Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Kazi mi koliko je potroseno para da se sagradi ovo zdanje (a moglo je po vasem licemerju da se taj novac potrosi na siromasne i bolesne, da ste bili spremni ostati u temerinskoj u trosnoj kucici?) :

Mire, znaci jos nisi uspeo da nam slikas taj famozni luster?????

*Nemoj mi pricati pricice, za gradnju ovog objekta u Petra Drapsina u Novom Sadu ulozeni su milioni!
Hvalite se skromnoscu, pa sto ne ostadoste u temerinskoj ulici, u trosnoj kucici? Sto taj iznos niste poklonili siromasnima, bolesnima ili ugrozenima?

Mire, ili ti nije poznat rada Adventisticke crkve za siromasne u celom svetu, ili namerno iznosis gluposti. Koja crkva vise zrtvoje za siromasne i postradale od Adventisticke?
Optuzujes nas da smo dali mnogo novaca za izgradnju crkve. Upravu si nista se ne moze podici vrednoga bez da se uloze srerdstva.
Nego sta to tebi smeta sto Adventisti imaju tako lepu i ukusno opremljenu crkvu? Ti bi se sigurno radovao da je crtkva jaos uvek pod satorom ili u nekakvoj kolibi.
Zar zbilja mislis da nije trebalo uloziti sredstva za Dom Gospodnji? Svakako da je trebalo, a ti se zbog toga idalje nerviraj, nisi sam koji se nervira ima ih jos takvih.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Mire, znaci jos nisi uspeo da nam slikas taj famozni luster?????
Molim te Marko da se ne glupiras! Optuzujes katolicku crkvu za lustere, za zlato i bogatstvo a sami dajete ogromne svote novca na gradjevine! To je licemerno! Luster i jeste na slici!

Nego sta to tebi smeta sto Adventisti imaju tako lepu i ukusno opremljenu crkvu? Ti bi se sigurno radovao da je crtkva jaos uvek pod satorom ili u nekakvoj kolibi

Ne, nego vi se hvalite skromnoscu, pa sto onda ne praznujete Boga u kolibi u sumi? Nego dajete ogromne svote novca na prelepe gradjevine! I onda ako katolicka crkva to isto ucini, prigovarate!?

Cisto licemerje!

Zar zbilja mislis da nije trebalo uloziti sredstva za Dom Gospodnji?
Ja smatram da treba uloziti sredstva u crkvu, ali ti prigovaras nama sto ulazemo u gradjevinu a vi kad ulazete, onda ne prigovaras! Sta ste vi kao skromni?

Pa koga ti zafrkavas?

Lepo sam ti rekao, taj milionski iznos koji ste ulozili u gradjevinu trebali ste razdeliti siromasima i ostati u kolibi, pa bi imali moralno pravo nama da prigovarate i osudjujete za bogatstvo i na sta trosimo novac!

Obicno licemerstvo!

Mire, ili ti nije poznat rada Adventisticke crkve za siromasne u celom svetu, ili namerno iznosis gluposti.

"Usta moja hvalite me"!

O nasim delima se ne pise, jer mi dajemo tajno, ne ocekujemo hvalu ni od koga. Jedan primer sam ti naveo kako je crkva ljudima koji su ostali bez krova nad glavom pomogla i izgradila zgradu! (sve svojim sredstvima). Novine o tome ne pisu! A vi se hvalite svojim delima, platu ste vec primili!


Svakako da je trebalo, a ti se zbog toga idalje nerviraj, nisi sam koji se nervira ima ih jos takvih.

Nerviraj se ti, jer zadajes sebi autogolove besmislenim tvrdnjama, a tako i svojoj crkvi!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Posto se Tripo radovao "rusenju pravoslavnih crkava" (da vidimo sta ce sada reci?), nova vest je da nema nista od toga!

Rusenja i oduzimanja crkava nece biti! Narod je odlucio!

Na izborima u Crnoj Gori pobedila je prosrpska koalicija sa 41 mandatom vise (ocekuje se konacno prebrojavanje), dok je stranka Mila Djukanovica osvojila manje.

Kako navodi RTS:

"Народе Црне Горе, десила се слобода. Ко чека, дочека, након 31 године апсолутне власти морало се дести ово. Чињеница је да ко удари на Бога и Светог Василија, мора тако да прође", рекао је Кривокапић."
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoji moj Mire nikakva sloboda na zemlji.

Mi smo u ropstvu greha, i sotona je knez ovoga sveta.

Svet je u globalu obmanut od svih, politickih, drustvenih, i verskih organizacija.
Sve je moj Mire falsifikat.

Sto se tice Crne gore i crkava, jos moj Mire nisi naucio jednu osnovnu cinjenicu, a to je "DA CRKVA NE SPASAVA" pa bila ona Pravoslavna, Rimokatolicka, Protestantska, ili pak Adventisticka.

Ono sto spasava je covekova spoznaja reci Bozje, i kroz nju spoznaja svog sopstvenog stanja, kao i ljubavi Bozje i samog Boga spasitelja, i potpuno pokajanje sto podrazumeva odricanje od greha, predanje Bogu, i novorodjenje Svetim Duhom.

Evo poruke koja je upucena svima koji misle suprotno:


"Ovako govori Gospod nad vojskama, Bog Izrailjev: popravite svoje putove i djela svoja, pa ću učiniti da stanujete na ovom mjestu.
Ne uzdajte se u lažne riječi govoreći: crkva Gospodnja, crkva Gospodnja, crkva Gospodnja ovo je.
Nego doista popravite svoje putove i djela svoja, i sudite pravo između čovjeka i bližnjega njegova.
Inostrancu, siroti i udovici ne činite krivo, i krvi prave ne proljevajte na ovom mjestu, i ne idite za drugim bogovima na svoje zlo.
Tada ću učiniti da stanujete od vijeka do vijeka na ovom mjestu, u zemlji koju sam dao ocima vašim.
Eto, vi se uzdate u riječi lažne, koje ne pomažu.
Kradete, ubijate i činite preljubu, kunete se krivo, i kadite Valima, i idete za drugim bogovima, kojih ne znate;
Pa onda dohodite i stajete preda mnom u ovom domu, koji se zove mojim imenom, i govorite: izbavismo se, da činite sve ove gadove.
Je li ovaj dom, koji se zove mojim imenom, u vašim očima pećina hajdučka? Gle, i ja vidim, veli Gospod" ( Jeremija 7. 3 - 11 )
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Posto se Tripo radovao "rusenju pravoslavnih crkava" (da vidimo sta ce sada reci?), nova vest je da nema nista od toga!

Rusenja i oduzimanja crkava nece biti! Narod je odlucio!

