Rat na forumu o religiji! (zavere, spamovanja, trolovanja, prijavljivanja, borbe nepostenim sredstvima)

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
stvarnoslap je napisao(la):
Prvo, ne postoje katoličke zemlje.

Svakako da postoje! Tamo gde su katolici u vecini, to su katolicke zemlje.

Ne, nisu to katoličke zemlje. To su zemlje u kojima su, prema deklariranju na pospisu stanovništva, katolici u većini. Na primjer, u Hrvatskoj je 86% katolika prema zadnjem popisu stanovništva, a s obzirom na Zakon koji dopušta abortus, Hrvatska bi bila "antikatolička zemlja". Vidiš koliko ti je besmislena teza o "katoličkim zemljama".
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne, nisu to katoličke zemlje. To su zemlje u kojima su, prema deklariranju na pospisu stanovništva, katolici u većini.

To znači da su Katoličke, posebno Hrvatska gde politiku vode biskupije ili kako se već zovu okruzi u kojima vlada sveštenstvo.
A ako se većina deklariše kao Katolici a čine abortuse, a crkva ništa ne čini da saseče problem u korenu a to je greh, onda je crkva odgovorna.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To znači da su Katoličke, posebno Hrvatska gde politiku vode biskupije ili kako se već zovu okruzi u kojima vlada sveštenstvo.
A ako se većina deklariše kao Katolici a čine abortuse, a crkva ništa ne čini da saseče problem u korenu a to je greh, onda je crkva odgovorna.

Ti si zaista fenomenalan. U jednoj rečenici istakneš "tvrdnju", a već u narednoj rečenici opovrgneš tu svoju tvrdnju iz prethodne rečenice. Evo:

1. rečenica: Hrvatska gde politiku vode biskupije - tvrdnja da u Hrvatskoj vladaju biskupi.

2. rečenica: A ako se većina deklariše kao Katolici a čine abortuse - opovrgnuta tvrdnja da vladaju biskupi, jer da vladaju biskupi Zakon o abortusu bi se mijenjao.

A ako se većina deklariše kao Katolici a čine abortuse, a crkva ništa ne čini da saseče problem u korenu a to je greh, onda je crkva odgovorna.

A Crkva u Hrvatskoj sve čini da ljude, bili vjernici ili nevjernici, potakne da zaštite život svakog nerođenog djeteta.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
A da podstaknu da krše ceo zakon jer biblija kaže "KO SAGREŠI U JEDNOM KRIV JE ZA SVE"

Crkva u Hrvatskoj, i Katolička crkva općenito, podstiče i uči ljude da poštuju sve što je Bog kršćanima zapovjedio. Upravo kako je i zapisano: Mt 22,36-39: "Učitelju, koja ja zapovijed najveća u Zakonu?" A on mu reče: "Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim. To je najveća i prva zapovijed. Druga, ovoj slična: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Crkva u Hrvatskoj, i Katolička crkva općenito, podstiče i uči ljude da poštuju sve što je Bog kršćanima zapovjedio. Upravo kako je i zapisano: Mt 22,36-39: "Učitelju, koja ja zapovijed najveća u Zakonu?" A on mu reče: "Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim. To je najveća i prva zapovijed. Druga, ovoj slična: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga.

Tačno tako. No, nakon 1811 godina, neko je umesto ove dve zapovesti, negde po kukuruzištima Mejna, video da svetli Shabat....

Bog nije kontradiktoran.

Dakle, ili je ona to svetljenje izmislila, ili joj je njezin "bog" Ha Satanel to pokazao, kao što je i Muhamedu pokazivao svašta.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Crkva u Hrvatskoj, i Katolička crkva općenito, podstiče i uči ljude da poštuju sve što je Bog kršćanima zapovjedio. Upravo kako je i zapisano: Mt 22,36-39: "Učitelju, koja ja zapovijed najveća u Zakonu?" A on mu reče: "Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim. To je najveća i prva zapovijed. Druga, ovoj slična: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga.

To onda znaci da onda mozemo i da ubijamo, i da krademo, i da cinimo preljube, jer u toj zapovesti to nije zabranjeno.

Boze Boze kakva kvarna filozofija.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
To onda znaci da onda mozemo i da ubijamo, i da krademo, i da cinimo preljube, jer u toj zapovesti to nije zabranjeno.

