Razlika između idolopoklonstva i zdrave duhovnosti

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ok ovo je glupo i totalno protivbiblijski i protivhriscanski.Bog se ne moze spoznati razumom, razum je ogranicen,

Opet ideš protiv Biblije.

1. Ivanova 5,20 Znamo, da je Sin Božji došao i dao nam razum, da upoznamo Istinitoga Boga. I mi smo u Istinitome, u Sinu njegovu Isusu Kristu. Ovaj je istiniti Bog i život vječni. Ti si ispunio onu lijevu stranu sa slike pa ti smeta. Prije si se pozivao ne emocije. Vjera je dokaz da je čovjek razumom spoznao Boga. Čime ćeš drugo spoznati nego razumom.
 
Učlanjen(a)
21.09.2015
Poruka
1.460
Isus je UCINIO, ne GOVORIO.
Ucinio govorio, kazao, pod cini se smatra i govorio.

1. Ivanova 5,20 Znamo, da je Sin Božji došao i dao nam razum, da upoznamo Istinitoga Boga. I mi smo u Istinitome, u Sinu njegovu Isusu Kristu. Ovaj je istiniti Bog i život vječni. Ti si ispunio onu lijevu stranu sa slike pa ti smeta. Prije si se pozivao ne emocije. Vjera je dokaz da je čovjek razumom spoznao Boga. Čime ćeš drugo spoznati nego razumom.
ajde malo pogledaj prevode pa napravi razliku izmedju reci jer ne pravis razliku izmedju reci cesto pa vidi razliku izmedju SPOZNATi, UPOZNATI i POZNATI.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Zdrava duhovnost je oslanjanje na Boga, a ne na krstove, ikone, kipove, brojanice, svetu vodu i so. Ta duhovnost nije zdrava.

Zato naš čovjek slavi pretke i naciju a ne slavi Hrista Boga jer Hrist je svačiji, a nije samo srpski.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Zdrava duhovnost je oslanjanje na Boga, a ne na krstove, ikone, kipove, brojanice, svetu vodu i so. Ta duhovnost nije zdrava.

Zato naš čovjek slavi pretke i naciju a ne slavi Hrista Boga jer Hrist je svačiji, a nije samo srpski.

A jevreji imali sve to i slike i kipove i oltar i svetu vodu.. I ta je duhovnost njemu nezdrava...
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Al se nisu klanjali, a vi klanjate. I kada su se klanjali Bog ih kažnjavao kao vas.

Kao prvo, klanjanje nije uvek i obozavanje u bibliji, jer klanjaju se i ljudima iz postovanja. A mi iskazujemo samo postovanje tim svetim predmetima, i to je "strahopostovanje" a ne "obozavanje predmeta"!

Kao drugo, Bog je jevreje kaznjavao "samo onda" kada su se klanjali "drugim bogovima" , a ne kipu ili liku Jahvea.

Mojsije podize zmiju u pustinji koja je "pretstavljala Hrista", i kaze da moraju gledati u nju da bi se izlecili. Stoga nije pogresno imati lik Hrista i posredno "preko njega" uputiti molbu Bogu, shvatajuci (kao sto su i Jevreji onda shvatali) da je lik "samo sredstvo koje vodi ka Bogu" a ne i "predmet obozavanja"!

Bog je jevrejima dao i "kovceg zaveta" sa kipovima andjela sa obe strane (dakle sa likovima - a sta ce likovi ako su zabranjeni?) , i to je bio "sveti predmet" i za skrnavljenje njega, "Bog je ubijao"!!!

Zato se i mi prema kipovima i cak prema posudju odnosimo sa "strahopostovanjem" i ljubimp ih. A naklon i poljubac predstavlja izraz strahopostovanja a ne kako ti tvrdis "obozavanja"! To obozavanje nije!!!

I sam znas da su u staro vreme ljubili ruke ili se klanjali pri ulasku u kucu u nekim predelima se to radi i danas, i to nije obozavanje vec izraz postovanja. Tako je slucaj i sa ovim obicajem.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Kao prvo, klanjanje nije uvek i obozavanje u bibliji, jer klanjaju se i ljudima iz postovanja. A mi iskazujemo samo postovanje tim svetim predmetima,

Tako su mislili i pagani i oni oko teleta.

a ne "obozavanje predmeta"!

Kao ni oni trbuha.

Kao drugo, Bog je jevreje kaznjavao "samo onda" kada su se klanjali "drugim bogovima" , a ne kipu ili liku Jahvea.

Pa svejedno je prikaz boga u kipu. A gdje ima primjer da ih nije kaznio za klanjanje predmetima?

Mojsije podize zmiju u pustinji koja je "pretstavljala Hrista", i kaze da moraju gledati u nju da bi se izlecili.

A kada su se počeli klanjati onda ih je Bog kaznio.

i kaze da moraju gledati u nju da bi se izlecili.