Na izborima u Crnoj Gori pobedila je prosrpska koalicija sa 41 mandatom vise (ocekuje se konacno prebrojavanje), dok je stranka Mila Djukanovica osvojila manje.

Kako navodi RTS:

"Народе Црне Горе, десила се слобода. Ко чека, дочека, након 31 године апсолутне власти морало се дести ово. Чињеница је да ко удари на Бога и Светог Василија, мора тако да прође", рекао је Кривокапић."

Ne radujmo se previše rano. Jer među onima koji su protiv Mila, je i ovaj:

FB_IMG_1598937240630.jpg

U crvenoj majci, uslikan sa ..... khma, khm, khm...

Ps. Iako će možda nekome ovo ličiti na politiku, na žalost nije, jer osoba sa fotografije, u beloj majici je Miroljub Petrović, "biblijski pravoslavac", "stručnjak za sis", tako da ovo i te kako spada u forum religije.

Milo jeste nevernik i ljigavac kao i svi političari, ali ako se braća pravoslavni nadaju da će umesto njega doći neko bolji, bolje da dvaput promisle, jer sektaški otrov, sektaška kuga im je tu.

Uzgred, brate, ovo je još jedan od dokaza kako se "moralni" upuštaju u blud s političarima.... :cool:
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ne radujmo se previše rano. Jer među onima koji su protiv Mila, je i ovaj:

Pogledajte prilog 131045

U crvenoj majci, uslikan sa ..... khma, khm, khm...

Ps. Iako će možda nekome ovo ličiti na politiku, na žalost nije, jer osoba sa fotografije, u beloj majici je Miroljub Petrović, "biblijski pravoslavac", "stručnjak za sis", tako da ovo i te kako spada u forum religije.

Milo jeste nevernik i ljigavac kao i svi političari, ali ako se braća pravoslavni nadaju da će umesto njega doći neko bolji, bolje da dvaput promisle, jer sektaški otrov, sektaška kuga im je tu.

Uzgred, brate, ovo je još jedan od dokaza kako se "moralni" upuštaju u blud s političarima.... :cool:
Nemam pojma ko je momak sa slike u crvenoj majci?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Sto se tice Crne gore i crkava, jos moj Mire nisi naucio jednu osnovnu cinjenicu, a to je "DA CRKVA NE SPASAVA" pa bila ona Pravoslavna, Rimokatolicka, Protestantska, ili pak Adventisticka.
Ne, nego ti nisi naucio da ne postoji Hristos bez crkve, jer crkva je "telo Hristovo", i ona kontinuirano postoji na zemlji, preko nje dolazimo k njemu! Bez Hristove crkve spasenja ne moze ni biti, jer ona je "njegovo telo"! Ako poricemo crkvu na zemlji poricemo i njega samog koji je crkvu osnovao!

A za crkvu na zemlji Hristos je rekao da je 'ni vrata paklena nece nadvladati'!

Vi sigurno niste ta crkva jer niste odrzali kontinuitet postojanja kroz vekove. Vi ni u sumi niste odrzali kontinuitet pa ni u kolibi!

Reci mi gde je ta vasa crkva u kolibi ili u sumi gde ste vi sacuvali izvorne spise ili kontinuitet vere od apostola na ovamo?

Nema te crkve niti u sumi niti u pustinji koja opstala svo vreme do danas a da nije katolicka ili pravoslavna!

Niti imate kontinuitet "ucenja" odrzan do danas kroz vekove (jer bastinite one koji su hereze ucili i sa njima se identifikujete) niti imate fizicki dokaz postojanja nekakve crkve u sumi pustinji ili kolibi!

Nemate nista!

Ali glavno je da poricete crkvu koja je kontinuitet odrzala! Nije crkva jedino duhovna nebeska kategorija, vec i zemaljska, za koju je obecano da nece sa zemlje "nestati" nikad!

Ono sto spasava je covekova spoznaja reci Bozje

Ne bi bilo ni Novog Zaveta da nije bilo crkve da te spise sacuva! A koja je crkva sacuvala njegovu Rec?

Da nije mozda vasa crkva u "sumi ili kolibi"?

Pa gde je ta koliba, da u nadjemo "izvorne rukopise" koje ste vi sacuvali?

Tacno se vidi, da je rukopise na cuvanje poverio Bog - "svojoj crkvi", a to smo mi!

Svi rukopisi koji danas postoje u "nasem su vlasnistvu"! Mi smo ih ustupili muzejima (neke od njih) , i bez nase dozvole ni jedan rukopis nije dat javnosti!

To pokazuje, cija je zapravo Rec, i kome ju je Bog poverio na cuvanje!

Vama sigurno nije! Vi ste je od nas ukrali, da mlatarate njom i napadate!

Ne uzdajte se u lažne riječi govoreći: crkva Gospodnja, crkva Gospodnja, crkva Gospodnja ovo je

Ove reci ne poricu "postojanje crkve" na zemlji, vec uce da nije dovoljno doci u crkvu klanjati se Bogu, a onda nastaviti raditi suprotno od onoga sto crkva uci, to nista ne pomaze! I to je smisao teksta!

Ne mozes ti nicim dokazati da crkva na zemlji gubi svoj kontinuitet postojanja u bilo kom vremenu, ili da postaje "imaginarana" duhovna kategorija bez jasno definisane organizacije i vodjstva!

Dakle, crkva vodi spasenju, pa bila ona i mala i sastojala se samo od par ljudi, ali mora postojati! I mora imati "kontinuitet ucenja" kroz vekove! A vi to niste imali, vec kontradiktorna suprtotna ucenja bolje reci "jeresi"!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nemam pojma ko je momak sa slike u crvenoj majci?

To ti je brate, predsednik i frontmen crnogorske stranke Crno na belo - Dritan Abazović. Inače jedne od onih koje su pomerile tas na vagi u korist protivnika MIla Đukanovića...

Ne bi bilo ni Novog Zaveta da nije bilo crkve da te spise sacuva! A koja je crkva sacuvala njegovu Rec?

Ne bi bilo ni Starog Zaveta, ne zaboravi da sledbenici mater heresia (Sola Scriptura) imaju skraćen kanon Starog Zaveta.... Ujedno, upravo je Crkva koju ovi Mileritski "bibličari" napadaju, očuvala Stari Zavet, odbacujući Markionovu herezu po kojoj je trebalo održati samo Novi Zavet.

Svi rukopisi koji danas postoje u "nasem su vlasnistvu"! Mi smo ih ustupili muzejima (neke od njih) , i bez nase dozvole ni jedan rukopis nije dat javnosti!