Je si li ti pročitao što sam ja gore napisao? Evo još jednom:

Mt 22,38: "Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim. To je najveća i prva zapovijed. Druga, ovoj slična: Ljubi svoga bližnjega kao sebe samoga.

Dakle, koga ćemo ubiti, čije ćemo ukrasti, kako preljub počiniti, ako svoga bližnjega (drugoga) ljubimo kao sebe samoga?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Zato sam te pitao "Da li je rukoblud, odnosno - namerno prosipanje semena ( kako ga i biblija definiše ) ubistvo?" sa važnom napomenom "da se ljudima to može desiti i prirodno tokom sna"

Sta lupetas tu, kako nije greh kad je Bog u starom zavetu to nazvao "necistotom" i propisao ciscenje nakon toga! Znaci jeste greh. Samo nije voljni pa se oprasta! Naravno da je ubistvo, spermatozoidi su zivi, nije covek taj koji ce odlucivati koji ce od njih i da li ce oploditi jajnu celiju i ziveti!

Evo dokaz iz biblije da je to greh (znaci ubistvo):

"A kad se onaj kome teče seme očisti od tečenja svog, neka broji sedam dana pošto se očisti......A u osmi dan neka uzme dve grlice ili dva golubića, i neka dođe pred Gospoda na vrata šatora od sastanka, i neka ih da svešteniku. I sveštenik neka prinese jedno od njih na žrtvu za greh a drugo na žrtvu paljenicu; tako će ga očistiti sveštenik pred Gospodom od tečenja njegovog."

Mire, o tome ja SVE vreme govorim, da ste ti i ostali licemeri najgore vrste, jer nas osuđujete za nekakav greh ubistva, a sami se ne borite protiv korena greha u društvu, već mašete pamfletima da se tobože vidi da nešto radite u duhovnom smislu.

Ko je bre licemer? Ne moze crkva da natera nikog da postupa po njenim pravilima! I kad bi to cinila, kao sto i jeste u proslosti onda ste to nazivali ugrozavanjem "slobode savesti". Crkva "uci vernike" i svako moze da cuje sta je dozvoljeno a sta nije u okviru njenih zidina, koga to interesuje. Mi ne vatamo ljude po ulici i vucemo ih za rukav da dodju u nasu crkvu niti "trubimo ispred sebe" i pravimo se pravedni! Mi nismo "korporacija'' i" reklamna firma kao vi!

Hristos "stoji na vratima i kuca" on "ne razvaljuje vrata" i "ne ulazi na silu" kao vi! Vremena su se promenila (odavno je bio 1. vek) , nacin komunikacije isto, kao i nacin propovedanja. Ranije nismo imali crkve pa smo propovedali po sinagogama (to je bilo javno mesto okupljanja, kao i trgovi). Danas imamo svoje crkve u kojima ucimo, pa nema potrebe da idemo po pijacama i tudjim bogomoljama, stojimo na ulicama i raskrscima i da ih vucemo za rukav i govorimo im, jer svi znaju za nasu crkvu.

Znaci to da ne ucimo lazes i izmisljas, katolici npr. imaju radio Mariju gde se moze cuti cisto evandjelje a ne kao kod vas gluposti o "icu i picu" i "papi antihristu". Postoji internet i televizija a danas se na kucno posecivanje, pozivanje telefonom i sl. gleda kao na "uznemiravanje" i to rade samo sekte, reklamna udruzenja i "korporacije" koje zele da uvale svoj proizvod. Tako i vi "trgujete evandjeljem" i uvaljujete ljudima!

Naravno, svi su gresni samo ste vi pravedni, poznata propagandna retorika i to je pravo licemerje! Kao i ovo u vezi abortusa. S jedne strane propovedate zdravlje i ocuvanje zivota a s druge strane ubijate nerodjenu decu! Nasa crkva to ne radi!

Da li je abortus greh, to nije nigde definisano biblijom.

Ma sram te bre bilo! Zar nije propisana smrtna kazna za onog ko udari trudnicu a ona pobaci? Kako onda abortus nije greh???

