Religijske vesti ( vesti vezane za religiju )

Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Taramana, pricas kao i uvek kojestarije.

Onima koji veruju da se cipovima u licnim kartama i pod kozu spasavamo ili bivamo izgubljeni - preporucujem da kada Isus dodje spreme licne karte, jer bez licnih dokumenata nema ulaska u nebo.

Za Hriscane je uslov za ulazak u nebo promenjeno srce, misli, i izgradjen karakter, i zivot u skladu sa Bozjom voljom... Amin!

Kako ces imati srce i misli i karakter, kada primis cip koji na srce misli i karakter utice tako da te oslobodi svih tih religioznih osecaja??? Pricas svasta.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ti si napisao da to nece biti prisilno cipovanje vec na dobrovoljnoj osnovi.
To znaci da za Hriscane nema bojazni.

Osim toga, u progonstvu se bezi pred progoniteljima, a Bog ce u poslednje vreme licno stititi one koju budu bezali, i poslati andjele da ih zastite..
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Ti si napisao da to nece biti prisilno cipovanje vec na dobrovoljnoj osnovi.
To znaci da za Hriscane nema bojazni.

Osim toga, u progonstvu se bezi pred progoniteljima, a Bog ce u poslednje vreme licno stititi one koju budu bezali, i poslati andjele da ih zastite..

Ja nisam rekao da ce biti prisilno, nego ce biti ''ucenjeni'', i svakako ce ih progoniti..
Ne mozes osporiti ovo sto sam rekao, i reci da je to besmisleno...

Ovo tvoje, rekao sam ne verujem da ce biti, i to je moje pravo.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tacno, bice ucenjeni i progonjeni, ali to nema veze sa nikakvom plastikom i metalom stavljenim u licnu kartu ili pod kozu, vec sa verskim zakonima koji ce dovesti do ujedinjenja u Ekumenu, a Hriscani ucenjivani i progonjeni jer ove zakone nece prihvatiti i pridruziti se Ekumeni koja propagira lazno ucenje.

Samo jedno pitanje.

Da li je apostol Pavle umro od otrova zmije koja je skocila na njegovu ruku?

Ovo je kljucno pitanje i podrazumeva "da li nesto iz ovog materijalnog sveta moze uticati na veru Hriscana koju gaji u srcu?"

Nista, ali bas nista ne moze uticati na veru posvecenog Hriscanina, niti odagnati Duha Svetoga iz njegovog srca i uma, nikakvi cipovi koji uticu na mozak, i slicno, jer sam Bog ce iskrenog posvecenog venika zastititi od bilo kakvih pogubnih uticaja ili delovanja bilo cega sto moze da predstavlja pretnju njemu i njegovom odnosu sa Bogom, kao sto je to cinio i u zivotima apostola.. Amin!
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Tacno, bice ucenjeni i progonjeni, ali to nema veze sa nikakvom plastikom i metalom stavljenim u licnu kartu ili pod kozu, vec sa verskim zakonima koji ce dovesti do ujedinjenja u Ekumenu, a Hriscani ucenjivani i progonjeni jer ove zakone nece prihvatiti i pridruziti se Ekumeni koja propagira lazno ucenje.

Samo jedno pitanje.

Da li je apostol Pavle umro od otrova zmije koja je skocila na njegovu ruku?

Ovo je kljucno pitanje i podrazumeva "da li nesto iz ovog materijalnog sveta moze uticati na veru Hriscana koju gaji u srcu?"

Nista, ali bas nista ne moze uticati na veru posvecenog Hriscanina, niti odagnati Duha Svetoga iz njegovog srca i uma, nikakvi cipovi koji uticu na mozak, i slicno, jer sam Bog ce iskrenog posvecenog venika zastititi od bilo kakvih pogubnih uticaja ili delovanja bilo cega sto moze da predstavlja pretnju njemu i njegovom odnosu sa Bogom, kao sto je to cinio i u zivotima apostola.. Amin!

Moze uticati na mozak i veru ako covek to dozvoli, a posebno ovde na forumu vidimo da se cak i bez cipa moze uticati na svest i isprati mozak.
Mnogi su ovde ispranog mozga..

Ti pokusavas logicki da osporis moje tvrdnje, ali vidimo da ti to ne ide..