Ajd objasni smisao toga, ako znaš.

Stoga nije pogresno imati lik Hrista i posredno "preko njega" uputiti molbu Bogu,

Biblija kaže da jeste, navedi primjer da se neko molio preko lika.

(kao sto su i Jevreji onda shvatali) da je lik "samo sredstvo koje vodi ka Bogu" a ne i "predmet obozavanja"!

Tako misle i proždrljivci da nije obožavanje.

Bog je jevrejima dao i "kovceg zaveta" sa kipovima andjela sa obe strane (dakle sa likovima - a sta ce likovi ako su zabranjeni?) , i to je bio "sveti predmet" i za skrnavljenje njega, "Bog je ubijao"!!!

A jesu se klanjali tome?

Zato se i mi prema kipovima i cak prema posudju odnosimo sa "strahopostovanjem" i ljubimp ih

Pa to i jeste obožavanje. A da saćeš reći pa i oni su poštovali te predmete. Magao bih ti malo to objasniti, ali te ostavljam u zabludi namjerno.

To obozavanje nije!!!

Kao i proždrljivci za trbuh.

I sam znas da su u staro vreme ljubili ruke ili se klanjali pri ulasku u kucu u nekim predelima se to radi i danas, i to nije obozavanje vec izraz postovanja. Tako je slucaj i sa ovim obicajem.

Iz kog razloga tj. motiva.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Tako su mislili i pagani i oni oko teleta.

Tele nije predstavljalo Jahvu!
Vidis kako ne znas?

Govorili su: "ovo su bogovi koji su te izveli iz egipta" za tele, a ne "ovo je Jahve"!

Navedi mi primer da su Jahvea predstavili likom i poklonili mu se i da ih je zbog toga kaznio?

NEMAS!
Kao ni oni trbuha.

Neprestano ponavljas isto, stvarno besmisleno. Nekom moze biti trbuh bog, odnosno pozuda, a nekom ne mora. Neko jede da zadovolji glad, a neko se prejeda.

Dakle, ako osoba nije zavisna od lika, ona ga ne obozava.
Pa svejedno je prikaz boga u kipu. A gdje ima primjer da ih nije kaznio za klanjanje predmetima?

A gde ima da ih je kaznio za klanjanje kipu koji predstavlja Jahvea???

NIGDE!

Zasto bi klanjanje bilo pogresno, ako time ne obozavas predmet, vec iskazujes strahopostovanje svetinji tj. onom sto ona predstavlja?

Pa klanjao se i svestenik ispred kovcega zaveta ali Jahvi se klanjao a ne predmetu. Ili ti mislis da se nije klanjao uopste?

A predmet mu je sluzio da predstavi Jahvu, i Bog se javljao izmedju.

Tako i danas, Bog moze koristiti sliku, i javiti se ispred ili posredstvom slike.

Zasto bi u proslosti postavljao kovceg i likove andjela, izmedju kojih se javljao, a danas toga da ne bude???

I u cemu gresi onda onaj koji se pokloni ispred slike kao svestenik ispred kovcega, kad ni jedan ni drugi ne smatraju predmet Bogom?
A kada su se počeli klanjati onda ih je Bog kaznio.

Kaznio ih je zato sto su zmiju smatrali za "drugog boga". Nisu preko zmije Jahvu obozavali!!!

Biblija kaže da jeste, navedi primjer da se neko molio preko lika.

Vec sam ti naveo, pogled u zmiju u SZ je predstavljalo molbu Hristu lekaru da ih izleci! Tj. iskazivanje vere u Boga preko predmeta!
Tako misle i proždrljivci da nije obožavanje.

To ti je izlizan argument!

Ako covek nema "pozudu" za hranom trbuh mu nije bog, i ako mu slika nije neophodna on je ne obozava..

Pa to i jeste obožavanje. A da saćeš reći pa i oni su poštovali te predmete. Magao bih ti malo to objasniti, ali te ostavljam u zabludi namjerno.

Pa Bog ubija u SZ one koji nisu pazljivo postupali sa kovcegom ili sa casama iz hrama. Zato se mora pazljivo postupati sa predmetom iz strahopostovanja. Tebe bi verovatno ubio Bog. A to nije obozavanje predmeta, vec onoga sta on predstavlja.

Dakle poljubac nije pogresan ako je iz prave namere, i pokore prema Bogu, i ako naklon nije u svrhu obozavanja predmeta. A u nasem slucaju nije!

Ali ti to nista ne razumes jer si indoktriniran!

Iz kog razloga tj. motiva.

Pa razlog je iskazivanje postovanja, a ne obozavanje. Jeste nekima, ali crkva ne uci obozavanju kipova!
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Svaki čin stavljanja bilo kakve slike ili kipa u crkvi, i klanjanje - je greh i prekršaj druge Božje zapovesti.
 
Natrag
Top