Upravo tako. Rukopisi i jesu u vlasništvu autora, čuvara, tumača i propagatora, predstavnika Boga na zemlji. Njegovog Tela, mističnog Tela na zemlji.

Vama sigurno nije! Vi ste je od nas ukrali, da mlatarate njom i napadate!

Ah, nemoj tako, naći će se "uvređenim" jer oni "nikada" ne kradu.... Osim kada slede "proročicu", koja je imala, khm, khm, naviku da sve što se njenom umu svidi, pripiše sebi... tvdeći da joj je to Bog poslao telegram .... :cool:
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, nego ti nisi naucio da ne postoji Hristos bez crkve, jer crkva je "telo Hristovo", i ona kontinuirano postoji na zemlji, preko nje dolazimo k njemu! Bez Hristove crkve spasenja ne moze ni biti, jer ona je "njegovo telo"! Ako poricemo crkvu na zemlji poricemo i njega samog koji je crkvu osnovao!

A za crkvu na zemlji Hristos je rekao da je 'ni vrata paklena nece nadvladati'!

Po pravilu opet si izvrnuo moje reci.

Ja nisam napisao "DA BOZJA CRKVA NE POSTOJI NA ZEMLJI"

Vec sam napisao "DA CRKVA NE SPASAVA"

Evo mojih reci iz predhodnog komentara koje cu citirati:


""Sto se tice Crne gore i crkava, jos moj Mire nisi naucio jednu osnovnu cinjenicu, a to je "DA CRKVA NE SPASAVA" pa bila ona Pravoslavna, Rimokatolicka, Protestantska, ili pak Adventisticka.
Ono sto spasava je covekova spoznaja reci Bozje, i kroz nju spoznaja svog sopstvenog stanja, kao i ljubavi Bozje i samog Boga spasitelja, i potpuno pokajanje sto podrazumeva odricanje od greha, predanje Bogu, i novorodjenje Svetim Duhom""


Dakle, napisao sam sta spasava coveka, da to nije crkva, ili formalna pripadnost crkvi, jer kada bi tako bilo, mi bi smo mogli biti spaseni samo tom formalnom pripadnoscu, sto danas i uce tradicionalne crkve, pa vidim da tu nauku zelis i ti ovde da proguras.

Vi sigurno niste ta crkva jer niste odrzali kontinuitet postojanja kroz vekove. Vi ni u sumi niste odrzali kontinuitet pa ni u kolibi!

Reci mi gde je ta vasa crkva u kolibi ili u sumi gde ste vi sacuvali izvorne spise ili kontinuitet vere od apostola na ovamo?

Ti ne znas nista o biblijskom konceptu Bozje crkve, a ponajmanje poznajes istorijski kontekst.

Dakle, biblija - konkretno otkrivenje 2 i 3 poglavlje, ali i ceo kontekst knjige otkrivenja govori o sedam crkava ili perioda u kojima Bozja crkva deluje do poslednjeg vremena.

Te crkve deluju u razlicitim okolnostima kroz koje prolaze u razlicitim istorijskim periodima, uglavnom kroz progonstvo od strane protivnika.

Poslednja crkva ili period je Laodikejski, u kome deluje poslednja sedma crkva nazvana Laodikejska crkva, sto znaci "NAROD SUDA" ( Grcki: LAOS - sud, DIKEO - narod ), sto znaci da ta crkva deluje u vreme pred Hristov drugi dolazak i Bozji sud.

Ova crkva ima kontinuitet u predhodnih sedam crkava, od prve crkve sa sedistem u Jerusalimu, i nadalje kroz istoriju, srednji vek, vreme reformacije, do danasnjeg vremena u kome deluje sedma poslednja crkva ili Laodikeja.

Ova crkva se prepoznaje po ucenju Hrista i apostola, i po Duhu posvecenja koji je dat Bozjoj crkvi u svim vremenima, pa i poslednjoj.

Nema te crkve niti u sumi niti u pustinji koja opstala svo vreme do danas a da nije katolicka ili pravoslavna!

Katolicka crkva je takoreci nastala 538 godine, kada je imperator Justinijan isterao Arijanske Ostrogote iz Rima, i Rim predao u ruke Rimskom biskupu sa sve riznicom i vojskom.
Mada su njeni koreni nesto stariji, i ona se identifikuje sa lokalnom Rimskom crkvom kojoj je apostol Pavle napisao Rimljanima poslanicu.

U to vreme od prvog veka, pa do polovine drugog veka, crkva je bila jedinstvena, i njeno sediste je bilo u Jerusalimu.

Hrišćanska crkva je sve do te druge polovine drugog veka nove ere sačuvala ovu autenticnu čistotu biblijske istine i praktičnog života.
Od druge polovine drugog veka u crkvi nastaju duboke promene pod uticajem mnogoboštva i mnogobožačkih filozofofija - koje su se polako uvlačile u okrilje mlade Hrišćanske crkve, konkretno u okrilju lokalne crkve u Rimu, sto je dovelo do njenog otpada od istine, pa time i od ostatka Hristove crkve.

Ta lokalna crkva je potom uz pomoc Rimskih svetovnih vlasti, sa akcentom na imperatora Konstantina, a kasnije i Justinijana - bespravno i samoinicijativno preuzela vlast nad Hriscanskom crkvom, ma celu sa Rimskim biskupom, ili papom.


Od ove crkve se 1054 odvojioistocni deo, i tako je nastala pravoslavna crkva.

Niti imate kontinuitet "ucenja" odrzan do danas kroz vekove (jer bastinite one koji su hereze ucili i sa njima se identifikujete) niti imate fizicki dokaz postojanja nekakve crkve u sumi pustinji ili kolibi!
Nemate nista!

Gledajuci istorijski razvitak prve Hrisćanske crkve, Hristos i apostoli su posle svog zemaljkog života ostavili crkvi Hrićansko nasleđe zasnovano na istini zapisanoj u svetoj Božjoj reši Bibliji.

Crkva dakle ima rec Bozju, i to joj je sasvim dovoljno, ali Bog je dao jos nesto, a to je Sveti Duh koji iskrene ljude osvedocava u istinu, nanov radja, i od njih cini nove ljude i zene u Gospodu Isusu Hriistu.
Sa ovim darom je crkvi dato i sve ostalo, Bozansko vodstvo, iskustva, darovi duha..itd..


Ali glavno je da poricete crkvu koja je kontinuitet odrzala! Nije crkva jedino duhovna nebeska kategorija, vec i zemaljska, za koju je obecano da nece sa zemlje "nestati" nikad!!

Ni mnogobozacke religije koje su stare po nekoliko hiljada godina nisu nestale vec postoje i danas, pa ih to ne svrstava u Bozje.

Dakle, argumen ti nema nikakve osnove.

