekoliko dana. Planirano je da se sastane i s Fidelom Kastrom i održi liturgiju u pravoslavnoj crkvi u Havani, čije je utvrđivanje Rusija podstakla 2008.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Čist dokaz da odlasci u manastir ništa ne pomažu. Kako objasniti ovakvu kontradikciju. Masa koja hrli u manastir i masa koja ej drogirana i zombirana.




UPOZORENJE MONAHA SA OSTROGA: "Omladina nam je zombirana i nadrogirana, stvorili smo pakao!"
Društvo odvlači roditelje van kuće, preopterećeni su, nemaju vremena za decu. Vaspitavani smo bez ljubavi. Zato imamo epidemiju psihičkih bolesti, objašnjava monah
Autor: ekspres.net Foto: Wikipedia
Vreme: 18:09h | 23. jun. 2016.

3




34418-ostrog-580x0.JPG


Otac Arsenije Jovanović (56), monah Srpske pravoslavne crkve, prošao je dug put od Senjaka, elitnog dela Beograda u kojem je odrastao i proveo deo mladosti, do Ostroga, gde danas sa bratijom služi Bogu.



Kao mladić, koji je u vreme osamdesetih "imao sve", a opet osećao neizrecivu prazninu i besmisao, bio je svedok tragične sudbine kruga vrhunskih umetnika, muzičara, slikara stare SFRJ koji su, zajedno sa njim, beg od tog istog besmisla potražili u još većem ništavilu - drogi. Većina je umrla. Ili su se predozirali, ili su ih pokosili hepatitis i sida.



O životu pre monašenja napisao je knjigu "Bog i rokenrol", svedočenje i uspomenu na preminule prijatelje i poznanike. Neki su mu zamerili, nekima je knjiga spasila život.

Danas monah Arsenije odiše nenametljivim mirom čoveka koji je "probao sve i prošao svud" i na kraju se vratio usvoj dom, tamo gde je oduvek pripadao, a da toga u početku nije bio svestan.



Iako živi i moli se u ostroškoj vrleti, u kontaktu je sa mnogim mladim urbanim ljudima koji kod njega dolaze po savet, mučeni istim onim besmislom sa kojim se i sam kao momak borio.



"Sve je gore i gore. Ludnice su sve punije, zatvori prebukirani. Dileri, narkomanija, seksualne mutacije u odnosu na ono što je prirodno. Tu su i moderni komunikacioni uređaji, brzina, sve je na dugme, sve je dostupno, a opet smo prazni. Izloženi smo megaprilivu informacija, a kultura nam je nula. Do skoro su još neke vrednosti i postojale, ali ulaskom u Treći milenijum i one polako nestaju. Na delu je surovo robovanje megakorporacijama i manjini koja vlada svetom i pravi globalni biznis zabave. Potrebno je što banalnijim i lascivnijim sadržajem privući decu, mlade. Tu istu našu decu koja imaju sve površnije vaspitanje i sve manje opšte kulture. Takvi su prijemčivi za najbanalnije sadržaje koji stimulišu najniže porive", kaže otac Arsenije za Ekspres.net.



Hedonizam se, objašnjava otac Arsenije, promoviše kao vrhunska vrednost.



"Ne prođe ni 24 sata bez stimulansa, od slabijih, poput kofeina i nikotina, preko alkohola, do droge i seksa. Moji preživeli prijatelji mi pričaju da je u Njujorku sramota da kažeš da nisi imao barem jednu gej vezu. Neka si hetero, ali moraš da imaš i neku gej avanturu, makar i seksualnu da bi te smatrali za "civilizovanog". Čovek ide ka materijalnom progresu, a propada duhovno. Sve više se govori o kraju sveta, ali mislim da ovo nije kraj. Čovek je sposoban i za gore stvari", kaže ostroški monah.



Brzina koju živimo i koja nam je nametnuta vodi, kaže, na psihijatriju, kod dilera, u javnu kuću ili u – restorane:



"Zašto su na Zapadu ljudi predebeli? Zato jer im je duša beskrajno gladna, a telo im je sito. Oni jedu da utole glad, ne fizičku, već duhovnu, a ona ne može da se utoli hranom u fast fudu."



Uzrok ovakvog stanja je, prema rečima oca Arsenija, nedostatak ljubavi.



"Nema ljubavi. Društvo odvlači roditelje van kuće, preopterećeni su, nemaju vremena za decu. Vaspitavani smo bez ljubavi. Zato imamo epidemiju psihičkih bolesti. Od lakših, poput anksioznosti, strahova i depresije, pa do najtežih stanja. To sve potiče od uništavanje žene koja gubi dva svoja najmoćnija oružja: ženstvenost i ljupkost.Izgubivši kontakt sa Bogom i onim što joj je Bogom dano takmiči se sa muškarcem. Deca odrastaju u tom ambijentu i kada majke izgube svoju crtu žene, onda i devojčice, njihove ćerke, postaju još gore. Muška deca počinju da mrze majke koje ih nisu vaspitale da vole ženski rod i to stvara ambijent nasilja u kojima muškarci maltretiraju žene i decu. Gubi se svaka mera", kaže otac Arsenije.



On objašnjava zašto se koplja najviše lome oko omladine i zašto se i na globalnom nivou pokušava perfidna kontrola mladih.



