Redovna ili civilna vojska

Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Zavisi koliko se ko unese...u priču, ozbiljno ili neozbiljno shvati

edit. Samo nisam znao to za bikove, opet ako je neko bik lako će razvaliti...prvo tarabu...
Upamtiću ovo za bika, definitivno yes3
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
09.08.2010
Poruka
2.132
Tja... Vojsku su ukinuli - mamini sinovi i nespretnjakovići a sve pod parolom "ja ne mogu jer sam nesposoban e pa neće ići ni drugi"...
Velikom broju muškaraca redovna vojska fali, prosto vidiš da mu tih godinu dana života nedostaje...
Zanimljivo je da puno tih civljnaka kad treba nešto uraditi u kući poteže svoju muškost i to da momci takve stvari ne rade ali zato grabuljaju dvorište, peru sudove kada civlno vojuju...
Ma ja sam staromodna...

Slazem se sa ovim... ne bas u potpunosti ali u velikoj meri...

Po meni redovno sluzenje vojnog roka za muskarca je bilo jedinstveno iskustvo... nigde ne moze da se sretne, toliki broj, tako razlicitih ljudi kao u vojsci...
Od seljaka do gospodina,svi na jednom mestu, za istim stolom u istim g@@nima...

Ja sam vojni ruk sluzio u klasi septembar 98'... do marta 99' bio u Valjevu...09.03.1999 dobio porekomandu u Djakovicu...
Bombardovanje proveo u selima po Metohiji... video i prisustvovao stvarima za koje sam do tad mislio da cu ih gledati samo na filmu...
Da ne duzim, nije prijatna prica...

I, opet da mogu da vratim vreme... opet bih postupio isto... sve sto sam u vojsci doziveo, preziveo, naucio... izmedju ostalog, stvorilo je coveka kakav sam danas...

I, ne mislim da je ispravna odluka sto su ukinuli vojni rok... koga zmija ujede i gustera se plasi, pa to gledam ovako:

Zivimo u svetu u kome je sve moguce, pa je isto tako moguce da i na ovim prostorima opet, zbog ko zna cega i izmedju koga, izbiju sukobi... U slucaju da je zemlja napadnuta od bilo koga, mobilisali bi sve sposobne muskarce, a mislim da bi u takvom momentu svako trebalo da zna da se snadje, jer kad se zapuca... ako se sam ne staras o sebi, niko to nece uraditi umesto tebe...
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Pa normalno je da se na neki nacin oduzis drzavi. A zar nije bolja ona brza verzija?

Zasto sam ja duzan drzavi,na cemu da se oduzim,zato sto nema posla,zivimo kako zivimo,ko j**e drzavu...
Pre bih birao civilnu,jer me ne zanima da nosim pusku i imam tamo neku obuku...
Nekad je bila cast i ponos biti vojnik,to znam,ali vremena se menjaju....tako da podrzavam ukidanje
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2010
Poruka
1
ma kakva vojska nema nikakvoga smisla da je to vojska od prije 30 god onda da ali ovako je... to
 
Natrag
Top