Crkva je opstala, i ona se prepoznaje po kontinuitetu ucenja i Bozje sile i vodstva, a ne po ciglama.

Ne bi bilo ni Novog Zaveta da nije bilo crkve da te spise sacuva! A koja je crkva sacuvala njegovu Rec?

Da nije mozda vasa crkva u "sumi ili kolibi"?

Pa gde je ta koliba, da u nadjemo "izvorne rukopise" koje ste vi sacuvali?

Tacno se vidi, da je rukopise na cuvanje poverio Bog - "svojoj crkvi", a to smo mi!

Svi rukopisi koji danas postoje u "nasem su vlasnistvu"! Mi smo ih ustupili muzejima (neke od njih) , i bez nase dozvole ni jedan rukopis nije dat javnosti!

To pokazuje, cija je zapravo Rec, i kome ju je Bog poverio na cuvanje!

Vama sigurno nije! Vi ste je od nas ukrali, da mlatarate njom i napadate!!

Pricas kojestarije, jer ne poznajes materiju.

Rec Bozja ne pripada ni jednoj crkvi ili instituciji ponaosob, vec je data celom svetu.

U svetu postoji oko 2500 prepisa starih rukopisa biblije, tu su i pronadjeni Kumranski rukopisi, razni prevodi biblije od najstarijih vremena.

Rimokatolicka i Pravoslavna crkva nisu pisci biblije, niti su oni bili neki veliki faktor u kanonizaciji, jer je biblija vec postojala i pre Rimokatolicke i Pravoslavne crkve.

Stari zavet su oformili starozavetni Jezdra i nemija, a prva crkva nakon 1 veka i sa smrcu poslednjeg apostola Jovana - vec je imala u svojim crkvama novozavetne spise, ili secanja apostola.

Nakon hrista postojala je i skola prepisivaca biblijskog teksta poznatijih kao Masoreti, u cije vreme je nastalo mnostvo prepisa biblije.

Ove reci ne poricu "postojanje crkve" na zemlji, vec uce da nije dovoljno doci u crkvu klanjati se Bogu, a onda nastaviti raditi suprotno od onoga sto crkva uci, to nista ne pomaze! I to je smisao teksta!

Ovo je upravo princip tradicionalnih crkava.
Da nije tako tradicionalne crkve bi na velika vrata propovedale jevandjelje, i ucile ljude biblijskim principima zivota.
Ali one to ne rade, vec se bave cisto formalnom ritualnom religijom.

Ne mozes ti nicim dokazati da crkva na zemlji gubi svoj kontinuitet postojanja u bilo kom vremenu, ili da postaje "imaginarana" duhovna kategorija bez jasno definisane organizacije i vodjstva!

Crkva nije izgubila kontinuite, ali jeste zbog konstantnog progonstva od strane Rimokatolicke inkvizicije kroz koje je sotona zeleo da je unisti - bila u ilegali.

Ti crkvu gledas kroz cigle, i lagodan zivot svestenika u leskarenju u crkvenim zdanjima ukrasenim zlatom.
Istorijska crkva je po bibliji "CRKVA PUSTINJE I PROGONSTVA, I STRADANJA"

Dakle, crkva vodi spasenju, pa bila ona i mala i sastojala se samo od par ljudi, ali mora postojati! I mora imati "kontinuitet ucenja" kroz vekove! A vi to niste imali, vec kontradiktorna suprtotna ucenja bolje reci "jeresi"!

Crkva VODI spasenju, odnosno - daje coveku sve informacije o putu i uslovima spasenja, ali ona ne spasava, vec Hristos koji u coveku budi licnu odgovornost da ove uslove primeni licno u svom licnom zivotu.

Jeres mnogobostva su obelezja tradicionalnih crkava, koje ne objavljuju rec Bozju, vec drze coveka u zamci ritualne forme.
Vise o ovome se moze pogledati na mojoj internet stranici "duhovni vavilon blogspot" gde je sistematski obrazlozeno poreklo ovih ritualnih praksi i ucenja unutar tradicionalnih crkava.

Za kraj evo biblijskog ucenja o crkvi:


BOŽJU CRKVU SU OSNOVALI HRISTOS I APOSTOLI:

"A Petar im reče: pokajte se, i da se krstite svaki od vas u ime Isusa Hrista za oproštenje grijeha; i primićete dar svetoga Duha;
Jer je za vas obećanje i za djecu vašu, i za sve daljne koje će god dozvati Gospod Bog naš.
I drugijem mnogijem riječima svjedočaše, i moljaše ih govoreći: spasite se od ovoga pokvarenoga roda.
Koji dakle rado primiše riječ njegovu krstiše se; i pristade u taj dan oko tri hiljade duša.
I ostaše jednako u nauci apostolskoj, i u zajednici, i u lomljenju hljeba, i u molitvama.
I uđe strah u svaku dušu; jer apostoli činiše mnoga čudesa i znake u Jerusalimu.
A svi koji vjerovaše bijahu zajedno, i imahu sve zajedno.
I tečevinu i imanje prodavahu i razdavahu svima kao što ko trebaše.
I svaki dan bijahu jednako jednodušno u crkvi, i lomljahu hljeb po kućama, i primahu hranu s radosti i u prostoti srca" ( dela Apostolska 2.38 - 47 )

"Tako dakle više nijeste tuđi i došljaci, nego živite sa svetima i domaći ste Bogu,
Nazidani na temelju apostola i proroka, gdje je kamen od ugla sam Isus Hristos,
Na kome sva građevina sastavljena raste za crkvu svetu u Gospodu;
Na kome ćete se i vi sazidati za stan Božij u duhu" ( Efescima poslanica 2. 19 - 22 )

ONA PRIZNAJE ISUSA HRISTA KAO JEDINOG SPASITELJA I POSREDNIKA PRED BOGOM:

"Jer Bogu tako omilje svijet da je i sina svojega jedinorodnoga dao, da nijedan koji ga vjeruje ne pogine, nego da ima život vječni.
Jer Bog ne posla sina svojega na svijet da sudi svijetu, nego da se svijet spase kroza nj.
Koji njega vjeruje ne sudi mu se, a koji ne vjeruje već je osuđen, jer ne vjerova u ime jedinorodnoga sina Božijega" ( jevanđelje po jovanu 3. 16 - 17 )

"Reče mu Toma: Gospode! ne znamo kuda ideš; i kako možemo put znati?
Isus mu reče: ja sam put i istina i život; niko neće doći k ocu do kroza me" ( jevanđelje po Jovanu 14. 5 - 6 )
"Jer je jedan Bog, i jedan posrednik Boga i ljudi, čovjek Hristos Isus,
Koji sebe dade u otkup za sve, za svjedočanstvo u svoje vrijeme" ( 1 poslanica Timotijeva 2. 5 - 6 )