Ne znam zasto to pokusavas, mozda te boli sto ja ne verujem da je to nedelja?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Imas slobodu da verujes sto god zelis, a ja sam ti biblijom i logikom posvedocio istinu, i ti si je cuo, i samo trebas da sacekas ispunjenje svega recenog.
Ovo ti govorim iz ciste ljubavi i staranja da budes obavesten o onome sto se sprema onima koji ne poznaju istinu po ovom pitanju, jer ce mnogi biti prevareni slatkorecivoscu Antihrista.

Ponavljam, sam Bog ce iskrenog posvecenog venika zastititi od bilo kakvih pogubnih uticaja ili delovanja bilo cega sto moze da predstavlja pretnju njemu i njegovom odnosu sa Bogom, kao sto je to cinio i u zivotima apostola.. Amin!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.277
Imas slobodu da verujes sto god zelis, a ja sam ti biblijom i logikom posvedocio istinu, i ti si je cuo, i samo trebas da sacekas ispunjenje svega recenog.
Ovo ti govorim iz ciste ljubavi i staranja da udes obavesten o bonome sto se sprema onima koji ne poznaju istinu po ovom pitanju, jer ce mnogi biti prevareni slatkorecivoscu Antihrista.

Ponavljam, sam Bog ce iskrenog posvecenog venika zastititi od bilo kakvih pogubnih uticaja ili delovanja bilo cega sto moze da predstavlja pretnju njemu i njegovom odnosu sa Bogom, kao sto je to cinio i u zivotima apostola.. Amin!

Upoznat sam sa svim sto kazu adventisti, tvoje je da upozoris, a niko ko je cuo i ko je iskren nece se oglusiti na upozorenje.. Ipak mislim da nece biti tako kako pricas, zig nema veze sa nedeljom.
Promena vremena i menjanje zakona se odnosi na menjanje vremena za ocekivano ispunjenje prorocanstva jer ce on pokusati da odlozi Hristov drugi dolazak svojim delovanjem, itd...
 
Član
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruka
224
header-bg.png



Благодатни огањ из Светог града Јерусалима у Београду



СВИМ АРХИЈЕРЕЈИМА, СВЕШТЕНСТВУ И ВЕРНИЦИМА
СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ У ОТАЧАСТВУ, РЕГИОНУ И РАСЕЈАЊУ


Високопреосвећени и Преосвећени, Високопреподобни, Високопречасни,

Возљубљена браћо и сестре у Васкрслом Спаситељу нашем Господу Исусу Христу,

Част Нам је да вас братољубиво обавестимо о другом по реду свечаном преносу Благодатног огња из Светог града Јерусалима у Београд, који ће из Свете Земље у нашу Отаџбину Србију, ако Бог да – доспети на Велику суботу, 30. априла 2016. године Господње, уочи Светлог празника Васкрсења Господа Исуса Христа.

Ради вашег знања и даљег сходног поступања, наводимо неколико значајних детаља:

Званична делегација Српске Православне Цркве на челу са Његовим Преосвештенством Епископом славонским г. Јованом и званични представници Државе Србије – отпутоваће на Велики петак у Јерусалим, да би наредног дана узели молитвеног учешћа у дочеку силаска Благодатног огња, који се чудесно појављује сваке године уочи Васкрса, приликом молитве Његове Светости Патријарха јерусалимског и све Палестине г. Теофила, у цркви Христовог Васкрсења.

Благодатни огањ биће истог дана, на Велику суботу, пренет из Тел Авива на Аеродром „Никола Тесла“ у вечерњим часовима, а одатле, касније уз свечану пратњу – до храма Светог Саве на Врачару.

Дочек Благодатног огња биће организован испред храма Светог Саве у 22:30 часова. Благоверном народу ћемо тада свечано предати Благодатни огањ, започети Васкршње јутрење, а тачно у поноћ, следи света Васкршња Литургија којом ћемо лично началствовати.

Прошлогодишњи дочек Благодатног огња представљао је јединствен догађај ванредне лепоте и изузетног значаја, пропраћен од стране небројеног мноштва благочестивих верника наше Цркве.

Благодарећи Господу Богу на овом изузетном дару који се нама Православнима даје као сведочанство Христовог Светлог и Славног Васкрсења, изражавамо Нашу искрену жељу да се широм Епархија Српске Православне Цркве, манастира и парохија, Благодатни огањ пренесе и раздели – да би душевне силе окрепили, веру загрејали, а да би душе, срца и домови благоверних и благочестивих Срба Светосаваца били обасјани нетварном и незалазном Светлошћу Васкрсења.

