Religija (Crkve), ratovi i politika

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Пише у Светом Писму и да Бог даје свима, а не само хришћанима, јер Он воли све људе, а не само хришћане и жели да се сви спасе.Bog daje svima i oni voli sve ljude i zbog toga on se brine ko će doći na vlast i brine se o celom svetu.
Nikakve veze nema ovaj tvoj odgovor na pitanje o kome raspravljamo. Tvrdio si da se hrišćanstvo suprostavlja svim državnim zakonima i govori protiv zemljaskog carstva i uređenja. Kada sam ti skrenuo pažnju da je ova tvoja tvrdnja u najmanju ruku neutemeljena, da ne kažem nesuvisla, jer upravo Biblija govori kako je svaka vlast od Boga i da je kao takvu treba poštovati, ti pribjegavaš ovakvim pričama koje nemaju ni glavu ni rep. Suprostavljanje zemaljskoj vlasti (ma kakva ona bila), značilo bi suprostavljanje Božijim zakonima. Istorija nam govori da to hrišćanstvo nije ni radilo - suprostavljalo se nekoj svetovnoj vlasti, naprotiv, od cara Konstatina (4.vijek), kada je postalo zvaničnom državnim religijom, stalno je bilo u uskoj simbiozi sa vlašću i ostalo je to sve do današnjih dana.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Ja nisam hteo da kažem da se hrišćanstvo kao religija suprostavlja zemaljskoj vlasti već da je nauka hrišćanska suprotna od nauke zemaljske i državne ideologije.Hrišćanstvo je nebeska religija i baš zbog toga se ono ne protivi državnoj vlasti, jer se ne bavi zemaljskim stvarima već nebeskim i samim tim ono nema veze sa zemaljskim stvarima i samim tim ni ne može da im se suprostavlja, samo zemaljska vlast i ideologija može da se suprostavlja zemaljskoj ideologiji.Problem nije u tome već u tome što hrišćani ne mogu da budu vlast, jer se hrišćani ne bave zemaljskom naukom već nebeskom i samim tim hrišćanin koji se bavi zemaljskim stvarima se ne bavi nebeskim i ne poštuje hrišćansku nauku.Zato hrišćanstvo ne može da se protivi zemaljskoj vlasti jer se ona bavi nečim sasvim drugačijim od hrišćanstva.Hrišćanstvo ne može da bude državna religija baš zbog toga što se ono ne bavi zemaljskim stvarima, a kad bi država uzela hrišćanstvo za religiju ona propada jer hrišćanstvo uči o nebeskim stvarima, ane o zemaljskim.Imaš Islam na primer, Islam je pogodan da bude državna religija jer celokupna svrha ISlama jeste širenje Islama i ništa više, bukvalno raj zadobijaš ako širiš veru i to se totalno bavi zemaljskim stvarima, mnoge države opstaju sa tim sistemom i nemaju ustav već poštuju Kuran i dobro im je.Hrišćanstvo to ne može, jer država se bavi novcem, ratovanjem, politikom, a hrišćanstvo to svojim vernicima zabranjuje pa samim tim hrišćanska vlast ne postoji, država ima posebno pravo, a crka ima posebno pravo dok je to kod muslimana isto i u Vizantiji su državno i crkveno pravo bili odvojeni jer se crkva i država ne bave istim stvarima, hrišćani su psoebna država kako govori Didahi i posebna nacija.Vizantijski carevi nisu nikada poštovali hrišćanska načela i crkva je bila bukvalno res privatum, država je samo formalno bila hrišćanska jer hrišćanstvo između ostalog govori o nebeskoj državi, a ne zemaljskoj pa samim tim ono ne može biti državna religija jer nema veze sa državom.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ja nisam hteo da kažem da se hrišćanstvo kao religija suprostavlja zemaljskoj vlasti već da je nauka hrišćanska suprotna od nauke zemaljske i državne ideologije.Hrišćanstvo je nebeska religija i baš zbog toga se ono ne protivi državnoj vlasti, jer se ne bavi zemaljskim stvarima već nebeskim i samim tim ono nema veze sa zemaljskim stvarima i samim tim ni ne može da im se suprostavlja, samo zemaljska vlast i ideologija može da se suprostavlja zemaljskoj ideologiji..
Onda si sasvim drugačije trebao formulisati ovu rečenicu: "Baš ovo je dokaz da je hrišćanstvo drugačija religija od ostalih i samim tim prava jer se suprostavlja svim državnim zakonima i govori protiv zemaljskog carstva i uređenja." Ovako si u koliziji sam sa sobom.
Hrišćanstvo se ne suprostavlja ni svjetovnoj vlasti ni njenim zakonima. Naprotiv.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Onda si sasvim drugačije trebao formulisati ovu rečenicu: "Baš ovo je dokaz da je hrišćanstvo drugačija religija od ostalih i samim tim prava jer se suprostavlja svim državnim zakonima i govori protiv zemaljskog carstva i uređenja." Ovako si u koliziji sam sa sobom.
Hrišćanstvo se ne suprostavlja ni svjetovnoj vlasti ni njenim zakonima. Naprotiv.
Žao mi je ako me je neko pogrešno razumeo.Hrišćanstvo se ne suprostavlja svetovnoj vlasti već se nauka hrišćanska suprostavlja državnoj ideologija ma kakva bila.Komunizam nije uspeo, ali on je bio najsličniji hrišćanskom idealu, ali komunisti su nevernici jer su imali drugačiji pogled na hrišćanstvo i gledali na jega kao na neku religiju koja propagira nejednakost, monarhiju,novac i tlačenje naroda.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
1. i 2. svetski rat nemaju nikakve veze sa religijom.

Gledajte obazrivo ovaj dokumentarni film "Okultizam Trećeg Rajha" i rasuđujte, vidjećete da iza svega stoji satanizam i antihristovo carstvo u svojoj pretposlednjoj fazi. Film govori o okultnoj pozadini uspona nacističke Njemačke. Zvijer koja se tada digla i uništila milione ljudi u svijetu, čiju razornu moć do tada niko nije iskusio, treba da posluži kao nauk današnjim generacijama koje iznova svojim pogrešnim opredeljenjem staju na stranu zla. Ako uzmemo da je pseudonauka astrologija predvorje okultizma, iz ovog dokumentarca jasno se vidi gde taj put vodi i kako završava.

 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Gledajte obazrivo ovaj dokumentarni film "Okultizam Trećeg Rajha" i rasuđujte, vidjećete da iza svega stoji satanizam i antihristovo carstvo u svojoj pretposlednjoj fazi. Film govori o okultnoj pozadini uspona nacističke Njemačke. Zvijer koja se tada digla i uništila milione ljudi u svijetu, čiju razornu moć do tada niko nije iskusio, treba da posluži kao nauk današnjim generacijama koje iznova svojim pogrešnim opredeljenjem staju na stranu zla. Ako uzmemo da je pseudonauka astrologija predvorje okultizma, iz ovog dokumentarca jasno se vidi gde taj put vodi i kako završava.
Znam za okultizam, ali okultizam nije religija to je nešto drugo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top