"Ovo je kamen koji vi zidari odbaciste, a postade glava od ugla: i nema ni u jednome drugom spasenija;
Jer nema drugoga imena pod nebom danoga ljudima kojijem bi se mi mogli spasti" ( dela apostolska 4. 11 - 12 )

ONA PRIZNAJE REČ BOŽJU I BOŽJI ZAKON -DESET ZAPOVESTI KAO JEDINO PRAVILO VERE I POSLUŠNOSTI:

REC BOŽJA:


"I imamo najpouzdaniju proročku riječ, i dobro činite što pazite na nju, ako na vidjelo koje svijetli u tamnome mjestu, dokle dan ne osvane i danica se ne rodi u srcima vašima.
I ovo znajte najprije da nijedno proroštvo književno ne biva po svome kazivanju;
Jer nikad proroštvo ne bi od čovječije volje, nego naučeni od svetoga Duha govoriše sveti Božiji ljudi" ( 2 poslanica Petrova 1. 19 - 21 )

"Ali ti stoj u tome što si naučio i što ti je povjereno, znajući od koga si se naučio,
I budući da iz malena umiješ sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenije u Hrista Isusa. Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi, Da bude savršen čovjek Božij, za svako dobro djelo pripravljen" ( 2 poslanica Timotiju 3. 16 - 17 )

BOŽJI ZAKON:

"I tako, sine moj, čuvaj se onoga što je preko ovoga, jer nema kraja sastavljanju mnogih knjiga, i mnogo čitanje umor je tijelu.
Glavno je svemu što si čuo: Boga se boj, i zapovijesti njegove drži, jer to je sve čovjeku.
Jer će svako djelo Bog iznijeti na sud i svaku tajnu, bila dobra ili zla" ( knjiga propovednika 12. 13 - 14 )

"Ko ima zapovijesti moje i drži ih on je onaj što ima ljubav k meni; a koji ima ljubav k meni imaće k njemu ljubav otac moj; i ja ću imati ljubav k njemu, i javiću mu se sam.
I reče mu Juda, ne Iskariotski: Gospode! šta je to da ćeš se nama javiti a ne svijetu?
Isus odgovori i reče mu: ko ima ljubav k meni, držaće riječ moju; i otac moj imaće ljubav k njemu: i k njemu ćemo doći, i u njega ćemo se staniti.
Koji nema ljubavi k meni ne drži mojijeh riječi; a riječ što čujete nije moja nego oca koji me posla" ( jevanđelje po Jovanu 14. 21 - 24 )

Ovdje je trpljenje svetijeh, koji drže zapovijesti Božije i vjeru Isusovu" ( Otkrivenje Jovanovo 14. 12 )

DRŽI DAN SUBOTNI KAO USPOMENU NA STVARANJE I SIMBOL BOŽJE STVARALAČKE SILE I AUTORITETA:

"Tako se dovrši nebo i zemlja i sva vojska njihova.
I svrši Bog do sedmoga dana djela svoja, koja učini; i počinu u sedmi dan od svijeh djela svojih, koja učini;
I blagoslovi Bog sedmi dan, i posveti ga, jer u taj dan počinu od svijeh djela svojih, koja učini;
To je postanje neba i zemlje, kad postaše, kad Gospod Bog stvori zemlju i nebo" ( 1 knjiga Mojsijeva 2. 1 - 4 )

"I reče Gospod Mojsiju govoreći:
A ti kaži sinovima Izrailjevijem i reci: ali subote moj čuvajte, jer je znak između mene i vas od koljena do koljena, da znate da sam ja Gospod koji vas posvećujem.
čuvajte dakle subotu, jer vam je sveta; ko bi je oskvrnio, da se pogubi; jer ko bi god radio kakav posao u nju, istrijebiće se ona duša iz naroda svojega.
Šest dana neka se radi; a sedmi je dan subota, odmor, svet Gospodu; ko bi god radio posao u dan subotni, da se pogubi.
Zato će čuvati sinovi Izrailjevi subotu praznujući subotu od koljena do koljena zavjetom vječnim.
To je znak između mene i sinova Izrailjevih dovijeka; jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, a u sedmi dan počinu i odmori se.
I izgovorivši ovo Mojsiju na gori Sinajskoj, dade mu dvije ploče svjedočanstva, ploče kamene pisane prstom Božijim" ( 2 knjiga Mojsijeva 31. 13 )

"Da se bojimo dakle da kako dok je još ostavljeno obećanje da se ulazi u pokoj njegov, ne odocni koji od vas.
Jer je nama objavljeno kao i onima; ali onima ne pomaže čuvena riječ, jer ne vjerovaše oni koji čuše.
Jer mi koji vjerovasmo ulazimo u pokoj, kao što reče: zato se zakleh u gnjevu svojemu da neće ući u pokoj moj, ako su djela i bila gotova od postanja svijeta.
Jer negdje reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od sviju djela svojijeh.
I na ovom mjestu opet: neće ući u pokoj moj.
Budući pak da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najprije javljeno ne uđoše za neposlušanje;
Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po tolikom vremenu, kao što se prije kaza: danas ako glas njegov čujete, ne budite drvenastijeh srca.
Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio po tom.
Daklem je ostavljeno još počivanje narodu Božijemu.
Jer koji uđe u pokoj njegov, i on počiva od djela svojijeh, kao i Bog od svojijeh.
Da se postaramo dakle ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku nevjerstva.
Jer je živa riječ Božija, i jaka, i oštrija od svakoga mača oštra s obje strane, i prolazi tja do rastavljanja i duše i duha, i zglavaka i mozga, i sudi mislima i pomislima srdačnijem.
Jer nemamo poglavara svešteničkoga koji ne može postradati s našijem slabostima, nego koji je u svačemu iskušan, kao i mi osim grijeha.
Da pristupimo dakle slobodno k prijestolu blagodati, da primimo milost i nađemo blagodat za vrijeme kad nam zatreba pomoć" ( Jevrejima poslanica 4 poglavlje )

( Napomena: u ovom tekstu u Jevrejima poslanici 4 poglavlju - za izraz "počinjavanje" koristi se Jevrejska rec "SABATISMOS" koja u Jevrejskoj terminologiji označava svetkovanje subote - subotni odmor.
Prema tome ovaj tekst bi trebalo da glasi: "Daklem je ostavljeno još subotnje poćivanje narodu Bozjem, kako i stoji u nekim prevodima biblije sa Grčkog jezika ).