С благословом,

ПАТРИЈАРХ СРПСКИ
ИРИНЕЈ

извор:СПЦ
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Cuvaj se Mire, moli se Bogu, ne prihvataj sve zdravo za gotovo, ispituj recju, otvori srce za Bozanski glas, ne prodaj poverenje drugima, ispituj pobude i namere, i uzmi princip da verujes samo onome gore, i trazi njegovo licno otkrivenje..

Neka te Bog blagoslovi i sacuva.

Pozdrav brate.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
header-bg.png



Благодатни огањ из Светог града Јерусалима у Београду



СВИМ АРХИЈЕРЕЈИМА, СВЕШТЕНСТВУ И ВЕРНИЦИМА
СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ У ОТАЧАСТВУ, РЕГИОНУ И РАСЕЈАЊУ


Високопреосвећени и Преосвећени, Високопреподобни, Високопречасни,

Возљубљена браћо и сестре у Васкрслом Спаситељу нашем Господу Исусу Христу,

Част Нам је да вас братољубиво обавестимо о другом по реду свечаном преносу Благодатног огња из Светог града Јерусалима у Београд, који ће из Свете Земље у нашу Отаџбину Србију, ако Бог да – доспети на Велику суботу, 30. априла 2016. године Господње, уочи Светлог празника Васкрсења Господа Исуса Христа.

Ради вашег знања и даљег сходног поступања, наводимо неколико значајних детаља:

Званична делегација Српске Православне Цркве на челу са Његовим Преосвештенством Епископом славонским г. Јованом и званични представници Државе Србије – отпутоваће на Велики петак у Јерусалим, да би наредног дана узели молитвеног учешћа у дочеку силаска Благодатног огња, који се чудесно појављује сваке године уочи Васкрса, приликом молитве Његове Светости Патријарха јерусалимског и све Палестине г. Теофила, у цркви Христовог Васкрсења.

Благодатни огањ биће истог дана, на Велику суботу, пренет из Тел Авива на Аеродром „Никола Тесла“ у вечерњим часовима, а одатле, касније уз свечану пратњу – до храма Светог Саве на Врачару.

Дочек Благодатног огња биће организован испред храма Светог Саве у 22:30 часова. Благоверном народу ћемо тада свечано предати Благодатни огањ, започети Васкршње јутрење, а тачно у поноћ, следи света Васкршња Литургија којом ћемо лично началствовати.

Прошлогодишњи дочек Благодатног огња представљао је јединствен догађај ванредне лепоте и изузетног значаја, пропраћен од стране небројеног мноштва благочестивих верника наше Цркве.

Благодарећи Господу Богу на овом изузетном дару који се нама Православнима даје као сведочанство Христовог Светлог и Славног Васкрсења, изражавамо Нашу искрену жељу да се широм Епархија Српске Православне Цркве, манастира и парохија, Благодатни огањ пренесе и раздели – да би душевне силе окрепили, веру загрејали, а да би душе, срца и домови благоверних и благочестивих Срба Светосаваца били обасјани нетварном и незалазном Светлошћу Васкрсења.

С благословом,

ПАТРИЈАРХ СРПСКИ
ИРИНЕЈ

извор:СПЦ

Захвалан на обавештењу.
Нисам успео до данас да добијем одговор на питање ЗАШТО СЕ САМО ПРАВОСЛАВНИМА ЈАВЉА ОГАЊ?

Чуо сам онај рутински одговор ЈЕР СМО ЈЕДИНА ПРАВА ВЕРА небих се сложио из више практичних разлога:
1.Сви Хришћани је моле ИСТОМ БОГУ.
2.Сви прихватају Исуса за свог Спаситеља.
3.Сви прихватају Христово васкрсење.

Други рутински одговор је био ИМАМО ВИШЕ ЉУБАВИ небих баш рекао тако смело јер многа самоубиства-братоубиства-свађе-врачања-клетве...итд.не потврђују ту констатацију.

Не тражим одговор који се мени свиђа већ који је истинит и реалан,ако би стигао такав одговор био бих веома захвалан,иначе верујем да је огањ од Бога.
 
Natrag
Top