"Na Pravnom fakultetu u Podgorici redovno je održavana tribina koja je zatvorena posle mog predavanja na kojem sam govorio o narkomaniji i rokenrolu. Rekao sam da nam je omladina zombirana, nadrogirana. To se nekima nije dopalo. Zašto? Zato što je omladina najzdraviji deo društva. Čovek srednjih godina je ucenjen poslom, decom. Omladina je rasterećena i može da pokrene promene. Sistem to zna i ne želi da se istina čuje. Sećam se mog vremena. Vođe najvećih rokenrol bendova bile su izmanipulisane od sistema. Mislili su da su borci, neki buntovnici, ustvari, sistem je preko njih kontrolisao omladinu. Dođu klinci na koncert, izduvaju se, izmitinguju, kažu: Kako nam je dobro u ovom mekom komunizmu, i ne bune se. Onda im još ubace drogu i završe posao."



Otac Arsenije kaže da u ovom vremenu naša pravoslavna crkva, odnosno sveštenici moraju da budu spremniji da daju odgovore omladini.



"Mi i ne znamo šta je to pravoslavlje. Čak i mnogi naši sveštenici ne znaju kojom silom raspolaže pravoslavlje. Dođe im mlad čovek sa problemima, oni ga pošalju na psihijatriju. Ne znaju da je molitva ta koja ima silu isceljenja. Toga i neki u Crkvi nisu svesni. Kada kod mene dođe neki mlad čovek sa problemima, molitva je vrhovna terapija. Mi imamo fiziološki i duhovni imunitet. Duhovni imunitet brani nas od demonskih sila, kao što nas fiziološki brani od virusa. Molitva izbacuje zlo i priprema nas za vrhovni susret kada srce prestane da nam kuca, kada se naš duh, duša i ličnost spremaju za novo rođenje. Molitva menja zakonitosti vremena i zakonitosti fizike. Usporava starenje. Pustinjaci su živeli po 100-120 godina. Molitva je najbolji botoks", objašnjava otac Arsenije i dodaje da je Crkvi potreban aktivniji misonarski rad, ali ne ka onima koji su već u Crkvi, nego kao onima koji su van nje.



Ima, kaže, i savremenih, obrazovanih sveštenika, sposobnih da se urbanim mladim ljudima obraćaju njihovim jezikom.

"Moraš da znaš o kulturi, umetnosti, muzici, nauci, da sagovornik vidi da ti znaš kroz šta on prolazi. Nedovoljno je samo da pričaš kako je Hristos vaskrsao", pojašnjava monah Arsenije.



Lek za sve je ljubav, poručuje na kraju monah.

"Ljubav se, nažalost, sve više poistovećuje sa pohotom. Ljubav je kada volimo čoveka onakvog kakav jeste i ne trudimo se da ga menjamo. Ljubav je žrtva. U ljubavi najviše treba da tražimo od sebe, ne od drugog. Treba više da razmišljamo kako se odnosimo prema voljenoj osobi i ona će ona isto tako da se odnosi prema nama. To je uzajamno i sa voljenom osobom i sa decom i sa roditeljima, prijateljima. A, dešava se suprotno. Tražimo za sebe, ne dajemo, prigovaramo onome pored nas da nam ne daje ono što mislimo da nam pripada i dolazi do razlaza. Ako znamo da je i Hristos između dvoje ljudi koji se vole, onda je ljubav, po mom mišljenju, potpuna", poručuje otac Arsenije.

Otac Arsenije objašnjava kako to sami pravimo pakao sa kojim se suočavamo i za života, ali i kada naše srce prestane da kuca.



"Sami stvaramo pakao. Nije Bog stvorio pakao, mi ga stvaramo. Autodestruktivnim životom, zlim pomislima i delima uništavamo dušu, srce, um koji suočavanje sa božanskom, netvarnom svetlošću posle smrti doživljavaju kao mučenje i pakao. Kao što se bolestan čovek sklanja od sunca, tako i bolesnoj duši smeta i muči je svetlost božanske ljubavi sa kojom se suočava posle smrti tela", zaključuje otac Arsenije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Manastiri i samostani u ovom vremenu enormnog porasta i ekspanzije greha na globalnom nivou - služe za izolaciju i beg od sopstvene nemoći da se čovek suoči sa grehom i njegovim uticajem u svetu i sebi samome, tako što će se pobeći iz sveta, i sakriti od svetovnih uticaja i van njihovog domašaja.
Takvo stanje čoveku može doneti prividnu sigurnost u izolovanosti od sveta i grešnih svetovnih uticaja - ali bez duhovnog napredka koji bi ostvario u samom kontaktu sa spoljašnjim svetom, gde kroz kontinuiranu pobedu nad onim što ga okružuje - on može ostvariti duhovno karakterno savršenstvo, živeti u svetu a ujedno biti isključen za ono što ga okružuje.
Borba sa grehom ne podrazumeva - da čovek skloni ispred očiju sve što u njemu stvara želju ( što bi značilo - skloniti uzroke želje ), već borba sa grehom znači - da ukloni samu želju iz srca, i u takvom stanju - ćovek i ako će gledati ono što bi u njemu stvorilo bilo kakvu vrstu grešne želje - on tu želju neće imati jer će od nje biti oslobođen.
Tako ljudi koji se odluče da odu u manastir i postanu monasi - nikada u stvari nisu stvarno pobedili svoje unutrašnje grešne porive koji postoje u srcu a koje ih vuku na greh, već su ih prividno ugasili izolovanošću od spoljašnjeg sveta, i nemogućnošću da gledaju bilo šta što bi u njima probudilo grešnu želju.

Takvo stanje je u suštini tavorenje u grešnom stanju, gde je greh u stvari uspavan, a ne stvarno iskorenjen iz čovekovog srca, i da bi se on probudio kada bi taj čovek bio izložen grešnim svetovnim uticajima, a da se u praksi to i dešava čak i u tom stanju izolacije - možemo videti u velikom broju seksualnih afera među monaštvom, i monaškim vladajućim strukturama, poput homoseksualizma, lezbejstva, i pedofilije, o čemu je pisala i ovdašnja štampa.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top