POSEDUJE DUH PROROŠTVA ( PROROČKI DAR ):

"I poslije ću izliti duh svoj na svako tijelo, i proricaće sinovi vaši i kćeri vaše, starci će vaši sanjati sne, mladići će vaši viđati utvare.
I na sluge ću i na sluškinje u one dane izliti duh svoj;
I učiniću čudesa na nebu i na zemlji, krv i oganj i pušenje dima.
Sunce će se pretvoriti u tamu i mjesec u krv prije nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji.
I svaki koji prizove ime Gospodnje spašće se; jer će na gori Sionu i u Jerusalimu biti spasenje, kao što je rekao Gospod, i u ostatku koji pozove Gospod"
( knjiga proroka Joila 2. 28 - 32 )

"I jedne dakle postavi Bog u crkvi prvo apostole, drugo proroke, treće učitelje, a potom čudotvorce, onda darove iscjeljivanja, pomaganja, upravljanja, različne jezike.
Eda li su svi apostoli? Eda li su svi proroci? Eda li su svi učitelji? Eda li su svi čudotvorci?
Eda li svi imaju darove iscjeljivanja? Eda li svi govore jezike? Eda li svi kazuju?
Starajte se pak za veće darove; pa ću vam još bolji put pokazati" ( 1 poslanica Korinćanima 12. 28 )

"Držite se ljubavi, a starajte se za duhovne darove, a osobito da prorokujete. .
Jer koji govori jezike, ne govori ljudima nego Bogu: jer niko ne sluša, a on duhom govori tajne.
A koji prorokuje govori ljudima za popravljanje i utjehu i utvrđenje.
Jer koji govori jezike sebe popravlja, a koji prorokuje crkvu popravlja" ( 1 poslanica korincanima 14. 1-4 )

PROPOVEDA JEVANĐELJE SVIM LJUDIMA:

"I propovjediće se ovo jevanđelje o carstvu po svemu svijetu za svjedočanstvo svijem narodima.
I tada će doći pošljedak" ( jevandjelje po Mateju 24. 14 )

"I pristupivši Isus reče im govoreći: dade mi se svaka vlast na nebu i na zemlji.
Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih va ime oca i sina i svetoga Duha,
Učeći ih da sve drže što sam vam zapovijedao; i evo ja sam s vama u sve dane do svršetka vijeka. Amin" ( jevandjelje po Mateju 28. 19 - 20 )

"I reče im: tako je pisano, i tako je trebalo da Hristos postrada i da ustane iz mrtvijeh treći dan;
I da se propovijeda pokajanje u ime njegovo i oproštenje grijeha po svijem narodima počevši od Jerusalima. A vi ste svjedoci ovome" ( jevandjelje po Luki 24 46 - 48 )

OBJAVLJUJE VEST O SKOROM HRISTOVOM DOLASKU I BOŽJEM SUDU:

"Da se ne plaši srce vaše, vjerujte Boga, i mene vjerujte.
mnogi su stanovi u kuci oca mojega, da nije tako kazao bih vam.
Idem da vam pripravim mesto, I kad otidem i pripravim vam mjesto, opet ću doći, i uzeću vas k sebi da i vi budete gdje sam ja" ( jevandjelje po Jovanu 14. 1 - 3 )

"Neću vam pak zatajiti, braćo, za one koji su umrli, da ne žalite kao i ostali koji nemaju nada;
Jer ako vjerujemo da Isus umrije i vaskrse, tako će Bog i one koji su umrli u Isusu dovesti s njim.
Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
Jer će sam Gospod sa zapoviješću, sa glasom arhanđelovijem, i s trubom Božijom sići s neba; i mrtvi u Hristu vaskrsnuće najprije;
A potom mi živi koji smo ostali, zajedno s njima bićemo uzeti u oblake na susret Gospodu na nebo, i tako ćemo svagda s Gospodom biti.
Tako utješavajte jedan drugoga ovijem riječima" ( 1 Solunjanima 4. 16-17 )

"Ali i za ovakve prorokova Enoh, sedmi od Adama, govoreći: gle, ide Gospod s hiljadama svetijeh anđela svojijeh, Da učini sud svima, i da pokara sve bezbožnike za sva njihova bezbožna djela kojima bezbožnost činiše, i za sve ružne riječi njihove koje bezbožni grješnici govoriše na nj" ( poslanica Jude 1.14 - 15 ).

"I reče mi: ne zapečaćavaj riječi proroštva knjige ove; jer je vrijeme blizu.
Ko čini nepravdu, neka čini još nepravdu; i ko je pogan, neka se još pogani; i ko je pravedan, neka još čini pravdu; i ko je svet neka se još sveti.
I evo ću doći skoro, i plata moja sa mnom, da dam svakome po djelima njegovijem" ( otkrivenje 22. 12 )

POZIVA SVET DA UPOZNA BOGA I NJEGOVU LJUBAV KROZ LIČNO ISKUSTVO SA NJIM - PUTEM PREDANJA I ODRICANJA OD GREHA I GREŠNIH ŠELJA:

"Jer Bogu tako omilje svijet da je i sina svojega jedinorodnoga dao, da nijedan koji ga vjeruje ne pogine, nego da ima život vječni" ( jevandjelje po Jovanu 3. 16 )

"A ovo je život vječni da poznaju tebe jedinoga istinoga Boga, i koga si poslao Isusa Hrista" ( jevandjelje po Jovanu 17. 3 )

"Tražite Gospoda, dok se može naći; prizivajte ga, dokle je blizu.
Neka bezbožnik ostavi svoj put i nepravednik misli svoje; i neka se vrati ka Gospodu, i smilovaću se na nj, i k Bogu našemu, jer prašta mnogo" ( knjiga proroka Isaije 55. 6 - 7 )

"Zato još govori Gospod: obratite se k meni svijem srcem svojim i posteći i plačući i tužeći.
I razderite srca svoja a ne haljine svoje, i obratite se ka Gospodu Bogu svojemu, jer je milostiv i žalostiv, spor na gnjev i obilan milosrđem i kaje se oda zla" ( knjiga proroka Joila 2. 12-13 )

"Ne gledajući dakle Bog na vremena neznanja, sad zapovijeda svima ljudima svuda da se pokaju;
Jer je postavio dan u koji će suditi vasionome svijetu po pravdi preko čovjeka koga odredi, i dade svima vjeru vaskrsnuvši ga iz mrtvijeh" ( dela Apostolska 17. 30 - 31 )

"Ispitajte i vidite kako je dobar Gospod; blago čovjeku koji se uzda u nj" ( psalam 34. 8 )

ONA JE PROGONJENA U PERIODU OD 1260 GODINA STAROZAVETNE ISTORIJE:

"I znak veliki pokaza se na nebu: žena obučena u sunce, i mjesec pod nogama njezinijem, i na glavi njezinoj vijenac od dvanaest zvijezda.
I bješe trudna, i vikaše od muke, i mučaše se da rodi. Isa.
I pokaza se drugi znak na nebu, i gle, velika crvena aždaha, koja imaše sedam glava, i deset rogova; i na glavama njezinijem sedam kruna; Dan.
I rep njezin odvuče trećinu zvijezda nebeskijeh, i baci ih na zemlju. I aždaha stajaše pred ženom koja šćaše da se porodi, da joj proždere dijete kad rodi.
I rodi muško, sina, koji će pasti sve narode s palicom gvozdenom; i dijete njezino bi uzeto k Bogu i prijestolu njegovu.
A žena uteče u pustinju gdje imaše mjesto pripravljeno od Boga, da se onamo hrani hiljadu i dvjesta i šezdeset dana" ( Otkrivenje 12 poglavlje )

"Ово вам казах да се не саблазните.
Изгониће вас из зборница; а доћи ће вријеме кад ће сваки који вас убије мислити да Богу службу чини
И ово ће чинити, јер не познаше оца ни мене" ( jevanđelje po Jovanu 16. 1 - 3 )

"A čuvajte se od ljudi; jer će vas oni predati sudovima, i po zbornicama svojim biće vas.
I pred vlastelje i careve vodiće vas mene radi za svedočanstvo njima i neznabošcima.
A kad vas predadu, ne brinite se kako ćete ili šta ćete govoriti; jer će vam se u onaj čas dati šta ćete kazati.
Jer vi nećete govoriti, nego Duh Oca vašeg govoriće iz vas.
A predaće brat brata na smrt i otac sina; i ustaće deca na roditelje i pobiće iH.
I svi će mrzeti na vas imena mog radi; ali koji pretrpi do kraja blago nje
A kad vas poteraju u jednom gradu, bežite u drugi. Jer vam kažem zaista: nećete obići gradova Izrailjevih dok dođe Sin čovečiji" ( jevanđelje po Mateju 10. 17 - 23 )
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Ja nisam napisao "DA BOZJA CRKVA NE POSTOJI NA ZEMLJI"

Vec sam napisao "DA CRKVA NE SPASAVA"

Crkva itekako "SPASAVA", jer crkva je "TELO HRISTOVO" kroz nju on deluje i kroz nju se otkriva! Ne mozes ti imati Hrista a ne biti "deo njegove crkve"! Makar ziveo i u prasumi i ne imao kontakt sa svetom, opet moras biti "deo Hriscanske crkve" da bi bio spasen! U bibliji se crkva naziva Hristovom "mladom" ili "zenom", dakle kao sto je bracna zajednica coveka i zene neraskidiva, tako je i njegova zajednica sa crkvom "neraskidiva"!

Hristos je u crkvi i sa crkvom, i bez crkve on ne deluje! Kao sto je covek bez zene "nepotpun" tako ni Hrista nemas ako nisi clan njegove crkve!

Dakle, teologija ti je totalno apsurdna!

Ti ne znas nista o biblijskom konceptu Bozje crkve, a ponajmanje poznajes istorijski kontekst.
Izgleda da ti ne poznajes pravo znacenje crkve i crkvene zajednice koja je Hristovo telo, zato i pises gluposti! I to se vidi!

Crkva nije "imaginarna" nepostojeca duhovna kategorija koja moze nestati sa lica zemlje, ona je stvarna i prisutna je na zemlji i sastoji se od ljudi i zena koje su "U HRISTU". Kao sto su muskarac i zena "jedno u drugom", I kao sto su oni "JEDNO TELO" (sto se odnosi na bracnu zajednicu i seksualnu bliskost), tako je i Hristos sa svojom crkvom na zemlji!

Zato nemoj vise da ponizavas Hristovu Crkvu i da je cinis "duhovnom i nepostojecom kategorijom" - jer ona je prisutna i vidljiva na zemlji oduvek, ima svoju misiju i kroz nju se Hristos ocituje i daruje ljudima "SPASENJE"!

Bez Crkve "nema spasenja", jer bez zajednistva sa crkvom ti ne mozes imati ni Hrista! I ko god tvrdi suprotno, taj je ANTIHRIST!

Ova crkva ima kontinuitet u predhodnih sedam crkava, od prve crkve sa sedistem u Jerusalimu,

Gde vam je kontinuitet? Nemate kontinuitet postojanja a jos manje da imate kontinuitet ucenja!

Dokazi da imate?

Nadji mi vase adventisticko ucenje po svim tackama sa prethodnim protestantskim grupama i tako ces dokazati da imate kontinuitet kroz istoriju?

Ne mozes dokazati ni fiktivni kontinuitet (kontinuitet ucenja) a kamo li da mozes dokazati materijalni kontinuitet koji se ogleda u postojanju fizickih dokaza, gradjevina, spisa i rukopisa koja su opstala do danas!

Ova crkva se prepoznaje po ucenju Hrista i apostola, i po Duhu posvecenja koji je dat Bozjoj crkvi u svim vremenima, pa i poslednjoj.

A gde je kontinuitet ucenja te vase "fiktivne crkve"?

Kroz istoriju imamo bezbroj protestantakih grupa i sve su do danasnjeg dana imale razlicita i medjusobno suprotna ucenja!

Dakle, nemate "kontinuitet ucenja" koje se odrzalo do danasnjeg dana, a kamo li da imate odrzan "kontinuitet postojanja" koji se ogleda u rukopisima gradjevinama i materijalnim dokazima!

Nemate apsolutno nista! Osim izmisljene "fiktivne price" o nekakvoj "crkvi u pustinji" koja je eto "kobojagi postojala" i ciji ste vi naslednik - adventisti!

Gledajuci istorijski razvitak prve Hrisćanske crkve, Hristos i apostoli su posle svog zemaljkog života ostavili crkvi Hrićansko nasleđe zasnovano na istini zapisanoj u svetoj Božjoj reši Bibliji.

Hristovi apostoli su ostavili crkvi u nasledje svoje spise, a kome su ih ostavili i ko ih je cuvao, odnosno "kome je Bog te rukopise poverio na cuvanje" vidimo po tome ko je danas njihov vlasnik! Njihov vlasnik je pravoslavna i katolicka crkva, i samo neke od tih rukopisa je "ustupila muzejima" i drugim ustanovama!

Sigurno vasoj "crkvi u pustinji" Bog nije poverio na cuvanje rukopise, jer bi ih vi u suprotnom izvadili i rekli "evo ih pravi rukopisi"! Niti imate neku kolibu u sumi gde se oni danas nalaze!

