Religija,Vera,Verovanje

Član
Učlanjen(a)
01.11.2009
Poruka
34
Religija je uverenje, verovanje. Tek kroz verovanje, prihvatanje, podrzavanje onoga sto se propoveda. Shvatanje i razumevanje nisu uslov niti moraju da budu element religije, shvatanje i razumevanje su elementi filosofije.

Kako se postaje vernik??? Znaci prvo opsesivan i fanatik, pa postajes vernik???

Dodato posle 22 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ljudsko biće po svom nastanku je VJERNIK!!! Ne postoji, na svijetu, čovijek NEVJERNIK!!! ...
Zlo je što se VJERA koristi u svrhe koje joj nisu dostojne: u svrhe osobne promocije, za sticanje osobne koristi,...

Mnogi se od nas sjećaju nesretnoga rata. U tom nesretno ratu mnogi su vojnici, pod krinkom vlastite vjere, radili nedolične stvari. Jedna od Božijih zapovjedi kaže:'' Ne čini drugome ono što ti ne bi želio da ti drugi učini!!!''
Gledao sam mnoge vojnike, nije bitna vjerosipovijest, koji su na sebi nosili SIMBOLE vjere: a kradu, pale , ubijaju. Ni jedna sveta knjiga, ako se pravilno tumači, ne potiče na rat, mržnju, ubijanje, NAPROTIV!!!!
Postoje mnogi lažni proroci, probisvijeti, varalice koji citate BIBLIJE, KURR'ANA, TALMUDA okreću u svoju korist. ...

Slazem se, covek je bice vere. I covek je bice dobra. Bog je stvorio coveka po uzoru na sebe. Kasnije je covek probao plod sa drveta znanja... Probao, znaci samo zagrizao, ne dovoljno, nije sve plodove pojeo, samo malo znanjce s jednog ploda (Adamu je zalogaj zastao u grlu, odatle jabucica). I sta radi takav covek, sa malo verice i sa takvim i tolickim znanjcem?
Posto je bice dobra, jer kad nesto radi ima potrebu da izabere sta je dobro (za njega, za njegovu porodicu, prijatelja, drzavu, boga) a sta nije dobro. Pa kada ubije nekoga, kaze, neprijatelj je pa ga treba ubiti (da bi spasao sebe i sve one koji su mu bliski, dragi). Za dela koja cini ima razloge, opravdanja u dobroti. Dobro je ukrasti jer... Dobro je oteti jer... Dobro je lagati jer... Da li je neko cuo, radim to jer je to lose. Cak i kada kaze, radim ono sto je lose za drugog, za neprijatelja, iza te konstatacije je stav - to je dobro za mene, moj cilj, moje.

Lazni proroci i lazni tumaci.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top