Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
mire000 said:

Vidim i kako nas opominje, kinezi imaju mnogo vise stanovnika nego amerika, a amerika ih prestigla po broju zarazenih!

Sto znaci da su amrikanci (protestanti) vise kaznjeni nego kinezi (budisti)!
A u Americi žive samo protestanti. Eto koliko je tvoja nauka jadna i bedna.

Za tvoju informaciju Mire, ne zaboravi da u SAD zivi oko 25 posto katolika.

Darth:
Sve što vidimo, sve budalaštine koje ovaj iznosi su samo simptom letalne faze bolesti koju je Martin Luther oslobodio. Naime, nije kod Luthera najgore njegovo kurvanje, nemoral, izjelištvo, krvoločnost,

Darth, kako te nije sramota da takoi opisujes svoga brata hriscanina, pa vi ste ga vaspitsal. Zar nije bio vas studrnt trologije, svestenik, doktopr teologije i profesto koji je pripremao sledecu generaciju svesteniksa. Ako je tako, onda te vase skole i ne vrede mnogo.

Objasni nam, ko je bio krvolocniji, Luter ili vasa Inkvizicija. Ovim si nam veoma lose predsta vio svoju Crkvu, a ne Lutera.
Mo ja se u svemu ne slazem sa Luterom, ali nije on ni blizu onakav kako ga ti opisujes.



Darth:
U tom svom pohodu, ova Lutherova "kći" čini upravo najveći i najbolji posao za sotonu, odbijajući čoveka od Boga, gadeći mu i samu pomisao na Njega jer umesto Onoga Koji Jeste, nudi projektovani ego osnivača ili akolita sekti i njihove "umotvorine" koje ovi, jer drugog "autoriteta" i nemaju, osnažuju mlataranjem Svetim Pismom.

Darth, pa Protestantizam je produki i KCI tvoje Crkve, jer je iz nje i izasao. Mozes li nam reci koliko grupa ili crkava su se od vas odvojile?
Svi smo svedoci da ti Biblija jako smeta kao i oni koji je proucavaju i nastoje da zive po njenom ucenju. To tovje bezobrazno i prosto "mlatarane Svetim Pismom" svakako njije od uticaja Svetog Duha nego, nego otrov koji sotona nadahnjuje.


Zasto nam nesto ne kazes o svojoj veri, ako je imas. Pljuvanja po drugima i ismejavanja nisu nam potrebna.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Agresivni sveštenik opet preti da će držati misu za Uskrs.

Paganima je bitan obred, a ne zdravlje ljudi.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Za tvoju informaciju Mire, ne zaboravi da u SAD zivi oko 25 posto katolika.
Za tvoju informaciju Marko u americi zivi 48% protestanata. Sto znaci da su oni i dalje religijska vecina! Nema toliko ni katolika ni ateista zajedno!

Znaci ko najvise strada u americi? Pa uprvo religijska vecina strada, a to su - protestanti!

Da bi vasa racunica bila tacna, vi morate da dokazete da stradaju samo katolici - 20% stanovnistva. A to je statisticki nemoguce!

Ne mogu bolesni dolaziti iz samo jednog sloja stanovnistva! Ili mogu, dokazite?

__________________________________________

Sto se tice kine i teorije da je Bog kaznio kineze jer jedu miseve i klanjaju se idolima, ili zato sto su budisti.. Samo da te obavestim da je kina ateisticka zemlja vecinski (komunisticka) i da je tamo 51% ateista!

Znaci ko je stradao u kini? Pa opet je to velika vecina, a to su - ateisti!

Inace u kini nisu svi ni budisti ni ateisti! Ima i Hriscana! Ukupno 247 miliona Hriscana zivi u kini, a to je nekih 18% stanovnistva. Prema statistici, oni su najbrze rastuca religijska grupacija! U narednih 30 godina pretenduju po brojnosti da premase sve religijske grupacije, ukljucujuci tu i budizam! Znaci kina ce uskoro po religioznom izjasnjavanju postati Hricanska zemlja ako tu zanemarimo ateiste koje ne racunamo u versku pripadnost!

I sad pitanje.. Zasto bi Bog bolsecu kaznio takvu zemlju, u kojoj se ljudi masovno okrecu Hristu i Hriscanstvu? To nema nikakve logike!

To je sunovrat Tripove teologije!

A sto se ti suprotstavljas meni, Darthu ili Slapu, a Tripu cutis na gluposti i nista ne odgovaras, to je tvoj problem zatvaranja ociju.. Ti zapravo i ne vidis da on iznosi, ne gluposti, nego cist idiotizam! Jer da je suprotno ne bi mi ovo rekao gore i njega branio.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Ja verujem da će Kina biti svetionik hrišćasntva uskoro i da će Bog blagosloviti ovu zemlju.
Upravo tako brate. To i jeste Bozji cilj da se ljudi obrate Hristu Bogu nasemu, a ne kao sto ovi pricaju da kazni ljude bolescu!