Nemate dakle nista!

Vi ste uzeli nase rukopise i njima mlatarate i optuzujete nas lazno da smo ih mi sakrivali i kojekakve budalastine! A mi ih sacuvali i darovali svetu!

Sa ovim darom je crkvi dato i sve ostalo, Bozansko vodstvo, iskustva, darovi duha..itd..

Naravno, a gde je taj dar Duha i cudesa vidi se! Vi nemate nista osim padavicarskih sumanutih opsednutih likova koji vicu i deru se, masu biblijom i histerisu za govornicom, te izazivaju plac i ospednutost kod ljudi!

Crkva je opstala, i ona se prepoznaje po kontinuitetu ucenja i Bozje sile i vodstva, a ne po ciglama.

Pa gde vam je taj "kontinuitet ucenja"? Nikako da ga dokazes!

Od bezbroj protestantskih grupacija koje su nastajale od 1. veka naovamo, sve su imale "suprotna ucenja jedna drugoj", a ovo vase poslednje - adventisticko ucenje, nije u skladu ni sa jednim ucenjem prethodne sekte! I tako je kroz celu istoriju protestantizma!

Od 50 000 posvadjanih grupacija danas, ni jedna jedina nije odrazla kontinuitet ucenja sa prethodnim!

Dakle, ne da vi nemate "fizicki kontinuitet" koji se ogleda u gradjevinama i rukopisima, vi nemate ni fiktivni kontinuitet koji pokusavate da stvorite, a koji se ogleda u "kontinuitetu ucenja sa prethodnim sektama"!

I kako je onda vasa crkva "svo vreme postojala kroz istoriju"?

Ovo sto vi imate vise lici na "duhovni vavilon" pomesanih jezika, nego na crkvu Bozju koja se odrzala vekovima!

Rec Bozja ne pripada ni jednoj crkvi ili instituciji ponaosob, vec je data celom svetu.

A ko je rekao da ne pripada svim ljudima?
Ona samo fizicki pripada crkvi na zemlji, koja ju je sacuvala. Ali to sto je u nasem posedu, a ne u vasem, dovoljno govori - "KOME JU JE BOG POVERIO NA CUVANJE"!

Sigurno je ne bi dao na cuvanje - "kurvi" nego bi je poverio "svojoj crkvi"! A ta crkva niste vi, jer nikada niste fizicki posedovali Novi Zavet! Vi ste ga uzeli od nas i zloupotrebili! Treba vam dozvola nase crkve da bi uopste i zavirili u stare rukopise, a onda to zloupotrebljavate!

Rimokatolicka i Pravoslavna crkva nisu pisci biblije, niti su oni bili neki veliki faktor u kanonizaciji, jer je biblija vec postojala i pre Rimokatolicke i Pravoslavne crkve.

Mi ovde govorimo o NOVOM ZAVETU a ne o Starom! I on je oduvek bio fizicki u vlasnistvu nase crkve, iako duhovno pripada svim ljudima!

I rekao sam, to sto je fizicki u nasem vlasnistvu a ne u vasem, dokazuje - KOME GA JE BOG POVERIO NA CUVANJE!

Vama nije Bog poverio svoje spise, jer vi niste njegova crkva! Da je suprotno, vi bi izvadili stare rukopise mahali njima i govorili "evo ih"!

Stari zavet su oformili starozavetni Jezdra i nemija

Mi ne govorimo o Starom Zavetu vec o NOVOM ZAVETU koji je sacuvala i oduvek posedovala nasa crkva!

Vi nikada te spise niste posedovali a tvrdite da ih je Bog na cuvanje, kanonizaciju i objavljivanje poverio "kurvi"!

Da, ako je tako, zasto onda taj Novi Zavet ne bacite lepo u djubre? Odkud vi znate sta smo mi sve izmenili i dodali? Imate li vi neki bolji koji "ne dolazi od kurve"???

Nikada niste imali, niti cete! Jer niste Hristova crkva!

Crkva nije izgubila kontinuite, ali jeste zbog konstantnog progonstva od strane Rimokatolicke inkvizicije kroz koje je sotona zeleo da je unisti - bila u ilegali.

Cuj "crkva bila u ilegali"?

Izvini molim te, i prvi Hriscani su "bili u ilegali" i progonjeni, pa su ostavili "materijalni trag" iza seb u vidu spisa rukopisa i gradjevina! A mi tacno zanmo koja su im ucenja!

A sta ste vi ostavili iza sebe?

Imate li vi ikakve spise rukopise, gradjevine.. Drugim recima imate li ista sto dokazuje da ste postojali kontinuirano od vremena apostola do danas? Nemate!

Ajde to sto nemate fizickih dokaza (mozda je nasa crkva unistila) , ali ste morali iza sebe odrzati "kontinuitet ucenja" do danas? Imate li to? Nemate!

Pa sta onda imate?

Znaci:

1) Nemate "fizicki kontinuitet" od vremena apostola naovamo!

2) Nemate "kontinuitet ucenja" od vremena apostola do nasih dana!

Vi prosto nemate nista, i samo izmisljate i pokusavate da stvorite neki "fiktivni kontinuitet", povezujuci sebe cak i sa najvecim antihristima kroz istoriju cije ucenje NZ kategoricki osudjuje, a to su - nazareni, ebioniti, bogumili i katari!

Ti crkvu gledas kroz cigle, i lagodan zivot svestenika u leskarenju u crkvenim zdanjima ukrasenim zlatom.
Istorijska crkva je po bibliji "CRKVA PUSTINJE I PROGONSTVA, I STRADANJA

Ti pojma nemas sta je crkva, a mene si nasao da ucis? Pravis se pametan kao da mi crkvu povezujemo sa malterom i ciglama, a ona je mnogo vise od toga, fantaziras i skreces temu, pokusavas da se izvuces?

Izvini molim te, ali ja u "fiktivnu" crkvu (nepostojecu duhovnu) koja kroz istoriju nema jasno definisano ucenje odnosno nije odrzala "kontinuitet ucenja" do danas, i koja ne poseduje nikakve materijalne dokaze za svoju egzistenciju ne verujem!

Ajde sto materijalni dokazi i nisu bitni (mozda ih je neko sakrio) , ali "kontinuitet ucenja" se kroz istoriju morao odrzati neprestano i ljudi su morali biti upoznati sa evandjeljem, inace se vi ne mozete zvati crkvom!

Kako ti nesto sto je jeres i suprotno ucenje kroz brojne sekte naucavano vekovima, mozes zvati crkvom? Vi Lutera cak nazivate Bozjom crkvom i bogumile nazivate crkvom i katare, nazarene i slicne! Katastrofa!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top