Evo iz Pisma:

Ako se ljudi potuku i povrede trudnu ženu pa iz nje izađe dete, ali se ne dogodi smrt, krivac mora da plati odštetu koliko od njega traži muž te žene. Neka to plati preko sudija. Ali ako se dogodi smrt, tada ćeš uzeti dušu za dušu"
(Izlazak 21:22..)

Znaci po tvojim recima majka moze i namerno da pobaci, nema veze, nije ucinila greh ubistva?

Zali Boze vase nauke! Pa ljudi kad ovo cuju zgroze se. I jos to nazivate "evandjeljem" (dobrom vescu).

Pa vi ste potonuli ko niko, sve vise se srozavate na ovom forumu, zalosno i gledati!

Rekao si da zena moze abortirati u "odredjenom periodu razvoja fetusa" a sta kaze biblija, da li je fetus "necovek" kao sto si ti tvrdio:

Oči su tvoje videle dok sam zametak bio, u knjizi su tvojoj svi delovi njegovi bili zapisani“ (Psalam 139:13, 16).

Zaklanjao si me u utrobi majke moje“, kaze isti pisac.

Ma nemam reci, ja biblijom dokazujem osobama koje tvrde da "poznaju bibliju bolje nego mi"!

Mire mene optužuje za ubistvo zato što sam izrekao svoj stav.

Bas me briga za tvoj stav, ne optuzujem ja tebe licno. Ti si ovde predstavnik adventista a ubio bi nerodjeno dete, dete zaceto silovanjem ili incestom bi ubio. No nisi ti bitan, nego sto bi to ucinila i TVOJA CRKVA!

To znači da su Katoličke, posebno Hrvatska gde politiku vode biskupije

Vrhunac licemerja je izjaviti da politiku vode crkve! Da je to tacno, mi bi danas imali nedeljni zakon koji vi toliko zeljno ocekujete imali bi teokratiju i kraljeve a ne republike.

Sramota je sta se ovde potura danas, kad znamo da su gotovo sve drzave sekularne i da je na snazi politika "odvojenosti crkve od drzave"!

Nikakvog uticaja osim savetodavnog crkva nema, a vlast moze i ne mora da je slusa!

Ovo izjaviti mogu samo licemeri i prevaranti kao sto si ti! I to izjavljujete zato da bi skrenuli krivicu sa sebe na nas, izjavom kako "katolicke drzave vrse aboruse"!

ODVRATNO!

Evo ti jos i ovo, dokaz da Bog gleda na spermatozoide kao na zive ljude, pokazuje i Pavle kada kaze:

"Sem toga Levije, koji je primio desetak, platio ga je, da tako rečem, po Avramu, jer on bejaše još u bedrima očevim kad Melhisedek pođe u susret Avramu."

Velika dakle prevara adventista da je abortus dozvoljen ili da fetus nije covek, jer je i spermatozoid po bibliji covek!

Radi se dakle o klasicnom ubistvu koje ovi provode! Bolje reci 'satanizmu'!

Dok katolicka i pravoslavna crkva ne dozvoljava cak ni prezervativ a kamo li nesto drugo ovi dopustaju "kontrolu radjanja" (prezervativ, cak i pilule) i jos gore od toga "ubijaju zacetu decu"!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Evo ti jos i ovo, dokaz da Bog gleda na spermatozoide kao na zive ljude, pokazuje i Pavle kada kaze:

"Sem toga Levije, koji je primio desetak, platio ga je, da tako rečem, po Avramu, jer on bejaše još u bedrima očevim kad Melhisedek pođe u susret Avramu."

Velika dakle prevara adventista da je abortus dozvoljen ili da fetus nije covek, jer je i spermatozoid po bibliji covek!

Radi se dakle o klasicnom ubistvu koje ovi provode! Bolje reci 'satanizmu'!

Dok katolicka i pravoslavna crkva ne dozvoljava cak ni prezervativ a kamo li nesto drugo ovi dopustaju "kontrolu radjanja" (prezervativ, cak i pilule) i jos gore od toga "ubijaju zacetu decu"!

MIre, sve to što kažeš jeste tako, ali sve što ćeš postići je da te "pravednici" po shabatima, kvazi "kosheru", pacifizmu i ostalom što "malo svetlo" dodade knjigama Svetog Pisma, ismevaju kao što su i navikli. No, i to me ne čudi, prijatelju i brate, ništa me od njih ne čudi.
 
Natrag
Top