Nema nikakve logike, da bolescu kazni zemlju u kojoj Hriscanstvo napreduje (pa bilo ono protestantsko - a tamo su oni u vecini).

Kad bi Bog tako radio, bio bi zlotvor, i ja u takvog Boga ne verujem. A upravo takvim ga pravi Tripo. Na zalost, u tome se vidi sva pogubnost njegove teologije!

Hvala Bogu, pa ima adventista koji prepoznaju lazi i koji se bore protiv onih koji pokusavaju da na nesreci drugih profitiraju i izgrade laznu teologiju!

Ovakve strasne stvari ja nisam cuo nigde, do na ovom forumu. Adventisti to ne uce, i to nije njihov zvanican stav. A kada bi svi adventisti ovo prepoznali i osudili one koji uce protiv njihove crkve, zajedno sa nama, bar u necemu bi se slozili i mislim udruzili oko Hrista.. Ali to nije moguce jer ljudi ne vide prevaru ni u sopstvenim redovima..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Agresivni sveštenik opet preti da će držati misu za Uskrs.Paganima je bitan obred, a ne zdravlje ljudi.

Agresivan? Tebi je vernik agresivan?

Ovo nije za osudu vec za pohvalu sto veruju da ce ih Bog zastiti! Kad bi adventisti verovali isto tako bi radili! Cega da se bojimo, zar bolesti? I ako umiremo u Hristu umiremo.

Vama je paganski obred nama nije, nama je cisto Hriscanski ono sto nam je Hristos ostavio i to ne treba prekidati ni pod kojim uslovima. Ali vi nas lazno zovete 'kanibalima'. Nista to ne smeta, zvali su i Hriscane u 1. veku istim imenom, bas zbog pricesti!

Gde je nestala vera?

Kako je jadno i tuzno boriti se protiv svojih!

Ja da sam protestant nikada ovako nesto ne bi napisao! Sramotis ljude koji Hrista veruju, i velicas neverje. Time i adventiste osudjujes, jer vi se sakriste po budzacima (zar ne?), dok Hristos kaze 'ako i sto smrtno popiju nece im naskoditi'!

Kako cete vi sad odrzati Euharistiju? Vaznije vam je zdravlje? Ukidate obred?

Hristos je rekao "ovo cinite meni na spomen.. dok ne dodjem" - ko te je ovlastio da to prekidas?

Zasto te ovi tvoji trpe ja stvarno ne znam.. Ti ih neprestano sramotis!

(cast izuzecima, iskrenim adventistima, iskreni ce odrzati, a ti nisi vernik) .
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
22.07.2016
Poruka
11.394
Upravo tako brate. To i jeste Bozji cilj da se ljudi obrate Hristu Bogu nasemu, a ne kao sto ovi pricaju da kazni ljude bolescu!

Nema nikakve logike, da bolescu kazni zemlju u kojoj Hriscanstvo napreduje (pa bilo ono protestantsko - a tamo su oni u vecini).

Kad bi Bog tako radio, bio bi zlotvor, i ja u takvog Boga ne verujem. A upravo takvim ga pravi Tripo. Na zalost, u tome se vidi sva pogubnost njegove teologije!

Hvala Bogu, pa ima adventista koji prepoznaju lazi i koji se bore protiv onih koji pokusavaju da na nesreci drugih profitiraju i izgrade laznu teologiju!

Ovakve strasne stvari ja nisam cuo nigde, do na ovom forumu. Adventisti to ne uce, i to nije njihov zvanican stav. A kada bi svi adventisti ovo prepoznali i osudili one koji uce protiv njihove crkve, zajedno sa nama, bar u necemu bi se slozili i mislim udruzili oko Hrista.. Ali to nije moguce jer ljudi ne vide prevaru ni u sopstvenim redovima..

Pozdrav brate Mire. Nadam se da se dobro držiš :).

Naravno, ne negiram da postoje ljudi u Kini koji praktikuju mnoge loše stvari u ishrani i ritualnim stvarima. No, ne smatram da bi Bog posebno zbog toga kaznio Kinu jer ima puno hrišćana u Kini a i verujem da se u Biblijskim proroštvima može pronaći aluzije na Kinu tj. daleke narode sa istoka. Možda čak i Otkrivenje 16,12. Verujem da su Kinezi itekako požrtvovani kao narod i da su veoma revnosni kao hrišćani. A ova pandemija što god je izazvalo svakako nije kazna jednog naroda već svih naroda na zemlji jer svi narodi na zemlji čine svakakve gadosti..naravno različite su i nesporim da u Kini ima tradicija koje su zaista skaradne. Ali bilo ih je i ranije pa nisu stradali koronom. Zato se ne treba zaletati u osudi ni u hvaljenju jer je to sve tendenicozno i pogrešna predstava što si ti lepo video vere koju neko ispoveda.

Budi mi pozdravljen i drži se!
 
Natrag
Top